Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פענוח תוצאות בדיקה של פיאט בראבו.

oron70
שימו לב! השרשור הזה בן 6549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז תודה לכל מי שייעץ לי בת'רד הקודם לגבי רכישת בראבו.

היום ה-"כלה" המיועדת נבדקה בקומפיוטסט בראשל''צ, השורה התחתונה של הבודק היתה: שהרכב תקין וסביר מאוד ביחס לגילו ולקלומטרז' שעבר, ואני יכול לקנות אותו בראש שקט.

להלן תוצאות הבדיקה : (בבקשה כל תותחי הפורום אם אפשר לתת לי חו''ד על הדו''ח מה כסת''ח ומה רציני).

1:מנוע מערכת קירור\דלק,הצתה-בלאי פנימי גבוה,רעש מעכת תזמון ושסתומים,נזילות שמן קלות,מנוע שורף מעט שמן,תושבות מנוע פגומות,להחליף רצועת תזמון לפי הוראות יצרן,ריקבון קל במצנן,צינורות מים פגומים,מסנן אויר לקוי,סיבובי מנוע לא יציבים,הזרקת דלק לקויה.

2:מערכת פליטה-ממיר קטליטי הוסר.

3:סרן קדמי ומערכת היגוי-נזילת שמןם במערכת ההגה.

4:קפיצים-בולמי זעזועים קדמים פגומים.

5:שילדת מרכב (ליקויים בעלי משמעות נמוכה-תיקון תאונה קלה בחזית,פגיעה תיקון בקורה אורכית דקמי עד לנק' המתלה,קורת רוחב קד' הוחלפה צבע ופחחות כללית במצב ירוד,תיקונים במרכב\סביב,תיקוני פח וצבע,תיקונים כללים בגוף המרכב,תיקונים בתא מנוע ,הוחלפו חלקי מרכב,הוחלף פח חזית,הוחלף מכסה מנוע,הוחלפה כנף קדמית ימנית,פגמים בצבע ,פגושים פגומים.

6:בלמים-לפרק גלגלים לבדיקה.

7:מערכת תאורה-מערכת איוורור פנימית לקויה.(הבעיה תוקנה המוכר הסביר לי זאת ובדקתי זאת לאחר מכן).

8:העברת כוח-הפרדת מצמד לקויה(בלאי),חופשים במנגנוני הילוכים,שילוב הילוכים לקוי\קשה,רעש וחופש ממערכת הנעה.

9:מחוונים-תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי זה שהוסר ממיר קטליתי אני מבין שהרכב היה שייך(בעבר הרחוק אולי) למישהוא ששרצה רכב ספורטיוי והוא גם ז**ן אותו כמו רכב ספורטיוי, הבעיה היא שהוא לא טיפל בה כמו שצריך לטפל ברכב ספורטיוי, דהיינו בדיקת צירנות שמן ואקום ועוד כל מיני שאני לא מבין בהם במיוחד.

לא הבנתי בדיוק אבל נראה לי שבתוך סעיף הליקויים בעלי משמעות נמוכה כללת גם ליקויים בעלי משמעות גבוהה.

קיצר היישור קו של הרכב הזה יהיה ממש יקר ואולי אפילו לא משתלם.

אני הייתי מחפש אחת אחרת!

:king:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

קיצר היישור קו של הרכב הזה יהיה ממש יקר ואולי אפילו לא משתלם.

אני הייתי מחפש אחת אחרת!

...שאני לא מבין בהם במיוחד.

...

אמרת וענית לעצמך.

פותח הת'רד - מדו"ח הבדיקה הזה לא ניתן להסיק כלום על עלות יישור הקו פרט לחסרונו של הממיר

שעלול להיות יקר במקצת.

תלוי מה תרצה לבצע ומה לא.

לא רחוק מקומפיוטסט ראשל"צ מצויי מוסך מורשה של פיאט.

היית צריך להכנס אליו בתום הבדיקה שיעיף מבט וייתן הצעת מחיר.

בכול אופן - מבלי לראות את הרכב לא ניתן לומר הרבה פרט לכך כי רוב הסעיפים לרוב מופיעים גם ככסת"ח ולכן לא ניתן ממש לדעת מה דרוש תיקון ומה לא.

אנא פרט: איזה דגם (1.6,1.4), יד,ק"מ, צבע, התרשמות שלך ועוד...

שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסרת הממיר אכן מעידה על יד לא עדינה כנראה.

שים לב לכמות המכות שמצוייניות, זאת בנוסף ל-2 מכות בקורות.

אני אישית הייתי מחפש אחת אחרת.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איבארי, כדי להבין שהרכב הזה לא משהו בכלל לא צריך להית מבין גדול ברכב.

צבע כללי לקוי, כל המכות , קורות פגועות, מערכת הזרקה לקויה, הצתה לקויה...להמשיך?

מכל אלה אפשר לראות בבירור שזה רכב מוזנח שלא קיבל טיפול ואהבה כמו שצריך, לא צריך להיות מבין גדול.

אהה ובקשר ליישור קו, רק צבע כללי ושני פגושים יעלו כמה אלפיות. ואפילו עוד לא הגעת לתיקוני הנזילות , החלפת מסננים, בדיקה של מערכת ההזרקה ותיקונה, שיפוץ מערכת ההצתה...בקיצור אוטו חרא!

:king:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור - תגיד לי אתה נורמאלי? זאת כלה זאת?

אני לא יודע איך הבוחן אמר לך שהאוטו סביר. אמנם יש שם הרבה כסתחים של המכון אבל יש שם גם דברים רציניים:

1. הרכב עבר תאונה חזיתית ולדעתי הליקויים לא במשמעות נמוכה. קורת האורך התעקמה עד המתלה ויש תיקונים בתוך תא המנוע.

2. ממיר הוסר - קח בחשבון שאת הטסט הקרוב אתה לא עובר. קח גם בחשבון שיעלה לך הרבה כסף לקנות ולהתקין חדש.

שתי אופציות עומדות מולך:

הראשונה - לעזוב אותה ולחפש אחרת

השניה - לבקש מבעל האוטו שיוריד סכום שיחזיר את האוטו לתצורתו הסטאנדרטית (שהוא ישא בעלויות הממיר ושאר מזיקין), הרי הוא "נהנה" מחסרונו של הממיר ואילו אתה תסבול מזה בקרוב... לגבי התאונה: מקובלת הורדת ערך בשוק לתאונות כאלו ואחרות. בקש ממנו ירידה נוספת במחיר לפי הערכת שמאי.

ועוד טיפ קטן: כזה טופס שחור וכזו חוות דעת מילולית וורודה אומר דרשני!! בדוק שהנ"ל אינו סוחר בעל קומבינה עם המכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה ידידיי תודה על התגובות ,וכמה פרטים משלימים:

האוטו הוא מדגם sx 1600 ידנית,יד רביעית(03ברישיון) עם 137500 ק''מ לפי לוח השעונים.

התרשמות כללית חיצונית נראה שמור אין מכות ודפיקות למינהם על הפח.

לאוטו טסט לשנה מלאה,5 צמיגים+ג'אנטים מגנזיום חדשים שהיו תקינים ב 100% בבדיקה.

פנימית האוטו שמור פלסטיקה שלמה ללא קרעים בסלון האוטו, ובגדול האוטו נראה די שמור מבחינה קוסמטית.

במבט מהיר מתחת לאוטו אפשר היה לראות מראש כמו פס מאוד דק של שמן שנמצא על אגן השמן.(ללא טיפטוף או משהו).

מלבד זאת בעל הרכב אמר מלכתחילה שהרכב עבר תאונה ,וגם לאחר בירור במשרד הרישוי(קצת קומבינות) לרכב היו 3 תאונות שהוגדרו קלות במהלך חייו.

מבעל הרכב אני לא יכול להיות שקט בנפשי ב 100%,בואו נגיד ככה שאם ב 50% אני סומך עליך ,אז ב 50% הנותרים אני די חושד בו.

לי היה מאוד תמוה שהבודק אמר שאני יכול לרכוש רכב שהמנוע ההתחיל לשרוף שמן (בכמות קטנה לטענתו) בראש שקט והאוטו סביר לחלוטין בהתחשב בגילו ובקילומטרז' שעבר.

כמו כן הרכב על שם האח של הגיס של האדם שאני עתיד לקנות ממנו. נבדקו שיעבודים, עיקולים, והושוו הפרטים של הרישיון עם משרד הרישוי וזה אותם הבעלים.כמו גם שהמוכר הבטיח שהוא מביא את אח של גיסו לעשות העברת בעלות.

לטענתו הרכב במשפחה 3 שנים ובשנה האחרונה אצלו ולא עשה העברת בעלות כדי לא לאבד יד.

הוא הסיר את הממיר הוא בעצמו אמר לי כדי לקבל שריקה מהאגזוז.

בגדול הראיתי את התשובה של קומפיוטסט ל2 מכונאים ושניהם אמרו לי שיש סכנה שהמנוע בסוף חייו.

הרדיאטור יחייב החלפה,רצועת טיימינג ותושבות מנוע דבר שלא אוכל לדחות הרבה זמן.-ושאר מרעין בישין שאני לא צופה כרגע.בתחילת ההיכרות הוא רצה 19900 על הרכב כ-3K מעל למחירון לאחר בדיקה אמר שנסגור על 18K ללא ויכוח כלל.

שורה תחתונה חיצונית האוטו נראה שמור,לגבי בעל הרכב אינני יכול לומר שאני סומך עליו אבל גם לא ההיפך,ולגבי המנוע בשביל זה יש לי אותכם...

המשיכו לתת דעות לאחר שקראתם את הפירוט הנ''ל.

תודה לעוזרים אורון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שקורה שרואים רכב שנראה טוב מבחוץ...הולכים וקונים ואח"כ?

אח"כ בוכים.:cry:

לא תמיד טוב ללכת אחרי הלב.אני יודע שאין הרבה פיאט בראבו בשוק (ומעט מאוד מהן למכירה). אבל אחרי תאונת שלדה (שאסי) והורדת ממיר לא הייתי קונה את הרכב הנ"ל גם ב5K. שיילך לחפש פראיירים אחרים.

תאמין לי שכל שתשלם יותר על תיקונים לרכב ככה הוא ייראה לך מכוער יותר ויותר ובסוף רק תרצה להפטר ממנו.

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תאונה אחת אלא 3!!! תגיד לי - מה יש למשפחה הזאת שעושה עם אותו אוטו 3 תאונות שמדווחות במרד הרישוי?? ממש לא מובן.

ולך אורון - מאופן כתיבתך אתה נראה בחור אינטליגנט. אני לא מבין איך אתה ממשיך להתעקש על האוטו הזה. הוריד ממיר בשביל שתהיה שריקה???? מה יש - משרוקית ב 2 שקל לא טוב? חוץ מזה "אח של גיס" ??? רק לי זה נראה מסריח? אורון - מדובר פה על סוחר רכב. תאמין לי שה 50% הנותרים שלך הם האמיתיים.

יש פשוט אנשים חוצפנים בעולם - הוא עוד מעיז לדרוש מעל המחירון.

תעשה את השיקולים שלך. אבל לשלם על רכב כזה מעל המחירון זה פראיריות לשמה. אין יותר מזה!!!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולך אורון - מאופן כתיבתך אתה נראה בחור אינטליגנט.
תודה רבה ידידי על המחמאה.

אכן חברים יקרים אתם מחזקים את מה שאני מרגיש כבר בפנים.

זה לא הרכב בשבילי ,(ואני מקווה שלא למישהו אחר שיפול איתו),פשוט זה מוציא אותי מדעתי לחפש רכב.

וחבל לי להתחיל לזרוק כספים כל שני וחמישי על רכב שמצטייר כטוב ובבדיקה הוא יפול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה ידידיי תודה על התגובות ,וכמה פרטים משלימים:

כמו כן הרכב על שם האח של הגיס של האדם שאני עתיד לקנות ממנו.

תודה לעוזרים אורון.

תברח! זה סוחר! זה נוכל! זה רמאי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הבאה להחתים על התחייבות לשאסי, במידה והמוכר לא מוכן להתחייב, אל תקח אפילו לבדיקה.

נכון חלקית, כשאני מכרתי את הקודמת שלי (קליאו 1.2 גיר רגיל 2002 מהשכרה - אוטו סנטר), התחייבתי על מנוע, גיר, קלאץ', כריות אוויר, מצית הכל בקיצור, רק לא שלדה... וואלה אני לא יודע מה היה לפני, ואם המכון בדיקה הקודם עשה פאשלה ולא עלה על התקלה פעם שעברה (אשתו נתנה לו בראש בלילה והיה עייף :wink: ), או אולי המכון בדיקה הנוכחי בקומבינה עם הקונה??? (שוכב איתו או משו :? ).

לא מתחייבים על מה שלא יודעים בחיים כוודאי... במיוחד ששלי היתה 2002 והפיאט הזאת קצת יותר ישנה... ועוד יד 4... (3 ברישיון :roll: )...

כבר אין קליאו - אין 206 GTI - ואין R750 - יש איביזה ורוצה חזרה את הסוזוקי!!!! :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...