Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פרויקט מצולם] החלפת תפוחי הגה בפיאט אונו

maatrixx
שימו לב! השרשור הזה בן 6550 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יעתיק משפט מאיציק ויגיד:

אזהרה:מטרת התמונות בשירשור זה היא העשרת ידע הקוראים בלבד !

היום בבוקר קמתי עם מצב רוח טוב ואמרתי שאני יחליף לבד את התפוחי ההגה באוטו של אחותי, פיאט אונו 1.4 שנת 94' אחרי שאני דוחה את זה כל-כך הרבה זמן.

סך הכל העבודה לא קשה מדי אבל כל הסיבוך הוא עם הכיוון פרונט, אני יפרט וישתף אותכם בכמה תמונות:

קודם כל מביאים את הרכב למקום מוצל ונוח לעבודה, מביאים מפתחות, ג'ק,

בוקים(תוצרת בית) ולא לשכוח למשוך את בלם היד ולשים את הרכב על הילוך, ועושים הכל לפי הסדר:

norm_014307099685459DA9F4D661DBFE6151.JPG

פותחים את ארבעת ברגי הגלגלים בזמן שכל גלגלי הרכב נוגעים ברצפה, ורק משחררים את ברגי הגלגל אך לא מורידים אותם.

מעלים את הרכב על הג'ק:

norm_6DD9307147BE4C4AB4C7B87BA09300FB.JPG

ואז מיד אחרי זה שמים את הבוק ומוציאים את הג'ק:

norm_575B68B5C9BF41AC935E7DFAA894CB8E.JPG

כעת שהרכב מאובטח אפשר לפתוח את כל ברגי הגלגל ולהוריד אותו:

norm_DF46FFF5AD034633BEF448587B239719.JPG

מהצד התחתון לאן שמתחבר התפוח הזה יש שייבה, מסובבים את ההגה מקסימום ימינה כדי שיהיה גישה לכלים לתפוח של הגלגל השמאלי, לוקחים בוקסה מתאימה(14 נראה לי) + ידית כוח ומסובבים את הידית לכיוון הרכב:

norm_01F5B25002D846BBBC9B346DF9A62F9C.JPG

וככה זה נראה בלי הבורג התחתון:

norm_134F488AE46142E8ACA60BF6F66D5CED.JPG

עכשיו הבעיה לשלוף את התפוח כי הוא מתיישב עליו טוב טוב במשך השנים שהוא שם, יכלתי לתת פשוט מלמטה מכות עם פטיש אבל הייתי צריך לעשות את זה בשקט כדי שהשכנים לא יצאו, אז לקחתי את הג'ק שמתי בשביל התמיכה ראצ'ר שטוח שמתי על הג'ק כי בלי זה יש שם עץ ולא יתן תמיכה טובה כפי שרואים בתמונה, מיקמתי אותו מתחת לתפוח הזה והרמתי אותו קצת, הבולם זעזועים התחיל להכווץ גם כן, אחר-כך שמתי שולפן מין מזלג כזה שמיועד בשביל זה:

norm_D4A189B154D946CF823E4F2544C2F2D4.JPG

זה כבר אחרי שהוצאתי כי התמונה עם המזלג לא יצא טוב:

norm_B1BAA012DAB646BA9EC31EBABC34AE11.JPG

כעת עם מסובבים רק את התפוח בשביל להוציא אותו אז כל הצירייה מסתובבת יחד איתו! צריך לתפוס את הצירייה או את הבורג שמאחורי הציריה ולהחזיק אותו חזק חזק במקום בזמן שעם היד השניה מסובבים את התפוח:

norm_3AFE7A1131704D8C84958D2E1608B14F.JPG

אין יותר מדי פירוט בתמונה הבאה הוצאתי את התפוח מהציריה של ההגה:

norm_BE89ECABE467418291EA6E4367813B01.JPG

קניתי שתיי תפוחי הגה חדשים לא מקוריים לא זוכר כמה עלה כל אחד בין 20-40 ש"ח:

norm_89DC3881EA3545E6AF17388B9DC85668.JPG

וכאן אפשר לראות את ההשוואה בין החדש לבין הישן שהגומיה שלו קרועה וההברגה שלו כבר לא טובה

ויש לו חופש עצום והוא משחק בפנים ללא כל התנגדות לעומת החדש שבקושי אפשר להזיז אותו!

norm_CF349F14C949443AA8E65B2AACBFF86B.JPG

כאן אפשר לראות ששמתי במקום את התפוח החדש:

norm_83B1802A2AAF42CA8DEFE4E38DDEC7CB.JPG

כעת מבריגים את השייבה:

norm_64F0C5EF28EC486AA41CB9067404FFB2.JPG

וככה נראת התוצאה הסופית:

norm_FE4B7B2B5DDC42B3A8EC99CF0F518AAB.JPG

אותו הדבר עשיתי בגלגל הימני אך ביתר קלות כי ידעתי מראש מה צריך לעשות

כל העבודה לקחה לי 90 דקות והרבה שחור על הידיים! והכי חשוב מאוד נהניתי.

עם יש לכם שאלות נוספות אשמח לענות לכם!

חבר'ה אין להסתמך על מידה זה! אני לא בעל מקצוע ואין לי את הכלים הנכונים כדי לעשות את זה לבד כפי שמוסך מוסמך עושה! אני סך הכל לומד בתיכון במגמת רכב כך שיש לי רק ידע תאורתי

וזה הרכב השני שאני עושה לו את אותה העבודה לכן הרגשתי בטוח לעשות את זה לבד!

יום ראשון על הבוקר אני לוקח את הרכב בנסיעה איטית ובטוחה למוסך שעושה כיוון פרונט

(1 ק"מ מהבית שלי).

עם אפשר יהיה להוסיף את זה לדף קישורים דביק של הפרוייקטים אני מאוד ישמח!

תמיד רציתי שיהיה פרוייקט מצולם על שמי :-)

עם צריך לפני זה לשנות דברים או את ה"לשון" שלי בשרשור אין בעיה!

בתודה,

חבר פורום שרוף, אלכס.

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אכן יפה מאוד. כל הכבוד!

גיא, בקרוב אצלך? :wink:

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד לבחור שלומד בתיכון.

תרשה לי רק להוסיף לך שני דברים.

1. קודם משחררים את האום הקונטרה של התפוח,ואחר כך מוציאים את התפוח ממקומו.

2. אם בזמן פירוק התפוח מהשטנגה תספור הברגות,ותחזיר את החדש לפי אותו מס' הברגות

לא תצתרך כיוון.

בברכה

דוד

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאמרתי מקודם זה כבר לא נקרא חופש זה היה קרוב למצב "עוד מעט זה הולך להשלף מהבית שלו"

וגם עשיתי את זה כי אני ואבא שלי עושים לרכב של אחותי יישור קו והיה צריך לעשות כיוון פרונט בכל מקרה

כי הצמיג נאכל וכפי שראית בתמונה כמעט ולא נשאר גומי וגריז אז למה לא לשים כבר תפוחים חדשים? גם הוחלפו המשולשים אחרי שהם עשו רעשים נוראיים של צווחות, אך את הפרויקט הזה לא צילמתי אבל איציק נ. עשה אוטו ופירסם אותו פה כולל התמונות כיצד הוא החליף משולשים באותו רכב.

ו-DAVID כיוון היה צריך בכל מקרה כי הצמיג נאכל.

וגם כן בעזרת התיכון הזה החלפתי לאבא שלי בקורולה 4 בולמי זעזועים + 4 סטבילייזרים(מייצבים) + תפוחי הגה, וגם ברקסים קדמיים והרשימה עוד ארוכה!

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם, וסער אפשר לשאול אותך מה לא בסדר היה בכלים?

למה אתה מתכווןכשאתה אומר בשאר הדברים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה: מרגיש הבדל בנסיעה?

איזו שאלה! הרכב נוסע אחרת לגמרי, נכנס לפניות ב-150 קמ"ש ולא כמו במקודם ב-148 קמ"ש,

וסוגר 280 במקום ה-210 מפעם שעברה.:-P ועכשיו ברצינות אף לא שמעתי שהורגש איזשהו שיפור בנסיעה אחרי שהוחלפו התפוחי הגה, אבל כרגיל הרכב מושך לצדדים למרות הלחץ אוויר התקין בצמיגים בגלל זה מחר עושים כיוון פרונט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי נכנס מתחת לרכב שעומד על הבוקים "תוצרת בית" שלך.

אם הרכב יצא מאיזון (יעמוד בשיפוע קל, יקבל מכה קטנה מאחור), הריתוכים יצטרכו לשאת בעומס, וספק אם הם יעמדו בכך.

חבל לסכן את החיים כדי לחסוך 100 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון של הבוקים תוצרת בית, הריתוכים על ידי רתכן מקצועי, בחיים לא ירים רכב על ג'ק כשהוא בשיפוע,

ולא היה מי שידחוף את הרכב מאחורה בטעות! אתה מוזמן לבוא לדחוף את האוטו ולראות שאין מצב שהוא נופל מהבוקים.

ולא ניסיתי לחסוף כסף ניסיתי לאסוף ניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד!!!

עושה חשק לטפל ברכב!!!!!!!

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6550 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...