Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הספק גבוה?

Noybee
שימו לב! השרשור הזה בן 7856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום :)

האם תצורת 6 על 9 מאפשרת רגישות הרמקולים גם בווליום נמוך לעומת ה-"6.5,

אם הספק הרמקולים הינו באיזור ה-150 עד 200 וואט?

שאלתי נובעת מחשש שקניית רמקולים בעלי הספק כזה תגרום לכך שהרמקולים "יפתחו" רק בווליום גבוה מאוד , ולא תאפשר השמעת מוסיקה גם בעוצמה בינונית ומטה.

כמו כן, איך ALPINE לעומת BLAUPUNKT (ברמקולים)?

האם הם אכן מתעלים על SONY או KENWOOD בתחום ההספקים הנ"ל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרמקולים האלה שאתה מתייחס אליהםכאל ל150W-200W הם בערך 40 וואט RMS, ככה שאין לך מה לדאוג. הנתון שציית הוא מקסימום והוא חסר חשיבות, זו דרך של היצרנים הללו לפתות לקוחות שפחות מבינים בזה.

וכן אלפיין עולים באיכות על החברות שציינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

150W MAX , אין שום ויכוח - יעבוד היטב גם בווליום נמוך.

אבל אם מדובר ב-200W , המממממ ,לא בטוח. הלא מטבע הדברים ,ככל שההספק גבוה יותר ,המגנט של הרמקול יהיה גדול יותר (נכון ש-200 וואט לא אומרים בצורה מוחלטת מה הספקו הנומינלי של הרמקול,אבל יש התאמה),וכאן מתחילה הפיזיקה לעבוד.

ככל שהמגנט גדול ,כך נדרש מגנט יותר גדול/חזק (אלקטרומגנט הלא הוא הסליל במקרה שלנו) כנגדו . על מנת ליצור אלקטרומגנט חזק יותר יש להשקיע יותר אנרגיה חשמלית , שבשפה פשוטה היא ווליום יותר גבוה (אחרת תזוזות האלקטרומגנט יהיו קטנות ובקושי יזיזו את הממברנה ,שמצידה תוציא צלילים בעוצמה נמוכה בהרבה והרבה פחות מדוייקים).

אתה בטוח שגם רמקול כזה יעקוב בצורה טובה אחרי שינויי הצליל (המבוטאים כשינויי מתח) גם בווליום (מתח) נמוך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...תלויה בקשיחות הממברנה ובגודלה. רמקולים קטנים בעלי הספקים גבוהים מאבדים את רגישותם, אך לא כך במקרה שקוטרם גדול יחסית. מנסיוני המועט במערכות לרכב אכן חשתי בהבדל אפילו בין 100 ל-120 וואט, אך מדובר ברמקולים של פיוניר, יתכן (?) שאצל מותג איכותי יותר לא כך הדבר.

אני שוב חוזר על שאלתי ממקודם: האם ישנו הבדל משמעותי בין 2 ערוצים ל- 3 ערוצים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך לגבי מספר האלמנטים.

תשובה אקדמית תגיד שעדיף מספר אלמנטים רב יותר על מנת ליצור הפרדת צלילים נכונה יותר. אולם בפועל עדיף רמקול 2 Way של חברה איכותית מ 3 way של חברה פחות איכותית. מה עוד שברוב הרמקולים הקואקסליים ההפרדה מתבצעת בעזרת קבלים פשוטים ולא ממש מדוייקת.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעקרון סט קומפוננט של 2 אלמנטים אמור להיות יותר טוב בגלל שלקרוס יש נקודת חיתוך אחת. סביב נקודת החיתוך הסאונד נשמע פחות טוב ופחות טבעי לכן כשאתה מוסיף עוד נקודות חיתוך זה עלול לפגוע. תשים לב למוניטורים ממה שראיתי הם בדרך כלל 2-WAY כי ככה הרמקול פחות "משקר" ונותן את הסאונד בצורה טבעית יותר.

אה וכן אני חושב שרמקול שמיועד להספקים גבוהים ישמע פחות טוב עם הספק נמוך מאשר רמקול שמיועד לעבוד עם הספק נמוך, או במילים אחרות אני מסכים איתך :shock: (סתחשק לי לשים את הסמיילי הזה הוא קורע אותי מצחוק)

אבל בקשר לגודל המגנט, יש מה שנקרא מגנט ניאומדיום שהשימוש בו החל ע"י מורל אם אני לא טועה זה מגנט (או אם אני לא טועה שילוב של שניים) שהכח שלו גדול בהרבה ממגנט אחר באותו הגודל. קראתי עליו פעם נדמה לי שכתוב עליו באתר של מורל. היום הרבה חברות משתמשות בו וככה מייצרות רמקולים שעומדים בהספק גבוה אבל המגנט שלהם לא ענק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...