Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות בנוגע לביטול אזעקה מקורית, והתקנת "ביפר"....

JMG
שימו לב! השרשור הזה בן 6560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשנה, נהרס לי אחד משני המפתחות של המגאן שלי, ובגלל שמדובר בדגם משנת 97, אז המפתח פועל על אינפרה-אדום ולא גלי רדיו רגילים... לכן אף משכפל מפתחות לא יכול להעתיק אותו...

חשבתי לבטל את האזעקה/אימובילייזר המקורי, אבל אז אמרו לי שהאזעקה/אימובילייזר המקורית מחוברת למחשב הראשי של הרכב, ולכן לא ניתן לנתק אותה... (עובד לשעבר של רנו אמר לי את זה...)

אז קודם כל, רציתי לשאול אם הדבר אכן נכון?? והאם אני תקוע עם אזעקה מקורית בלבד?

דבר שני: אני רוצה לשים אזעקת "ביפר" (סטייל MVP), אבל אני ממש לא רוצה לשים קודן ברכב (זה מכוער, וזה לא נוח, וגם הביטוח שלי לא דורש את זה).

אבל אני כן רוצה שיהיה לי סוג של אימובילייזר כלשהו...

האם בMVP קיימת אופציה להתקין גם אימובילייזר?

כמו כן, כרגע קיימת אצלי בעיה נוספת: אם לאוטו נגיד נגמר המצבר, ואני רוצה להניע מדחיפה (האוטו ידני), זה בלתי אפשרי, כי ברגע שהמצבר מקבל טיפה כוח, הוא ישר דורך את האימובילייזר, ומכבה חזרה את המנוע (גם כשהמפתח בסוויץ')...

אז אחרי כל התיאור המסורבל השאלה הסופית היא כזאת:

אני רוצה שתהיה לי אזעקה+אימובילייזר, שיופעלו משלט "ביפר", בלי קודן ברכב, על גלי רדיו קונבנציונאליים (בלי אינפרה-אדום), ואני רוצה שהרכב שלי יוכל להניע מדחיפה (במידה ונגמר המצבר).

האם הדבר אפשרי, תוך מילוי כל התנאים??

אשמח לתגובות של בעלי מקצוע עם נסיון ברכבים כמו שלי...

תודה מראש!

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשנה, נהרס לי אחד משני המפתחות של המגאן שלי, ובגלל שמדובר בדגם משנת 97, אז המפתח פועל על אינפרה-אדום ולא גלי רדיו רגילים... לכן אף משכפל מפתחות לא יכול להעתיק אותו...

נכון.

חשבתי לבטל את האזעקה/אימובילייזר המקורי, אבל אז אמרו לי שהאזעקה/אימובילייזר המקורית מחוברת למחשב הראשי של הרכב, ולכן לא ניתן לנתק אותה... (עובד לשעבר של רנו אמר לי את זה...)

אז קודם כל, רציתי לשאול אם הדבר אכן נכון?? והאם אני תקוע עם אזעקה מקורית בלבד?

אזעקה ניתנת לפירוק, האימובלייזר המקורי לא.

האם כרגע האזעקה עדיין פועלת או שהיא כבר לא מגיבה?

בגדול, אין שם אזעקה מקורית, אלא אזעקה בהתקנה מקומית שחוברה דרך מעגל זיהוי מצב הנעילה .

ניתן לנתקה ולהוציאה מהרכב. נקודה.

לגבי האימובילייזר המקורי, יש לבדוק האם הרכב מניע אם אתה לא לוחץ על השלט, זאת לאחר פירוק האזעקה התקולה, אם היא בכלל תקולה.

אם האוטו מניע, אז אין שום בעיה בהתקנת ביפר.

יש דגמי רנו בשנים האלה, שעד שלא לוחצים על הלחצן במפתח המקורי, האימובילייזר המקורי לא מתבטל (ואל תתבלבל עם העובדה שהשלט מתחבר ללחצן של השלט של המפתח המקורי)

דבר שני: אני רוצה לשים אזעקת "ביפר" (סטייל MVP), אבל אני ממש לא רוצה לשים קודן ברכב (זה מכוער, וזה לא נוח, וגם הביטוח שלי לא דורש את זה).

אבל אני כן רוצה שיהיה לי סוג של אימובילייזר כלשהו...

לאזעקה יש מעגל ניתוק מנוע, אבל זה לא אימובילייזר ולא יהיה אימובילייזר אלא מעגל ניתוק בסיסי.

אם יש לך אימובילייזר מקורי, אתה לא צריך אימובילייזר נוסף, הקודן נועד למנוע ולעכב מצב שבו הגנב גונב את המפתחות ומניע את האוטו, כך יש לו צורך להקיש קוד.

האם בMVP קיימת אופציה להתקין גם אימובילייזר?

זו אזעקה ולא אזעקה שמשולבת אימובילייזר.

כמו כן, כרגע קיימת אצלי בעיה נוספת: אם לאוטו נגיד נגמר המצבר, ואני רוצה להניע מדחיפה (האוטו ידני), זה בלתי אפשרי, כי ברגע שהמצבר מקבל טיפה כוח, הוא ישר דורך את האימובילייזר, ומכבה חזרה את המנוע (גם כשהמפתח בסוויץ')...

אז אחרי כל התיאור המסורבל השאלה הסופית היא כזאת:

אני רוצה שתהיה לי אזעקה+אימובילייזר, שיופעלו משלט "ביפר", בלי קודן ברכב, על גלי רדיו קונבנציונאליים (בלי אינפרה-אדום), ואני רוצה שהרכב שלי יוכל להניע מדחיפה (במידה ונגמר המצבר).

האם הדבר אפשרי, תוך מילוי כל התנאים??

אם תתעלם מזה שאתה רוצה שאזעקת הביפר תיהיה משולבת אימובילייזר, רוב הסיכויים שכן, - אם המצבר לא נגמר לחלוטין, ותפתח סוויץ' ורק אז תדחוף, אז לא צריכה להיות בעיה.

אשמח לתגובות של בעלי מקצוע עם נסיון ברכבים כמו שלי...

תודה מראש!

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אזעקה ניתנת לפירוק, האימובלייזר המקורי לא.

האם כרגע האזעקה עדיין פועלת או שהיא כבר לא מגיבה? היא פועלת בסדר גמור.

בגדול, אין שם אזעקה מקורית, אלא אזעקה בהתקנה מקומית שחוברה דרך מעגל זיהוי מצב הנעילה .

ניתן לנתקה ולהוציאה מהרכב. נקודה.

אתה צודק, אני פשוט לא ציינתי את זה קודם... אכן האזעקה היא הרכבה מקומית... אבל האימובילייזר (עם ה"עין" על התקרה ליד המראה האמצעית), הוא מקורי לחלוטין... והוא מעצבן אותי בטירוף! כי בגלל שזה עין אופטית (ולא גלאי רדיו), אז זה בלתי אפשרי לפתוח את האוטו מרחוק... וצריך ממש לתקוע את המפתח אל מול השמשה, או החלון הצדדי, כדי שהעין תקלוט את הקרן מהמפתח.

לגבי האימובילייזר המקורי, יש לבדוק האם הרכב מניע אם אתה לא לוחץ על השלט, זאת לאחר פירוק האזעקה התקולה, אם היא בכלל תקולה. כרגע, במצב הנוכחי, הרכב לא יניע...

אם האוטו מניע, אז אין שום בעיה בהתקנת ביפר.

יש דגמי רנו בשנים האלה, שעד שלא לוחצים על הלחצן במפתח המקורי, האימובילייזר המקורי לא מתבטל (ואל תתבלבל עם העובדה שהשלט מתחבר ללחצן של השלט של המפתח המקורי)" אם אני פותח את הדלת בצורה מכאנית (פותח את הדלת עם המפתח), אז המנוע לא יניע לי בכל מקרה, עד שאני לא אלחץ על הכפתור שעל המפתח...

הכוונה שלי, הייתה לבטל לחלוטין את כל מערכות ההגנה שיש אצלי ברכב, ובמקום זאת, להתקין ביפר ואולי אימובילייזר נוסף כלשהו...

העניין הוא שאני תמיד פוחד פחד מוות שאחד המפתחות ילך לי, ואז זה כמעט 800 שקל להזמין מפתח כזה ממוסך מורשה... (וכמו שאמרתי זה רק לקנות מקורי... אין שכפולים שלהם), והאופציה היחידה שאני יכול לחשוב עליה שתאפשר לי לא להשתמש במפתח המקורי, זה לבטל את כל מערכות ההגנה המקוריות של האוטו...

השאלה היא מאוד פשוטה: האם ניתן לנתק את האימובילייזר המקורי של הרכב מבלי לגרום נזק למחשב/מכונית עצמה? אם כן, סבבה...

אם לא, אז אין טעם להתקדם בסיפור... כי אני לא אשקיע כסף בשביל ללחוץ על שני כפתורים במקום על אחד, ועוד עדיין אפחד על המפתח המקורי...

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תעשה את זה.

פשוט אל.

האימבולייזר המובנה ברכב הוא מכה בפני עצמה

אני נתקעתי עם האוטו בגלל זה 4 פעמים בגלל שישחקו במעגל התנעה, ושסוף סוף לפני שנה החלטתי לשפץ את המשאבת הזרקה, שכחו לעשות UPDATE למחשב של האוטו ( משהו בסגנון: לפתוח דלת, להרים מכסה מנוע, לסגור ולפתוח סויץ 4 פעמים, ומיד ללא שום עיכוב לנתק את החוטים שנמצאים במשאבת ההזרקה) - לא עשו את זה , החזרתי את המשאבה - האוטו לא הניע יותר, החליפו את יחידת ההתנעה שבתוך המשאבה ביחידה "תחליפית" שלא כוללת את הקוד, אלא רק בעלת 2 חוטים במקום 3.

בקיצור, הרבה כסף הלך לי, הרבה עצבים , זמן - ואיש דיאגנוסטיקה עצבני.

עזוב את העניין שהמנורה היבהבה לי ללא הפסקה ובסוף הוצאתי את המנורה.

גם אני שמתי MVP , אבל אצלי היא עבדה רק אחרי (ההתנעה) שהורדתי את היוניט אמבולייזר שבתוך המשאבת הזרקה.

אחרת, יש מה שנקרא להשתיל שבב באזור הסוייץ ע"מ שהמחשב יזהה תמיד את השבב , ויאפשר התנעה גם ללא המפתח המקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא, האם אפשר לנתק את הדבר הזה במוסך מורשה למשל?...

הרי שם הם יודעים את הרכב הספציפי על בוריו, ואין מצב שהם יהרסו לי את המערכת החשמלית...

או שלמשל, אין לי בעיה שהאימובילייזר המקורי ישאר במקומו, אבל אני רוצה שהוא יופעל/ינותק באמצעות הביפר הלא מקורי, ובאמצעות גלי הרדיו ולא אינפרה-אדום מעצבן כמו עכשיו...

אני מתאר לעצמי שזה דיי מסובך, אבל כן אפשרי...

תקנו אותי אם אני טועה?

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע ידידי , ברגע שביטלתה את האזעקה הקיימת, ישנה אופציה להשתיל שבב \ מפתח באזור הסוויץ, וכך האימבולייזר מתבטל קבוע. וניתן להתניע את המכונית מהשלט.

לצורך זה תצטרך מפתח ספייר אורגינלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...