Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[שאלה] תיבת הילוכים אוטומטית

vman
שימו לב! השרשור הזה בן 6533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עשיתי רישיון על אוטומט.

מחירי הדלק עולים ועולים ועולים...

ישנם כמה סוגים של תיבה אוטומטית(רציפה...)

2 שאלות:

1.איזה סוג תיבה להעדיף מבחינת חיסכון בדלר?

2.האם אפשר להוסיף משהו לתיבה האוטו' הרגילה שיהפוך אותה לחסכונית יותר?

תודה

יום טוב

הכל יחסי בעולם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

באופן כללי, לדעתי, עדיפה תיבה רציפה או רובוטית (ידנית עם החלפת הילוכים אוטומטית).

אבל לא כתבת האם מה שאתה רוצה זה ייעוץ לגבי קניית אוטו ואם כן אז אתה חייב לציין תקציב. (יש גם פורום מיוחד לזה באתר).

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תיבה רובוטית הכי חסכונית כי זה הדבר הכי קרוב לתיבה ידנית (בעצם זו תיבה ידנית לשמה רק שרובוט מתאמץ במקום הנהג)

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה

בעקרון אני מחפש רכב קטן (1300=1400 סמ"ק) משנת 2000 ומעלה

בפורום הרלוונטי קבלתי המלצה לטויוטה יאריס

תקציב -כ 60K

אשמח לקבל יותר מידע על התיבה הרובוטית,האם צריך ללחוץ ב 2 הרגליים?

ועוד שאלה,האם אפשר והדבר כדאי להחליף תיבה אוט' רגילה לרובוטית או רציפה?

הכל יחסי בעולם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התקציב שלך הוא 60K אז האופציות שלך הן טויטה יאריס עם תיבה אוטומטית "רגילה", האוטו אמין למדי, מבוקש ביותר, קצת קטן וזה בולט במיוחד בתא המטען. צריכת הדלק טובה למדי וסבירה למנוע ולתיבה, לפי קריאה בפורומים.

אופציה שניה מומלצת היא פונטו ספייס (60K קונה שנת 2004??) אוטומטית רציפה, צריכת דלק בין הטובות בקטגוריה (למנוע בגודל כזה בנזין). אם תרצה ייעוץ ספציפי לגבי הספייס, אני יכול לעזור. במחיר הזה נכנסת גם ספייס עם מנוע 60 כ"ס ותיבה רובוטית.

עוד אופציות חסכוניות: הונדה ג'אז, תיבה רציפה??

לגבי התיבה הרובוטית - הרבה כותבים שהחלפת ההילוכים בכלל לא עדינה ומורגשת. חלק גם התלוננו שבשונה מתיבה אוטומטית רגילה או רציפה האוטו כן יכול להידרדר לאחור בעליות ואז צריך להעביר במהירות רגל מהבלם לגז. בכל מקרה לא אמורים לנהוג עם שתי הרגלים כאשר אין קלאץ'. אבל היתרון הגדול הוא שצריכת הדלק כמעט זהה לאותו דגם עם תיבה ידנית או אולי אפילו טובה יותר כי התיבה מחליפה בדיוק בזמן את ההילוך ולא מושכת הילוכים.

שוב- מה שיקבע זה סוג הרכב שתבחר. בפונטו, במקרה, קיימת האופציה לשתי התיבות אבל עם מנועים שונים!. באחרות יש רק סוג של תיבה אחת.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף אווטו יפני ולא ארופאי

בפורום "יעוץ קניה" לא קבלתי תשובה חד משמעית בקשר לעלויות אחזקה(טיפולים+ביטוח) של הטויוטה, אני מחפש אוטו שעלויות אחזקתו נמוכות ואם עלויות האחזקה גבוהות יחסית לרכבים קטנים אחרים ,לא תיהיה לי ברירה אלא לחפש מידע על רכב אחר

בקשר לתיבה רובוטית,

האם הבנתי נכון , אין קלאצ' בתיבה ורק רגל ימין (שלוחצת על הגז והבלם) היא זאת שעובדת?

אם לדוגמה ניקח טויוטה יאריס עם תיבה אוט' "רגילה" , האם שווה להחליף את תיבת ההילוכים לרובוטית?

הכל יחסי בעולם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לתיבה רובוטית,

האם הבנתי נכון , אין קלאצ' בתיבה ורק רגל ימין (שלוחצת על הגז והבלם) היא זאת שעובדת?

הבנת נכון מאוד

לגבי החלפת תיבה זה עסק יקר מאוד, אני לא הייתי הולך על זה. מה גם שיכול להיות שתיבה רובוטית מתחברת למחשב רכב ולוקחת ממנו נתוני נסיעה ככה שלא לכל אוטו ניתן להחליף לרובוטית כברירת מחדל.

אם התלהבתה מהתיבה הרובוטית הכי טוב שתקנה רכב שיוצא איתה מהמפעל.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שגם אם אפשר להחליף תיבת רגילה או אוטומטית לרובוטית יקח הרבה מאד קילומטרים עד שההחלפה תצדיק את עצמה כלכלית. אם אתה נוסע הרבה - קנה מכונית אוטומטית סטנדרטית ושקול הסבה להנעה בגפ"מ.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנעה בגפ"מ=הנעה בגז טבעי (זה לא בדיוק הראשי תיבות אבל זו הכוונה)

האמת האוטו היחיד שאני ראיתי עם תיבה רובוטית זו באמת הפונטו אבל שמעתי גם על קורסה ועל כמה דגמי יוקרה של מרסדס וBMW

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גפ"מ זה גז פחמימני מעובה ואינו גז טבעי.

פיאט פנדה, עם תיבת הילוכים רובוטית, הנה מכונית חסכונית מאוד בתצרוכת הדלק אך קשה להשיג כאלו משומשות למכירה.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה רכב עם תיבה רובוטית, ואת הכסף שתחסוך על דלק תשלם על תרופות נגד בחילות ומחלת ים.

זה נוסע כמו זקנה בשיעור נהיגה.

(כמובן בלי לפגוע באף זקנה שגולשת בפורום)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספי,אני מחפש חסכון ולא רכב שיטוס,נסתדר עם מחלות ים :)

מהי תיבת טיפטרוניק? ואם להשוות אותה עם הרובוטית מבחינת חסכון ואמינות ,איזו מהשתיים עדיפה?

הכל יחסי בעולם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...