Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פתיחת ראש מנוע לפיאט פונטו (לא דחוף בכלל)

yifatlv
שימו לב! השרשור הזה בן 5396 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני בעלת פיאט פונטו יד ראשונה מ1997

הפונטו צבר מעל 280000 קילומטר וכעת צריך פעם ראשונה לפתוח ראש מנוע

אני מתלבטת מה לעשות

* לתקן ראש מנוע +אוברול בעלות 4500 שח (לכמה זמן זה יהיה טוב האם יש טעם לזה והאם המחיר סביר)

* למכור לחלקים בעבור 2000 שח (האם המחיר סביר) ולקחת בחשבון העובדה שאין לי יכולת לרכוש רכב אחר

תודה יפעת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראש מנוע בלבד לפונטו לא אמור לעלות ילהערכתי ותר מ-2500 שח.

אם מדובר באוברול מלא אז הסיפור הוא אחר.

בכל מקרה אפשר להשיג מנוע מפירוק בעלות של 2500 ש"ח על זה תוסיפי עבודת פירוק והרכבה עוד 2000 להערכתי.

אם תרצי אני אוכל להפנות אותך למקום שייסיע לך

Down shift to drift

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל בין לתקן או להביא אחר והאם יש דרך להקטין עלויות התיקון

אם תתעלמו מהנתון שאין לי יכולת לקנות רכב אחר האם התיקון היא השקעה שווה ולכמה זמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להתקטין עליות התיקון - אם למשל את מפרקת את ראש המנוע ומרכיבה לבד ומביאה למכון שיפוץ בעצמך, לרוב האנשים אין את הידע והתעוזה המספיקים לעשות את זה.

התיקון, אם נעשה כיאות, יכול להחזיק לך את הרכב לעוד שנים, לפיכך לדעתי זה שווה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על האופציה של תיקון, שיקולים:

פונטו עם 280 אלף ק"מ, אף אחד כמעט לא יקנה, אם יקנו, במחיר מאוד נמוך, לא כדאי למכור, עדיף להחזיק עד שיתפגר סופית.

העדפות לגבי אוברול מול מנוע מפירוק/יבוא:

באוברול (מה שאני לא מאמין שמישהו יעשה, אנשים מטעים):

שיפוץ ראש, החלפת שסתומים, ישור הראש, מילוי מעברים אם צריך.

פתיחת אגן שמן, פירוק מיסבי קראנק, הוצאת בוכנות, החלפת טבעות בוכנה, החלפת מיסבי קראנק

כדי להשלים לאוברול מורידים את המנוע, שולחים בלוק לחריטה, שולחים קראנק לחריטה, זה אוברול מלא, כמעט ולא עושים דברים כאלו.

אם תבצעי חצי אוברול ויוחלף מה שהוזכר למעלה, יש לך מנוע "חדש" שיכול לגמוע עוד מספר לא מועט של ק"מ עם טיפול נכון...

אם תחליטי להחליף מנוע, את מוזילה עלויות, אבל קונה חתול בשק, מנוע מרכב אחר, שאת לא יודעת איך טופל, אני אישית הייתי מעדיף להשקיע עוד 1000 ש"ח לחצי אוברול, אבל לדעת שאני יודע במה אני נוסע, והאוטו מטופל בונבון.

אגב, עלות חצי אוברול, לא אמורה לעבור את ה3500 ש"ח, ככה זה עלה לי בג'אסטי, בפונטו זה צריך להיות אפילו יותר זול.

אם את קצרה במזומנים:

האם הרכב אכל שמן ? מעשן עשן לבן/כחלחל ?

יש רעשים/דפיקות מהקראנק ?

או בעצם, מי החליט שצריך חצי אוברול ולא מספיק שיפוץ ראש מנוע ב1500 ש"ח ?

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אין צורך להציף את פורמי מועדון פיאט ב- 11 הודעות זהות בפורמים שונים. הודעה אחת יכולה להספיק..

ולעניין: 280K למנוע של פיאט פונטו זה מכובד מאוד. כנראה שהרכב היה מטופל כמו שצריך לאורך השנים למרות הנסיעה הרבה שהתבצעה בו.

אם את יכולה לכתוב מהם הסיבות שבהם את חושבת שצריך לשפץ ראש מנוע זה יעזור.

בכל אופן, צריך לבדוק מהו המצב הכללי של המנוע והמצב של ראש המנוע בנפרד ולפי זה להחליט מה לעשות.

התקנת מנוע מפירוק מקומי לא מומלצת בכלל מהסיבה שאינך יודעת את ההיסטוריה שלו (איך שמרו עליו, כמה ק"מ הוא עבר) וגם אם אומרים לך לא בטוח שאלו הנתונים הנכונים.

אוברול למנוע לא משתלם מכיוון שאת יכולה להשיג מנוע מיבוא בהנחה משמעותית מאוברול.

דעתי- לשפץ ראש. אם המנוע כולו פגום- להחליף במנוע מייבוא בלבד. אם אחד לא יקנה רכב כזה, להשתמש ברכב כמה שניתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא אתה חי בסרט, תלחץ סטופ בשלט של הדיוידי דחוף

הבדל של מנוע מיבוא + התקנה מול עלות אוברול, לא יותר מ1000 ש"ח, גם במנוע מיבוא אתה לא יודע כמה הוא עבר, תשים לב שכל המנועים עברו בין 40 ל 70 אלף, מה, אתם באמת חושבים שאנשים שם לא נוסעים ? קומבינות חביבי, שקרים...

אני אישית לא הייתי חוסך את הכסף הזה, בידיעה שאחרי כמה זמן יכול ללכת ראש פתאום או אם מכרו לך מנוע חרוש אז יותר גרוע.

מה שזול תמיד עולה ביוקר.

ושוב: מי קבע שצריך ראש, ולמה אוברול בכלל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע מייבוא נשמע לי הכי הגיוני,או מפירוק מקומי שלא עשה הרבה קילומטרים ונבדק על ידי המכונאי שיתקין את המנוע,גם מקבלים על המנוע אחריות.

DSCF901111111105_resize1.jpg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, כפתור הסטופ תקוע בשלט, מה עושים?

גם אם יש הבדל של 1000 ש"ח זה כסף למי שאין לו.

אם אתה עושה אוברול למנוע, מי יבטיח לך שלא יצטרכו שוב אוברול אחרי תקופה מסויימת? אם אתה מקבל אחריות זה לתקופה מוגבלת.

בכל ה"שיטות" יש סיכונים, ומה לעשות שהיום אם הולך מנוע כולם מתקינים מנוע מייבוא. זה הכי משתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא, כשעבדתי במוסך, נתקלתי באווט כזה, 3 שבועות לאחר תום האחריות על המנוע, נפרץ אטם ראש

ואתה לא רוצה לדעת כמה הבנאדם קילל את עצמו שלא עשה אוברול בכסף הזה.

בקיצר, אני לא הולך להתווכח, אני את דעתי נתתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, יש מקרים לכאן ולכאן.

לדוד שלי היה רכב מסוג סקודה פבורייט 93. לאחר 10 שנים ו- 200K הלך המנוע המקורי.

גרר את הרכב למוסך מורשה סקודה, שם החליפו את המנוע במנוע מייבוא. הוא נסע כך עוד שנתיים וחצי (ועוד 100K בערך) עד שהמנוע הראה סימני גסיסה- ואז מכר את האוטו ב- 2000 ש"ח.

בד"כ זה תלוי במזל שלך. יכולים להתקין לך מנוע מיבוא שיעבוד עוד 200K ויכול ללכת מנוע מיבוא גם אחרי 70K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל המון תודה על כל התגובות!!!

המסקנות שלי לגבי מצב האוטו נובעות מבדיקה מקיפה של בעל המוסך שהאוטו מטופל בו שנים וכרגע תקוע בו! (עקב רתיחה ועשן)

הוא בדק ומצא שצריך לפתוח ראש מנוע ובנוסף אוברול כי האוטו לא יעמוד בלחצים של המנוע המשופץ כאמור בעלות של 4500 סה"כ

האוטו בדרך כלל היה מטופל טוב + בלאי (+ בעיות כרוניות של משאבת דלק) וכאמור שרת אותי יפה

האם לאור זאת הייתם עושים התיקון או שמא מתחילים לחסוך מהיום לרכב חליפי באמצעות חיסכון של סכום זה (זה לא נורא להיות בלי רכב לתקופה)

והאם הסכום לתיקון סביר

(יכולים לתת אנפורמציה על מקומות זולים יותר)

תודה ושבת שלום יפעת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5396 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...