Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין וולבו 940 2.3 /וולבו 960 2.5/וולבו 850 2.0

onimrod
שימו לב! השרשור הזה בן 6535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני בעליה הגאה של וולבו 740 שנת 88 מנוע 2000 קרוב ל- 4 וחצי שנים.

לאחרונה עקב פיתוי גדול של וולבואים יותר צעירות ב- 7/8 שנים במחירים מגוכחים אני שוקל לעשות צעד ואולי להחליף את ה- 740 .

אין ספק שמדובר בצעד לא פשוט מכיוון שעם השנים רכשתי כבוד גדול ל740 שלי מבחינת אמינות שקשה להסביר,נוחות,מסיביות ואופי שונה מאוטו אחר....

עם ה- 740 שלי הגעתי לאן שרציתי,בלי הכנות מראש והיא הוכיחה לי שלא חייבים אוטו חדיש כדי ליהנות מנסיעה איכותית ואמינות ברמה גבוהה מאוד!!

מה שעומד על הפרק :

וולבו 940 מנוע 2300 שנת 94/95 או אולי אפילו 96 .

וולבו 960 מנוע 2500 שנת 95

ואולי 850 שנת 94/95 מנוע 2000 או הגדול יותר ושאינו מוגדש.

ההבדלים ברורים לי, אין ספק שה- 850 בעלת אופי אחר לחלוטין וסגנון נסיעה צעיר יותר.

אני בכל אופן נמשך יותר ל- 940 2300 וכמובן גם ל -960 מנוע 2500 .

אין לי ספק שה- 940 הינה האמינה ביותר בחבורה שהצגתי והיא הכי דומה באופיה לוולבו 740 שעליה אני נוהג כיום.

החסרונות ב- 940 הן שלמצוא כזו עם גג נפתח קלוש ביותר ,וכמו כן אין ניקלים סביב החלונות באוטו אלא פלסטיקים שחורים ומשעממים.

לעומת זאת החסרונות ב- 940 מופיעים כיתרונות ב- 960 שבאה עם גג נפתח,מגנזיום ומגוון ניקלים ששומרים על המסורת...

הבעיה היא שמניסיוני עם 960 מנוע 3000 יש חוסר באמינות ותקלות לא מעטות.

השאלה הנשאלת היא האם 960 עם מנוע 2500 תיהיה אמינה בדומה ל- 940 2300 עם 4 צילינדרים או שמא 960 תתקיל בבעיות כמו אחותה הגדולה עם מנוע ה- 3000 ??

חשוב לציין ש960 2.5 ו- 170 כ"ס תתן לי מענה מעולה,למרות שגם 940 מנוע 2300 עם 131 כ"ס תספיק לי.

יודעי הדבר שבינכם אשמח אם תחוו את דעתכם.

אורן

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה הנשאלת היא האם 960 עם מנוע 2500 תיהיה אמינה בדומה ל- 940 2300 עם 4 צילינדרים או שמא 960 תתקיל בבעיות כמו אחותה הגדולה עם מנוע ה- 3000 ??

850 אכן מודרנית יותר, אך ה-960 בהחלט עדיפה על 850 לחובבי וולבו מסורתיים.

זו הוולבו האחרונה (S90 זה אותו אוטו) לעשות שימוש בהנעה אחורית, ועל מערכות ההנעה שלה כתב מגזין אוטו בשעתו: "מנוע רץ, גיר נמרץ".

היא עדיפה בכל קנה מידה על כל 940, ועכשיו לעניין האמינות:

אכן, מנועי 3000 היו בעייתיים יחסית, ולכן מנוע ה2.5 הוא המומלץ, ואין ספק שהוא טוב ומתקדם מכל יחידת כוח של 940.

הגיר האוט' בשני הדגמים לא נהנה מאמינות יתרה, אך היא לא שונה משל כל גיר אוט' ב940. כך שלסיכום נקודה זו, מבחינת האמינות המכאנית נראה ש960 2.5 היא הבחירה המועדפת.

ה960 מאובזרת יותר מכל 940. ככל רכב מאובזר (מסיטרואן XM ועד מרצדס S קלס) ההסתברות לתקלות חשמל שונות עולה אקספוננציאלית למספר מערכות החשמל הקיימות, ולפיכך שההסתברות שיהיו תקלות בסאן רוף, מושבי חשמל, בקרת אקלים וכו' ב960 תמיד תהיה גדולה מההסתברות לתקלות דומות ב940 (אולי משום שאין לה את האיבזור?...:wink: )

960, מנוע 2.5, מאובזרת עד הגג - היא הרכב המומלץ ביותר עבורך לטעמי. יעלה לך יותר לתחזק אותה, כן. אבל גם תקבל הרבה יותר בשביל הכסף.

HFturbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אוסיף דבר קטן לפירוט הנהדר מעליי,

אל תשכח שה-2.5 מאובזר בקמצנות יתר, ויש הרבה תוספות ב-3.0 שאין בה - גג נפתח, ריפודי עור (לא בטוח), ציפויי עץ בדשבורד, ועוד כהנה וכהנה.

**עריכה:

אני כמעט בטוח שאין מנוע 3 ליטר בשנתון 95.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרוט ארוך אך לא נכון ולא מדוייק...

לוולבו 960(ול S90 שהיא בדיוק אותה מכונית)2.5 ו 3.0 יש בדיוק אותו מנוע ואותה תיבה אוטומטית,שהיא מתוצרת טויוטה,אגב.

ל 940 יש מנוע מסידרת B שהחל את דרכו עוד בתחילת שנות ה 50',ותיבה אוטומטית מתוצרת איז'ן-וורנר.

השוני העיקרי בין ה 940 ל 960 הוא בעיקר במיתלה האחורי,שהינו ניפרד ב 960,בניגוד לסרן החי ב 940,ירושה מה 144.

האיבזור ב 960 2.5 זהה לגירסת ה GLE של ה 940,למעט קישוטי "עץ" מפלסטיק ודיפוני דלתות שונים.

בגירסת ה 3.0 האיבזור עשיר בהרבה וכולל גג שמש חשמלי,מושב נוסע חשמלי,בקרת אקלים מפוצלת וחישוקים שונים.

הבעייה העיקרית של ה 960 היא ריבוי המערכות האלקטרוניות,שלמעשה כל מערכת ניפרדת ממערכת אחרת(ניהול מנוע,ABS,מושבים-כן הם ממוחשבים!)ועלות כל מחשב יקרה מאד,מה שעלול להפוך את האחזקה השוטפת ליקרה ללא פרופורצייה לעלות המכונית.

גם ה 850 סבלה מאותן בעיות,וכמוהן היא סבלה גם מאיכות חומרים לא מדהימה,שגרמה להן להראות מרופטות משהו אחרי מספר שנים.

אם כבר וולבו-אז רק 850 או S70.לפחות הן מהנות לנהיגה.

מה שכן,ה S90 הפכה למכונית האולטימטיבית של בעלי אולמות אירועים-נראית ונוצצת כמו מיליון $ ועולה כמו יונדאי אקסנט...

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא שלי היה את הצורה הישנה של ה960 שממש ניראית כמו 940 רק עם פסי ניקל בדלתות ובחלונות, ועם ריפודי עור וגג נפתח עם מנוע 2500 עם אני לא טועה....

שנה אחר כך הוא החליף לוולוו 960 מהצורה החדשה, מנוע 3000 ריפודי עוד וכ'ו......השנתון היה 95...אולי היא קיימת עד היום אז יש לך תקווה :)

אוטו ממש טוב ומפנק, לא זכור לי בעיות מיוחדות במנוע..למרות שהרכב היה מהחברה

ניב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוולבו 960(ול S90 שהיא בדיוק אותה מכונית)2.5 ו 3.0 יש בדיוק אותו מנוע ואותה תיבה אוטומטית,שהיא מתוצרת טויוטה,אגב.

בדקתי את עצמי, והטעות אכן שלי. הייתי בטוח כל השנים שה-2.5 הוא אותו מנוע

כמו ב-850 GLT.

לגבי התיבה האוט' לצערי ועל סמך שיחות עם חברים בהדרכה הטכנית של החברה הן אכן זריזות תגובה כפי שציינתי אך האמינות לא ממש ברמה של טויוטה, והיו כבר תיבות שעברו שיפוץ לפני 100 אלף ק"מ, Sorry.

אם כבר וולבו-אז רק 850 או S70.לפחות הן מהנות לנהיגה.
זה כבר עניין של גישה. אני אישית חושב שכמעט כל הנעה אחורית עדיפה על כמעט כל הנעה קדמית. הבחור נוהג על 740 ומבסוט, 850/S70 יהיו רחוקות מאד ממה שהוא מכיר.

מה שכן,ה S90 הפכה למכונית האולטימטיבית של בעלי אולמות אירועים-נראית ונוצצת כמו מיליון $ ועולה כמו יונדאי אקסנט...
נפלתי מצחוק :roflmao:

HFturbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לי אליך חן.

האם 960 2500 יותר אמינה ממנוע ה- 3000 או שהכל עיניין של מזל,ידוע לי מניסיון על המון תקלות בדגם ה- 3000 .?

והאם 940 מנוע 2300 שנת 95 GLE גם מצוידת במחשבים שונים כמו ב- 960 או שמא יותר צנועה ואמינה?

אורן

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה 960 2.5 עדיפה על גירסת ה 3.0 בעיקר באמינות תיבת ההילוכים,מאחר והמנוע שלה מייצר פחות ממונט,שמעמיס על ממיר המומנט של הגיר האוטומטי.

ה 940 הרבה יותר פשוטה,הגיר האוטומטי אמין בהרבה,מחשב ניהול המנוע פשוט ובסיסי והמנוע עצמו הרבה פחות מתוחכם(ב 960 אין אטם ראש-הראש מודבק(!)באמצעות דבק מיוחד לבלוק)ושולח שורשים למנועי וולבו של שנות ה 67'-70'.

גם בביצועים אין הבדל גדול בין ה 960 2.5 ל 940 LPT,בטח לא ברמה שמצדיקה את האחזקה היקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי קראתי :shock:

אין ספק שיש כאן חברה בעלי ידע .

אבל לכתוב שהגיר של וולוו הוא גיר של טויוטה !

ואחד אחר כותב שלמנוע אין סתם ראש והראש מודבק !!

והשלישי ..... לא חשוב ( עוד איזה חוכמה ללא כל בסיס )

1 לכל מנועים יש סתם ראש .

2 הממסרות שמותקנות בכלי הרכב האלה ( ואני מדגיש כלי רכב אלה ) הם של יצרן יפני שבעברו הלא כל כך רחוק היה יצרן אנגלי .

את הממסרות האלה ניתן למצוא בעוד כלי רכב ( סאאב מיציבושי ועוד )

איציק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי קראתי :shock:

אין ספק שיש כאן חברה בעלי ידע .

אבל לכתוב שהגיר של וולוו הוא גיר של טויוטה !

ואחד אחר כותב שלמנוע אין סתם ראש והראש מודבק !!

והשלישי ..... לא חשוב ( עוד איזה חוכמה ללא כל בסיס )

1 לכל מנועים יש סתם ראש .

2 הממסרות שמותקנות בכלי הרכב האלה ( ואני מדגיש כלי רכב אלה ) הם של יצרן יפני שבעברו הלא כל כך רחוק היה יצרן אנגלי .

את הממסרות האלה ניתן למצוא בעוד כלי רכב ( סאאב מיציבושי ועוד )

איציק

אני מניח שהיתכוונת אלי בדבריך,אלא אם הבנתי לא נכון.

לוולבו 960 יש גיר שונה משל ה 940,שהוא אכן מתוצרת אייז'ן-וורנר,שהיתה פעם בורג-וורנר.

וולבו מעולם לא פיתחה גיר אוטומטי עצמאי,ותמיד עשתה שימוש בגירים קנויים,ותמיד מתוצרת בורג-וורנר או אייז'ן-וורנר.

מיצובישי מעולם לא קנתה תיבות אוטומטיות מיצרנים חיצוניים,אבל סאאב כן,וגם כאן מדובר בתיבות מתוצרת בורג-וורנר(AW 35)שהורכבו במרבית המכוניות האירופאיות של שנות ה 70'(קורטינה,פיג'ו 504 ועוד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בו נגיד שאני מכיר לפחות עוד יצרן אחד מאד מאד מכובד שמיצר ממסרות אוטמטיות

והממסרות שלו נמצאות גם בכלי רכב של וולוו .

אז מי שהוא רצה דוגמאות אז בבקשה שם היצרן ZF .

ויש גם ממסרות של GM .

לגבי מיצובישי אני ממליץ לבדוק טוב טוב את הממסרות האוטומטיות שיש בקינג בפאגרו בגאלופר .....

איציק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוולבו S80 T6 יש תיבה אוטומטית מתוצרת GM האמריקאית,דומה לתיבה שיש בב.מ.וו E36 בעלות מנועי 4 צילינדר.

התיבות בנות 5 הילוכים הן מתוצרת אייז'ן-וורנר.

למיטב זיכרוני וולבו לא עשתה שימוש בתיבות מתוצרת ZF.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן פרחי.

למה להטעות אנשים כאשר אתה לא יודע את העובדות, אם אתה לא יודע אתה לא חייב להגיב ועוד בשטויות.

ועכשיו לעובדות.

בסידרת ה900 של וולוו קיימים 3 סוגים של גירים אוטומטים באופן כללי .

ב940 מנוע 2 ליטר יש גיר מסוג "אסיאן וורנר" דגם 71 משנת 91 ועד 98.

ב940 מנועי 2.3 ליטר גם כן יש גיר מסוג "אסיאן וורנר" דגם 70 משנת 95 ועד 98, שיש בו מספר שינויים קלים שבניהם הוא ממיר מומנט ננעל.

ואילו בשנים מוקדמות יותר היה גיר מתוצרת ZF מדגם HP22, שהיה קיים גם ב740 שמצוידים במנועים אלה.

גם דגמי ה960 והS90 מצוידים בגיר של "אסיאן וורנר" דגם 30-43 גם בשני דגמים למנועי ה2.5 ו3 ליטר.

גם דגמי ה850 והS70 מצוידים בגיר של "אסיאן וורנר" דגם 50-42 גם במספר דגמים לפי נפחי המנוע.

נכון שבS80 יש גירים של GM אבל רק בדיגמי ה6 צילנדר.

חברת "אסיאן וורנר" מייצרת גירים לדי הרבה יצרנים, בינהם טויוטה, מיצובישי, ועוד.

לגבי חוסר אטם ראש ושימוש בדבק, זאת השטות הכי גדולה ששמעתי מימי, נכון שיש חומר אטימה אבל הוא משמש לאטימה של מכסה השסתומים וגלי הזיזים.

לגבי המנועים ב960 S90, שלושת המנועים הם זהים מלבד קוטר ומהלך ששונה בינהם בין הנפחים.

שלושת שמנועים הקיימים הם .

מנוע בנפח 2.5 ליטר שנותן 170 כ"ס

מנוע בנפח 3 ליטר שנותן 180 כ"ס

ומנוע בנפח 3 ליטר שנותן 204 כ"ס

כל מנועי הבנזין בוולוו מסומנים באות B לפני דגם המנוע.

כל מנועי הדיזל מסומנים באות D לפני הדגם.

ב960 משנת 95 ואילך וכן בS90 המיטלה הקידמי וגם האחורי שונים מה940, ו ע"י כך מעניקים רכות

ונוחות נהיגה הרבה יותר נעימה מה940. בדגמים עד שנת 94 רק המיטלה האחורי היה בשיטה זו.

האיבזור הפנימי, תלוי באיזו רמת גימור נדרש הרכב בקניה כחדש.

ב2.5 ליטר היתה אפשרות לבקש רמות גימור שונות.

ב3 ליטר קיבלו את רמת הגימור הגבוהה ביותר.

מקווה שעזרתי.

סימל יעקב

מנהל מוסך - מומחה וולוו הונדה

מדריך ירי מעשי בשעות הפנאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיתלה אחורי ניפרד היה בוולבו משנת 87' בדגם ה 760,אך ב 960 הוא בשיטה אחרת ומיתבסס על קפיץ עלים רוחבי.

שימוש בגיר של GM יש רק בדגמי ה T6 שיש להם 4 הילוכים ולא 5,פשוט כי אין מקום לגיר גדול יותר בגלל זוג המגדשים.

על הדבק שמחבר בין הראש לבלוק קראתי בפורום מאד מקצועי של וולבו מאנגלייה,ויתכן שהטעו אותי או שלא הבנתי נכון.

דגמי ה 180 כ"ס של ה S90 לא יובאו לארץ,כמו גם דגמי הטורבו 4 צילינדר שיועדו לשווקים מוכי מס.

לארץ יובאו רק דגמי ה 170 כ"ב ו 204 כ"ס.

אגב אייז'ן-וורנר,הגיר בוולבו 850 זהה לזה שב..סוזוקי בלאנו.

אגב,הכינוי B החל בשנת 47',ב PV 544 בנפח 1.4.

ודרך אגב,הזילזול שלך לא במקום.

בהרבה מאד דברים אני עוד מסוגל ללמד אותך,עם כל הכבוד לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...