אהלן... זו הפעם השלישית שאני שואל בעצמי, ואני טורח לקרוא כמעט כל הודעה שעולה פה (את אלו שרלוונטיות לפחות. על הודעות ה"מחפש המלצה לרכב מפנק ב100 אלף לנהג חדש נ.ב עוד לא עשיתי טסט" אני מרשה לעצמי לדלג.)...

היה לנו אונו, הדגם הפשוט ביותר (45) שנת 92 , יד ראשונה אצלנו, נגנב

מחפשים כבר מעל לחודש רכב, עם כמה דרישות ותקציב נמוך (אין כסף..)
הנהגים הם אני ואבא שלי, הוא בבקרים לעבודה, אני בערבים ובסופי שבוע (ומתי שהוא בחול או מבריז מהעבודה..).

הנסיעות הן משולבות - אבא בעיקר בינעירוני כשעה נסיעה כל יום ואני בעיקר עירוני

התקציב: באזור ה 20 עד 30 אלף, גמיש לפה ולשם אם יש הצדקה.
הדרישות שמשותפות לנו:
האצב'ק או מבנה דומה, רק לא סדאן עם תא מטען בגודל תיק איפור.
ידני (לא רואה שום סיבה לקנות אוטו-מת)
אמין וחסכוני בטיפולים ודלק (סופר לנסר שזוללת 8 לליטר לא בא בחשבון)
בן פחות מ10 שנים
מנוע בנזין בין 1300 ל 1600 סמק ככה. פחות מ1300 לא רוצים (פונטו 1250 כן באה בחשבון), ואזור ה 1800 ו 2000 כבר זולל דלק יותר מידי)
שיהיה מזגן, אזעקה. פינוקים אחרים כמו נ"מ, ח"ח ה"כ וכו' בגדר בונוס בלבד וממש לא משנה לנו אם יש או אין.
5 דלתות. 3 לא בא בחשבון.

אבא:
מוכן גם לסטיישן, רוצה כמה שפחות מחיר, ו "רק שיסע". חשוב לו תא מטען גדול, שהרכב יהיה כמה שיותר "שימושי".

אני:
כמה שיותר קומפקטי וזריז. מהירות מקסימלית לא מעניינת אותי (לא עובר תא ה 120 אף פעם) אבל מהירות תגובה וזריזות כן. לא מחפש רכב עם התנהגות ספורטיבית ולא מחפש להתחרות באף אחד אבל שיהיה יחסית מהנה לנהיגה.

אחת החששות שיש לי זה בגלל בדיקת הגזים החדשה שתקפה לרכבים מ95, לא ליפול על רכב עם טסט לחצי שנה, להתגלגל איתו קצת ואז לגלות שנופל עלינו טיפול של 7 אלף כי הוא לא עובר את הטסט החדש. בגלל זה אני מפחד ממכוניות משנים כמו 97 ו 98 וכו' כי ידוע שמעל ל5 שנים הממיר הקטליטי מאבד מיעילותו ואני מפחד מהקניה הזו.

כמה רכבים ששקלנו: ניו פליסיה, פולו, איביזה, מגאן, פונטו אם אין ברירה יותר טוב
(הייתי מת לפאביה או גולף אבל לא נראה לי שנצליח להשיג את הכסף..)
מרכבים אחרים בתחום כמו קליאו ו 306 אנחנו מפחידם בגלל עניין האמינות
מדברםי כמו אופל קורסה מעדיפים להתרחק בגלל מחירי התחזוקה שבשמים..

אם יש המלצות לרכב שיתן פשרה מספקת בין הצרכים של שנינו, ושאפשר למצוא אותו (שיהיה זמין לרכישה ולא ידרוש חיפושים של כמה חודשים כי אנחנו ממש בלחץ לקנות אוטו), שלא יקרע את הכיס (במיוחד אחרי הרכישה).. אשמח לשמוע.

כמו כן עמדתכם לגבי קניה של רכב יד שניה לאור התקנות החדשות של הטסטים, ואיך אפשר להקדים תרופה למכה כדי לא ליפול בעניין הזה.

מצטער על ההטרדה החוזרת ונשנית, ותודה מראש כמובן.