Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בקשר למערכת החשמל

TheGhost
שימו לב! השרשור הזה בן 6493 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוב שלום,

נניח שאני מכניס את הרכב לפחחות וצבע, ומפרק (או שלא) את מערכת החשמל.

איך אני יודע אם היא זקוקה לשיפוץ או לא? כלומר, הכל עבד בפעם האחרונה שנבדק, חלק מהחוטים צבועים קצת אבל לא קרועים, ויש לי שלוש מערכות חשמל שונות (אחת על הרכב ועוד שתים ספייר). אני לא יודע אם השתיים האחרות עובדות (לפי מה שנאמר לי הן עובדות - מקור אמין) ואחת מהן נראית טוב יותר (לא צבועה ולא מלוכלכת) מזו שמותקנת ברכב.

אז השאלה היא מה לעשות איתן? איך בודקים? איך יודעים?

אולי עדיף לתת לחשמלאי רכב את שלושת המערכות שהוא יבדוק ויחליט מי מהן הכי טובה?

מי שיודע אני אשמח לתגובות.

תודה,

שחר

פורד אנגליה 1963 95% מושלמת

פיז'ו 304 קבריולט 1973

מועדון פורד אירופה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנס לחנויות שמתעסקות עים ח"ח, תיקנה חוטים בצבעים ובמידות של הצמה/ריתמה המקורית,תיפרוס אותה ותעתיק אותה. כך תיהיה לך צמה חדשה שלא עבדה מעולם ותחזיק לך הרבה זמן....

מניסיון, ריתמת חשמל חדשה ותקינה מונעת המון בעיות....

זה מה שעשיתי בפיאט, רק נישאר לי ליבנות את הצמה של הסוויטש. ולחבר הכול....

משה.

אני בקושי נכנס לפה. אפשר למצוא אותי בפייס ביוזר:

Moshe Azulay

משה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיצה הטובה ביותר שאני יכול להציע לך...קנה חדש ולך על המקורי... גם אם מדובר בהוצאה לא הגיונית לכאורה....תקלת חשמל בגלל חוט פגום, או אחד שלא מבצע את עבודתו כראוי, עלולה להוציא כל בר דעת מכליו...ואפילו לגרום לנזק...העלות של צמה כזו שולית, בהשוואה לשיפוץ. ולא היית רוצה לאחר ההשקעה הגדולה שלך בפחחות וצביעה, שוב לפרק הכל בשביל להחליף צמה...אבל אם אתה מתעקש יש דרכים פשוטות לבדוק מוליכות של חוטים ומגעיים אבל צריך סבלנות....אגב למראה הצמה או ליופי שלה, אין קשר אמיתי לביצועים שלה....רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן רן,

לפני שאני רץ וקונה צמה חדשה, אני מעדיף לבדוק את הצמות הקיימות. יש לי אחת שהגיעה מגרמניה לפני כמה חודשים וככל הנראה היתה מורכבת על אותו הרכב מספר חודשים בודדים עד שהבעלים החליט שהוא לא רוצה להמשיך לשפץ את האוטו (או שהאוטו עשה תאונה, אני לא זוכר, אבל המקור מאוד אמין ואני סומך עליו). על כן, אם תוכל להסביר לי איך בודקים את התקינות אני אשמח, ובמקרה שאכן אצטרך להחליף אני אעשה זאת.

תודה,

שחר

פיז'ו 304 קבריולט 1973

מועדון פורד אירופה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, חפש מקומות בהן הצמה מישתשפת והבידוד נישחק.. חפש במקומו "מועדים" כגון המחברים, נקודות כיפוף, מקומות בהם החוטים חשופים ויבשים, נקודות שיכול להיות והרפד חתך את הצמה ואחרי זה ביקש מהבן שלו לתקן את זה...

אם הצמה שלך מלופפת באיזולירבנד, אתה יכול בקלות להבדיל בין העבודה שעשו שם, במיפעל, לבין העבודה שעשו כאן, פתח את הטלאים ותיראה מה קורה שם, יכול להיות שהצמה ניפרצה וחוברו חיבורים חוראניים..

אם הצמה שלך כמו אצלי במרצ', לא תהיה לך בעיה לזהות פגמים, אצלי הצמה עטופה בשרוול שטבול חומר שומני (ניראה כמו שעווה, אבל גמיש)... בכל מקום שהצמה ניפרצה, החוטים היתיבשו. בדרך כלל, היא ניפרצה בגלל שאנשים ניסו לחבר משהו, ועשו את זה חוראני....

תעלה תמונות של ה"כלה" ונוכל לעזור לך יותר!

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן צודק הברון האדום... והתוספת שלי, מכשיר מדידה חשמלי ששמו (לפחות בי-ם) רב מודד(ללא קשר ידוע לרבנים אחרים או לרב בריח) למכשיר שתי קצוות, אחת מעבירה זרם והשניה קולטת אותו כאשר מחובר בין השנים שעון המודד את העוצמה במידה ויש זרם בין קצוות החוטים והוא שווה בכניסה וביציאה, אין בעייה עם החוט, אבל חשוב למצוא את שני הקצוות הנכונים, בנוסף להמלצתו של הברון בדוק גם את הפלסטיקים המתחברים שהם לא יבשים. תמונה של שלושת המועמדים תעזור-רן

Tester-Voltmeter-01.jpg

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברה,

קודם כל תודה על התגובות.

דבר שני, איפה אני משיג את המכשיר הזה? סתם בכל חנות חומרי בניין? כמה הוא עולה בערך?

דבר אחרון, מצ"ב התמונות של כל הצמות.

צמה מספר 1 היא זו שמחוברת לאוטו ועובדת, לפחות עד לפני חצי שנה, כשהתחיל הפירוק.

צמה מספר 2 היא הצמה שהגיעה מגרמניה לפני כמה חודשים.

צמה מספר 3, אותה קיבלתי יחד עם האוטו לפני שנה בערך, אבל אני לא יודע מה מצבה למעט העובדה שהיא מאוד מלוכלכת...

שחר

DSCN5222.jpg

DSCN5223.jpg

DSCN5224.jpg

DSCN5225.jpg

DSCN5226.jpg

פיז'ו 304 קבריולט 1973

מועדון פורד אירופה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמות ניראות סבור עד סביר פלוס...

שווה לעבור על כל המקומות שבהם יש איזולירבנד "חאפרי" ואזיקונים, ליראות שלא נילחצו חוטים ביחד והבידוד שלהם נישחק...

מכשיר כזה נע בין המחירים של 30 -500 ש"ח...

קנה אחד זול, בכל חנות לחומרי בניין, אני לא הייתי משקיע סכון גדול מ 100 ש"ח בכזה דבר...

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6493 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...