Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד לבדוק אם זייפו קילומטרז'?

maatrixx
שימו לב! השרשור הזה בן 6502 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצאתי רכב למכירה ממש בובה! רק מציק לי שרשום שהוא שנת 97 יד 3 ועבר סך הכל 52 אלף קילומטר

נראה לי מאוד חשוד לעומת הרבה רכבים מאותו דגם שבדקתי והקילומטרז' היה יותר גבוה בהרבה.

לרכב יש מד מכני, לא דיגיטלי! יש דרך או מקום לבדוק את זה?

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובמידה והרכב לא טופל במוסך המרכזי?

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את הידיים הקודמות, תבדוק מתי היה טיפול אחרון.

כמו כן, שאל אותו לפני אם הייתה בעיה אי פעם לפי מה שהוא יודע, עם איזור הספידומטר והקילומטרז'.

אם לא, ז"א שהברגים לא היו אמורים להפתח - חפש סימנים של פתיחה באזור - קליפסים שבורים, מצחייה לא ישרה וכו'. כל אלה יכולים להעיד על כך שהאזור נפתח - השאלה היא לאיזו מטרה.

כמו כן, רכב עם 52K ק"מ אמור להיות עם פנים חדש כמעט לחלוטין - מושבים, פלסטיקים, מנועים חשמליים ועוד.

יש לבדוק גם מצב צמיגים ומנוע, שכן עמידה מוגברת לא מטיבה לעיתים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי בתחילת דרכו הוא היה מטופל במורשה תקופה מסויימת ועבר כמות מסויימת של קילומטרז'

בעקרון זה תהליך של אסיפת מידע.

ולא תמיד זה יהיה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק הסטוריית טיפולים במוסך מורשה, אם הרכב לא טופל במוסך מורשה, אין לך אפשרות לדעת.

אגב, לי יש טויוטה שקניתי לפני כשנתים (אני יד שנייה) עם 30 אלף ק"מ מודל 2000, היום יש לה 45 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לקודמיי, תוכל לדעת קילומטרז' אמיתי רק דרך מוסך מורשה, ואני אתן דוגמא:

לפני כמה חודשים הספידומטר שלי התקלקל. ניגשתי למכון ספידומטרים, החליפו כבל ספידומטר וגם שיפצו לוח שעונים. המפליא בכל העניין הוא שבעל המכון שואל אותי אם להשאיר את הקילומטרז' כמו שהוא או לשנות אותו....

נדהמתי לשנייה (מדובר בעבירה פלילית), וכמובן שאמרתי לא לשנות. הוא צעק "יעקב, תשאיר אותו איך שהוא"

סיפור קטן, כדי שתבין שאסור לסמוך על אף אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב ממגרש\סוחר\ליסינג\השכרה = בטוח הק"מ מזוייף.
שום דבר לא בטוח בחיים.

איך אתה קובע דעה נחרצת כ"כ?

אם בן אדם סוחר, יש סיבה שהוא עושה את זה - זו פרנסה שלו.

יש סוחרים שקרנים רמאים, ויש ישרים - לא צריך להרוג מישהו לפני ששמעת על הפשע שעשה.

מאחורי אותו אדם (ע"ע סוחר), עומדת משפחה והוא צריך לפרנס אותה - חלקם עושים זאת בכבוד (ללא שקרים), חלקם פחות (מורידים ק"מ ועוד), אבל ממש אי אפשר לקבוע בטוח נחרצות.

תחשוב על המילים שאתה כותב לפני שאתה לוחץ "פרסם תגובה".

ולפותח הנושא - עכשיו כשאני חושב על זה, משהו לא הגיוני - אחרי 3 ידיים ובמשך יותר מ10 שנים הרכב עבר כ"כ מעט ק"מ? לא הגיוני בעליל.

צריך לבדוק את הרכב ב7 עיניים. ואם תצטרך עזרה, תביא עוד 10 עיניים איתך. ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל אולי לתת לנו רשימה של סוחרים ישרים, שכך נוכל ללכת ישירות אליהם מבלי ליפול על רמאי אחד או שניים.....?

תודה.

ולפותח הנושא - עכשיו כשאני חושב על זה, משהו לא הגיוני - אחרי 3 ידיים ובמשך יותר מ10 שנים הרכב עבר כ"כ מעט ק"מ? לא הגיוני בעליל.

צודק, אל תיגע ברכב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקילומטראז' חשוד אבל אפשרי , אני קניתי 309 בת 9 עם 35K ק"מ אמיתיים

וכעת למסקנה החשובה יותר: בהנחה שהקילומטראז' אמיתי חשוב לבדוק כיצד טיפלו ברכב

כי דווקא עם קילומקראז' נמוך אנשים נוטים להזניח ולא תמיד לטפל כמו שצריך

ואז הקונה שכן יתחיל להשתמש ברכב יאכל צינור עבה בדמות בלאי של חלקים שלא טופל והתקלות

שיבואו בעקבותיו...

בקיצור לבדוק בציציות !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מר GL-10 היקר,

בתור אדם פדנט, אני מחפש רכב עם נתונים שמתאימים לי, ולא מתפשר על פחות - לא מוצא? ממשיך לחפש. אין? מחפש סוג אחר.

אני לא פוסל רכב לפני שאני בודק אותו טוב. אולי מדובר באמת במציאה?

אני אישית זוכר מס' רכבים עם כמעט "כלום" קילומטראז'.

רנו קליאו 94' עם 25K ק"מ אמיתיים.

פיאסטה 96' עם 75K אמיתיים.

יונדאי אקסנט 96' עם 43K אמיתיים.

מיצובישי סופר לנסר '97 עם 30K אמיתיים.

תמיד יש מציאות - צריך לדעת לחפש. אני אישית לא מתפשר על פחות.

אני אמרתי את הדברים הללו בנושא הפרנסה, מכיוון שיש לי שכן שעוסק בכך, אני יודע שהוא ישר, ואיך הוא עובד - וחבל לי על השמצות שווא שלא מגיעות לו.

יש לשפוט כל מקרה לגופו, דבר זה לא שונה מסטיגמות אחרות שרצות על עדות כאלה ואחרות, בעלי מקצוע, ועוד.

בגלל דברים כאלה העולם שלנו נראה כמו שהוא נראה. בגלל ששופטים דברים עוד לפני שרואים אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא שלי יש קורולה 95 ידנית, אנחנו כל כך מאוהבים באוטו שמצאנו אותו דגם בדיוק שנת 97 + כריות אוויר + ABS מה אצלנו אין את שתיי התוספות האלו! וגם שלנו עברה כמה תאונות בחייה.

ובגלל שמצאנו מציאה אנחנו חושבים להחליף, סך הכל הבדל של פחות מ-8 אלף שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מאוד מאוד לא אמיתי , בעיקר בגלל 3 ידיים .

כלומר יש אנשים , שנוסעים מעט ברכב , מחזיקים אותו הרבה זמן ואז מוכרים נניח אחרי 10 שנים , עם 50 אלף ק"מ .

אבל סיכוי שכל הבעלים ( שלושה ) שעבר הרכב , היו מסוג האנשים האלו , הוא אפסי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6502 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...