Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט גמר, מכונית קונספט - מאיר הר-נוי

fastbullitt
שימו לב! השרשור הזה בן 6507 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

השבוע הסתיימו לימודיי לתואר "עיצוב תעשייתי" במכללת אסכולה בת"א.

פרויקט הגמר עסק ברכב.

קונספט הפרויקט:

רכב בעל יכולת התאמה לסביבה האורבאנית הצפופה ולסביבת הכביש המהיר.

הדבר מתאפשר בעזרת מנגנון חשמלי המאפשר לצמצם את אורך הרכב עד חצי מטר. (שווה ערך לבאגז במאזדה 3\פוקוס\אימפרזה.. או שווה ערך לאורך\ונפח המושב האחורי במכוניות הללו..). צמצום הרכב לא פוגע בנפח תא הנוסעים, או בנוחיותם.

הרכב מונע בעזרת שני מנועים חשמליים הממוקמים בתוך בית הגלגל (אין מנוע בנזין והרכב אינו היברידי - חשמלי ב 100%).

מטרת הפרויקט בראש ובראשונה, לצאת באמירה חברתית סביבתית נגד זיהום הסביבה ולמען עולם ירוק יותר.

ההשלכות העיצוביות הנובעות מצמצום אורך המרכב בא לידי ביטוי במספר דרכים:

פחות עמידה בפקקים, בעיות חניה יפחתו בתוך העיר, בלאי מועט של הרכב, בזבוז הזמן שלנו הנהגים (בגלל פחות עמידה בפקקים כבר אמרתי?), ועוד..

אגב, לפרויקט קראתי Smarter.

מכונית ה Smart נהדרת אבל מתאימה רק ל 2 אנשים. הרכב שלי מיועד ל 4 אנשים עם תכונות של רכב עירוני ורכב ספורטיבי.

ועכשיו לתמונות:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד! ועכשיו לשאלות:

קצת קשה לראות מהתמונות - מה בדיוק המטרה של הארכת המרכב? האם יש לה השפעה על נפח הבגאז' או שהיא מיועדת להאריך את בסיס הגלגלים בלבד (על כל המשתמע מכך מבחינה דינמית)?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תא הנוסעים מבחינת נפחו נשאר זהה לפני ואחרי הפתיחה.

הנוסעים מאחור לא סובלים מבעיות רגלים ויושבים בנוחות בדיוק כמו הנוסעים מקדימה. לרוב, במכוניות ספורטיביות (לדוגמא, פרארי 612, בנטלי GT) הנוסעים מאחור סובלים ממרווח רגליםצנוע למדי, וזאת מכיוון שהמנוע גובה מחיר וכמובן להעניק למחזיק ההגה את תנוחת נהג הספורט. שני המרכיבים הללו באים על חשבון הנוסע מאחור.

מרגע שהרכב נפתח, אחיזת הכביש משתפרת והנהג עובר לתנאים של נהיגת ספורט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

יפה מאוד! אהבתי את הצבעים והצורה ממבט הצד , הקונספט מעניין.

גם אני סיימתי תואר בעיצוב תעשייתי ומסיים בקרוב פרוייקט גמר בעיצוב רכב...

כולל מודל 1:3 (בנייה עצמית) וספר.

הקונספט שלי - מכונית עירונית , microcar.

היתה כבר הגשה? ספר על המודל - נראה כמו חומר מוקצף כלשהו, אני צודק?

בנית בעצמך?

בהצלחה בכל אופן.

איתי.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, גם אני חשבתי על האופציה ללכת ללמוד עיצוב תעשייתי ובתכלס עיצוב רכב כי זה תת מקצוע של זה ותהיתי מאד אם בכלל כדאי להשקיע כסף במכללות בארץ...אז אתה ממליץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

קבל ברכה על הרעיון.

מה שקצת אוכזבתי לראות , כי הקונספט של מכונית חברתית סביבתית מבחינת העיצוב לא מומש. מה שראיתי זה עיצוב יפהפה של מכונית נמוכה ואוירודינמית.

ציפיתי לראות מכונית חשמלית עם עיצוב קופסתי, קל ליצור, אינה מכלה משאבים, משהו כמו הפנדה או הסוזוקי וואגון R .

בכל אופן שיהיה בהצלחה

..

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תא הנוסעים מבחינת נפחו נשאר זהה לפני ואחרי הפתיחה.

הנוסעים מאחור לא סובלים מבעיות רגלים ויושבים בנוחות בדיוק כמו הנוסעים מקדימה. לרוב, במכוניות ספורטיביות (לדוגמא, פרארי 612, בנטלי GT) הנוסעים מאחור סובלים ממרווח רגליםצנוע למדי, וזאת מכיוון שהמנוע גובה מחיר וכמובן להעניק למחזיק ההגה את תנוחת נהג הספורט. שני המרכיבים הללו באים על חשבון הנוסע מאחור.

מרגע שהרכב נפתח, אחיזת הכביש משתפרת והנהג עובר לתנאים של נהיגת ספורט.

במכוניות שהזכרת הנוסעים מאחור סובלים מכיוון שאילו הן מכוניות 2+2 - כלומר, מכוניות המיועדות ל-2 אנשים, אבל יכולות לסחוב עוד שניים כשממש צריך. הן כאלו, בכדי לאפשר לשמור את בסיס הגלגלים קצר.

בסיס גלגלים קצר תורם להתנהגות ספורטיבית, והופך את הרכב קל יותר לשינויי כיוון - תכונה חשובה במכוניות ספורט.

בסיס גלגלים ארוך אינו תורם לספורטיביות, וגם אינו משפיע על האחיזה כלל. הדבר היחיד שהוא עושה זה לשפר את היציבות בנסיעה בקו ישר. זו תכונה לא מזיקה לשיוט בכביש מהיר, אבל לא תכונה "ספורטיבית".

(add lightness' (Colin Chapman'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מברוק על עבודה יפה.

איך בדיוק מחוברים הגלגלים האחוריים לגוף?

זה נראה כאילו הם באוויר. זרוע אחורית של דוקאטי 916 תראה טוב, בכל צד. :wink:

חן, איזה מזל שהבוחנים האקדמיים לא מבינים ביסודות הדינאמיים של המוטוריקה. :-D

דניאל

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

חן, איזה מזל שהבוחנים האקדמיים לא מבינים ביסודות הדינאמיים של המוטוריקה. :-D

דניאל

בדיוק. המזל של סטודנטים לעיצוב שמגדילים ראש בפרוייקט גמר, הוא

שרוב הבוחנים באים עם ידע עיצובי ועוד קצת.

סטודנט יכול לעשות מחקר ולתת הוכחות ורעיונות וכשזה מגובה בדגם יפה

והמחשות טובות - זה עושה רושם מצויין על הבוחנים.

איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם מאוד יפה, אהבתי מאוד את עניין המתיחה מאחור

שאלה נוספת - למה החלון נצבע בשחור?

יש אנשים שמוציאים ממך את המיטב, אנשים נפלאים ונדירים. אני קוראת לו אהובי - אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

ככה ממחישים חלון בבניית דגמים , מכוניות או בכללי.

כשמצלמים מכונית אמיתית בפרסומות, שימי לב שהחלונות שחורים.

ככה גם כאן. אם היו באמת שמים פרספקס למשל, אז כל הפנים

היה חשוף , ולהמחיש במודל עיצוב פנים זה גם קשה וגם מיותר.

רוב הזמן את עיצוב הפנים (אם נוגעים בו בכלל), ממחישים בסקיצות 3D.

איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותך, מספר הערות לעיצוב - קח אותן כביקורת בונה וחומר למחשבה לקונספט הבא :-) -

1. יחס הגובה בין החלונות הצידיים וגובה הדלת לא מאפשר פתיחה מלאה של החלון אלא אם אתה חוצה אותו בגובה.
  2. הנוסעים שנכנסים למושב האחורי צריכים אימונים ביוגה מתקדמת על בסיס יומי כדי להכנס ולצאת.
  3. הדלת הקדמית מאוד ארוכה, בעיה אמיתית כשאתה בא לפתוח אותה ליד מדרכה גבוהה, גישה מוגבלת מאוד.
  4. זווית השמשה הקדמית חדה מאוד, זה נראה יפה על הנייר אבל במציאות זה גורם להשתקפויות זוועתיות על החלון שמפריעות לנהג.
  5. בעיצוב אין כמובן מקום לתנועה של הגלגלים הקדמיים ובאופן כללי אין התייחסות לתנועת מיתלים, אין רווח בין הגלגלים לבודי.. שוב, זה נראה יפה אבל לא עובד במציאות.
  6. הרכב נראה ארוך באופן לא פרופורציונלי מתי שבסיס הגלגלים מתארך.
  7. האם הרכב הוא רכב הנעה קדמית? אם הגלגלים המניעים הם האחוריים אני לא רואה את המנועים שדברת עליהם...
  8. אני מניח שנכנסו מספר שיקולים אוירודינמיים בעיצוב, דע לך שהגלגלים האחוריים לא אוירודינמיים בשיט ויוצרים המון מערבולות מאחריהם.
  9. כל מה שחן ציין לגבי התנהגות כתוצאה מהארכת השלדה.

יש עוד כמה נקודות אבל אילו העיקריות שאני רואה במבט ראשון.

הדגם נראה טוב רק צריך קצת יותר התעמקות בפרטים הדינמיים כדי להפוך אותו לקונספט אמיתי ולא שרבוט מגניב שהפך לדגם תלת מימדי.

בברכה,

מוט י.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בדיוק מחוברים הגלגלים האחוריים לגוף?

אני אחדד את הנקודה שהעלה ידידי המלומד.

האם הרכב בעל הנעה אחורית או קדמית ?

האם קיים סרן אחורי ? דיפרנציאל ? ציריות ? שרשרת ?

אם הרכב בעל הנעה אחורית, חלקו האחורי עדיין לפני תכנון ועיצוב, וסביר שישפיע על המראה.

עד לאיזו רמת פירוט אתה מתכוון להגיע בתכנון ? מה לגבי פנסים, ידיות פתיחת דלתות וכו' ?

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6507 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...