Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה (סיפורי מיזוג)

redbaron
שימו לב! השרשור הזה בן 6515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מיקרה שהיה כך היה...

קניתי פורד פיאסטה, יופי... בשעה טובה... אלא שהמזגן לא היה ממש מקרר + האוטו שחור.. לא כיף לנסיעה ממושכת, ובטח שלא עם יורש העצר מאחורה...

מה עושים? מתקנים... איפה? שואלים חברים... חברים ממליצים על מקום בשם "XXX" ליד נתב"ג... (אם יאושר לי אני אפרסם את שם המקום, היות ולאיש אין אפשרות להגיב כאן זה לא "פייר"... אני כן טיפוס הוגן, בניגוד לבעל העסק הנ"ל... אבל ניחא...)

לפי הסיפורים שלהם המקום מיצטייר כמקום אמין וטוב...

OK, שמונה וחצי בבוקר אני שם את פעמי לשם... בשיחה קצרה עם בעל המקום אני מגלה איש חביב מואד...

אני מסביר לאיש כי המזגן לא ממש מקרר בנסיעה, ובעמידה הוא לא מקרר כלל...

האיש מיתישב באוטו, מפעיל את המיזוג, מפסיק אותו, מפעיל שוב ואומר לי שחסר גז...

מילוי + שימון 260 ש"ח ללא למע"מ... (כי צריך לעשות וואקום ולמלא גז)... סבבה...

עוד הוא אומר לי שהטורים לא ממש יציבים ויכול להיות שבגלל זה המיזוג לא עובד טוב.

אני אומר לאיש כי החיישן ספיקה שלי מנותק כי ככה האוטו עובד סביר, אם אני מחבר אותו המיזוג לא מישתפר אבל האוטו בילתי ניסבל בנסיעה...

OK, 12 בצהריים אני מקבל טל' מהבחור שמבסר לי שהוא מילא גז ומצא בעיה נוספת...

מה? אני שואל...

הברז חימום אצלך באוטו לא עובד והחימום עובד כל הזמן, זו אחת הסיבות שהמיזוג לא עבד...

OK, כמה יעלה לתקן את זה, אני שואל...

650 ש"ח לא כולל מע"מ ועבודה..

טוב... לא תודה, אני אומר, זה "טיפה" יותר ממה שאני מוכן להוציא עכשיו...

רק שתדע לך שאוויר חם ניכנס לך לאוטו והמיזוג לא יקרר אותו כמו שצריך... אמר האיש...

טוב... שעת האפס הגיעה ואני בא לאסוף את הרכב...

אני רואה בחשבון 260 ש"ח ועוד סעיף "תוספים"... 160 ש"ח...

אני שואל את האיש למה הוא שם לי תוסף והוא אמר שאני אישרתי לו...:neutral::???: WTF?!

התחיל וויכוך, והילד התחיל לצרוח, שילמתי והלכתי...

בינתיים בדרך אני מרגיש שחום יוצא הפתחי האיוורור... תופעה שלא היתה ממקודם... גם כשהמתג על "קור" וגם כשהמיזוג עובד...

OK, אני אומר לעצמי, ככל הניראה הם דפקו את הברז בעבודה ומישהו פחד להגיד לבוס אז הם אמרו לו שהוא היה מקולקל...

מגיעים הביתה, אני פותח מיכסה מנוע, מעיף מבט ורואה שהחוט של הברז חום היה מ נ ו ת ק !!!

חיבור מחדש של הברז, נישמעה תזוזה קלה מהכיוון שלו והחום בקבינה הופך סביל... עוד כמה דקות והחום הופך לקור...

טל' קצר לבעל המקום לברר אולי היתה טעות, אולי מישהו לא שם לב... כולנו בני אדם וכולנו יכולים לשכוח כזה דבר...

"היי זה אני עם הפיאסטה, בקשר לברז החשמלי, אתה בטוח שהוא לא עובד?"

"כן, אני בדקתי אותו אישית... וגם החשמלאי שלי"

"החזרת את הכל למקום?"

"כן"

"אגב, אתה זוכר שבדקת את האוטו לפני הטיפול, ולא יצא חום, גם כאשר המיזוג היה כבוי?"

"אהה..... כן..."

אז זה אומר שהברז היה בסדר לפני שנגעתם, לא???"

"אההה, יכול להיות שהברז היה בשלבי גסיסה, והוא התפגר אצלי..."

תיראה, אני אהיה אתך ישיר וכנה, הברז היה מנותק... מישום מה מישהו כיוון את החום למקסימום, וניתק אותו ולא החזיר אותו..."

תיראה בחור, אני לא יודע על מה אתה מדבר, החשמלאי שלי הוא לא ילד, הוא יודע מה הוא עושה, אני סומך עליו..."

אבל אמרת שאתה בדקת, לא, למה הברז היה מנותק??? חוץ מזה, למה הוספת לי את התוספים ב 160 ש"ח??!!"

"תיראה, זה עובד, לכולם זה עובד, אני יכול לתת לך שמות של אנשים שה עזר להם... ובקשר לתשלום תבוא ונדבר...."

"יום טוב... "

בקיצור, רמאים? שקרנים? טעות רגילה? אתם תגידו... אני לא מיתקרב לשם יותר....

אגב, למה תמיד כשאני ניכנס למוסך אני יוצא בהרגשה שדפקו אותי, ותמיד, אבל תמיד אני מגלה שאכן, איזה כלב ניסה לחגוג על חשבוני!!!

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה זה,עומדת לפניך אפשרות להרויח כסף בלי הרבה מאמץ,חלק מהאנשים מתפתים.

תאמין לי יש מספיק מוסכניקים אמינים,כנראה עם המזל שלך אתה נופל רק על המאניקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נעים.. כמה מאמצים עשית באמת כדי לבדוק אם הוא אמין?
יש בעיה מסויימת.... רוב בעלי המוסכים מאוד נירתעים כאשר אני מגיע ופותח את הבגז ומבקש מהם להיתחבר אל מפוליגרף הנייד שיש לי שם... :|

ברצינות... כמה חברים המליצו לי עליו, הם עובדים בשדה התעופה, ושם רובם מטפלים אצלו...

הבעיה היא שאנשים הם עדר של כסילים, ומה שתגיד למישהו שלא מביו, הוא יגד "אמן" ישלם ויחייך...

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

redbaron כתב,"הבעיה היא שאנשים הם עדר של כסילים".

אוי כמה שאני מזדהה איתך במילה "עדר".

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הינה אתה באת ופרסמת, וכבר הוא הפסיד לקוחות. היה שווה לו? לא!

כמו שמוסכים רבים הפסידו אותי אז דרכי הם הפסידו הרבה יותר תאמין לי.

וכמו שהמוסך המורשה שטיפלתי בו היום באוטו הרוויח אותי הוא מרויח דרכי עוד הרבה לקוחות מכיוון שאני מרוצה ועושים בשבילי פריבילגיות שאין לאף אחד כמעט רק ללקוחות וותיקים (ומה אני, בסה"כ לקוח שלהם 4 שנים בעוד שיש להם לקוחות שאיתם הרבה יותר ממני)

לא שווה ללכלך את השם, חבל פשוט. מוסך מורשה צ'מפיון "ריטס" בבאר שבע ובעיקר אדון אורי אביגיל ועמוס מיטלר יודעים זאת, שעכשיו הם יצאו לחופשה ללא הגבלה מכיוון שהמוסך בחובות של 2 מליון שקל! (מונה להם מפרק)

ואתם יודעים מה? רק כואב לי על העובדים שלהם לא עליהם! כי מאז שהכרתי אותם בימי האיביזה 94 שהייתה להוריי הם היו נבלות שלא יודעים להתנהג! על עמוס ואורי לא כואב לי ואני מניח שיש הרבה כמוני שמקבלים חלחלה רק מלשמוע את השמות האלו (הם גרמו לאנשים ובניהם אני לבכות בגלל הרכב! בושה!)

איתמר ג'ורג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... בשיחה קצרה עם בעל המקום אני מגלה איש חביב מואד...

גילי

כולם נחמדים בהתחלה, ואלה בעיקר אלו שהולכים לדפוק אותך :cry: ...

כן, כן, תלך... הכל יהיה בסדר בלה, בלה, בלה...

(ואני מכיר את זה מעוד מקומות). אם צריך עושים ביביסיטר לאוטו וזהו.

ואם אתה מאלו שמבינים (לחיוב) אז העדר טועה ותוהה...

יחיאל.

[CENTER] [/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, רמאים? שקרנים? טעות רגילה? אתם תגידו... אני לא מיתקרב לשם יותר....

אגב, למה תמיד כשאני ניכנס למוסך אני יוצא בהרגשה שדפקו אותי, ותמיד, אבל תמיד אני מגלה שאכן, איזה כלב ניסה לחגוג על חשבוני!!!

גילי

פעלת נכון בזה שבחרת להתעמת עם בעל המוסך מיד שהתברר לך התקלה, לא פעלת נכון שעשית זאת בטלפון.

שיחה ישירה, כאשר הרכב במוסך, ואפשר להראות בדיוק על מה מדובר, הייתה מאירה את הנושא באופן ברור ומאלצת את המוסך לפתוח את הקלפים.

יתכן והגרסה שלו הייתה מתקבלת עליך, כי כידוע טעויות תמיד קרו ויקרו, והיית מרוויח מקום טוב לטפל בו, כפי שהמוסך היה מרוויח לקוח.

כמה חבל שאין אנו שומעים את הצד השני של הסיפור, כי כידוע, לכל מטבע שני צדדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי זהו לא המקרה הראשון בו מוסכים מאבדים לקוחות כתוצאה מחוסר אמינות או רדיפת בצע.

הרי לכולם קוסם הרעיון של להרוויח כסף בקלות - ובענף הרכב בו יש, יחסית, מעט מבינים (במיוחד כאלה שאין להם שום קשר לתחום), זה קל כפליים כי מרבית האנשים שמחזיקים רכב מודרני ושומעים שיש תקלה במחשב או "בלה בלה בלה" מבינים שזה המחיר של המודרניזציה - וכמובן משלמים. רובם גם עושים זאת כתוצאה מתמימות \ חוסר ברירה \ אמונה בבעל המקצוע.

מה שכן - בשיחות סלון בו יושב X מול Y ומספר לו את הסיפור שלו (שבמקרה יכול להיות סיפור זהה לחלוטין - ולא במקרה, כי שניהם מחזיקים ברכב מדגם זהה ונתקלו בבעיה זהה לחלוטין) בו X טיפול אצל "___" ושילם סכום של, נניח, 1000 שח - ואילו Y מספר שתיקן אצל "________" ושילם סכום של 2000 שח - כאן נופל האסימון ו-Y מבין שדפקו אותו (ולשם הוא לא יחזור).

אמון זה דבר שקשה מאוד לבנות - אבל קל מאוד להרוס (וזה מה שלא מבינים חלק מהמוסכים שעובדים בשיטת "מצליח").

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הבאה תלך לפ"ת .. בסגולה יש מקום מעולה.. טיפלתי שם לא פעם .. אני מבסוט מאוד (את השם אני לא זוכר, אבל הוא מוזכר הרבה בפורום)

"דה בסט קור" גליס 17 פתח תקוה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעלת נכון בזה שבחרת להתעמת עם בעל המוסך מיד שהתברר לך התקלה, לא פעלת נכון שעשית זאת בטלפון.

שיחה ישירה, כאשר הרכב במוסך, ואפשר להראות בדיוק על מה מדובר, הייתה מאירה את הנושא באופן ברור ומאלצת את המוסך לפתוח את הקלפים.

יתכן והגרסה שלו הייתה מתקבלת עליך, כי כידוע טעויות תמיד קרו ויקרו, והיית מרוויח מקום טוב לטפל בו, כפי שהמוסך היה מרוויח לקוח.

כמה חבל שאין אנו שומעים את הצד השני של הסיפור, כי כידוע, לכל מטבע שני צדדים.

היתה לי בעיה... לא הייתי יכול להישאר ולעבור על האוטו כמו שאני עושה בדרך כלל, בודק האם האוטו שלם, אין מכות, אין שיפשופים, והק"מ לא חרגו ממה ששמתי את האוטו שם...

לקחתי את האוטו, הנעתי, בדקתי ק"מ, ראיתי שהמיזיוג לא מקרר, אמרתי את זה לבעל הבית, הוא מצידו ציין כי הברז הסורר הוא הבעייתי ופתר את עצמו מהבעיה...

אחרי שחזרתי הביתה ובדקתי ומצאתי את המימצאים ולפני שהיתקשרתי אליו שוב התחלתי בנסיעה אליו, אלא שיורש העצר התחיל למרר בבכי... ככה זה כשלוקחים לו את נורת הביקורת מהיד ומושיבים אותו ב"סל-קל"...:wink:

אתמול ניזכרתי בנקודה מעניינת ששופכת "אור נוסף" על הפרשה הזו... המפתחות שנתתי לו פותחים את מיכל הדלק ממש בקושי וצריך "לדעת" לפתוח אותו אחרת הוא לא ניפתח... לא ניראה לי ביכלל שהוא מילא לי תוספים...

בכל אופן, האם יש איזה "איגוד תלונות הציבור על מוסכים רמאיים" בישראל או שכל התלונות הולכות ל dev/null/?

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפנה לאיגוד המוסכים ובדוק מה הפרוצידורה להגשת תלונה. אני לא מבין איך הסכמתה לשלם עבור משהוא שלא הזמנתה. אתה אמרת שימלא גז ועל כול חריגה חייב בעל המוסך לקבל ממך אישור.

אל תותר תפנה לאגוד המוסכים. הארנק עם הכסף הוא שלך ואין לאף אחד רשות לעשוק אותך .

שבוע טוב ובהצלך יצחק.

:evil:סייג לחוכמה שתיקה :brickwall:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...