Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעש בוולקן

Lior_Volcane
שימו לב! השרשור הזה בן 7847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפעמים שאני עושה נסיעות ארוכות ואני לוחץ על הברקס בחוזקה והרכב מגיע לעצירה מלאה, נשמע כזה רעש מקדימה כאילו משהו משתפשף שם (הרעש נשמע רק כשהרכב מגיע לעצירה מלאה) יש לי הרגשה שזה אולי הדיסקיות כי כמו שאמרתי זה בנסיעות ארוכות כשאני מן הסתם משתמש הרבה בברקס, בנסיעות קצרות איו את זה. לפני כחודשיים כשעשיתי טיפול אמרו לי שהברקסים בסדר גמור ויש להם עוד זמן.....דגש - לא מרגישים הבדל בבלימה.

למישהו יש רעיונות ? או שאין ברירה ולהיכנס למוסך....

נ.ב

Kobyiso, לגבי הה"פ, אתה צודק וזה הכל רק עניין של זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת מין חריקה שכזאת?

אם כן והרעש משגע אותך, בדוק אם נשאר עדיין בשר על הרפידות (דיסקיות), אם כן אתה יכול לעשות פאזות לברקסים.

זה יחליש את החריקה המעצבנת הזאת אבל לזמן מוגבל ואח"כ זה יחזור שוב.

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעש כמו של אוטובוס.:roll:

אולי מישהו התקין לך בלמי אוויר בZX...? :lol:

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעש של שפשוף בבלימה (צליל של גירוד נראה לי קולע יותר טוב), מקורו ברפידות גמורות.

לא רק שהן גמורות, הגעת למצב שאתה משפשף את הברזל שבהן בדיסק.

ברגע שאתה ממשיך לנסוע כך אתה הורס גם את הדיסקים ומגדיל את הנזק.

ייתכן ובבלימה עדינה יותר לא תרגיש את הרעש מאחר ויכול להיות שהבעיה הנה רק בגלגל אחד ובעת שאתה מפעיל כח בלימה חלש יותר, הבלמים בגלגלים האחרים בולמים את הרכב עוד בטרם הברזל של הרפידות בגלגל בו קיימת הבעיה נוגעים זה בזה.

בקיצור,

דחוף לגשת שוב לבדיקת בלמים, ואל תסמוך על מבט חטוף של המוסכניק מהצד, דרוש שכל גלגל יפורק ויסתכלו פנימה עם פנס !

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הדיאגנוזה... :mm_yeah:

ד"א, עם אני כבר מתעסק עם הברקסים, האם יש טעם לשפרם, או אלו של הוולקן מספיקים.

נ.ב

בהנחה שאני לא שואף להגיע למהירות הקול באופן קבוע....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזק את מה שדני אמר, ואף נותן דוגמה...

בטיפול 10K האחרון שלי התקשרו להגיד לי שהרפידות שלי גמורות, מה שהיה לי מוזר כי החלפתי רפידות ודיסקים רק 10K קודם.

ביקשתי לא להחליף, כי עמדתי להחליף ממילא לדיסקים מאווררים מקדימה.

בזמן החלפת הדיסקים התברר שהיה קאליפר תפוס, שבגללו רפידה אחת היתה שחוקה לחלוטין.

המכונאי ש"בדק" את הבלמים במסגרת טיפול ה 10K כנראה הציץ רק על הרפידה שמאלית חיצונית, ראה שהיא גמורה, וקבע שהרפידות הלכו.

אם היה בודק הלאה, היה מגלה מיד שכנראה יש קאליפר תפוס.

ייתכן שאצלך המקרה הפוך, ובבדיקה קצרה ראו רפידה אחת טובה והניחו שכל השאר גם כן, ובעצם יש לך רפידה אחת גמורה לחלוטין...

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש טעם לשפרם, או אלו של הוולקן מספיקים

1. תלוי מה אופי הנהיגה שלך ואתה רוצה להשיג.

2. אלו של הוולקן סבירים ובתנאי שלא עשוים בהם שימוש מסיבי לאורך זמן ממושך. יש להם נטיה להתחמם ולהחלש ב stage דורשני.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אם כדאי לשפר או לא זה רק אתה יכול לדעת (ואני לא מדבר מבחינה כלכלית ) כי זה

תלוי באופי הנהיגה שלך , יכול להיות שאתה נוהג בצורה שהברקסים המקוריים הם מספקים את הסחורה , ואז כמובן אתה לא צריך לשפר .

אם אתה נוהג בצורה כזאת שהברקסים לא עומדים בעומס אז אתה תהיה הראשון שישים לב לכך שהם לא מספיק חזקים ומיד תדע את התשובה ....

דוד

HU - RFX 9210

AMP - SONY XM-222

SPL 500W MONOBLOCK

REAR - KENWOOD KFC M6930

COMPONENT - MOREL DOTECH 6 MK2

SUB - BAZOOKA 10 " ELW1014

הותקן בsound FX .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקור במוסך גילה דיסק אחורי סדוק ורפידות שאומנם לא היו גמורות אבל עשו את שלהם.לאחר החלפת שני דיסקים אחוריים ורפידות, נעלם כלא היה גורם הרעש המסתורי.

לגבי שיפורים ...אולי בהמשך !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...