Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב דייהו כבה בנסיעה- נורית חיווי מנוע נדלקה -מה הנזק?

zoro
שימו לב! השרשור הזה בן 6490 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום דרושות מספר עצות

רכב מסוג דייהו נקסיה 96 GTX מנוע 1500 גיר רגיל (מקביל לסופר רייסר)

לפני חודשיים נעשה שיפוץ ראש מנוע ואחרי חודש לטסט נעשה ניקוי בית מצערת והוחלף חיישן למבדה ,בעיקרון כל הטיפולים הללו נעשו במוסך מורשה דייהו -דייהטסו חשבתי שכאן נגמרו צרותיי אך לא כך הדבר.

אתמול על אף שמד החום הראה טמפרטות עבודה תקינה בנסיעה , לאחר התדלוק בתחנת דלק נכנסתי לשטוף את הרכב במכונת השטיפה שבמקום (התעצלתי ) ותוך כדי שאני בפנים(בשטיפה) כבה הרכב ולא הצלחתי להניעו -מטורף, מהמכונה יצאתי ע"י דחיפת הרכב לבדי.

לא עלה בידי להניעו אומנם היה סטרטר אך שום נורה לא דלקה בדקתי חיבורי כבלי הצתה ,שמן שוב על אף שבדקתי בבוקר ולא היה חסר ,ניטרלתי את האזעקה,ליתר ביטחון ניגשתי לתחנה והבעתי חשש שאולי מוהלים את הדלק במים ולכן הרכב שבק .

משלא עלה בידי להניעו החלטתי להזמין שירותי דרך ולאחר שהזמנתי אותם לפתע הניע הרכב התרשמתי שאולי התקרר מעט וחששתי שאולי מד החום מזייף,בכל זאת הייתי תקוע מעל שעה.

לאחר שהנעתי אותו נסעתי בקושי 1.5 ק"מ ולפתע דלקה נורת חיווי מנוע בלוח השעונים והרכב שוב כבה למזלי זה היה שניה לפני עליה תלולה אחרת הייתי מוצא את עצמי מידרדר לאחור שברתי לכיוון הנגדי בכיוון הירידה וניסיתי להניעו בהילוך שני שוב ללא הצלחה .

הייתי משהו כמו 500 מטר מביתי רציתי רק לקרבו..

לאחר כשעה וחצי הרכב הניע ושום נורה לא דלקה ונסעתי עד לחניית ביתי.

הבוקר (שבת )הנעתי את הרכב ונתתי למנוע לעבוד כ- 10 -12 דקות וברגע שהגיע לטמפרטורה בה שעון החום הגיע כמעט לאמצע נדלקה הנורה והרכב כבה ולא ניתן להניעו.

שאלות:

1.האם חיישן הלמבדה על אף שהוחלף לחדש ,משגע את המחשב ?

2.מה גורם לנורת החיווי בדר"כ לדלוק ואיך זה שהיא אינה דולקת קבוע (בפעם הראשונה כלל לא נדלקה או יתכן שלא ראיתי הבהוב שלה אם היה כזה)

3.ואקום חלש (באם הפילטר יחסית חדש ונקי) ממה זה נובע ,האם יש לו השפעה ישירה למצב שתיארתי ואיך מטפלים בזה?

-האם תופעה זו מוכרת למישהו והאם ביכולתכם לאבחן את התקלה מכל מה שתיארתי עד כה

ולהעשיר ולו במעט את המעט ידע שיש לי וזאת לפני שאני ניגש שוב למוסך.

ו..

א. האם כדאי לנסות להגיע למוסך בכוחות עצמי המרוחק ב- 2.5 ק"מ או להזמין גרר ?

ב. האם לאור הבעיה כדאי להישאר במוסך ולעקוב אחרי עבודתם או להשאירו בידיהם ולקוות לטוב?

בתודה מראש

זיו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משלם ביטוח והגרר אני מאמין כלול-השתמש בו. בדרך למוסך יכול המנוע להכבות ואז יהיה לך מאוד קשה לבלום ולסובב את ההגה

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי בפורום במהלך היום תשובות ,עצות ושאלות בכל מיני נושאים ועולה בי השאלה מעבר למה שתיארתי ולא הגיבו המומחים יתר על המידה עד עתה .

האם יתכן שפעולת ניקוי בית המצערת והחלפת חיישן הלמבדה שהזכרתי לעיל גרמה להופעת תקלה במחשב הרכב ,בודאות אני יודע כי לא בוצע שום איפוס למחשב הרכב !

אם באמת זו הבעיה איך זה שהרכב נסע כחודש ללא הופעת התראת חיווי המנוע ולא כבה?

נא עזרתכם בהקדם ,

תודה זיו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי התקלה קשורה לשטיפה שביצעת.

ככל הנראה מים נכנסו ופגעו באחד הרכיבים של מערכת ההצתה או חישנים .

בדייהו שלי היתה בעיה דומה , מים היו נכנסים למפלג והרכב היה נכבה ומראה על תקלה .

ניקוי המפלג ואטם חדש במכסה המפלג פתרו את הבעיה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם ראית לעיל ציינתי שהרכב נתקע בתחנת דלק לפנות ערב ביום שישי

מבחינתי אמצע שום מקום כתבתי שהזמנתי שירות דרך(לא גרר ) והמתנתי .בנסיון נוסף אחרי יותר מחצי שעה הרכב הניע ולא דלקה שום נורה ולא כבה ,ביטלתי את הזמנת השירות ונסעתי לכיוון הבית בהחלט חשבתי שאולי במכונת השטיפה חדרו מים שאולי התייבשו מעל כשעה שהייתי במקום לדעתי לא היה טעם לגרור את הרכב ולזרוק אותו באיזור תעשיה ליד המוסך. עדיף שיעמוד ליד הבית ומשם למוסך ,הפעם הבאה תהיה למוסך ע"י גרר כנראה ,רק שלצערי 300 מטר מהבית שוב כבה.

חוץ מלדבר על הגרר האם יש למישהו דיעה אחרת בנושא הנורה או ניסיון עבר (תודה יבגני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקלה שתארת לא יכולה להגרם מחיישן חמצן ולא מניקוי בית מצערת.

כנראה שמודול ההצתה שלך או חיישן ההצתה סיימו את חייהם.

נסה "להתגלגל" למוסך ביום א', תקלות כאלו שמופיעות בתדירות כאלו קל לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.האם חיישן הלמבדה על אף שהוחלף לחדש ,משגע את המחשב ?

יותר מלא סביר.

2.מה גורם לנורת החיווי בדר"כ לדלוק ואיך זה שהיא אינה דולקת קבוע (בפעם הראשונה כלל לא נדלקה או יתכן שלא ראיתי הבהוב שלה אם היה כזה)

לא צריכה להיות דלוקה קבוע, הכל בהתאם למה שתיכנן המהנדסים שכתבו את תוכנת המחשב.

מספיק שדלקה פעם אחת, יש לבדוק מייד את העניין בסורק תקלות שמתחבר (בדופן תחתונה בצד ימין ברכב ב"קיק פנל" לתקע הדיאגנוסטיקה)

3.ואקום חלש (באם הפילטר יחסית חדש ונקי) ממה זה נובע ,האם יש לו השפעה ישירה למצב שתיארתי ואיך מטפלים בזה?

לא נראה שיש בעית ואקום, אלא אם החיישן מאפ מנותק, זה קורה בדייהו בדוק על הקיר אש שהחיבור של הצינורית לחיישן (מלבני עם תקע חשמלי 3 חוטים) מחובר והצינורית שאינה קרועה בחלקה.

-האם תופעה זו מוכרת למישהו והאם ביכולתכם לאבחן את התקלה מכל מה שתיארתי עד כה

ולהעשיר ולו במעט את המעט ידע שיש לי וזאת לפני שאני ניגש שוב למוסך.

איבחון בהתכתבות ממש קשה, בכל אופן יש לבדוק שלא חדרו מיים למפלג, יש לבדוק את המפלג, כלומר החיישן והמודול. יתכנו בעיות אחרות, אלה בכל אופן ה"מחלות" של הדייהו (ולא רק).

ו..

א. האם כדאי לנסות להגיע למוסך בכוחות עצמי המרוחק ב- 2.5 ק"מ או להזמין גרר ?

ב. האם לאור הבעיה כדאי להישאר במוסך ולעקוב אחרי עבודתם או להשאירו בידיהם ולקוות לטוב?

בתודה מראש

זיו

להישאר במוסך גוזל זמן, אך לא פוגע בכלום, אם לא תעמוד קרוב מידי, גם לא תפריע, ויתכן והפעולה תסתיים מהר יותר.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז הנה העידכון בנושא הבעיה שתיארתי

לאחר חצי יום במוסך שבו נבדקו כבלי הצתה אשר הוחלפו לפני כשנה (פלגים הוחלפו בשיפוץ ראש מנוע לפני חודשיים ) ,בדיקת המחשב בסקנר לא הראה תקלה בחיישנים או בעיה מיוחדת.

הפעולה הבאה הייתה החליפת המפלג לחדש ואז למעשה הרכב לא כבה בהמשך בוצעה נסיעה על ידם ובנוסף ציינו שעשו תיאום וכיוון (לפחות לפי הח"ן ,מה זה אומר ואיך עושים כיוון ?) הנזק בסוף יום היה כ-1600 ¤ האם הסכום שנגבה הינו סביר?

במוסך ציינו ששיפוץ המפלג הישן יקח מעל יומיים (מבחינתי השבתת הרכב) יכול לחסוך אומנם כמה שקלים אבל יש סיכוי שלא יוכלו לשפצו ואז מה . (המפלג הישן כרגע בידי האם יש מה לעשות איתו?)

בנסיעתי ממהמוסך חזרה לביתי מרחק של כ- 1.5 ק"מ שהינו רצוף ברמזורים לא הבחנתי במשהו מיוחד .

אבל הבוקר (לאחר שהרכב עמד מאתמול בצהריים) בנסיעה הרכב חתך קשות בהילוכים ראשון עד שלישי ,צילצל ורישרש כמו רעשן בפורים.

האם יש עניין של כיוון נכון של המפלג?

ואיך מתגברים על תופעה זו (קירטוע/חיתוך) שלא הייתה קודם אך צצה עם החלפת המפלג לחדש?

תודה

זיו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

לא ראיתי שהמומחים הגיבו לעידכון שלי מאתמול ,תודה למי שהגיב (דני אבחנתך הייתה נכונה בקשר לתקינות המפלג ,לפחות נפתרה הבעיה באופן חלקי הרכב נוסע :wink: )

האם קיימת אפשרות לחיבור לא נכון של המפלג יש לו 2 שיניים .

האם יש לזה כיוון (זוית מסויימת) והאם יש רק דרך אחת להכניסו למקומו או שאפשר לטעות ובעקבות זאת קורה מה שתיארתי לעיל ,אולי הגזמתי מעט והתיאור הנכון הוא שיש זיוף (רישרוש בעת האצה מהירה) וגמגום מידי פעם (בהילוכים הנמוכים).

האם זה רק כיוון מנוע אם אכן כן האם ניתן לכוון לבד ואיך?

האם נסיעה במצב זה תגרום לנזק (לצערי למוסך אוכל להגיע רק לקראת יום שישי)?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6490 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...