Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ/החלפת מנוע במרצדס 190E

AssafO
שימו לב! השרשור הזה בן 6526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב הוא משנת 1984 והמנוע שעבר 160000 ק"מ עד כה לא נפתח ולא שופץ.

הרכב מעשן בעת הנעה וכאשר מאיצים (עשן אפור-כחלחל) וכמובן גם שורף שמן.

כשקניתי את הרכב לפני מספר חודשים ידעתי על שריפת שמן (לפי העשן) בכמות קטנה. כעת העשן התחיל להיות כבד יותר והמנוע כבר לא עובד בשקט וחלק כמו שהוא אמור להיות.

האם כדאי לשפץ ראש? - לפי מה שהבנתי הבעייה לא חייבת להיפתר על ידי שיפוץ הראש.

לשפץ מנוע קיים? -אוברול-המנוע הנוכחי לא עבר ק"מ גבוה וההסטוריה שלו ידועה

להחליף מנוע?- מיבוא או מפירוק מקומי - ואם כן האם כדאי להחליף למנוע 2300 סמ"ק?

לפי הנתונים שראיתי ההפרש בכוחות סוס על הנייר הוא די זניח (כ10-15) אך האם במציאות המנוע מרגיש יותר "חי"? והאם יש הבדל גדול בצריכת דלק?

בעתיד אני מתכוון גם להחליף גיר מאוטומט לידני.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתחילים עם בדיקות בסיסיות של קומפרסייה, נפילות לחץ, מצב מצתים ואיבחון כללי של מוסכניק מנוסה.

לאחר קבלת התוצאות, יהיה ניתן לקבוע את הפעולות הדרושות לתיקון תצרוכת השמן ולשכול כדאיות החלפת המנוע או שיפוצו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא אוכל שמן המנוע שלך גמור. יש לי את אותו דגם שלך מודל 87 .עכשיו עשיתי לו מנוע קומפלט האוטו שלי בהרצה. וגם החלפתי לו גיר מאוטומט לגיר רגיל 5 הילוכים.שותה לי חצי ממה שהיה כאוטומט.שיפוץ מנוע עד שלא מפרקים לא יודעים מה הלך ואם אפשר לתקן או להחליף.מפירוק רוצים יקר וגם לא נותנים אחריות. תנסה למצוא רכב קומפלט אחרי תאונה יעלה לך יותר זול נפח 2200 ישתה לך יותר דלק ויסע קצת יותר מהר נ.ב= האוטו שלי למכירה.אם תרצה מכונאי תותח תהיה בקשר יחסית זול לאחרים. אורן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא אוכל שמן המנוע שלך גמור
מה זה התשובה הטיפשית הזו? יתכן בעיה רק בגומיות שסתומים, אז להחליף מנוע בגלל זה?

תגיב רק אם יש לך ידע מבוסס!

להבא מענה כזה ימחק מיידית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הוא משנת 1984 והמנוע שעבר 160000 ק"מ עד כה לא נפתח ולא שופץ.

הרכב מעשן בעת הנעה וכאשר מאיצים (עשן אפור-כחלחל) וכמובן גם שורף שמן.

כל התסמינים האלה ממנוע מרצדס עם 160K ק"מ?

אתה בטוח שהק"מ נכון? האוטו נסע מיום שעלה על הכביש ועד היום 8000 ק"מ בשנה?

להחליף מנוע?- מיבוא או מפירוק מקומי - ואם כן האם כדאי להחליף למנוע 2300 סמ"ק?

מה אתה בדיוק מחפש מהאוטו? נוחות ושיוט בסבבה? תשאר עם המנןע המקורי.

שיוט במהירות יותר גבוה? תעבור ל 2300.

לגרזן את הצורה של האוטו? תעבור ל 2300 16V ותחליף לגיר ידני כבר עכשיו :-)

בעתיד אני מתכוון גם להחליף גיר מאוטומט לידני.

אסף

אסף,

כל ניתוח מתחיל במדידת לחץ דם ודופק.

גש למוסך ובדוק את המצב של המנוע, כשתדע מספרים, נוכל לעזור יותר.

בהצלחה,

יניב

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום אני אכניס את הרכב למוסך.

הק"מ אמיתי, יש לי ספר טיפולים מלא של הרכב ובנוסף את החשבוניות.

הלוואי והיה אפשר "להשתיל" מנוע 16V , אבל זה מסתכם בהרבה יותר מאשר רק מנוע אלא יש צורך להחליף המון מכלולים.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה רץ להחליף מנוע, או לשפץ מנוע(אוברול) שמחיר של 2 הדברים הללו לא ממש נעים בכיס, במיוחד לא שמדובר על מרצדס.

אני חושד שמדובר על גומיות שסתומים לא יותר ולא פחות.

רכב שנמצא מעל 20 שנה על הכביש ולא נפתח אף פעם ולא שופץ,גם אם לא נסע ק"מ גבוה רוב הסיכויים שהגומיות שסתומים שלו יבשות כמו הנגב ...

הגומיות זה פרוטות.

מה שיקר זה העבודה.

אני לא מכיר מרצדס ולכן אינני יודע אם אפשר להחליף גומיות בלי לפתוח ראש (מלמעלה) ויכול להיות שהדבר כן ידרוש פתיחת ראש מנוע, ואז כבר מומלץ לעשות טיפול לראש המנוע(יישור,מילוי וכו').

כך גם בחשבון שיתכן שמדובר על רינג שמן סורר או יותר מאחד ,שגם זה ניתן לבצע מבלי לעשות אוברול למנוע.

אוברול= פתרון סופי, אם אפשר לדחות אותו זה עדיף.

כמובן חובה בדיקה ע"י מוסך מקצועי שיוכל לאבחן את מצב מערכת ההצתה של הרכב,קומפרסייה וכמובן אם יש נפילות לחץ או כל שינוי שיכול להצביע על הבעיה, מלבד גומיות שסתומים\רינגים וכו'.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכונים אחרונים:

הרכב הוכנס אתמול למוסך והיום פורק הראש. הגעתי למוסך לראות איך העסק מתקדם והתברר שבצילינדרים יש "מדרגות" כך ששיפוץ ראש לא יעזור וגם אוברול יהיה מיותר, כלומר צריך להחליף מנוע.

הציעו לי 3 ברירות:

מנוע 2300 מיבוא- אחריות 3 חודשים (הסטוריה לא ידועה)

מנוע 2300 מקומי לאחר אוברול (הסטוריה ידועה אבל הבוכנות מעט עם חופש)

מנוע 2300 מקומי עם ראש לא תקין (הסטוריה ידועה הבלוק עצמו במצב מצויין)

על שני המנועים המקומיים אני מקבל 6 חודשי אחריות והמחיר שלהם הוא חצי מהמחיר של המנוע מיבוא.

אני בחרתי באופציה השלישית ( כמובן שהראש מנוע יסודר ) ועל הדרך עושים למנוע טיימינג ומשאבת מים ומחליפים גם תושבות מנוע.

עדיין לא מאוחר מידי לשנת את דעתי כי רק מחר מתחילים לעבוד על הרכב.

אשמח לשמוע דעות

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משיחה עם בעל המוסך ומהתבוננות בבלוק לא נראה נזק.

אין את ה"מדרגה" שיש אצלי והכל נראה תקין. הוא התחייב שהבלוק עצמו תקין ושהראש יסודר.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והמנוע אורגינל ועשה 160K ק"מ אז כנראה שהבעלים הקודמים ממש הזניחו את הרכב.

כי מרצדס עושה הרבה מאוד קילומטרים והמנוע לא אמור "להתעייף" היתה לנו מרצדס 96 C220 עם 450K ק"מ והיא נסעה מעולה.

אז להחליף מנוע לא נראה לי שזו הבעיה אלא אם כן חרשו על המוע בצורה רצחנית והוא הוזנח ולא טופל בזמן כי מס' כזה של ק"מ הוא זניח יחסית למרצדס שאמורה לעשות הרבה מאוד ק"מ.

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...