Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח חניה ישן נושן...מה עושים?

Robin hood
שימו לב! השרשור הזה בן 6544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כחודש קיבלתי בדואר רשום מעטפה ממשרד עו"ד שמבשר שעלי לשלם 300 ומשהו ש"ח על דו"ח חניה שבוצע ב-23.6.1999 בעיר פ"ת.מאחר ולא ידעתי על איזה דו"ח מדובר לא התייחסתי שילמתי וחשבתי שיגיע מכתב המפרט על מה ולמה....

היום בבוקר המתינה לי מעטפה בתיבת הדואר שלי ממשרד עו"ד המבשרת שהרכב שברשותי היום מעוקל בשל דו"ח חניה ללא כרטיס חניה מתאריך 23.6.99 שלא שולם...הדו"ח המקורי כך כתוב הינו 70 ש"ח.סה"כ קנס מצטבר 276 ש"ח+288 הוצאות ופעולות גביה סה"כ:564 ש"ח.

אני זוכר שבאמת חניתי שם וקיבלתי קנס....אבל מאז ועד היום לא קיבלתי שום מכתב שום כפל קנס שום תזכורת על אותו דו"ח..וכמובן ששכחתי ממנו...והנה כעבור כמעט 7 שנים הם צצים לי קנס מוגדל של 564 ש"ח!!!

מה אומר החוק? האם מותר להם "לנחות" עליי ככה עם קנס גדול פי-8 מהמקור???

כרגע הרכב מעוקל,ואני לא חושב שזה צודק שאשלם כ"כ הרבה כסף בגלל שעיריית פ"ת שכחה 7 שנים את הדו"ח רק בשביל לקבל ריבית....לא קיבלתי שום תיזכורת אפילו לכפל קנס..שום כלום!!!

מה עליי לעשות?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רובין הוד שלום רב!

ראשית שלום רב!

שנית אם הבנתי נכון בתחילת השרשור כתבת , שלפני חודש קיבלת מכתב רשום מעורך דין, ושלא התיחסת, אבל שילמת.....!

אם כך מה הבעייה?

אם לא הובנת כראוי, ולא שילמת, אין לך דאגה , מהסיבות שיופרטו להלן!

1- ראשית חל חוק התישנות על הדוח לאחר כ5 שנים כמדומני.

2- לאחר אי תשלום הדוח המקורי, בשנת 89, היתה עיריית פתח תקווה אמורה לשלוח לך תזכורת בדואר רשום, משיכת הדוח מסניף הדואר כבר מאשרת שקיבלת את הדוח, ומכאן שעון הריבית מתחיל לדפוק!

3- נטל ההוכחה של שליחת הדוחות במשך השנים בדואר רשום, אמור להיות של הרשות המקומית, פלט מחשב, אינו אישור מספק בבית משפט, אלא רק אישור מהדואר שהרשות שלחה למקום מגוריך, כפי שרשום במשרד הפנים, יכול לאשש זאת, וזאת בתנאי שהרשות שלחה לך מכתבים רשומים נוספים במשך הזמן, אם היא לא עשתה זאת, חוק ההתישנות תקף, ואין לרשות זכות לעקל לך רכוש, כספים בבנק, או להגדיל את הקנס המקורי, בריבית הצמדה ושכר עורך דין!

מי שיכול להוסיף להעיר, להאיר ולתקן משהו מתגובתי, אשמח!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה אתה בטוח לגבי חוק התישנות?

אם ככה למה כולם משלמים את דוחות החניה, ולא מחכים 5 שנים שיעלמו?

לי יש דו''ח מעירית אילת על חניה ללא כרטיס חניה, בסך 100 שקלים, והוא מ ינואר 2003?

אם ככה לחכות עד 2008?

הלוגו של רוב מכוניות העל הוא חיית בר. יגואר, למבורגיני, פרארי, רק פג'ו האגדית יש לה אריה, בגלל זה פג'ו בעייני היא מכונית על.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש איזשהו ציטוט\פסק דין\חוק שאני יכול לראות ברשת\אתר של הממשלה אולי...שמראה שבאמת יש חוק התיישנות של 5 שנים על מנת שאוכל להסתמך על כתוב?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תקופת ההתיישנות לגבי דוחות חניה הינה - 3 שנים.

2. פסה"ד המנחה לעניין זה הוא בג"צ 1618/97 יצחק סצ'י נגד עירית תל אביב. נראה לי שתוכל לראות אותו באתר של הרשות השופטת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה לעריית פתח תקווה , ובקש הוכחה על משלוח הקנס בדואר רשום, אם אין הוכחה, הדוח יבוטל. (אימי ביטלה דוח שכזה בדיוק לפני כחצי שנה, דוח שהיה משנת 98)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רובין הוד שלום רב!

ראשית שלום רב!

שנית אם הבנתי נכון בתחילת השרשור כתבת , שלפני חודש קיבלת מכתב רשום מעורך דין, ושלא התיחסת, אבל שילמת.....!

אם כך מה הבעייה?

אם לא הובנת כראוי, ולא שילמת, אין לך דאגה , מהסיבות שיופרטו להלן!

1- ראשית חל חוק התישנות על הדוח לאחר כ5 שנים כמדומני.

2- לאחר אי תשלום הדוח המקורי, בשנת 89, היתה עיריית פתח תקווה אמורה לשלוח לך תזכורת בדואר רשום, משיכת הדוח מסניף הדואר כבר מאשרת שקיבלת את הדוח, ומכאן שעון הריבית מתחיל לדפוק!

3- נטל ההוכחה של שליחת הדוחות במשך השנים בדואר רשום, אמור להיות של הרשות המקומית, פלט מחשב, אינו אישור מספק בבית משפט, אלא רק אישור מהדואר שהרשות שלחה למקום מגוריך, כפי שרשום במשרד הפנים, יכול לאשש זאת, וזאת בתנאי שהרשות שלחה לך מכתבים רשומים נוספים במשך הזמן, אם היא לא עשתה זאת, חוק ההתישנות תקף, ואין לרשות זכות לעקל לך רכוש, כספים בבנק, או להגדיל את הקנס המקורי, בריבית הצמדה ושכר עורך דין!

מי שיכול להוסיף להעיר, להאיר ולתקן משהו מתגובתי, אשמח!

בברכה

צביקה

אני אנסה לתקן , למרות שבמקרים כאלה לעיתים עדיף לקנות חדש. :-D

יש מספר תנאי יסוד שצריך שיתקיימו כדי שתוכל איכשהו לצאת מהדו"ח הזה.

בלי קשר אליהם . האם הודית בפני עורך הדין בצורה כלשהי שקיבלת את הדו"ח המקורי ושכחת ממנו ? זה לא ישחק לטובתך...

הלאה -

1. האם קיבלת את הדו"ח ביד או בהדבקה על השמשה ?

2. האם פרטי מקום מגוריך היו מעודכנים במשרד הרישוי (שים לב , משרד הרישוי. לא משרד הפנים) במשך 7 השנים שחלפו ?אם לא , האשמה עליך.

3. האם קיבלת הודעה בדואר רשום או שהודיעו לך על קיום דבר הדואר הרשום והתעלמת ממנו ?

חוק ההתיישנות חל על דו"חות בשני תנאים (כ"א מהם לחוד):

1. הומצאה לנאשם (במקרה זה מקבל הדו"ח הוא הנאשם) הודעה בתוך שנה אחת מיום ביצוע העבירה (או שנתיים במקרה של רכב הרשום על שם חברה/ליסינג וכו'). בין אם בצורת מסירה ביד , או באמצעות דואר רשום (אין צורך באישור מסירה. עצם המשלוח מקיים את חובת הרשויות להודיע לך).

2. מיום מתן ההודעה (בתוך טווח הזמן של שנה) לא עברו שלוש שנים מיום משלוח התזכורת.

שים לב שאין התיישנות אם תוך פרק זמן של שלוש שנים נשלחת תזכורת נוספת. כלומר - בעיקרון מספיק ששלחו לך שתי תזכורות במהלך השנים.

לגבי סכום הקנס העכשווי. סכום זה הוא לא סכום הקנס והריבית עליו - אלא כולל גם את שכר טרחתו של אותו עורך דין שהטיל לך עיקול על הרכב/חשבונות/WHATEVER.

עורכי הדין הללו עובדים כקבלני משנה של העיריות ,ומבצעים עבורן את הגבייה תוך שהם קורעים לחייבים את הצורה.

דרכי פעולה אפשריות (בכתב , בדואר רשום עם אישור מסירה. לשמור כל מסמך אפשרי):

1. אם לא הודית בפני עורך הדין שקיבלת את הדו"ח - זה הזמן לטעון שמעולם לא היית שם , אין לך מושג של מי הדו"ח - ואתה מבקש לראות את הדו"ח המקורי כדי לוודא שאכן מדובר ברכב שלך.

2. לדרוש לבטל לאלתר את העיקול , ולא - תפנה אל ההוצאה לפועל בבקשת התגוננות (חייב להיעשות מהר. כמדומני שהחוק מתיר 30 יום עד לפנייה).

3. לדרוש לקבל העתקים של כל אישורי המשלוח של התזכורות בדואר רשום.

4. לטעון להתיישנות ולדרוש את ביטול הדו"ח בכל מקרה עקב אי משלוח הודעה תוך שנה (שנתיים אם רכב חברה) ו/או תזכורות בתוך 3 שנים.

5. לא יזיק לאיים בתביעה נגדית על עוגמת נפש ונזקים.

אם לא מילאת את התנאים הללו - או שהומצא לך הדו"ח המקורי/אישורי משלוח מקוריים (שים לב ,דו"ח מחשב על משלוחי תזכורות אינו תופס כהוכחה בבית משפט) , בעיקרון אכלת אותה , ומה שנשאר לך לעשות הוא להיכנס למשא ומתן עם עורך הדין על סכום התשלום. יכול להיות שתצליח להפחית משהו , רק קח בחשבון שהקנסות הללו תופחים חיש מהר עקב ריבית רצחנית.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...