Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורש, האם זאת 928?

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 6492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול בשרשור שלי על הספרינט הוזכר נושא מוסך הפורשים נמחק של פ''ת.

אחרי העבודה עברתי ליד החניון שמאחורי המוסך ושם נראתה מישהי יפיפיה!

זאת 928? אם אני לא טועה יש עוד אחת כזאת במוסך עצמו אך בצבע בורדו או משהו בסגנון...

(תמונה אחרונה, חבר נתפס בתנוחה מוזרה ששמתי לב אליה רק כאשר ראיתי את התמונה במחשב... כנראה זה מה שהפורש עושה לחלקנו... :wink:)

התמונה של ה-911 נמחקה - אין לפרסם כאן מכוניות עם מספרי רישוי גלויים. קרא את כללי הפורום.

attach.walla.co.il1234345.jpg

attach.walla.co.il12344354.jpg

attach.walla.co.il3243245.jpg

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניראה לי שזאת 928.

אם אני זוכר נכון, ל928 היו פנסים נישלפים בצורה מיוחדת כלשהי.

דרך אגב הפורש הזאת, שבתמונות, לא היתה למכירה עד לא מיזמן ביד 2?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכסופה אני יודע, מי לא מכיר את ה 911.

בכללי אני לא ממש מתמצא בדגמים... הידע העיקרי שלי על הדגמים הוא מהמשחק הוותיק והמהנה של ניד פור ספיד.

עמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הבודי והגאנטים השחורה לדעתי 924

האמת די קשה,אחרי הסתכלות יותר מעמיקה זו באמת נראית כמו 944

אם אני לא טועה 2.5 ליטר

מה שבטוח זה לא דגם הטורבו

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה לא לפרסם תמונות עם מספרי רישוי וכתובת !!! אני בטוח שאתה לא היית רוצה שאני אפרסם הודעה בסגנון "תראו את הרכב של SYSTEM X, הוא עומד ברחוב X בעיר Y" (במיוחד אם הרכב שלך היה מושקע בסכומי עתק כמו שהרכבים ששוכבים שם מושקעים).

כפי שכבר אמרתי לך, לכל הרכבים הנ"ל יש בעלים, אף אחת לא זרוקה, נא לא להציק לבעל המוסך, בחור נחמד מאוד ששונא שמציקים לו כי הוא מטפל ברכבים שאין להם סמל של מאזדה/טויוטה/יונדאי מקדימה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המספר לא שמתי לב ואני מצטער! בשחורה בדקתי בשניה כנראה פספסתי.

ומה הקשר של להציק לבעל המוסך? הן עומדות מאחורי המבנה, אף אחד לא הציק ולא התקרב לבעל המוסך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כול, הגיע הזמן שאנשים יפסיקו להיות עילגים בצורה כה מביכה ויבטאו נכונה את שם יצרן הרכב ולכן אמור פורשה ולא פורש. מה זה "פורש"? אין דבר כזה. שנית, מדובר אכן בדגם ה- 944 שהיה דגם לא מוצלח במיוחד של החברה (לא מוצלח מבחינה מסחרית, כמובן). מצויד במנוע פורשה מקורי (כמו גם דגמי ה- 928 ו- 968, בניגוד לאמונה הרווחת שזהו מנוע פולקסוואגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירחמיאל היקר,אם אדם לא הגה נכון את שם המכונית זה עדיין לא הופך אותו לעילג ולא הופך אותך למורה ללשון..

ולעינייננו-למעט דגם ה 3.0 שהיה בעל 6 בוכנות כל דגמי ה 944,כולל המוגדשים,עשו שימוש במנוע שמקורו בפולקסווגן LT,כן כן,המיסחרית חסרת החן שיועדה לעבודה מסיבית יותר מהטרנספורטר.

המנוע היה בעל 4 בוכנות בנפח 2497 סמ"ק והיה למעשה הגדלה של מנוע ה 1984 סמ"ק של האודי 100 שהוצגה ב 76'.

ה 924 עשתה שימוש במנוע ה 2.0 שהגיע ישירות מאודי,ובנוסף היו לה גם גירסאות 2.5.

ה 924 נועדה להחליף את ה 914 כמכונית הזולה בהיצע פורשה,ולכן כללה מרכיבים רבים שנילקחו ממחסן החלפים של פולקסווגן אודי,ובנוסף היא הורכבה במיפעלי אודי באינגולשטט.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן היקר,

צר לי, אך טעות בידך. טעות קלאסית:

ה- 924 הראשון (ורק הדור הראשון, לא אלו שבאו אחריו) עשה שימוש במנוע 2 ליטר של VW . הוא יוצר במקור ע"י פורשה בהזמנת VW בכדי להיות מכונית הספורט של פולקסוואגן וברגע האחרון ניקנה חזרה ע"י פורשה (דגם EA425) ולא כפי שאתה כתבת, כאילו היווה את המחליף ל- 914.

ה- 944 וה- 968 עשו כבר שימוש במנוע פורשה מקורי, ה- 2.5 ליטר.

שמו של המנוע היה M44; ההספק היה 163 כ"ס (4 הילוכים) וצמח לאט עד ל- 250 כ"ס בדגם הטורבו. בדגמים מאוחרים יותר הוצעו גם מנועי 2.7 ו- 3.0 ליטר כאשר חלק מהדגמים הוצע, רחמנא ליצלן, עם תיבת הילוכים אוטומטית. אני בטוח שהמנוע הוא פיתוח של פורשה, מקורי, לא חידוש או עיבוד למנוע VW ישן. להיפך: אם כבר, אז מה שבעצם עשו בפורשה הוא 'לחתוך' לשניים את מנוע ה- V8 של ה- 928!!

זאת היא, כפי שציינתי בתגובתי הראשונה, טעות קלאסית שניסחבת כבר שנים, אבל עדיין טעות. אתה מוזמן לבדוק היטב (ליצור קשר הם פורשה?) ובבקשה ממך - אם אני מדבר שטויות, מה שיכול כמובן מאד להיות - אנא העמד אותי על טעותי.

נ.ב. השילדה דווקא כן מבוססת על ה- 924, אבל רק מבוססת. היא עדיין שונה ופותחה מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מדבר שטויות חלילה,פשוט לפורשה היו כינויים אחרים למנועים מתוצרתם.

מנוע ה 1984 סמ"ק היה של פולקסווגן,אך שופר ללא הכר ע"י פורשה עד שהפך למנוע טוב למדי,וכך גם מנוע ה 2.5 שמקורו כאמור בפולקסווגן LT.

לגבי מנוע ה 928 היו אין סוף השערות;חלק טענו שהוא הכפלה של מנוע ה 2.5 וחלק טענו שהוא מקורי.

על פניו נראה שהוא בכל זאת פיתוח מקורי של פורשה,גם בשל העובדה שהוא היה עשוי כולו מאלומיניום,והראשים שלו היו שונים משל מנוע ה 2.5.

מבחינת פורשה דווקא היה הגיון לעשות שימוש במנוע מתוצרת פולקסווגן;פיתוח מנוע חדש לחלוטין הוא פרוייקט יקר,ולאור מיצובה של ה 924 לא היה לפורשה הרבה טעם להכנס להשקעה בסדר גודל כזה.

מנועי 6 הבוכנות של ה 944 היו אכן מנועים חדשים לחלוטין,וכך גם הגיר האוטומטי שהיה הראשון להציע את אופציית הטיפטרוניק.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב אני טוען שמנוע ה- 2.5 ליטר שאיתו צויד הדגם שבתמונה (944) ושאתה מדבר עליו (LT?) לא נישען על שום מנוע וותיק יותר. אין כאן עניני השערות וכו'. הכול חומר פתוח ולא סודי. אפילו יש לי רעיון: האם תוכל ליצור קשר עם פורשה ולברר? זה יהיה מענין ולדעתי יש לך יותר סיכויים ממני, למשל, אם תציג עצמך כאחד המנהלים כאן.

בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...