Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה מוזרה - כאשר הצ'וק פועל ישנו עשן וריח של שמן שרוף

israelbartal
שימו לב! השרשור הזה בן 6532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!!

לפני יומיים בערך אני יוצא החוצה ומניע את הרכב כמובן שהצ'וק נסגר והטורים מעט גבוהים, אני מגיע לכיכר הראשונה ליד ביתי, עוצר לתת זכות לאחר מכן נוסע כאשר במקרה אני מסתכל במראה, ברגע זה חשכו עייני... ענן עשן כחול וריח חריף ביותר של שמן שרוף נשאר מאחורי!!

עצרתי בצד כדי לבדוק אם זה באמת בא מהרכב שלי וכן אני נותן גז (בערך 2500 סל"ד) ורואה שהעשן אכן יוצא מפתח האגזוז שלי, אני ממתין רגע כדי לחשוב מה יכול להיות ובנתיים הצ'וק נפתח הסל"ד נורמלי (חשוב לציין שחום המנוע עדין נמוך, טיפה מעל לאיזור הכחול), אני שוב נותן לחיצה על הגז הסל"ד עולה כרגיל אבל אין טיפת עשן או ריח של שמן שרוף!

• ממה זה יכול לקרות?
  • הגיוני שהתופעה מתרחשת רק כאשר הצ'וק פועל?

תודה מראש

ישראל

Opel Astra 1.4L 1992

VW Passat TDI 2000

Ford Conncet TDCI 2004

Ford Mondeo 2.0L 2005

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התופעה החלה פתאום , ולא מלווה אותך זמן ארוך , מה שהיה מרמז על גומיות שסתומים, אנא

בדוק שוב מחר בבוקר האם התופעה חוזרת, ובדוק באם העשן אכן כחול ולא שחור....!

במידה והעשן אכן שחור, חזור למכון קרבורטורים שבו שיפצת את הקרבורטור לאחרונה לסדור וכוון הצוק האוטומטי, שכנראה תפוס ומאחר בפתיחתו.

בדוק גם מפלס שמן במנוע קר , על מנת לוודא שלא קיים חוסר שמן חריג, שמקורו בשרפת שמן.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה שלום!

העשן אכן כחול והריח הוא גם של שמן שרוף ולא של תערובת דלק עשירה מידיי...

ואיני יודע באם התופעה התחילה לא מזמן או שהייתה קיימת, אך אני חושב שזו תופעה חדשה שלא הייתה קיימת לפני

צריכת השמן היא 500 עד 800 גרם של שמן 10W40 לחודש וחצי (כ-1500 ק"מ), אך אני מאמין עקב נזילה הקיימת מאטם הקרטר ולא משריפת שמן

ישראל

Opel Astra 1.4L 1992

VW Passat TDI 2000

Ford Conncet TDCI 2004

Ford Mondeo 2.0L 2005

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל לדעתי סגירת הצוק והוואקום הגדול גורמים ליניקה חזקה מהנשם, אם מפלס השמן גבוה יכול לקרות מצב דומה.

למרות זאת אתה מתאר עשן חזק יותר והאבחנה של צביקה נראת יותר מתאימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם צביקה וKd2, מחר בבוקר אגש למכון הקרבורטורים ואבקש שיבדוק את עניין הצ'וק למרות שבברור ראיתי עשן כחול-סגול והיה ריח חזק של שמן שרוף, שנעלם לאחר שהצ'וק סיים את פעולתו.

האם כדאי לנסות לנתק את צינור הנשם מכיסוי הקרבורטור לצורך בדיקת ענין יניקת אדי השמן?

ואם אכן זו הבעיה, איך ניתן לטפל בה?

תודה ויום טוב

ישראל ברטל

Opel Astra 1.4L 1992

VW Passat TDI 2000

Ford Conncet TDCI 2004

Ford Mondeo 2.0L 2005

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל איפה הנשם מתחבר אצלך?

אם במקום של וואקום חזק כמו אמצע הסעפת נתק את הנשם ומצד המנוע לכמה שניות ונסה שוב.

צפוי להיות שינוי בתערובת אבל אין מה חלעשות חוץ מלנסות לווסת את זרימת האויר עם האצבע או משהו.

בדוק שהמערכת נקייה והזרימה טובה, אם יש שסתומים בדוק אותם גם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם!

אתמול לקחתי את הרכב למכון הקרבורטורים ששיפץ את הקרבורטור הוא בדק את הצ'וק האוטומטי, היה צורך בכיוון קטן אבל הבעיה של העשן הכחול (שמן) לא נפתרה, כמו שכתבתי התופעה מתרחשת רק כאשר הצ'וק סגור (סל"ד גבוה) ונעלמת כאשר הוא נפתח לא משנה כמה אני מעלה את הסל"ד...

יש למשהו עוד הצעות?

תודה וחג שמח לכולנו

ישראל

Opel Astra 1.4L 1992

VW Passat TDI 2000

Ford Conncet TDCI 2004

Ford Mondeo 2.0L 2005

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...