Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגה כוח בעל יחס משתנה , מה ההבדל מהגה כוח רגיל

איציק ט
שימו לב! השרשור הזה בן 6544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שטויות במיץ , ובפעם הבאה שאתה כותב משהו תדאג לוודא שאתה גם יודע - כי אתה מטעה אנשים.

המינוח הוא הגה בעל יחס תגבור משתנה - כלומר עוצמת ההגברה של המערכת המתגברת (כלומר הכח אותו מספקת המערכת ההידראולית) משתנה בהתאם למהירות.

בעיר , בעיקר בסל"ד סרק ונמוך (כמו חנייה) , ודווקא כאשר התנגדות הגלגלים היא הגבוהה ביותר - נדרש כח כדי לסובב את ההגה (נסה פעם במערכת ללא תגבור ותבין).

בנסיעה במהירות הכח הנדרש להסיט את הגלגלים ממקומם הוא קטן יחסית, ולא צריך הרבה כח מהמערכת.

במערכת בעלת תגבור קבוע - יהיה קשה יחסית לסובב את ההגה בחנייה (יחסית , כן ?) וקל (מדי) במהירות גבוהה, וההיפך.

המערכת הנ"ל אמורה לפצות על התופעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איך קוראים למערכת שמשנה את היחס מנעילה לנעילה?
ברגע שימציאו אותה - אספר לך.

*****עריכה - לאחר בירור מול גורמים מוסמכים , מסתבר שאני הוא זה שכותב כאן שטויות בקצב :oops: , וקיימת מערכת כזו .

אז , קודם כל אני הולך לעמוד בפינה להתבייש איזה יומיים , וסותם את הפה בנושא. התנצלותי הכנה ל-HIGH OCTANE. בזמן שאני בפינה , אני מניח שיהיה מי שיבוא להסביר במה מדובר , ואולי גם אני אצליח ללמוד משהו...:roll: *****

קצת חומר רקע בינתיים :

http://auto.howstuffworks.com/steering2.htm

Some cars have variable-ratio steering, which uses a rack-and-pinion gearset that has a different tooth pitch (number of teeth per inch) in the center than it has on the outside. This makes the car respond quickly when starting a turn (the rack is near the center), and also reduces effort near the wheel's turning limits.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון יש מערכת כזאת בפוקוס ST.

תקנו אותי אם אני טועה. יש שם מערכת אשר נותנת לך לשנות את מספר סיבובי ההגה מנעילה לנעילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל BMW יש הגה שמשנה את כמות הסיבובים נעילה לנעילה שלו תוך כדי נסיעה.

הרעיון הוא גיר פלנטרי, כאשר במקום סרט בילום שעוצר לגמרי את הגלג"ש החיצוני, יש מנוע חשמלי מבוקר מחשב והוא מאפשר לגלג"ש לנוע קצת, דבר שמשנה את יחס ההעברה של ההיגוי.

כמו כן המחשב יודע לשמור על האוטו בקו ישר גם כאשר יש רוח-צד (מזיז את הגלגלים קלות ללא שהנהג מזיז את ההגה) וגם יודע לתקן עם ההגה היגוי-יתר

http://www.canadiandriver.com/articles/jk/031112.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

לbmw יש את המערכת הראשונה שמשנה את מספר הסיבובים מנעילה לנעילה, אך זו לא המערכת המדוברת.

המערכת המדוברת אינה משנה את מספר הסיבובים מנעילה לנעילה!

המערכת שנקראת variable- ratio power-assisted steering משנה את היחס בין השיניים של המסרק לסבבת מה שיוצר הגה קשה יותר במרכז(במצב נסיעה ישר) וקל יותר בצדדים הקרובים לנעילה ששם צריך תגבור עדיף( כמו במצבי חניה עם סיבובים מנעילה לנעילה)

אך מספר הסיבובים מנעילה לנעילה נשאר קבוע.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...