Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קרבי או לא? זאת השאלה!

.liron.
שימו לב! השרשור הזה בן 6510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

אני עומד שנה וקצת לפניי גיוס,וזה הזמן לקבוע מה יהיה איתי בצבא.

בעיקרון תגידו :''למה לא לשאול בפורמי צבא'' ,אכי שם החברה מורעלים כבד.

בעיקרון העניין הוא כזה:

אני ואני בטוח כמו רבים,מתחבט הרבה בשאלה האם ללכת קרבי או לא.

אני מסוג האנשים שדוגל באימרה:''או הכל או כלום''.

אני בעיקרון התחלתי להתאמן כבר עכשיו,שאני לא ייתפס לא מוכן במידה וישלחו לי יום סיירות.

רציתי לשאול אתכם חבריי,מה אתם אומרים...

האם שווה להתאמץ ,לקרוע את ''התחת'' ולתת את הכל ,או לא?

עזבו בצד ענייני ציונות,אני מדבר מבחינה אישית...בתור חבר'ה שעברו קרבי ויודעים מה זה נתן \לא נתן להם.

מקווה שהסברתי את עצמי,אני בטוח שרובכם תהיתם עם עצמכם בשלב כלשהו בסוגייה הנ''ל.

לירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תראה, אני יכול לתת לך הרצאה שלמה על קרבי, ועל חברים אמיתיים לכל החיים, ועל מה אתה לומד על עצמך לרגעי משבר אמיתיים. אבל אני אכתוב בחמש מילים מה תורם לך הקרבי: זה הופך אותך מילד לגבר.

ואגב, לא רק שלדג או סיירת מטכ"ל זה קרבי, גם שיריונר זה קרבי וגם תותחן (נחלאוי קצת פחות אבל גם בסדר:wink: ) ודווקא בגדודים יש את הח'ברה הכי גברים.

מה שכן, כ"כ התעצבנתי עליו שהוא לא עונה אז שאלתי אותו אם הוא רוצה למצו# לי אז הוא ענה שהוא נעלב והוא לא מדבר איתי יותר, הזכיר לי את אישתי :lol:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שנה וחצי, אלוהים גדול... אל תשכח שאנשים משתנים גם בהתאם לחיים, יש אילוצים ויכול להיות שמה שאתה רוצה היום יכול להשתנות מחר... תחזור לשאול (לפי דעתי כמובן) חצי שנה לפני...

ליאור

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור חבר'ה שעברו קרבי ויודעים מה זה נתן \לא נתן להם.
נתן. לך לקרבי.

מחפש סאבפריים קדמי למיני (שנת 76 ומעלה, בורג אחד בכל צד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואגב, לא רק שלדג או סיירת מטכ"ל זה קרבי, גם שיריונר זה קרבי וגם תותחן (נחלאוי קצת פחות אבל גם בסדר:wink: )

נחלאוי זה כמו אקסנט.

שריון ותותחנים זה לאנטיס.

זה נוסע, אם זה מספיק לך.

רוצה ממש לנהוג - תנסה להגיע ליחידות הטובות. גם אם לא תשאר שם - תמיד תוכל לחזור לחי"ר / שריון / תותחנים.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן לך את הדעה השנייה שלא חושבת שקרבי זה כל כך מומלץ.

כמובן קרבי זה טוב זה יבגר אותך וילמד אותך דברים על עצמך ששום דבר אחר לא יכול ללמד אבל זה גם נותן להרבה אנשים בעיות ברכיים וגב לכל החיים ובסופו של דבר אין הערכה ומה שמקבלים משירות ארוך וקשה לא מרגיש שווה.

בסופו של דבר זה ממש אישי, אני כשהתגייסתי לפני שנה בחרתי לא ללכת לקרבי ונלחמתי על זה בסוף קיבלתי את מה שאני רוצה בערך ובינתיים אני לא שבוז והזמן עבור לי בצורה טובה ומהירה וזה מה שחשוב ולמרות שאני "גובני'ק" אני עושה עבודה משמעותית ובלעדיי היה קשה יותר לבצע הרבה מפעילות הבטחון שוטף בעזה.

לעומתי חברים שלי שהתגייסו ביחד איתי ואפילו קצת אחרי לקרבי יוצאים פעם בשבועיים הבייתה, מרגישים שבוזים ורק מחפשים את האפשרות לברוח מקרבי על משהו רפואי ואפילו נפשי בגלל זה אני לא מרגיש שעשיתי טעות אבל זה אישי יש איתי מישהו שמרגיש מבוזבז והיה מעדיף להיות לוחם מטורף באיזה שמירה ארוכה כי בסוף זה בעיקר מה שהלוחמים עושים(לפחות במקומות שאני הייתי- למרות שאני בטוח שיש הרבה שעושים דברים אחרים)

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה טועה... טועה שאתה שואל (כאן, שם או בכול מקום אחר) בכלל שאלה כזאת. הרי ברור שתגרור תגובות והרבה מהן, מדוע כן קרבי ומדוע לא. זה לא יעזור לך להחליט, משום שכול נימוק יהיה הגיוני ואולי גם נכון. הבחירה היא שלך, לפי מה שאתה מרגיש ולפי החינוך שלך. לדעתי שיקולים כמו מה יצא לך מזה לאחר השירות או מה ישאר לך מזה הם לא השיקול כאן. כמו שאמרו לפני - אתה עדיין צעיר מכדי להתחבט בשאלה הזו. תסתכל אצלך פנימה, תחשוב ותגיע להחלטה. שיהיה לך בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך לקרבי רק אם אתה מאמין שזה בשביל עצמך.

כי תחשוב שזה בשביל המדינה לא תגיע רחוק,

אה כן .. ושלא תעז לחשוב שתקבל משהו בתמורה חוץ משריטה עמוקה בראש + אפשרות לפגיעה בגוף + אי אפשרות לחברה במהלך ה 3 שנים (תלוי מי אבל ..) + אפשרות שתשכח היכן הבית שלך ממוקם.

בקיצור , לך על זה , אבל בשביל עצמך בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאן הגענו?

המלש"בים בוחרים האם קרבי או ג'וב..

צה"ל היה אמור מזמן להתעורר מהחלום בו הוא נמצא!

בכל אופן-

תחשוב על זה ככה, או לשבת 3 שנים על התחת ודוגרי לא לעשות כלום שמועיל לך בתור אזרח לאחר שירות.

או ללכת ולסבול/לעבור/לשרת, איך שתקרא לזה אבל אחר כך תהיה תועלת כלשהי.

בין אם זה התבגרות והכרה עצמית כמו שאמרו לבין אם זה פתיחת דלתות נוספות בפניך לאחר השירות..

נשמע קישקוש אבל אני מאמין בזה- לקח לי 5 חודשים להעלות את הפרופיל שלי מ64 ל 97 ללא סעיפים.

בהצלחה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק,טענות לכאן ולכאן יש בלי סוף.

העניין הוא שאצלי החינוך הוא לא לקרבי,כלומר אבי מראה לי את כל הסיבות בעולם מדוע לא ללכת לקרבי.

גם אני בדעה של ללכת ,לתת את הכל ,לתרום,ללמוד את עצמך,להתבגר.

אבל מנגד,יצא לי לא פעם ולא פעמיים לדבר עם בוגרי צנחנים,גדודי שמשון,מסתערבים וכו' שאמרו לי:''וואלה קרעו לי את התחת,השפילו אותי וזה לא נתן לי כלום בחיים''.

בסופו של דבר אני מאמין שאני כן יילך לקרבי,כן ינסה לעבור יום סיירות וכו'..בשביל עצמי,בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בפלחה"ן צנחנים, מ88 ועד היום. עוד שנתיים למאנאייאק, אם אני לא אתנדב להמשיך.

זה קשה בטירוף בסדיר. זה באמת עלול לגרום למשבר חריף במילואים בתקופת הבחינות באוניברסיטה, ואם אתה עצמאי אז זו בעיה אמיתית, למרות שהמפקדים נוטים להתחשב בזה, ובדרך כלל אתה מצליח להסתדר איתם ולהגיע בשבתות וחגים.

אם זה שווה? אני לא אוביקטיבי, אבל אני חושב שכן. זה עושה אותך לאדם אחר: חזק יותר, עמיד יותר, עם פרופורציות שונות על הקשיים בחיים, וזה נותן לך הערכה עצמית גבוהה מאוד, ובצדק.

ולפני הכול - המדינה צריכה אותך. הסיבות האחרות הן תוצר משנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שקוף שכל מי שהיה קרבי ימליץ קרבי.

זה כמו שכל מי שקנה LM יגיד שזה טוב.

אם תחזיר אותי אחורה לא הייתי אפילו הולך לצו ראשון.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ג'ובניק עקב בעיה רפואית ובזבזתי 3 שנים מהחיים שלי על חרטא.

אחי שירת בקרבי (MLRS) ונהנה הרבה יותר משירותו, שגם היה משמעותי יותר.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...