Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליאנה מול C4... אם אפשר בכלל להגיד את השמות האלה באותה נשימה...

danyu
שימו לב! השרשור הזה בן 6544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אמא שלי מחפשת רכב חדש מהניילונים, כבר שאלתי מספר שאלות בנושא.

עכשיו לאחר צמצום האפשרויות שלה נותרנו עם הבחירה בין סוזוקי ליאנה 5 דלתות (הדגם שנראה קצת כמו סטיישן) או סיטרואן C4.

אני מנסה להשוות בין השתיים שמספקות כל אחת דברים אחרים ולעזור לה להחליט מה מתאים בשבילה.

רק לציין שמדובר באישה מבוגרת שנוהגת בעדינות ובזהירות ולא מתכננת להירשם לג'מיקאנות הקרובות 8-) .

הדברים שחשובים לה ברכב:

אמינות,

בטיחות,

חסכוניות, נוחות ויופי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אמא שלי מחפשת רכב חדש מהניילונים, כבר שאלתי מספר שאלות בנושא.

עכשיו לאחר צמצום האפשרויות שלה נותרנו עם הבחירה בין סוזוקי ליאנה 5 דלתות (הדגם שנראה קצת כמו סטיישן) או סיטרואן C4.

אני מנסה להשוות בין השתיים שמספקות כל אחת דברים אחרים ולעזור לה להחליט מה מתאים בשבילה.

רק לציין שמדובר באישה מבוגרת שנוהגת בעדינות ובזהירות ולא מתכננת להירשם לג'מיקאנות הקרובות 8-) .

הדברים שחשובים לה ברכב:

אמינות,

בטיחות,

חסכוניות, נוחות ויופי[/quote

הסיטרואן מובילה בהכל,אבל הסיטרואן יותר מדי גאדג'טים שעלולים לשגע אשה מבוגרת.

ה C4 היא על הבסיס של 307,אז אולי כדאי לשקול גם אותה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש הבדל באמינות בין ה307 לC4?

והאם מעבר מבלנו לליאנה נחשב עליית מדרגה?

ושאלה נוספת, האם כל הגאדג'אטים בC4

הם לא פוטנציאל לתקלות חשמליות קטנות ומעצבנות, במיוחד כשמדובר בסיטרואן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ גם לבדוק טויוטה קורולה RunX או מאזדה 3 5 דלתות.

הליאנה רק "נראית" סטיישן, בפועל, נפח ההטענה הוא אחד העלובים בקבוצה (אם בכלל היא ראויה להיות ב"קבוצה")

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטויוטה לא בתקציב. בדקנו. בערך 15K יותר ואין אפשרות לעלות לשם, גם כך מתחנו עד קצה יכולתינו.

לגבי המזדה אני לא יודע מה מחיר דגמי 2006-2007 חדשות. יש מישהו שיודע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה נחמדה ומרעננת היא ניסן note .המרכב דומה לשל סוזוקי אבל נראה הרבה יותר טוב ובגרסה הפשוטה היא עולה כ 120000 .

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא לא מעוניינת להתפזר בחיפושים.

הבחירה כרגע היא בין הC4 לליאנה, ויש גם פזילה לכיוון הונדה ג'אז.

אני אשמח לקבל חוות דעת לגבי השוואה בין אמינות השלושה (בעיקר מוטרד מאמינות הסיטרואן)

האם הסיטרואן תישאר אמינה גם לאחר מספר שניםבהנחה שהיא מטופלת טוב?

האם לאחרות יש איזושהי עדיפות עליה מבחינת נוחות , איכות נסיעה, בטיחות, אמינות, וכל פרמטר אחר?

אני מחפש תשובות מפורטות ומסבירות, ולא תשובת של "עדיף ההונדה".

תודה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והאם מעבר מבלנו לליאנה נחשב עליית מדרגה?

לפי דעתי (מנסיון על הבלנו), כל מעבר מהבלנו לרכב אחר זו עליית מדרגה, חוץ מהמעבר לליאנה שזה להשאר באותה מדרגה.

בעצם בליאנה לא נהגתי אז קבל ביטול. :twisted:

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכול מקרה, שני האלטרנטיביות יהיו עדיפות משמעותית על הבאלנו הספרטנית(בכל מובן).

השאלה היא איזה חשיבות אתה נותן לכל פרמטר שהצגת. מבחינת אמינות שמירת ערך וסחירות, קצת קשה להעריך,(בעיקר עם הC4 החדשה) אולם על סמך התדמיות והנסיון עם הדגמים הקודמים להם (באלנוVS קסארה) ניתן לנבא שכלכלית הסוזוקי תהיה עדיפה על הסיטרואן.

מבחינת מבחני הריסוק, הרי שצריך לשים לב שהגרסאות הבסיסות של הC4 מוצעות עם 2 כריות אויר בלבד-לכן בגרסה הזו לא יכולה לעבור הC4 את 4 הכוכבים של NCAP לעומת הליאנה שברמת המחיר המקבילה, אתה מקבל 4 כריות אויר.

אם תבדוק באתר מבחני הריסוק של IIHS אתה תיווכח שהליאנה מקבלת ציוני בטיחות טובים מאוד בפגיעה חזיתית וציון נמוך בפגיעה הצידית.

אם כן, למה הסיטרואן? לא בגלל הנוחות (כי היא לא נוחה כמו הסיטרואנים של פעם) ולא בגלל ההתנהגות הכביש (כי היא ממש לא מהנה-ולטענתך את אימא שלך זה לא מעניין) את הסיטרואן כדאי לקחת, כי היא שונה, מפנקת בגישה הפנימית שלה ובעיקר נראית אחרת מהעדר.

אולם לדעתי כדי מאוד לשקול לעבור להונדה ג'אז. בכל סקר אמינות ושביעות רצון, מגיעה הג'אז למקומות גבוהים, תדמית הסחירות שלה גבוהה, מדובר ברכב גבוה מאוד בעל מפתן כניסה מאוד נוח (בעיקר לאנשים מבוגרים), קומפקטי מבחוץ (טוב לעיר) אבל ממש ענק מבפנים, בעל שדה ראיה מצוין לאחור (בהשוואה לC4 לדוגמא), מנוע חזק ובעיקר מאוד חסכוני כמו כן, מציגה הג'אז רמת נוחות לא רעה בכלל (בטח בהשוואה למתחרות שהצעת, שממש לא מצטינות שם)

הדלתא חוזרת! (לא הרומנית, האמיתית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

C4 ללא ספק :)

אם הבחירה בין C4 לסוזוקי, בלי לחשוב פעמים.

אגב, לחבר שלי יש C4 כבר 20 אלף עברה לא קלים ועוד לא הייתה תקלה אחת אפילו.

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ג'אז. מכונית מוצלחת.

אם אמך לא צריכה את תוספת הגודל של הסיטרואן, אז ההונדה מנצחת.

חסכונית יותר, קטנה יותר, קלה יותר לחניה ובסה"כ מכונית די שמחה.

אין ספק שהליאנה היא התקדמות לעומת באלנו,

אבל הג'אז וה-C4 הם מכוניות טובות יותר.

דניאל

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הולך להיות רכב ירושלמי, משמעות הדבר עליות וירידות כל הזמן ובכל יציאה מהעיר עליות ארוכות ו"קשות". האם הג'אז מתאים למטרה זו? למיטב ידעתי הוא מצוייד במנוע 1.3 עם תיבה אוטומטית של 7 הילוכים.

האם יסחוב את העליות לירושלים בלי בעיות עם מזגן ולעיתים גם עם מספר אנשים ברכב?

האם צריכת הדלק הטובה שלו תישאר טובה גם בעליות כאלה? ידוע לי שדווקא מנועים גדולים יותר נחשבים חסכניים יותר כשמדובר על מאמץ לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה לעליות, אולי כדאי לשקול את ה C4 טורבו דיזל, גם תיהיה חסכונית (על פי מבחן כלשהו שקראתי ב YNET, אולי תוכל למצוא אותו) , וגם טורבו. שזה טוב לעליות. וגם תיהיה אמינה. דיזל זה דיזל , כידוע דיזל מצטיין במה שנקרא מומנט ותאוצות מ 70 ל 100 למשל בהילוך 5 יהיו זריזות למדיי

את הליאנה אני לא מכיר, בהונדה גאז נהגתי פעם אחת, האוטו מאוד מאוד חמוד, כדאי לקחת לנסיעת מבחן ולשקול גם אותו, אם יש אפשורת לבחון בעליות, - מומלץ לבצע את הבדיקה ב C4 וגם בהונדה.

לצורך העניין - אם דיזל לא שיקול כלל, היתי פוזל לכיוון הגאז, זה פשוט נראה לי עדיף על רכב גדול וכבד כמו ה C4 לאשה.

אשה לא צריכה C4

אולי C3...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה אתם מדברים???

הליאנה זה רכב מרוץ!!! עד העונה שעברה הליאנה היתה הסטנדרט לרכבי מירוץ סדרתיים! אפילו נהגי F1 נהגו עליה! :)

זאת באמת שאלה משעשעת קצת, אני לא חושב שהליאנה והC4 באותה קטגוריה.

אני הייתי הולך על הC4, למה? כי סוזוקי מיצרים אחלה אופנועים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...