Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמן מנוע באיביזה ...

tkl
שימו לב! השרשור הזה בן 6497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב , שאלה בשביל חבר , יש לו איביזה שנת 2000 גיר רגיל , 1.6 75 כוחות סוס.

הוא רוצה להחליף שמן מנוע, איזה שמן מומלץ לאוטו הזה ? מהו המידה של הבורג בקרטר(איזה מפתח מתאים)? והאם יש צורך בהחלפת השייבה שעל הבורג ?

מאחל לכולם המון בריאות וטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5W40 סינטטי מלא

למפקד שלי יש רכב כזה, אני אשאל אותו מחר ויגיד לך

כן! יש צורך...

אם הוא חושב שהוא הולך להחליף רק את השמן בלי להחליף את הפילטר עדיף שלא יחליף, שילך למוסך במקרה שהוא לא יודע וזהו.

ושישתמש בפילטר שמן מקורי בלבד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ssss

תקשיב משהו קטן- תקשיב לשירות הלקוחות זה לא מזיק.

גם המנוע בגולף של הוריי הוא משנת 98 או אפילו לפני (הרכב שנת 99) והוא משווק גם באוקטביה ובגולף החדשה! מדובר ב- 1.6 8 שסתומים. התקן של פולקסוואגן אומר משנת 2000 ומעלה למלא שמן סינטטי מלא 5w40 בתקן vw502 ומתחת לשנת 2000 חצי סינטטי או מינראלי בתקן vw505. נציג השירות במוסך צ'מפיון אמר לי שלמרות שהגולף מתחת לשנת 2000 כדאי מאוד למלא שמן סינטטי מלא כי בגולף החדשות למרות שהמנוע מיושן ממלאים סינטטי מלא. זה יותר בריא ואתה יודע מה? מרגישים שלאוטו הרבה יותר קל להניע.

השקעה של עוד כמה שקלים שווה את זה.

ונתוני היצרן בספר משתנים אתה יודע, משנת 94 ועד היום עברו כמה שנים והתקנים כל הזמן מתעדכנים.

איתמר ג'ורג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר אני הסתכלתי בספר רכב של שנת 2000 בדיוק אותו דגם שהוא שאל עליו ושםהיה רשום 15/40

עוד דבר לחבר שלי יש את אותו דגם והוא מטפל רק בצמפיון שמו לו שמן 15/40.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר לאט. התקנים מתעדכנים כל עת!

גם בספר רכב של הפולו 2002 שהייתה להוריי רשום שניתן למלא בתקן vw505 ובעבר מילאו בתקן vw505 שמנים בצמיגות 15w40 ו- 10w40 אבל- השמנים האלה איכותם פחותה משם השמן בעל צמיגות 5w40 בתקן vw502 והם יצרו פיח וטינפו את המצערת וכל 4000 ק"מ היה צורך לנקות מצערת!. הפולו הייתה מטופלת חוץ מטיפול אחד כל חייה במוסכים מורשים!

אחרי שעברנו לסינטטי מלא המצערת התלכלכה הרבה פחות!

התקן של vw502 נכנס לצערי באיחור לישראל, וחבל שלא התחילו להשתמש בו מהתחלה.

בספר יכולים להיות רשומים הרבה דברים אבל הכי טוב זה לבדוק עם יבואן הרכב מה ממלאים במוסכים ומה הכי טוב.

משירות לקוחות צ'מפיון נסמר לי כי:תקן vw505 זה מינימום מה שהיצרן דורש. ותקן vw502 זו החמרה לרכבים שעובדים בתנאי עבודה קשים.

השמן המומלץ לרכבך: 5w40 של Liqui Moly במיכל הסגול. 120 ש"ח אצל פרוחזאד או כל שמן שמופיע ברשימת השמנים שמרק פרסם כאן בעבר:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=101818

איתמר ג'ורג'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי היום עם המפקד שלי ושאלתי בדרך אגב על העניין שהבטחתי לשאול.

הוא יש לו איביזה מודל 2002 מנוע 1.6 8 שסתומים 100 כ"ס ואצלו בקרטר הולך מפתח 19 מ"מ

הוא אומר שגם באיביזה מודל 2000 הולך מפתח 19 מ"מ במידה וזה מנוע של גולף, כי הוא טוען שיש לאיביזה מודל 2000 שתי מנועים האחד של גולף והשני תוצרת סיאט...

אם זה מנוע של גולף אז כפי שציינתי אתה תפתח את בורג ניקוז השמן עם מפתח 19 מ"מ.

בעניין השמן.

יש לברר באיזה שמן השתמשו ברכב הזה עד כה שכן יש סיכון להשתמש עכשיו בסינטטי מלא אם עד עכשיו שמן רק 15W40 מינרלי!

המלצה שלי לשים 10W40

ולהחליף גג כל 10K או כל חצי שנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לברר באיזה שמן השתמשו ברכב הזה עד כה שכן יש סיכון להשתמש עכשיו בסינטטי מלא אם עד עכשיו שמן רק 15W40 מינרלי!

המלצה שלי לשים 10W40

לגביי המפתח- גם בפולו זה מפתח 19.

לגביי השמן- שטויות במיץ. שאלתי בשירות הלקוחות ואמרו שאין בעייה.

רוצה להיות רגוע? מלא סינטטי מלא ואחרי 2000 ק"מ קורן ומלא שוב סינטטי מלא למרות שלא חייב!

ולא צריך פלאש מנוע, אין צורך! זה לא אני אמרתי זה שירות לקוחות צ'מפיון אמרו!

איתמר ג'ורג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה :

אמרו לי לשים במרצדס 15 40W והמרצדס בנזין אז אפשר לשים?

כי כבר קניתי 5 ליטר של ליקווי מולי ופילטר שמן נראה לי מקורי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

230e,

מי אמר לך? איפה שאלת? אני ממליץ לשאול במוסך של היבואן מכיוון מעודכנים בתקנים של היצרן.

אביתר הבהלת לנו את הבחור:wink:

15w40 זה לא רק למנועי דיזל. כל אוטו צריך שמן שנבדק עבורו ולמשל בדיזלים של VAG ממלאים גם 5w40 סינטטי מלא (אבל אני לא יודע אם זה תקף גם לרכבים מתחת לשנת 2000 ולרכבי סקודה לכן יש לבדוק זאת כי אני יודע שלחלק מרכבי סקודה עדיין ממלאים 15w40 ולחלק 5w40 לכןחובה לאמת זאת עם היבואן).

אם אני לא טועה יש איזה רכב אחד של אופל שהיצרן בפירוש אמר שאם לא משתמשים בשמן סינטטי בלבד עלולים לגרום לנזק כי שוב, צריך להשתמש במה שהיצרן קובע ולא מה שממליצים עליו בחנויות ובמה שכולם משתמשים!

איתמר ג'ורג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...