Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בהמשך לוויכוח הקודם ,כתבה על קטלנות הSUV /גיפים

truejoker
שימו לב! השרשור הזה בן 6554 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצ"ב קישור לכתבה על קטלנות הרכבי שטח ועד כמה הם גורמים לתאונות . אז נכון שאין צורך להכליל ולקבוע דעות קדומות או לומר שאסור לסיוע ברכבים מסויימים . אך במקרה הספציפי הזה אני בכל אופן חושב שזה אומר דרשני .

מענין מה דעתכם בנדון

הנה הכתבה של הלל פוסק

בברכה יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכתבה הופיעה כבר שבוע שעבר (אותו מחבר) במדור "7 ימים" של ידיעות אחרונות.

היום בעיתון "7 ימים" יש תגובה ממש אבל ממש נחמדה של בעל ג'יפ לכתבה.. איפשהו בדפים הראשונים.

בכל אופן, מאז הכתבה הזאת , אני כ"כ מזלזל בהלל פוסק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ונסתכל על מה שקורה בארץ, אזי לטעמי נראה כי לרוב נהגי הSUV הם גורם הסיכון ולא הרכב עצמו...אם זה כאשר הם נוסעים/נוהגים בSUV כמו בטנק ללא התחשבות בזולת, ואם זה בכוחניות וה"אניסה" של הציבור (לדוגמא בהידחפות לתוך נתיב אחר ברמזור שבו רכב פרטי יוותר בכדי שלא להיפגע, עקיפה מהשוליים הלא סלולים של הכביש ואף בדברים קטנים ומרגיזים כגון חניה באדום לבן שבה העירייה לא תזיז את הSUV בכדי שלא לפגוע ברכב ולשלם על כך לאחר מכן).

psychomatrix, הכתבה עצמה בסה"כ בסדר ואובייקטיבית ועל אף שאני מעריך שהיא לא ממש מחדשת דבר ליושבי הפורום אזי אין ספק שכתבה שכזו יכולה לפקוח את עיני הציבור הרחב שכעת יהיה מודע לסיכונים והיתרונות שבנסיעה/נהיגה בSUV וטוב שכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המוח שלנו היה מתפקד כמו מחשב, הייתי מוציא מאחת התיקיות בו איזשהו תאריך שבו ראיתי בערוץ מסויים תכנית מסויימת על בטיחות.(למי שלא הבין אני ממש לא זוכר..)

בתכנית הזאת , ערכו התנגשות בין הולך רגל לג'יפ ובין הולך רגל לפרייבט. התוצאות היו מנוגדות לשכל הישר. מסתבר היה, שפגישה בין ג'יפ גדול או suv או איך שתקראו לזה (ואני לא מבין למה "האמר" ו"פאג'רו" נחשבים אצל הילל פוסק ל"suv") להולך רגל הינה בטוחה יותר להוך הרגל משר התנגשות עם פרייבט.

הסיבה היא כזאת, הפרייבט נמוכה בהרבה מג'יפ ולכן היא פוגשת את הרגליים של הבן אדם. כאשר יש פגישה ברגליים -שאר הגוף פשוט עף קדימה (תחשבו על זה בדמיון) והמרחק בין הראש של הבן אדם למכסה המנוע/שמשה/מכונית הוא גדול יותר ככה שהוא צובר תאוצה לקראת הפגיעה. וכן בג'יפ המרחק הופך להיות קצר יותר . זה היה מצולם עם בובה וראו ממש את ההבדלים. ולכן אני מזלזל בהלל פוסק, פשוט כי אין לי כוח לרשום לו אפילו טוקבק אחד .

ואפילו לא הזכרתי את חוקי התנע בהתנגשות פלסטית בין גוף בעל מסה כבדה לבין גוף בעל מסה קטנה (התנגשות בין פרייבט לג'יפ).

אם יהיה לי זמן אני אעתיק את התגובה מידיעות אחרונות כי היא ממש לעניין. והיא דווקא יורדת על הילל פוסק שעל פניו מקנא בכל בעלי הג'יפים. קנאה זה דבר רע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוכנית עם הולכי הרגל שודרה אתמול בערב...

מדובר בתוכנית טופ-גיר.

ה SUV אשר בעזרתו הדגימו היה ריינג'רובר (כמה מפתיע :-D )

גם אני הופתעתי מהממצאים. מה שלא נבדק היתה השפעת "מגן החזירים" - מגן זה ידוע כקטלני להולכי הרגל ובאירופה הוצא אל מחוץ לחוק.

(היו דיבורים על כך גם בארץ, איני יודע מה הסטטוס הנוכחי)

סער.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו לא יכולים להתעלם מהעובדה שהבטיחות האקטיבית של SUV פחות מוצלחת משל רכב פרטי.

אבל גם הלל פוסק וגם רוב מי שמגיב למאמר מתעלם ממשהו חשוב- זה נכון אם תשווה SUV חדש לרכב פרטי חדש.

אבל אף אחד לא באמת חושב שSUV חדיש עם מערכות בטיחות משוכללות למדי בטוח פחות מפרייבט בן 5 או 8 או 10 שנים, שלושה- ארבעה דורות אחורה מבחינת בטיחות, שאפילו אין לו ABS (כי מנהל הצי רכב שקנה אותו החליט לחסוך)...

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה -כנראה שראינו תכנית שונה כי זכור לי שזה יה מזמן..

בכל אופן לא כ"כ הופתעתי. זה נשמע הגיוני ופיסיקלי לגמרי.

ואם כבר אז הנה חלק מהתגובה מהעיתון:

רכב שטח זה מדהים/שיקנאו כל השכנים/איתו אסע לסרט או בבוקר לעבודה/ואדלג איתו באיילון מעל כל בור ומהמורה/אך לא אעז לעולם לרדת מהכביש/כי לאבק הג'יפ שלי מאוד רגיש/יש לי ג'יפ יש לי ג'יפ/זהו כלי ממש מגניב.

ובכן,שיקנא הלל פוסק.אמנם פוסק, אבל לפסוק כאלה שטויות :))

/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כתבה של מישהו שרוצה רכב שטח חדש , אבל אין לא מספיק כסף , אז מבחינתו שלאף אחד לא יהיה.. , כאילו פאק! , מה כואב לו שיש אנשים שכן יש להם כסף והם כן קונים צעצועים במיליון שקל?!

ואם מחר מישהו ירצה רולס רויס , אבל לא יהיה לו 4 וחצי מיליון , אז פתאום גם היא תהפוך למזהמת כבדה ( הרי יש לה מנוע 6.75 ) , למטרד סביבתי ( הרי היא שוקלת עוד יותר מSUV ) ואז יקום עוד מישהו ויציע לאסור נסיעה ברולס רויס!

כמו שאומרים - ימותו הקנאים!

כל יומים מתעורר מישהו אחר ומזכיר לעולם עד כמה רכבי השטח מסוכנים , לא בטיחותיים ואלוהים יודע מה עוד..

2 הדברים העיקריים שמשפיעים על תוצאות התאונה זה המשקל והגובה של הרכב! , רכב יותר גבוהה יצא פחות נפגע בתאונה מרכב נמוך יותר , אפילו עם מדובר באותו הרכב בדיוק אבל אחד עמוס בנהג בלבד והשני בעומס מלא!

בקשר למשקל אין מה להתווכח ==> Ek=m*v2 \ 2

ה-@#$^% שכותב את הכתבות האלא לא חושב שמי שקונה ג'יפ מצפה לקבל אימפרזה טורבו , אל תשכחו! - היום זה רכבי שטח , מחר זה מכוניות ספורט!!

פשוט נמאס לקרוא כתבות כאלה...

אלכס.

דרושים מסגרים עם ניסיון בCO2

מחפש כנפונים לטנדר מאזדה 2003-2007

מחפשים מסגר? חפשו בפייסבוק: http://www.facebook.com/profile.php?id=100002187529747&sk=wall#!/profile.php?id=100002187529747&sk=wall

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה פופוליסטית(?) ולא מדויקת, אפשר לעשות הכללות בין פורש קאיין לסופה לג'ימני?

חלק מהגורמים בכתבה שאפשר לדבר עליהם-אם רוב התאונות הן עירוניות סכנת ההתהפכות פחות רלוונטית

לכתוב שפגיעת רכב כבד בקל זה דיי מובן מאליו מבחינת הפיזיקה אבל מה עם ההשואה בין רכב פרטי קל

לגיפ לעומת השוואה מול משאית או רכב פרטי גדול וכבד?

רכב עם אמצעי הבטיחות המתקדמים ביותר יהיה בטוח יותר מרכב "ערום" אולי יותר חשוב לתקוף את נושא אביזרי הבטיחות מאשר את הג'יפים?

נראה לי שהכי חשוב למי שמתקונן לקנות רכב שטח שיקרא ויברר מה הם רכבי השטח הבטוחים יותר לעומת המסוכנים,ואם הוא לא מתכוון לנסוע בשטח מעבר לעליה על אי תנועה עדיף שישקיע באופציות בטיחותיות מאשר תוספות שטח "קרביות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות השטויות שנרשמת פה עולה מהודעה להודעה!

אתם קראתם את הכתבה או שישר נכנסתם למגננה מטופשת שמגובה בטיעונים הכי הזויים ששמעתי כבר הרבה זמן?!

מה לא ברור כאן?

נערכו מחקרים בארה"ב - לא ע"י הלל פוסק בחצר האחורית שלו (!) - והוכח חד משמעית ש-SUV פחות בטוח ממכונית פרטית, נקודה סוף.

מה השטויות האלה?

מקנא?

מנסה להוריד מחירים?

SUV יותר בטוח כי הוא יותר גבוה?!

כתבה פופוליסטית? מי שרשם את זה יודע מה משמעות המלה פופוליסטית בכלל?!

מה לא ברור פה?

SUV הוא רכב גבוה עם מרכז כובד גבוה = הסיכוי להתהפך גבוה יותר מרכב שמרכז הכובד שלו נמוך!

SUV הוא רכב כבד יותר = יותר קשה לבלום, ואכן רוב ה-SUVים סובלים ממרחקי בלימה ארוכים יותר מרכבים פרטיים נורמליים, בטח ובטח אלו שמצויידים בצמיגים המותאמים לשטח!

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה -כנראה שראינו תכנית שונה כי זכור לי שזה יה מזמן..

בכל אופן לא כ"כ הופתעתי. זה נשמע הגיוני ופיסיקלי לגמרי.

ואם כבר אז הנה חלק מהתגובה מהעיתון:

רכב שטח זה מדהים/שיקנאו כל השכנים/איתו אסע לסרט או בבוקר לעבודה/ואדלג איתו באיילון מעל כל בור ומהמורה/אך לא אעז לעולם לרדת מהכביש/כי לאבק הג'יפ שלי מאוד רגיש/יש לי ג'יפ יש לי ג'יפ/זהו כלי ממש מגניב.

ובכן,שיקנא הלל פוסק.אמנם פוסק, אבל לפסוק כאלה שטויות :))

/

ראיתם את אותה תכנית. פשוט אתר "אגו" משדר תוכניות רכב עתיקות למדי, מבלי לטרוח לציין עובדה זו. אגב, הסיבות הפסיכולוגיות המביאות במרבית המקרים אדם לרכוש דווקא ג'יפ, אינן פחות מביכות מאלו שלטענתו לוקים בהן מבקריו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות השטויות שנרשמת פה עולה מהודעה להודעה!

אתם קראתם את הכתבה או שישר נכנסתם למגננה מטופשת שמגובה בטיעונים הכי הזויים ששמעתי כבר הרבה זמן?!

מה לא ברור כאן?

נערכו מחקרים בארה"ב - לא ע"י הלל פוסק בחצר האחורית שלו (!) - והוכח חד משמעית ש-SUV פחות בטוח ממכונית פרטית, נקודה סוף.

מה השטויות האלה?

מקנא?

מנסה להוריד מחירים?

SUV יותר בטוח כי הוא יותר גבוה?!

כתבה פופוליסטית? מי שרשם את זה יודע מה משמעות המלה פופוליסטית בכלל?!

מה לא ברור פה?

SUV הוא רכב גבוה עם מרכז כובד גבוה = הסיכוי להתהפך גבוה יותר מרכב שמרכז הכובד שלו נמוך!

SUV הוא רכב כבד יותר = יותר קשה לבלום, ואכן רוב ה-SUVים סובלים ממרחקי בלימה ארוכים יותר מרכבים פרטיים נורמליים, בטח ובטח אלו שמצויידים בצמיגים המותאמים לשטח!

מוטי

גם הטוארג השחור ובעל מרכז הכובד הגבוה של העורך דין התהפך בתאונה עם הפיאט פונטו. הפיאט פונטו דווקא לא התהפכה-היא פשוט הפכה לאקורדיון לא מתוח.

אוקיי אז נערכו בארה"ב מחקרים, אבל גם נערכו מחקרים באירופה ובתכנית עצמה שאני ראיתי! וחד משמעי,נקודה,פסיק,סוף פסוק רכב השטח יצא יותר בטוח.

וצדקת, כמות השטויות פה עלתה מהודעה להודעה כשהשיא היה בהודעה שלך.

ועוד משהו חבר, כשמדברים על תאונות, לאו דווקא מדברים על תאונות במהירות גבוהה ממש, אלא גם על תאונות קטנות ובינוניות. בתאונות כאלה שרכב השטח לא רוצה להתהפך,כבר ברור למי יהיה הנזק גדול יותר.

ובקשר לסרטון הראשון, חכמה לקחת רכב שטח כזה ישן מול רנו ,שידועה במשנת הבטיחות שלה, מודרנית. אני רוצה לראות את התוצאות של התנגשות רכב שטח מודרני ברנו הזאת.

וזה לא חס וחלילה שאני מזלזל ברנו, פשוט אני בכלל לא רוצה לזלזל ביקירנו, מר אייזק ניוטון, ובכלל בחוקי הפיסיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יהיה לי זמן אני אעתיק את התגובה מידיעות אחרונות כי היא ממש לעניין. והיא דווקא יורדת על הילל פוסק שעל פניו מקנא בכל בעלי הג'יפים. קנאה זה דבר רע.

הבנת הנקרא שלך שואפת לדפיקות הלב של נהג ג'יפ אחרי התהפכות. התגובה מידיעות אחרונות היא לא לעניין - היא זמריר סופר-מפגר של מישהו שרוב הסיכויים שכתב אותה בציניות ובעצם מסכים עם כל מה שפוסק כתב. ובכל מקרה, אם אתה מצטט תגובה כזו כמעין הוכחה לטפשותו של המאמר, אתה רק מדגיש את טפשותך שלך. מאיפה לך בכלל אם הלל פוסק מקנא? מאיפה לך כמה כסף יש לו ובאיזה כלי הוא נוהג? מה זה משנה, לעזאזל, למהות הכתבה שכתב? להזכירך (או ליידעך), מדובר בעיתונאי רכב מוכר וותיק שכתב כתבה מלאת עובדות, לא סתם מישהו שהחליט להתלונן.

ובקשר לתוכנית שראית - היא דיברה על בטיחות הולך רגל בהתנגשות עם ג'יפ, אבל כנראה שכחה לציין שהמסה של הג'יפ משפיעה גם היא על הפגיעה ושעל ג'יפים רבים מותקנים מגיני חזירים מסוכנים. ובכלל - היא דיברה על אספקט אחד של העניין, יש עוד המון אספקטים שסוקרו בכתבה של הלל פוסק.

עוד כתבה של מישהו שרוצה רכב שטח חדש , אבל אין לא מספיק כסף , אז מבחינתו שלאף אחד לא יהיה.. , כאילו פאק! , מה כואב לו שיש אנשים שכן יש להם כסף והם כן קונים צעצועים במיליון שקל?!

ואם מחר מישהו ירצה רולס רויס , אבל לא יהיה לו 4 וחצי מיליון , אז פתאום גם היא תהפוך למזהמת כבדה ( הרי יש לה מנוע 6.75 ) , למטרד סביבתי ( הרי היא שוקלת עוד יותר מSUV ) ואז יקום עוד מישהו ויציע לאסור נסיעה ברולס רויס!

כמו שאומרים - ימותו הקנאים!

כל יומים מתעורר מישהו אחר ומזכיר לעולם עד כמה רכבי השטח מסוכנים , לא בטיחותיים ואלוהים יודע מה עוד..

2 הדברים העיקריים שמשפיעים על תוצאות התאונה זה המשקל והגובה של הרכב! , רכב יותר גבוהה יצא פחות נפגע בתאונה מרכב נמוך יותר , אפילו עם מדובר באותו הרכב בדיוק אבל אחד עמוס בנהג בלבד והשני בעומס מלא!

בקשר למשקל אין מה להתווכח ==> Ek=m*v2 \ 2

ה-@#$^% שכותב את הכתבות האלא לא חושב שמי שקונה ג'יפ מצפה לקבל אימפרזה טורבו , אל תשכחו! - היום זה רכבי שטח , מחר זה מכוניות ספורט!!

פשוט נמאס לקרוא כתבות כאלה...

אלכס.

אלכס, כמו שכתבתי לבחור מעליך, מדובר בעיתונאי רכב ותיק ולא סתם אחד שבא לו לעצבן את שכמותך. הוא התייחס לאספקטים רבים של הבטיחות ברכב שטח. אתה התייחסת רק לפגיעה בתאונה מול רכב אחר, נמוך יותר. ובנוגע למשקל - כמו שנראה בתחקיר המצולם, רכב עם שלדת סולם יגרום לפגיעה חמורה יותר אצל הנוסעים, אפילו אם הוא שוקל יותר. משקל לא מלמד על תכנון בטיחותי.

asher77 - לא קראת את הכתבה או שאתה גם לוקה בהבנת הנקרא. נכתב בה בפירוש שג'יפים במיליון שקל מתנהגים קצת שונה.

ודבר אחרון לפסיכומטריקס - אתה קשקשן. לא יאומן שאתה מעז להגיד למוטי שהשיא של השטויות היה בהודעה שלו, כשמי שאחראי פה לשטויות הגדולות מכולן הוא אתה.

להבנתך, כדאי לקנות רכב שטח כי אם תעשה תאונה בינונית בלבד, רוב הסיכויים שבעוד שמי שתתקע בו ימות כמעט בוודאות, אתה תצא מזה על הרגליים.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6554 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...