Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיות חשמל ברכב - זקוק ליעוץ (הכותרת נערכה)

Liran_a
שימו לב! השרשור הזה בן 6517 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי שני תקלות קטנות בואליאנט. הראשונה - האיתותים עובדים ביחד (לא משנה לאיזה צד אני מאותת. השניה - המנורה של פנים הרכב לא עבדה עד עכשיו אבל שמישהו ניסה לסדר לי את האיתותים הוא עשה בטעות שהמנורה תעבוד קבוע. (הוצאתי את המנורה כמובן). ויש כמה מנורות בלוח השעונים שהתקשתי להחליף משום שלא מצאתי בית מנורה מתאים. (החלפתי רק את המנורה, אבל המנורה לא עובדת - יכול להיות שהמעגל שרוף ?)

אין לי ניסיון בחשמל ברכב. יש לי את השירטוטים של החשמל, אבל אני ממש לא מבין אותם. מה יכולה להיות הבעיה ? (הסבר בשפה פשוטה בבקשה. אין לי מושג בחשמל), ואיך אני פותר אותה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שני תקלות קטנות בואליאנט. הראשונה - האיתותים עובדים ביחד (לא משנה לאיזה צד אני מאותת. השניה - המנורה של פנים הרכב לא עבדה עד עכשיו אבל שמישהו ניסה לסדר לי את האיתותים הוא עשה בטעות שהמנורה תעבוד קבוע. (הוצאתי את המנורה כמובן). ויש כמה מנורות בלוח השעונים שהתקשתי להחליף משום שלא מצאתי בית מנורה מתאים. (החלפתי רק את המנורה, אבל המנורה לא עובדת - יכול להיות שהמעגל שרוף ?)

אין לי ניסיון בחשמל ברכב. יש לי את השירטוטים של החשמל, אבל אני ממש לא מבין אותם. מה יכולה להיות הבעיה ? (הסבר בשפה פשוטה בבקשה. אין לי מושג בחשמל), ואיך אני פותר אותה ?

חשמל רכב בניגוד לתקלה מכנית קשה לאבחן בשלט רחוק...יכולות להיות סיבות רבות ומגוונות ובעייה שניתן לפתור בשניה של ראיה לא נימצא לעולם בכתב...רק כמה רעיונות לאיפה לחפש :

מאותתים: בדוק את האוטומט ניראה כמו אצבעון כסוף שמשמיע קול בשעת האיתות נסה אחר במקומו או בדוק את מנגנון ידית האיתות שאין חלק שמקצר בשעת ההפעלה.

לגבי אור הדלת בדוק את מתגי הדלתות יכול להיות שאחד אינו מתפקד ומודיע לך כאילו הדלת פתוחה! בהצלחה-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה לאנשים שיש להם ידע נרחב בשיפוץ רכבים:

איך למדתם את מה שאתם יודעים עכשיו ?

איך אני יכול לצבור ידע בשיפוץ בנושאים שונים כגון חשמל, מכני, וכ"ו ?

הבעיה שלי בשיפוץ היא שאני מפחד להתעסק עם החלקים, משום שאין לי מושג, ואני לא רוצה לעשות נזק.

מישהו יכול לתת לי טיפים ?

(כרגע אני אחרי ניתוח בגימלים, ככה שסוף סוף יש לי זמן להתרכז באוטו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה לאנשים שיש להם ידע נרחב בשיפוץ רכבים:

איך למדתם את מה שאתם יודעים עכשיו ?- שנים של ניסיון ולמידה מאחרים.

איך אני יכול לצבור ידע בשיפוץ בנושאים שונים כגון חשמל, מכני, וכ"ו ?-קורסים שונים+עבודה במוסך

הבעיה שלי בשיפוץ היא שאני מפחד להתעסק עם החלקים, משום שאין לי מושג, ואני לא רוצה לעשות נזק.

מישהו יכול לתת לי טיפים ?- לא צריך לפחד,הרבה סבלנות עם המון רגש ולעבוד על פי שיטה

(כרגע אני אחרי ניתוח בגימלים, ככה שסוף סוף יש לי זמן להתרכז באוטו)

דוגמא לשיטה: פירוק מסרק הגה.

1.לערוך שרטוט ביד חופשית של המסרק ולפרט את כל החלקים לפי מיקומם המדוייק.

2.קיימות קופסאות אחסון קטנות מפלסיק קרטון וכולי', יש לפרק את הברגים והגומיות לפי הסדר ולהניח אותם בקופסאות לפי הסדר, ולרשום על כל קופסא , את תכולתה לדוגמא: ברגים - מסרק הגה- גומיות מסרק הגה וכוליי'.

3.אם יש אפשרות לצלם במצלמה פיתרון מעולה.

4. ספר רכב חובה עדיף עם צילומים ושרטוטים,לדוגמא ספרי היינס.

בהצלחה שחר.

עבודה:טיוטה 4*4 תחביב:הובי איילנד אדוונצר הדבר האמיתי:ספיטפייר mkIII

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לירן, הלואי וחיים היו פשוטים כפי שאתה חושב, ברכבים הישנים לפני הזרקת הדלק, ניהול מנוע ממוחשב, ושאר ירקות החיים היו פשוטים יותר, חשמל דלק אויר ו...זהו. חלק נוזל? מפרקים מתקנים מחליפים ונוסעים ...הרכבים היו ברובם פשוטים, והרכב היה מספר לך מה הבעייה שלו...המכוניות המסובכות יותר חייבו מוסך מומחה או כלי עבודה יחודיים... הדבר השני ידע בסיסי בתיפקוד החלקים, מה כל חלק עושה, היכן הוא ממוקם ומה מניע אותו... חשמל? רצועה? ואקום? והדבר האחרון מושג בחשמל...מאין מגיע ולאן הולך...ברגע שלמדת את התורה הזו, רוב הסיכויים שתפתור לבד כל בעייה העלולה לתקוע אותך...נכון שצריך קצת חוש טכני...ידיים טובות...וכלים בסיסיים אבל על כל אלה ניתן להתגבר בקלות...לא מדובר במדע מסובך....הנסיון והלמידה הם חלק מהתורה.....

ואגלה לך סוד שמור, היום ברכבים המודרניים, אפילו המכונאיים, במוסך המרכזי, לא ממש יודעים מה מפריע לרכב שלך, הם עובדים בשיטת האלמינציה, המבוססת על נסיון קודם, מחשב והתיעצות עם מהנדסים מחו"ל... מחליפים חלק חשוד. נפטרה הבעייה? יופי, לא נפטרה? ממשיכים הלאה עד פתרון הבעייה...ויש בעיות שלא נמצא להם פיתרון לעולם...פשוט חיים איתם עד החלפת המכונית-רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אממממ... הרכב שלי הוא לא ממש רכב חדש...

תזכורת - ואליאנט 1968. (ראה תמונות מצורפות למטה)

דרך אגב - איך אני יכול לשחזר לוח שעונים ?

הלוח עשוי מפלסטיק ויש מס' סדקים קטנים, וצבע דהוי ומתקלף.

(יש לי לוח שעונים של ברקודה 68)

האם ניתן לטפל בלוח כמו שמטפלים בפח ? (מריחת חומר אוטם סדקים, שיוף, צביעה)

תמונה:

http://community.webshots.com/photo/387753010/1387754365032657076wqqVtk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כל מיני מחלות זיקנה לקשישות שלנו !

גם עליזה שלי כשאני מאותת , בתחילת האיתות היוניט של האיתות משתוללת בהיבהוב מהיר ואח"כ נרגעת , כששאלתי למה קיבלתי תשובה : ככה !

אלוף צפון אמריקה בפינג פונג כיס !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כל מיני מחלות זיקנה לקשישות שלנו !

גם עליזה שלי כשאני מאותת , בתחילת האיתות היוניט של האיתות משתוללת בהיבהוב מהיר ואח"כ נרגעת , כששאלתי למה קיבלתי תשובה : ככה !

אם זה מאוד מעצבן אותך...החלף אוטומט...יש רכיב חשמלי קטן שאמור לווסת את כמות הזרם שאותו מקבל החלק שאחראי על הפעלת האוטומאט כניראה שההולכה שלו נפגעה, או הקפיציות...אני הייתי קורא לזה פשוט אופי....אלפא עשו מזה קריירה שלמה-רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6517 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...