Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שייבה נחושת לאגן שמן, המלצות לשיחזור לניתקעים בלי..

chemla-
שימו לב! השרשור הזה בן 6535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במסגרת טיפול 10,000 שאני אמור לבצע סוף סוף מחר לאחר שבועות של ברורים בקשר לזה,

כשהיתי בחנות לחלקי חילוף וקניתי את כל החלקים ביקשתי שייבת נחושת לקרטר שמתאימה לרכב שלי (ד"א והכי חשוב רנו קליאו 14,000 שנת 95 ) והוא לא ידע ממש מה לתת לי גדולה או קטנה ולבסוף החליט שזו גדולה, איך לדעת שהוא לא טעה כי זה לא יהיה מצחיק לפתוח את הקרטר ושלא יהיה לי איך לסגור אותו !!

תודה מראש

ישראל

הכונו לביאת המשיח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לקחת את שני הגדלים?

אגב, למרות שעדיף להחליף טבעת, היא יודעת לשרוד עשרות החלפות ללא בעייה, כך שבכל מקרה אתה לא "תקוע" אם תגלה שלקחת את הגודל הלא נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם תפתח ותגלה שזו לא אותה טבעת - לא קרה כלום - השתמש שוב בטבעת הישנה.

כולה טבעת של קרטר. ברוב המוסכים בהם ביקרתי אפילו לא טורחים להחליף אותה אם היא לא במצב רע ממש.

אל תתרגש

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל לא משתמש בטבעת... :?

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשעת דחק - אם השייבה ממש חרושה - ניתן לרענן אותה ע"י חימום וקירור מהיר שלה.

הבעייה של שייבה משומשת מנחושת בכך שהיא מתקשה ואז איננה מסוגלת לחדור לחריצים ולהתאים את עצמה לפני השטח, ובכך לאטום.

חמם אותה על להבת גז ביתי ואז זרוק אותה לכוס מים. הקירור האגרסיבי גורם לנחושת להתרכך ואז היא נמעכת בקלות מחדש ונוצרת אטימה טובה.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בורג + שייבה (מקוריים) לקרטר עלו לי בצ'מפיון משהו כמו 4 שקלים. אני מניח שהמחיר דומה בשאר היבואנים.

אז למה בכלל לחשוב פעמיים?

בפעם הבאה תחליף את כל הקומפלט.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר,

קשה לי לקרוא את ההמלצות בנושא השייבה המסכנה והחשובה !

1.במוסכי צ'מפיון מחליפים את השייבה בכול טיפול, ליתר דיוק היום בדגמים מסויימים השייבה היא חלק אינטגרלי של הבורג ככה שמחליפים גם את הבורג.

2.היא החלפת השייבה תגרום לכך שבפעם הבאה תצטרך לסגור במומנט גדול יותר את הבורג על-מנת שהשייבה תבצע אטימה טובה.בפעם השלישית תצטרך לסגור במומנט עוד יותר גדול.

בפעם הרביעית לא תצליח לפתוח את הבורג וכמובן תהרוס את התבריג של הבורג או הקרטר.

זו הסיבה במקרים רבים שאנשים לא מצליחים לפתוח את הבורג וחורשים את ראש הבורג.

3.לפני סגירת הבורג נקה היטב את הבורג מלכלוך ומשמן וגם את התבריג בקרטר.

המלצתו של יוסי נשמעת מעניינת.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה ממש תודה

באמת היתי צריך לקנות את שני הגדלים אבל בשעת מעשה אני לא חשבתי על זה ד"א לי השייבה עלתלה רק שקל ,

עזרתם לי והרגעתם אותי תודה ויום טוב

ישראל

נב:אני אעדקן אתכם בתוצאות הטיפול +תמונות מייד כשאני מסיים.

הכונו לביאת המשיח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בדיוק יורד לעשות טיפול לרכב
נמסרה לי תגובתו של צביקה פיק (לא זה שחבר בפורום): וואו. שיגעון.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניטץ' יקירי, ציניות היא מעלה, אבל כמו בכל מעלה, יש להשתמש בה במשורה.

מוכר לך הביטוי 'שלא לשמה בא לשמה'?

אומנם הטעות של חוסר קניית שייבה לקרטר איננה ראויה להתייחסות ארוכה, אבל לא כך לגבי העובדה שעיוות פלסטי במתכת (כולל מתכת פלסטית כנחושת) גורם להקשיית מעוותים, ושהטיפול התרמי המאולתר שתארתי מחזיר את הפלסטיות למתכת, אף כי הוא בוודאי נתגלה לפני כמה וכמה אלפי שנים, בתקופת הנחושת.

אולי תתעניין לדעת שבנחושת ניתן לבצע ריתוך בקר, רק ע"י הצמדת שתי פיסות נחושת זו לזו בלחץ גבוה מספיק. כל חוטי החשמל אצלך בבית וברכב נוצרו ע"י משיכת חוטי נחושת עבים והורדה הדרגתית בקוטר שלהם לעובי הנדרש. היות וחומר הגלם מגיע בגלילים גדולים אבל מוגבלים, יש צורך לחבר קצה לקצה. אני מחזיק בדוגמא של חיבור כזה, שכולו נעשה בקר - ללא חימום - בעזרת תפסניות מיוחדות ומנגנון הפעלת לחץ.

שיטת החימום של נחושת וקירורה המהיר משמשת גם אנשי קירור ומיזוג אוויר כשהם נאלצים לכופף מחדש קטעי צנרת - תהליך הכיפוף הראשוני מקשה את הצינור וכדי להקל על תהליך הכיפוף ולמנוע סדקים מקובל האילתור של חימום בעזרת מבער וקירור ע"י סמרטוט שנטבל במים.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל יום לומדים משהו חדש. תודה, יוסי! :mm_yeah:

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר המאלף יוסי, והציניות נשלפה היות ואינני השריף של הפורום הטכני, כך שאינני יכול למחוק כאן הודעות מיותרות. ידוע לך מה התהליך הפיסיקלי שגורם ל"ריכוך" המתכת לאחר חימום וקירור מהירים?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, מודה ועוזב ירוחם.

אינני מומחה בעיבוד פלסטי של מתכות, אבל אם עודני זוכר משהו מהלימודים אני מנחש שמשתנה המבנה הגבישי במתכת, המבנה הסריגי מצטופף ומתחזק כתוצאה מהלחץ הפיסי הפועל בזמן העיוות (או הכיפוף), ואולי אנומליות במבנה הסריגי נעלמות תוך ציפוף המבנה. כנראה שהמבנה הגבישי הטבעי בטמפרטורת הסביבה קשיח מדי ליישומי כיפוף ואטימה (המצריכים עיוות פלסטי בכוח נמוך). נדמה לי שהחימום משנה את המבנה לפחות קשיח והקירור המהיר מקבע מבנה סריגי שאינו טבעי למתכת בטמפרטורת הסביבה, ובכך מוחזרת הפלסטיות והרכות לנחושת.

אם מישהו יעלה הסבר מדויק ובדוק, רק אשמח.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...