Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש יעוץ בנושא קנייה של רובר 216 שנת 97

אלמוג11
שימו לב! השרשור הזה בן 6516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם אני כבר זמן מה מחפש מכונית יפה ולא יקרה חיפשתי ביד שניה וראיתי שרובר 216 ממש לא יקרה וניראת ממש פגז רציתי לדעת אם שווה לי לקנות אותה ואם היא עושה בעיות וגם מה המחירון שלה בתודה מראש אלמוג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירון אתה מוזמן לבדוק ביצחק לוי, ערוך חיפוש ותימצא מידע.

בסך הכל הרכב דווקא לא כזה בעייתי כמו שעשו ממנו, תלוי איך הוא טופל במשך חייו.

קח בחשבון שהרבה צעירים מיתייחסים אליו כאילו הוא רכב ספורטיבי וקורעים לו את הצורה

אבל אפשרי בהחלט למצוא אחת שמורה מבחורה (דפיקות החניה על חשבון הבית :-P )

אופק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב זול שנשחק מהר במחירון ע"י חברנו לוי יצחק..

מציע הרבה מאוד ביחס למחיר שלו. אני הייתי ממליץ לך לחפש רובר 214, מנוע 1.4 103 כ"ס.

הייתה כזו לחבר שלי עם 170K, לא היו לרכב תקלות או בעיות מיוחדות. בסה"כ רכב טוב למדי בעל תדמית בעיתית מאוד.

חלקים לא זולים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יותר מדי כאלה שעומדות למכירה יותר מדי זמן

קשה להיפטר מהרכב הזה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לחשוב רק על איך להיפטר ממנו?

אוטו קונים בשביל ליסוע עליו ולהנות ממנו.

לא כדי למכור אותו אחרי יומיים.

המחירון של רובר באמת נמוך מאוד-והשוק על הפנים וזה מה שעושה את המחיר לנמוך כל כך...

את מה שחושבים על רובר בארץ יהיה להם מאוד קשה לתקן.

אבל לפי דעתי רכב מצויין יחסית למחיר.

במחיר נמוך תוכל להביא שנתון גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה קונה אוטו אתה צריך לחשוב גם קדימה

לא רק על היום

מה יקרה אם תצטרך תיקונים?

אם תצטרך מתישהו עזרה של נציגות? אתה יכול לתפוס את הלמפה

במקרה ומדובר על אוטו ראשון / שני של בנאדם לפני צבא מה תעשה איתו בצבא? הרוב בונים על מכירה של האוטו

במקרה ומדובר על בנאדם אחרי צבא והוא רוצה להשתדרג?

לעלות שנתונים?

זאת טעות גדולה לא לחשוב קדימה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיבה לזה שהמחיר של הרובר על הפנים.

אין יותר רובר. היה, היה נחמד, אבל נגמר.

כל אוטו צורך חלקי חילוף.

מה יקרה אם פתאום לאחת החברות שמייצרות חלפים תחליפיים לא יחשק יותר לייצר חלפים?

מה יקרה אם תזדקק לחלק שלא קיים תחליפי?

מה יקרה כשאותם חלפים שהופכים לנדירים לא יהיו גם בפירוקיות?

לקנות אוטו שאין מאחוריו יצרן- זו טעות, לדעתי- אלא אם כן מדובר במשהו באמת מיוחד- רכב קלאסי. אבל אף אחד מהרוברים של שנות ה90 הוא לא רכב כזה מיוחד.

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יותר מדי כאלה שעומדות למכירה יותר מדי זמן

קשה להיפטר מהרכב הזה

דווקא בזה אני חושב שאתה טועה.

עקב מחירו הנמוך והמראה/ביצועים/רמת אבזור (ג'אנטים,סאן רופ) הרכב קורץ מאוד לצעירים דלי תקציב ונמכר די מהר.

פיליפ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר הרבה יותר מכמה יחידות שלא מסכימות איתך

חצי שנה בלי טלפון אחד

אפילו לא התעניינות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיבה לזה שהמחיר של הרובר על הפנים.

אין יותר רובר. היה, היה נחמד, אבל נגמר.

כל אוטו צורך חלקי חילוף.

מה יקרה אם פתאום לאחת החברות שמייצרות חלפים תחליפיים לא יחשק יותר לייצר חלפים?

מה יקרה אם תזדקק לחלק שלא קיים תחליפי?

מה יקרה כשאותם חלפים שהופכים לנדירים לא יהיו גם בפירוקיות?

לקנות אוטו שאין מאחוריו יצרן- זו טעות, לדעתי- אלא אם כן מדובר במשהו באמת מיוחד- רכב קלאסי. אבל אף אחד מהרוברים של שנות ה90 הוא לא רכב כזה מיוחד.

אסף.

רובר היא באמת מקרה מוזר. כחדש מחיר גבוה, כמשומש שחיטה. בבעלותי רובר משנת 2002, ואני מאוד מרוצה. כך גם חבר שלי עם רובר כמו שאתה מחפש.

אכן, הופסק ייצור רובר (לבינתיים, החברה פשטה את הרגל ונמכרה). הייצור באנגליה היה יקר מידי. לרכב שאתה מחפש דווקא אין בעיה למצוא חלקים תחליפיים או משומשים והם לא כ"כ יקרים. לדגמים החדשים יותר יש כן בעיה כזו, ולכן היבואן שוחט על מחירי חלפים. לכן גם הבאתי לבד מ- ebay בחצי מחיר. על כל פנים, בשנים הקרובות לא צפויה כל בעיה של חלפים לרכבי רובר. הרבה אנשים לא יודעים, אבל למעשה דגמים מסוימים של לנד-רובר חולקים הרבה במשותף עם הרובר (למשל מנוע ה- 1.8 שלי :-) אם כי אני לא יודע אם הדגם הספציפי משווק בארץ). לדברי המוסך, אין בעיה בעשור הקרוב.

כדאי לדעת שלגג השמש יש מידי פעם בעיות ויש לבדוק אותו בעת הקניה. לגבי ראש מנוע: יש לרובר חולשה בצורת אטם ראש מנוע חלש מידי. במנועים מדגמי K. אני לא יודע איזה מותקן ב- 1.6, אבל אם תבדוק מים מידי שבוע בד"כ תעלה על הבעיה בזמן, מה גם שבד"כ מדובר בהחלפת אטם ולא בשיפוץ ראש. כפי שכבר אמרו לך, לא כל הדגמים ו/או הרכבים סובלים מכך, ויש לקנות רובר שטופלה כיאות, אזי שקט יחסי הוא סביר הרבה יותר. כדאי עוד לדעת שכיום רובר פתרו את הבעיה (הגיע הזמן :-) ), ויש לקנות אטם מחוזק שלא "נפרץ", היה ואכן יקרה לך משהו כזה.

כבעלים של רובר אני מאוד מרוצה. הרכב נראה טוב, נוסע טוב, ולא נמצא הרבה במוסך (טפו טפו טפו). לי היתה בעיה עם הכויל שהיו צריכים החלפה, אבל אם זה קרה גם לחבר שלי במגאן (גם היא משנת 2002 כמו הרובר שלי), אז זה לא נורא. לחבר שלי עם גולף מאותה שנה היו הרבה יותר הוצאות. כמו-כן, מנוע ה- 1.4 באמת נחשב למוצלח. בהצלחה!

ולבסוף: וודאי שמדובר ברכב קלאסי! ;-)

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בר האם יש לך רובר R25?? במידה שכן מה עלות הביטוחים לרכב? ומה עלות טיפולים בסיסיים כגון טיפול 10,000??

אני שואל את זה מכיוון שאני מעוניין לקנות רכב כזה ויש קצת סטיגמות לרובר של אחזקה יקרה..

בתודה מראש

אלעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בר האם יש לך רובר R25?? במידה שכן מה עלות הביטוחים לרכב? ומה עלות טיפולים בסיסיים כגון טיפול 10,000??

אני שואל את זה מכיוון שאני מעוניין לקנות רכב כזה ויש קצת סטיגמות לרובר של אחזקה יקרה..

בתודה מראש

אלעד.

אז ככה:

קודם כל, הרכב מקסים. אני לא יודע אם קראת את הודעותי הקודמות, אבל אפילו אשתי מאוהבת בו ובזכותה היא סוף סוף יודעת לזהות רכבים (אבל רק רובר :-) ) ברחוב.

אני לא זוכר את עלות הביטוח המקיף (אני מניח שאליו אתה מתייחס, הרי החובה הוא כרגיל) אבל בערך כמו המזדה שהיתה לי קודם (לנטיס F 1800). מה שכן, היו חברות ביטוח שדרשו שאתקין קודנית. אם תתעקש יוותרו לך. אני לא הסכמתי שיתקינו לי כזה דבר ברכב, מה גם שלא הותקן בו ביד הקודמת (יש אימו ואזקעה מקוריים).

טיפול 10 עלה לי בערך כמו במזדה. יש כמה דברים מיוחדים ברובר: למשל, את פלאגים מחליפים רק פעם ב- 4 שנים או 60K ק"מ. זה לא מחוייב המציאות, כמובן. ניתן לשים פלאגים זולים יותר (לא פלאטינום) ולהחליף כל שנה. במקור, רובר שמו כאלה פלאגים כדי לחסוך כסף לחברות הליסינג הבריטיות (זה חסך להם עלות החלפה שנתית, ורק הבעלים שאחרי הליסינג היה צריך להחליף אותם, למעשה...).

צריכת הדלק בנסיעה ממוצעת 1:10-1:11, שזה לא רע בכלל ביחס לרכב 1.8 אוטומט. כנראה שזה בגלל הגיר הרציף. יש שחוששים ממנו אבל בינתיים (טפו טפו טפו) אין בעיות. היום גם ניסאן עושים בגיר כזה שימוש לא מועט. בכל מקרה, הנסיעה מאוד חלקה ונעימה. המומנט מגיע מוקדם מאוד, ב- 2750 סל"ד, כך שיש תמיד כוח זמין. מצב ה- sport הוא מענג במיוחד, וכמובן שיש גם סטפטרוניק (כאילו ידני... אבל אני לא משתמש בו).

לגבי עלות טיפולים חריגים: היתה לי בעיה במגעים בתיבת הפיוסים, שגרמה לכך שהאורות לא תמיד עבדוץ עלות התיקון: 180 ש"ח על שעת עבודה של איתור הבעיה וחיזוק הקופסה למקומה.

קויל: הלך לי הקויל (סליל הצתה). ב- 25 אין בארץ חלפים תחלופיים וקשה למצוא משומשים. הזמנתי מחו"ל ב- 1300 ש"ח לזוג כולל הובלה ב- DHL, מסים ומע"מ. בארץ רצו את זה על אחד... גנבים. שאר החלפים אני לא יודע, אבל המוסך המרכזי אומר שיש אספקת לעוד עשר שנים לפחות. כפי שכתבתי בעבר, לחבר שלי במגאן הלכו הקויל גם כן (אותו שנתון) ולחבר אחר עם גוף (אותו שנתון) היו הוצאות הרבה יותר גדולות על בית מצערת ועוד משהו בעל שם דומה. כדאי גם לציין שבמזדה שהיתה לי (והיא היתה משנת 99) הלך מחשב ABS והיתה בעיה גם בכריות האוויר.

לסיכום המאמר: קח רק רכב שטופל במוסך מורשה (עדיף זה שבת"א) וששמרו על שלמותו המכנית. הנאה מובטחת ;-)

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה(המושקעת) בר,מצאתי כמה וכמה R25 שמורות שטופלו במוסך המרכזי בת"א,אני אקח לבדיקה.

הסיבה שאני רוצה לקנות R25 זה בכדיי לצאת מהשיגרה,שמעתי שהביצועים של האוטו מספקים מאוד,חששתי קצת מעלות האחזקה היקרה של הרכב אבל לפי הנסיון שלך על האוטו נראה שזה באמת רק סטיגמה.

שוב פעם תודה רבה

אלעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...