Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כבלי התנעה (לכבוד הגשם...)

ishpuz
שימו לב! השרשור הזה בן 7837 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סיפור עם מוסר השכל למי שהולך לקנות כבלים.

נו, טוף. הלכתי לקנות כבלים - כי הגשמים בפתח ואני במתח.

נכנסתי לאוטו דיפו (מה לעשות, מיהרתי), ויש מבחר של איזה 4 סוגים. יש אחד ב-49 ש"ח ועוד שלושה באיזור ה-120.

הכבל של ה-49 ש"ח הולך חזק מאוד במכירות כנראה, כי זה רוב מה שהם מחזיקים. וזה פשוט ביזיון.

מבחינת עובי כללי חיצוני, כולם בערך אותו דבר, אבל כשמזיזים את הפלסטיק בתנין - לא להאמין. הכבל הזול הוא 90% בידוד. בפנים יש כבל של א ו ל י מ"מ. אגב - הוא מסווג ל-500A לפי מה שכתוב עליו.

פשוט לא להאמין מה אנשים קונים.

מבחינת הסוגים האחרים - לקחתי אחד בשקית ניילון עגולה עם ריצ'רצ' (לא זוכר שם), שהוא הכי עבה מבחינת נחושת - ואפשר להרגיש את זה כי הוא שוקל פי 2 מכל האחרים.

נקווה שלא אשתמש בו.

אז מי שהולך לקנות כבלים - להתעקש לפתוח ולבדוק מתחת לפלסטיק של התנינים מה העובי של הנחושת. או לפחות לבחור לפי משקל - יותר כבד יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק קניתי כבלים באוטו דיפו לפני כמה ימים.

בשבילי קניתי את הכבלים הכי זולים (פחות מ50 ש"ח) ועוד באותו היום הנעתי איתם את האוטו והם עבדו מצוין :!:

אני לא רואה שום סיבה לקנות את הכבלים היקרים יותר שמסווגים ל600A וגם לא את אלה ל550A מאחר והם עולים יותר מפי שתיים וחצי מהכבלים הרגילים :!::shock:

יש יוצאי דופן לעומת זאת...

בקסארה טורבו דיזל שלנו פעם הלך המצבר, מה לא ניסינו בשביל להניע אותה אבל כלום לא עבד. חשבנו שכבר בטח צריך להחליף סטאטר. הגיע הגרר, חיבר את המצבר שלה למצבר עזר שלו, והופ! על המכה הראשונה הוא הניע. :?

מה בסוף הסתבר? שברכב עם מנוע דיזל צריך כבלים יותר עבים מכבלים רגילים של בנזין שלא מצליחים להעביר מספיק זרם. אז באמת קניתי עכשיו גם לאבא שלי את הכבלים הכי טובים שעלו 120 ומשהו ש"ח, מסווגים ל600A וכבדים כמו איזה לבנת איטונג... :roll:

חוץ מזה אני ממש לא רואה סיבה למה לא לקנות את הזולים שעבדו מצוין. :!:

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זה מנסיון. לפני חודשיים בערך ניסיתי להתניע סיטרואן C15 1400 בנזין עם כבלים מצ'וקמקים וכלום לא יצא מזה. עד שבא שכן עם כבלים טובים וזה עבד פצצה.

אולי הכבלים הזולים עובדים טוב על הלנצ'יה, וסתם זרקתי עוד 60 ש"ח, אבל יכול להיות שלא, ויכול להיות שלהניע אוטו אחר אני לא הייתי מצליח איתם.

בכל מקרה, אם הכסף הזה - שהוא לא הוצאה היסטרית, נתן לי מוצר טוב בהרבה אז אני מוכן לחיות עם זה. במיוחד בהתחשב בזה שאיחור של שעתיים לעבודה שווה לי יותר כסף.

אגב - הכבלים היקרים יותר (~120 ש"ח) מסווגים ל-600A\650A אבל אלו שקניתי באותו מחיר מסווגים ל-950A. אני יודע שזה מוגזם ומספיק בשביל להתניע מק דיזל (או ויין דיזל), אבל אם כבר אני מוציא כסף אני בכל זאת מעדיף לא לחסוך מחיר של שתי ארוחות מקדונלד ולדעת שאני יכול להניע לעצמי ולאחרים בכל מצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא גיליתי ממצא מרתק אחר: לכבלים הזולים של אוטו-דיפו יש מספיק יכולת להתניע אוטו רציני (לנצ'יה תמא, למשל).

הבעיה נעוצה בתנינים בעלי קפיץ חלש יחסית שלא מאפשרים הצמדה לקטבי המצבר.

לא משהו שעיקום קל לא מסדר...

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני מבין בחשמל - מה שמשנה את המוליכות זה שטח המגע של התנין עם הקוטב (שנגזר מהצורה החצונית שלו), החומר שממנו הוא עשוי, והמצאות קורוזיה או ליכלוכים ביניהם.

לא ממש משנה לזרם אם כח הקפיץ שמצמיד את שני המוליכים הוא של חצי ניוטון או מליון וחצי ניוטון.

מה שיכול להיות זה שתנינים ממש ממש מעפנים לא מצליחים לחדור שכבות של קורוזיה על הקוטב, אבל לא נראה לי שיש תנינים עד כדי כך מעפנים.

בכל מקרה - אם הכבלים הזולים עובדים לך בדרך כלל טוב - סבבה.

הפואנטה שלי בכל העניין היא א. שאפשר בלא הרבה יותר כסף לקנות מוצר הרבה יותר איכותי (ותאמין לי - ראיתי את האיכות כשהזזתי את הבידודים) שהסיכוי שלא יצליח להניע רכב כלשהו הוא אפסי. ו-ב. שגם בין המוצרים היקרים יותר יש הבדלים לא קטנים אפילו שמחיריהם דומים ותמיד חשוב לבדוק לעומק, כי אם מישהו כבר שילם פי 2, לפחות שיקבל פי 2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נתקלתי בשום בעיה עם הכבלים הזולים של אוטו-דיפו ושות'.

הכי חשוב הוא לוודא חיבור טוב בתנינים - ובא לציון גואל.

רכב דיזל זקוק ל-5 דקות טעינה עם כבלים דקים טרם הניסיון הראשון להתנעה. התנעה מיידית ברכב דיזל תתבצע עם כבלים עבים בלבד שיוכלו לספק מספיק זרם למצתי הלהט של הדיזל והמתנע.

כמה פעמים כבר יוצא לך להניע רכב דיזל עם הכבלים האלו ?!

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצבר בקסארה שבק חיים , והרגשת על הכבל שהוא מתחמם בטירוף. וזה לא כבל ג'יפה מאוטודיפו ,אלא כבל "עודפים" מהצבא , של זחל"דים - זהה כמעט בהרכבו לכבל המינוס שמורכב באורגינל על המצבר (90 אחוז נחושת, בידוד דק).

מנסיון עם כמה דיזלים - כבל עבה חובה -ולא מאוטו דיפו , אלא לשאול נהגי משאיות איפה הם קונים.

רעיון טוב ,למי שיש לו שתי ידיים סבירות , הוא לקנות כבל של רתכת בחנות לכלי עבודה , לפי מטר , ו4 תנינים אצל חשמלאי רכב , ולהכין לבד כבל בן בן ז**ה.

ואחרון - כשמניעים , אם הזרם לא מספיק -לחבר את תנים המינוס לבורג בריא בגוף הרכב ,ולא לקוטב ,כי הרבה פעמים המגע באיזור ההוא לא מספיק טוב בגלל גישה לא טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון עם כמה דיזלים - כבל עבה חובה -ולא מאוטו דיפו , אלא לשאול נהגי משאיות איפה הם קונים.

רעיון טוב ,למי שיש לו שתי ידיים סבירות , הוא לקנות כבל של רתכת בחנות לכלי עבודה , לפי מטר , ו4 תנינים אצל חשמלאי רכב , ולהכין לבד כבל בן בן ז**ה.

:shock::shock::shock:

זה לא קצת OVERKILL? :roll:

ואחרון - כשמניעים , אם הזרם לא מספיק -לחבר את תנים המינוס לבורג בריא בגוף הרכב ,ולא לקוטב ,כי הרבה פעמים המגע באיזור ההוא לא מספיק טוב בגלל גישה לא טובה

דווקא כשהנעתי את הראלי עם המינוס מחובר לגוף הרכב - כלום, נאדה.

העברתי את המינוס לקוטב במצבר והיא הניעה כמו בובה.

בקיצור לזכור לשחק קצת עם הכבלים ולנסות שוב אם לא מצליחים בפעם הראשונה, לא להתייאש! :mrgreen:

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7837 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...