Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך משיגים פשרה בין 2 נהגים, בתקציב של 20-30K ?

Mr. MAG
שימו לב! השרשור הזה בן 6525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן... זו הפעם השלישית שאני שואל בעצמי, ואני טורח לקרוא כמעט כל הודעה שעולה פה (את אלו שרלוונטיות לפחות. על הודעות ה"מחפש המלצה לרכב מפנק ב100 אלף לנהג חדש נ.ב עוד לא עשיתי טסט" אני מרשה לעצמי לדלג.)...

היה לנו אונו, הדגם הפשוט ביותר (45) שנת 92 , יד ראשונה אצלנו, נגנב :(

מחפשים כבר מעל לחודש רכב, עם כמה דרישות ותקציב נמוך (אין כסף..)

הנהגים הם אני ואבא שלי, הוא בבקרים לעבודה, אני בערבים ובסופי שבוע (ומתי שהוא בחול או מבריז מהעבודה..).

הנסיעות הן משולבות - אבא בעיקר בינעירוני כשעה נסיעה כל יום ואני בעיקר עירוני

התקציב: באזור ה 20 עד 30 אלף, גמיש לפה ולשם אם יש הצדקה.

הדרישות שמשותפות לנו:

האצב'ק או מבנה דומה, רק לא סדאן עם תא מטען בגודל תיק איפור.

ידני (לא רואה שום סיבה לקנות אוטו-מת)

אמין וחסכוני בטיפולים ודלק (סופר לנסר שזוללת 8 לליטר לא בא בחשבון)

בן פחות מ10 שנים

מנוע בנזין בין 1300 ל 1600 סמק ככה. פחות מ1300 לא רוצים (פונטו 1250 כן באה בחשבון), ואזור ה 1800 ו 2000 כבר זולל דלק יותר מידי)

שיהיה מזגן, אזעקה. פינוקים אחרים כמו נ"מ, ח"ח ה"כ וכו' בגדר בונוס בלבד וממש לא משנה לנו אם יש או אין.

5 דלתות. 3 לא בא בחשבון.

אבא:

מוכן גם לסטיישן, רוצה כמה שפחות מחיר, ו "רק שיסע". חשוב לו תא מטען גדול, שהרכב יהיה כמה שיותר "שימושי".

אני:

כמה שיותר קומפקטי וזריז. מהירות מקסימלית לא מעניינת אותי (לא עובר תא ה 120 אף פעם) אבל מהירות תגובה וזריזות כן. לא מחפש רכב עם התנהגות ספורטיבית ולא מחפש להתחרות באף אחד אבל שיהיה יחסית מהנה לנהיגה.

אחת החששות שיש לי זה בגלל בדיקת הגזים החדשה שתקפה לרכבים מ95, לא ליפול על רכב עם טסט לחצי שנה, להתגלגל איתו קצת ואז לגלות שנופל עלינו טיפול של 7 אלף כי הוא לא עובר את הטסט החדש. בגלל זה אני מפחד ממכוניות משנים כמו 97 ו 98 וכו' כי ידוע שמעל ל5 שנים הממיר הקטליטי מאבד מיעילותו ואני מפחד מהקניה הזו.

כמה רכבים ששקלנו: ניו פליסיה, פולו, איביזה, מגאן, פונטו אם אין ברירה יותר טוב

(הייתי מת לפאביה או גולף אבל לא נראה לי שנצליח להשיג את הכסף..)

מרכבים אחרים בתחום כמו קליאו ו 306 אנחנו מפחידם בגלל עניין האמינות

מדברםי כמו אופל קורסה מעדיפים להתרחק בגלל מחירי התחזוקה שבשמים..

אם יש המלצות לרכב שיתן פשרה מספקת בין הצרכים של שנינו, ושאפשר למצוא אותו (שיהיה זמין לרכישה ולא ידרוש חיפושים של כמה חודשים כי אנחנו ממש בלחץ לקנות אוטו), שלא יקרע את הכיס (במיוחד אחרי הרכישה).. אשמח לשמוע.

כמו כן עמדתכם לגבי קניה של רכב יד שניה לאור התקנות החדשות של הטסטים, ואיך אפשר להקדים תרופה למכה כדי לא ליפול בעניין הזה.

מצטער על ההטרדה החוזרת ונשנית, ותודה מראש כמובן.

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנת 95 זה עדיין לא טסט לחצי שנה.... אל תגזים (וגם אל תקח את התקנה החדשה כ"כ קשה)

סה"כ הפונטו לדעתי היא האופציה הטובה ביותר ביחס מחיר\תמורה

ישראל: המדינה היחידה שבה העשירים הם בשמאל הסוציאליסטי,

העניים בימין הקפיטליסטי והמעמד הבינוני משלם הכול :x

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחכתי לציין:

עוד רכבי םשאנחנו שוקלים: פיאסטה, ושרייד.

רכבים שלא באים בחשבון: פונטו ספייס (לא יודע למה אבל אבא שלי ממש נגד הספייס.), 205, 106, סקסו.

בגל לשאין בארץ סיריון 1.3 ידנית גם הסיריון יוצאת מן הכלל. מנוע ליטר אנחנו כבר לא רוצים ואוטומט גם לא.

אבא שלי חשב גם על הסוויפט. נראה לי שאנחנו מכסים פה הכל.

אז:

פונטו, שרייד, פיאסטה, סוויפט, ניו-פליסיה, פולו, מגאן, 306 (קצת מפחדים ממנה בקטע של האמינות), איביזה. - כל אלה ידניות

בדרישות כלליות של אמינות, חיסכון סביר מבחינת תחזוקה ודלק, שימושיות והנאה\נוחות בנהיגה מה המומלץ ? ואילו שנתונים ? (מנסה לצמצם איתכם את האפשרויות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול:

פונטו- לא כ"כ אמינה, אבל פשוטה מאוד וזולה לאחזקה.

ניו פליסיה- להוריד. חבל לרדת לזנות. בעיקר מול המתחרות.

פולו/איביזה- רכבים דומים, עדיף את האיביזה, יותר זולה. תחזוקה זהה, טיפה יקרה בחלקים מיוחדים.

מגאן- מאוד טובה, אמינות לא טובה כ"כ (שניה מלמטה ברמת האמינות), חלק מהטיפולים יכולים להיות מעט יקרים.

306/ZX- תשקול את ה-ZX, אותו אוטו במחיר נמוך יותר. לא תהיה בעיה מיוחדת באמינות (תלוי בטיפול של הידיים הקודמות), אחזקה זולה. מדובר על 1.6 או 1.4 שתיהן יספקו אתכם.

אם כבר306, למה לא סקסו או 106, תקבלו רכב חדיש יותר, אחזקה זולה מאוד, אמינות סבירה++.

שרייד- קופסת פח מתניידת, אבל לא מתקלקלת אף פעם (כמעט). די גועל נפש ליסוע בה, אבל לא תתקע אף פעם.

סוויפט- לא מכיר.

הצטרפו עוד היום לאגודה לשחרור הטלטל.

"הטלטלים השחורים, יולי 2004".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי , אתה יכול בבקשה לפרט מעט על בעיית

הגז הזו שציינת ומה הבעיתיות עם הטסטים לחצי שנה?

אני מחפש רכב בדיוק בתנאים שלך +- אותם שנים אני לא רוצה להידפק עם 7K שקלים תיקון...

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אמינות חשובה לכם אז הייתי הולך על אימפרזה דור ראשון ידנית או קורולה ידנית. את הקורולה יהיה יותר קשה למצוא עם גיר ידני וגם תצטרכו לרדת שנתון ביחס לאימפרזה (הקורולה שומרת על ערכה יותר טוב).

אם לא מפחדים מאמינות אז 306 תהיה אופציה נהדרת, רכב נוח, מהנה לנהיגה, כל האבזור התקני לשנתון הרלוונטי וכו'.

אם אין צורך במשפחתית אז הייתי הולך על הפיאסטה. אומנם אמינות לא מושלמת אבל שנתון מתקדם וסה"כ רכב שנותן תמורה יפה מאוד לעלות שלו.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמ ושאמרתי, לא רוצים סדאן אז אימפרזה וקורולה לא בחשבון.

מעדיפים להתרחק מהקונצרנים הצרפתיים בגלל האמינות.. מתרחקים מסקסו ו106 מסיבות שלא ידועות לי - אבא שלי טוען שהן קטנות מידי.

נהגתי בשרייד 97 אוטומטית, הרכב נוסע סביר לגמרי והיה לא רע, לא בדיוק מרגש אבל לא מבאס לנהוג בו ואני מניח שעם תיבה ידנית יהיה קצת יותר מהנה לי, אבל הוא לא בראש הרשימה בגלל שתא המטען שלו קטן לטעמו של אבא שלי (לדעתי שטויות)

מה הבעיה עם הניו-פליסיה ?

איך האיביזה מבחינת אמינות ? והאם מנוע 1.4 יספיק כדי להניע את האוטו או שהוא יהיה עגלה ? אני מבין שהיא והפולו על אותו בסיס ובאיביזה אפשר להשיג שנתון מתקדם יותר, והיא נראית לי גם קצת מרווחת יותר והאופציה הזו קוסמת לי השאלה איך היא מבחינת אחזקה, להכנס כל שבוע למוסך פשוט לא מתאפשר בתקציב שלנו...

פונטו זו די אופציה של בררת מחדל, אם לא נמצא משהו יותר טוב, כי היא לא המרווחת מבין אופציות (אפילו די צפופה) , לא חזקה במיוחד (מנוע ה1250 לפחות) והיא כולה מאוד "בינונית" אבל כמו שאמרתם זול להחזיק אותה והיא די עומדת בדרישות ובתקציב.

לגבי הפיאסטה אני משמ לא יודע כלום, לא יודע מה ההבדל בין הדינאמיק לרגילות (אם יש כזה דבר) ואיך הן לעומת שאר המכוניות שהעלתי, אשמח לקצת יותר פרוט ממי שיש לו נסיון איתן..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי , אתה יכול בבקשה לפרט מעט על בעיית

הגז הזו שציינת ומה הבעיתיות עם הטסטים לחצי שנה?

אני מחפש רכב בדיוק בתנאים שלך +- אותם שנים אני לא רוצה להידפק עם 7K שקלים תיקון...

תודה.

לא משמ הבנת את הכוונה.

קודם כל לגבי הבדיקה - יש תקנה חדשה שמחייבת את כל רכבי הבנזין משנתון 95 ומעלה (95 כי זו השנה שבה נכנסה תקנת חובת ממיר קטליטי בכל הרכבים) בבדיקת 4 גזים כדי לעבור טסט.

התקנות לגבי גזי פליטה מאוד מחמירות, נבדקות רמות CO, למדה וכו' - בסלד סרק ובסלד "גבוה"

בימים הראשונים של הבדיקה כשליש מהרכבים נכשלו כי לא המוסכים ולא מכוני הרישוי לא יודעים להתעסק עם הבדיקה הזו, והנהגים לא מודעים ליחס שצריך לתת לבדיקות.

ההמלצה הכללית - לסוע לפני הטסט הרבה בסלד גבוה כדי לנקות את המנוח מהטצברויות פיח, הרוב ממליצים לשים פחית K44 בטנק לפני זה כדי לייעל עוד יותר את הנקיון.

לבוא לטסט עם אוטו מחומם ויציב ולא לכבות בזמן ההמתנה, צריך שיהיה על 90-100 מעלות התקני ושהסלד יהיה יציב והכל.

מה שכן המקרה הגרוע ביותר, הוא שהממיר הקטליטי הפסיק לעבוד ביעילות ואינו ממיר את הגזים הרעילים כמו שאמור ואז לא משנה מה פליטת הגזים תהיה על הפנים וממיר חדש מקורי מגיע לעלויות של 5000 אם לא יותר.

מה שהתכוונתי אליו ב"חצי שנה" היא שנגיד אני קונה אוטו עכשיו, ויש לו טסט עד ינואר 2007 אז אני נוסע לי חצי שנה בראש שקט ואז נכנס לטסט ומגלה שהלך לי הממיר ואין לי כסף לתיקון ואני נתקע שוב בלי אוטו ... זה אמנם worst case scenario אבל זה מפחיד בכל זאת, מכיוון שאני בא מרכב שנתון 92 שבו לא היו דאגות כאלו (מי יבדוק גזים ברכב שבו מכוונים סלד סרק עם מברג בהתאם למזג אוויר בבוקר :D )

לעוד פרטים פנה לפורום הטכני יש שם שרשור מיוחד בנושא וכדאי לעיין בו !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמין וחסכוני בטיפולים ודלק (סופר לנסר שזוללת 8 לליטר לא בא בחשבון)

סליחה?!?!?!

מי אמר שלנסר שותה 1 ליטר ל 8 קילומטר???

אני אישי בדקתי בעיר ומחוץ לעיר ביחד, כלומר משולב זה 11 קילומטרים ל 1 ליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הלאנסר... זההרושם המתקבל. אם אצלך צריכת הדלק טובה יותר, מעולה.

מנסיונם של חברים ומכרים עם סופר-לנסרים אוטומטיות ממגוון שנים - האוטו באמת מעולה. נוח אמין וחזק, סובר כל התעללות... אבל צריכה הדלק איומה למשפחתומטית כזו. ניחא אקורד עם מנוע 2 ליטר ודומיה ה"מנהלתיות" אבל בנפח המנוע והייעוד של הלנסר לטעמי צריכת הדלק מוגזמת.

ואני יודע שאין מקום להשוואה אך באונו 1 ליטר ידנית 4 הילוכים, קרבורטור , שהיתה מעט מוזנחת הצריכה שלנו היתה כ 1 ל 14 משולב, והיו לנו הרבה נסיעות בעיר, שלא לדבר על זה שבין עירוני עם תיבת 4 הילוכים זה גם לא חסכוני במיוחד. עם הזרקה ותיבת 5 הילוכים עם יחסי העברה טובים יותר ומנוע 1.4 אפשר לצפות לצריכת דלק דומה, אם לא "לוחצים"... לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה?!?!?!

מי אמר שלנסר שותה 1 ליטר ל 8 קילומטר???

אני אישי בדקתי בעיר ומחוץ לעיר ביחד, כלומר משולב זה 11 קילומטרים ל 1 ליטר.

1:11 משולב אצלי בשברולט קוואליר 2200 סמ"ק
:shock2::snipersmi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סחתיין על הכנות.

אני אישית הייתי ממליץ בחום על הסוייפט. מנסיון אישי שלי הרכב הזה פשוט אמין בצורה יוצאת דופן וצורך מעט מאוד דלק. בנוסף יש בשוק הרבה סויפטים במצב טוב כך שהחיפוש יהיה קל יותר. כדאי לחכות לרכב הנכון שישמש לשנים רבות.

אני מכיר סוייפט יחסית ישנה (באזור ה 95) שמתניעה בבוקר יותר מהר מכל רכב חדש ופשוט נוסעת בצורה יוצאת דופן. לא יאומן.

שכח כמובן מההנאה בנהיגה אבל על כל שאר הפרמטרים היא עונה.

הכי חשוב - שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כמה עדכונים

העניין הוא כזה. בעקרון מבחינת קילומטרז' אני נוהג הרבה יותר מאבא שלי על האוטו, כי אני ממש אוהב לנהוג ואני חורש (יתקשרו אלי ב4 בבוקר לבקש הסעה אני אקפוץ על זה.... לפחות אם זו החברה :D) אבל הוא מבלה איתו יותר זמן (נוסע לעבודה בבוקר וחוזר בערב)..

בסופו של דבר הכסף שלו וההחלטות - שלו.

וההחלטה הנוכחית שלו - לקנות רכב ב10 הימים הקרובים, מכיוון שבהם יש לו רכב מהעבודה שאיתו אפשר לסוע לבדוק מכוניות, וכי אחרי זה הוא שוב מתחיל בנסיעות תכופות לחו"ל.

אין טעם לקפוץ - גם אני קפצתי מיד עם הטענה שלקנות רכב, במיוחד כשמדובר בהשקעה כספית כמו זו והלוואה והכל, בפזיזות - זה אידיוטי. הבנאדם לא רוצה להקשיב והפסיקה שקיבלתי "שמעתי את הדעה שלך, אבל אני זה שמחליט בסופו של דבר וזו ההחלטה שלי".

הרכבים שהם בטופ הרשימה מבחינתי:

פיאסטה, פונטו ושרייד. שלושטן ידניות, שנים 97 ומעלה, בתקציב של אזור ה 30K ויד 1-2, גג 3.

מתעקשים לא לקנות רכב מהשכרה וכאלה. שלושלת אלה קטנות עם מנועי 1.3 ולי הן יתאימו בכיף.

אבא שלי עדיין נורא רוצה פליסיה אבל אין לי מושג למה ומה טוב או רע בה.

הייתי שמח לאיביזה אבל אני פשוט לא מוצא הצעה שמתאימה לנו.

השאלה היא, עם האולטימטום שהוא הפיל עליי והשאיפה לצמצם נזקים לטווח הארוך (כי איך שאני מכיר אותו הוא יקנה את האוטו הכי גרוע מכל ההיצע ובעוד 5 שנים יקלל את העולם על אלפי השקלים שהוא זרק על תיקונים כל שני וחמישי) - מה לקנות לעזזל ?

איזה מהרכבים שאנחנו מדברים עליהם יעמדו בדרישות _האצ'בק ידני קטן), יפגינו אמינות וחסכוניות ראויה, זריזות סבירה (לא מכונית ספורט...), יכנסו בתקציב ואפשר למצוא אחת במצב ששוה קניה, מהר ? ואיפה ?

כמה הצעות שאני רואה בנתיים הן:

שרייד יד1, שנת 2000, 24 אלף, קילומטרז' לא ידוע, מסוכנות

שרייד יד 1, שנת 97, 20 אלף, 119K קילומטר, מסוכנות

פליסיה יד 3 , 01, 24 אלף, 102 ק"מ,, מנוע 1.6

איביזה 97, 1.6, יד 1, 110 ק"מ, 25 אלף

איביזה דומה אבל יד 2, שנת 99 ו 90 אלף קמ ב 26 אלף שח

פיאסטה דינמיק יד 1, 29 אלף שח, 88 ק"מ, 2001

דינמיק דומה אבל יד 2, 91 ק"מ, ב 33 אלף (איך זה שזו דווקא יותר יקרה ?)

פונטו יד 1 שנת 200 עם 78 קמ במחיר מחירון - שאין לי מושג מה הוא

זה מה שמצאתי בלוח יד-2 ... בלוחות האחרים אני משמ לא מוצא כלום.

ממש מתנצל על כל החפירות שאני עושה אבל אין לי הרבה ברירה, זה או שאני חופר, ממהר, מעצבן, ואולי עוזר לנו לא לעשות טעות במחיר 30 אלף, או שהאוטו יירכש בלי להחשיב את דעתי בעניין וסביר להניח שכולנו נצטער על זה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערות:

1. ברכבים שנמצאים על הכביש 10 שנים רמת האמינות תהיה נגזרת ישירה מרמת התחזוקה של הרכב. גם יפנית שלא שמו לב לתחזוקה שלה לא תהיה אמינה אחרי מספר שנים ולעומת זאת צרפתיה שאתה ואביך כל כך מפחדים ממנה תהיה מאוד אמינה אם תוחזקה כראוי.

2. מכל האופציות שעלו אני הייתי הולך על 306/ZX כאשר ב-ZX אתה יכול ללכת על השנתונים האחרונים והאיכותיים יותר (מודל 98).

3. עם האופציות שנשארתם הפיאסטה עדיפה, רכב חביב מאוד, אמין ואיכותי בבנייתו. הוא עדיף על איביזה/פונטו/שרייד/פיליסיה וכו'.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...