Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המדריך המלא לשימור צבע הרכב בפנאטיות

שימו לב! השרשור הזה בן 2218 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 417
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

kobi_g כתב:

אתה יכול למרוח ווקס על פנסים אך לא על שמשות כי זה יעוות לך את הראייה.

יש סוגי חומרים שאפשר למרוח על פלסטיקה וחלונות ובנוסף יש חומרים שנותנים לך ציפוי טוב לרכב יותר מווקס רגיל שמחזיק כ 3 חודשים

תודה רבה על התשובה.

בנתיים גיליתי את החבר'ה האלה:

http://www.meguiars.com/en/

קראתי קצת עליהם, מעולים. הזמנתי מאמזון כמה מוצרים שלהם שנותנים מענה להגנה על חלונות ופלסטיקה.

וכמובן ווקס, פלסטלינה, מטליות, ומוצרים לניקוי והגנה על פנים הרכב.

לא הבנתי את עובד המוסך שאמר "זה בריא למנוע לאכול שמן" - מה זה חיזוקית של הדס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב,

אני מתנלת מראש על שאלות של טירונים...

לפני כחודש וחצי התחדשנו באימפרזה 2004 במצב חיצוני שמור מאוד. צבע הרכב: כחול מטאלי. הרכב חונה בדרך כלל בחוץ במקום עם שמש ישירה במשך כשעתיים ביום.

להלן השאלות:

1. מייד עם רכישת האוטו, קניתי כיסוי באוטו דיפו. זהו כיסוי דק יחסית ולאחרונה גיליתי גם שהוא חודר מים ואז כשיש גשם האוטו בכל זאת נרטב קצת מתחת לכיסוי. בחו"ל ראיתי כיסויים עבים בהרבה עשויים מחומר דמוי ברזנט שלא נראו לי חודרי מים. איפה ניתן להשיג כשה דבר בארץ? האם כדאי? האם זה שהוא חודר מים ולכן "נושם" ומאוורר דווקא טוב לצבע? האם יש דגמי ביניים בין הסוגים הדקים ממש לבין אלה העבים מאוד?

2. במקומות מסוימים (מכסה המנוע למשל) ניתן להבחין בהבדלי טקסטורה בצבע. בנוסף ישנו שפשוף מיקרוסקופי בפינה של הפגוש האחורי ועוד שריטה קטנה באחת הדלתות. ממה שקראתי פה, במקרים כאלה שווה לשקול פוליש (עדין כמובן - הצבע מטאלי). האם חוץ מדורשיין ישנם עוד דיטיילרים באזור המפרץ/קריות/חיפה עמם ניתן להתייעץ בנושא (בייחוד כאלה שמנסיונכם יודעים להבחין בין יעוץ לבין ניסיון למכור ללקוח הפוטנציאלי את כל השירותים שהמקום מציע מלבד מה שהוא באמת צריך אם בכלל...)? האם מישהו התנסה בקבלת יעוץ כזה בדורשיין צ'ק פוסט?

3. האם ישנן המלצות עדכניות על מוצרים ספציפיים של חברת קאר-פלאן שקיבלה כאן הרבה המלצות חמות? או שישנן כבר חברות איכותיות יותר בשוק?

תודה ענקית לפותח השרשור על היוזמה המבורכת ועל המדריך המפורט והמובן כל-כך ולכל מי שמוכן לחלוק מניסיונו וידיעותיו בתחום.

ליהי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

היי,

ביקשתי בחנות ווקס לצבע מטלי. המוכר המליץ לי על בקבוקון שכתוב עליו:

Formula 1. Metallic car polish

על המדבקה כתוב בעברית: ווקס נוזלי.

http://www.formula1wax.com/products/metallicPolish.php

האם יש לכם נסיון אם זה אכן מתאים בתור ווקס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

ביקשתי בחנות ווקס לצבע מטלי. המוכר המליץ לי על בקבוקון שכתוב עליו:

Formula 1. Metallic car polish

על המדבקה כתוב בעברית: ווקס נוזלי.

http://www.formula1wax.com/products/metallicPolish.php

האם יש לכם נסיון אם זה אכן מתאים בתור ווקס?

אשתדל להתנסח בצורה עדינה...

אין דבר כזה שנקרא ווקס לצבע מטאלי, או יותר נכון, בעשרים השנים האחרונות , מייצרים מכוניות עם דבר שנקרא Clear Coat - לכה שקופה.

ווקס לצבע מטאלי שייך עם הדיסקו לשנות ה- 70, אז הצבע במכוניות היה שונה ובאמת דרש ווקס אחר.

אם אתה רוצה ווקס אמיתי, זה המוצר:

- http://www.ebay.com/itm/Meguiars-G18216-Ultimate-Liquid-Wax-16-oz-/190505675920?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2c5b05ec90&vxp=mtr

- או מוצר כזה שהוא כבר בכמה רמות קדימה(מניסיון אישי!): http://www.motorgeek.co.uk/wolfgang-deep-gloss-paint-sealant-p-72.html

- יש גם דור חדש שבכלל מבוסס על טכנולוגיה אחרת לגמרי, שוב, מנסיון אישי מספק הגנה הכי טובה, ממליץ לשים מעליו ווקס איכותי כדי להשיג עוד עומק וברק

http://www.motorgeek.co.uk/optimum-optiseal-p-333.html

בכל מקרה קח בחשבון 2 דברים:

1. פלסטלינה לפני ווקס הוא שלב מומלץ ביותר. צבע נקי = ווקס ש"יישב" יותר זמן ולא יעוף בשטיפה הראשונה.

2. מכוני שטיפה משתמשים בחומרי ניקוי דיי אגרסיבים שמורידים דיי מהר את הווקס, שטיפה ידנית עם מוצרים איכותיים = ווקס שנשאר יותר זמן על הרכב.

בהצלחה.

גאדג'טיסט,בלוגר, דיטיילר חובב, ובעיקר פרקציוניסט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אישית לא הייתי משתמש והייתי משקיע פי כמה כדי להשיג מוצר שמספק תוצאה ברמה אחרת

אבל כל אחד והשיקולים שלו.

גאדג'טיסט,בלוגר, דיטיילר חובב, ובעיקר פרקציוניסט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

רק לאחרונה נתקלתי במדריך הזה, איתמר - כל הכבוד על ההשקעה!

שתי שאלות קטנות:

1. לא הבנתי מה ההבדל בין ווקס לבין אוטם צבע. אם זה אותו דבר למה יש סוגים שונים של מוצרים לכל קטגוריה?

2. האם הווקס הזה של Autoglym יהיה המועדף ביותר לרכב שלי - סיאט איביזה 2011 צבע אפור מטלי? אני מאד רוצה לשמר את המראה המנצנץ של הצבע..

THX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

הובא לתשומת ליבי בשטיפת הרכב הידנית שהצבע ברכב שלי זקוק לטיפול. הבחור המליץ לי לבצע ניקוי צבע + פלסטלינה ולבסוף קריסטל, אבל לפי מה שקראתי פה פלסטלינה לא מומלצת לצבע מטאלי. צבע הרכב הוא אדום והבנתי שלצבעים כהים יש נטייה לשחיקה מהירה יותר, ארצה לטפל בנושא למניעת נזקים.

לכן, רציתי לדעת את סדר גודל המחירים לטיפולים אלו ואם יש המלצות על מקומות באיזור חולון.

אשמח לעזרה וייעוץ.

בל

ד"א מיששתי את הצבע ואחרי השטיפה הוא אכן מחוספס, אז אני מניחה שזה באמת דורש טיפול.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא הבנתי מה ההבדל בין ווקס לבין אוטם צבע. אם זה אותו דבר למה יש סוגים שונים של מוצרים לכל קטגוריה?

בעבר היה קל לעמוד על ההבדלים בין שני החומרים , בכך שמוצרי איטום המכילים מידה מסויימת של ווקס טבעי (למשל הקרנאובה הברזילאית הידועה , אך לא רק) מכונים כמו שניתן להבין "ווקסים" , ואילו חומרי איטום "מהונדסים" ללא תכולת ווקס מכונים באופן פשטני "אוטמי צבע" .

למעשה , בימינו אלו שטויות גמורות על אחת כמה וכמה כשהעניין השיווקי נכנס לתמונה , והסיבה לכך היא ההתקדמות הטכנולוגית בתחום , שיצרה מצב בו הרבה מאוד מוצרים המכונים "ווקס" כלל לא מכילים ווקס טבעי מכל סוג שהוא , אלא רק הרכב חומרים סינטטי לחלוטין , והם למעשה מה שבעבר היה מכונה "אוטמי צבע" .

עם זאת , ברוב המוצרים של חברות"היוקרה" , ולעתים אף בפשוטים יותר , יש לא רק הקפדה חד משמעית על ההבדלה בין חומרי איטום המכילים ווקס טבעי לבין אלו שלא , אלא אף ניצול של ההפרדה בין שניהם כדי לשווק מוצרים זהים לחלוטין כמעט בהבדל של תכולת ווקס טבעי גבוהה או לא .

בשורה התחתונה , מה עדיף , אי אפשר לקבוע באמת - לכל מוצר יתרונותיו וחסרונות - אך באופן מכליל , כל מוצר איטום "מודרני" עדיף על הווקסים של פעם , מהסיבה שהוא מציע עמידות והגנה מתקדמים פי כמה (החסרון הוא , אם בכלל , המראה הסופי של הרכב , שבד"כ התפיסה היא שמוצרי איטום נותנים הרבה ברק אך מראה "קר" , לעומת מוצרים המבוססים על תכולה גבוהה של ווקס טבעי ומעניקים מראה פחות מבריק אך יותר "חם" ו-"עמוק") .

2. האם הווקס הזה של Autoglym יהיה המועדף ביותר לרכב שלי - סיאט איביזה 2011 צבע אפור מטלי? אני מאד רוצה לשמר את המראה המנצנץ של הצבע.

ה-High Definition הוא ווקס "היברידי" (לאוטוגלים יש שני ווקסים נוספים שעובדים ביחד , ה-HD נועד להיות מעין קיצור דרך לעבודה הארוכה עם שניהם) שזוכה לביקורות מאוד חיוביות , לא תפסיד זה בטוח .

לפי מה שקראתי פה פלסטלינה לא מומלצת לצבע מטאלי. צבע הרכב הוא אדום והבנתי שלצבעים כהים יש נטייה לשחיקה מהירה יותר, ארצה לטפל בנושא למניעת נזקים.

ד"א מיששתי את הצבע ואחרי השטיפה הוא אכן מחוספס, אז אני מניחה שזה באמת דורש טיפול.

לא יודע איפה קראת דבר כזה , אלו שטויות מוחלטות , וסימוכין לכך תוכל לראות שכל דיטיילר מקצועי משתמש בפלסטלינה כשהוא מבצע טיפול "גדול" .

יותר מזה , בדיוק עבור שני הדברים שכתבת - הרגישות של צבע אדום (שגורם לחמצון בשכבת הלכה המצפה אותו לבלוט) והעובדה שהצבע שלך "מזוהם" (החספוס נובע בין היתר כתוצאה מזיהומים שמתאחים לשכבת הלכה , בהם גם החמצון שלה) במידה כזו או אחרת (כל צבע מזוהם , מספיק האובך שהיה לפני כמה ימים לגרום זיהום בצבע , אל תפגע) - נועדה הפלסטלינה , היא תסיר את הזיהומים השונים (היא לא תסיר את החמצון ברמה משמעותית , אבל הייא תסיר את שאר הזיהומים שגם מאיצים את החמצון וגם בעצמם פוגמים במראה של הצבע) .

הפסטלינה אכן עלולה לגרום לשריטות שטחיות גם כשעובדים איתה נכון (ולשריטות אכזריות אם לא עובדים איתה נכון) , ומכאן כנראה מה שקראת שמזהיר משימוש על צבע מטאלי , אבל גם ככה הפלסטלינה נהוג לבצע ביחד עם פוליש (קודם פלסטלינה להסרת זיהום , ואז פוליש ל-"פילוס\שיטוח" פני השטח) והעניין כלל לא משנה במקרה כזה , שוב כל טיפול גדול אצל דיטיילר מקצועי יכלול לרוב פלסטלינה .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...
  • 5 שנים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 2218 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...