Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגה חושף: מה הופך מכונית לנוחה יותר

רועי צוקרמן
שימו לב! השרשור הזה בן 7855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שנים שכתבי הרכב בכל העולם טורחים ועמלים כדי למצוא נוסחא שלפיה יהיה אפשר לדעת איזו מכונית באמת נוחה יותר ממתחרותיה.

וובכן, החיפוש הגיע לקיצו!

בגליון האחרון, חושף הגה את הסיבה ליתרון הנוחות של הפאביה (1.4 68 כ"ס ידנית) על אחותה האיביזה (מנוע 1.4 עם 75 כ"ס ותיבה ידנית) והנה הוא לפניכם:

"הנהיגה בסקודה נוחה בזכות קו החלונות הנמוך מזה של הסיאט".

זהו ציטוט מתוך גליון 43, מהכתבה המשווה את שני הדגמים הנ"ל ושנכתבה על ידי רז כהן.

כל הכבוד על התגלית רז, ח"ח לעיתון הגה :mm_yeah:

(תודה לאביעד שהפנה את תשומת ליבי לכתבה ה"מעניינת")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי , דווקא קו חלונות *גבוה* , כמו בפאסאט או באיביזה , הוא שהופך את הרכב לנח. במיוחד בתנועה עירונית , שם זה כ"כ נחוץ! :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכל זה היה בציניות :?:

יכול להיות שזה באמת הופך את המכונית לנוחה יותר, אך לדעתי זהו לא הגורם המכריע. :shock:

זה אכן בציניות...

האבחנה של הגה מעניינת, משום שהקשר בינה לבין נוחות נהיגה הוא מינורי בקושי (וגם זה קשור יותר לראות ולא לנוחות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנים שכתבי הרכב בכל העולם טורחים ועמלים כדי למצוא נוסחא שלפיה יהיה אפשר לדעת איזו מכונית באמת נוחה יותר ממתחרותיה.

וובכן, החיפוש הגיע לקיצו!

בגליון האחרון, חושף הגה את הסיבה ליתרון הנוחות של הפאביה (1.4 68 כ"ס ידנית) על אחותה האיביזה (מנוע 1.4 עם 75 כ"ס ותיבה ידנית) והנה הוא לפניכם:

"הנהיגה בסקודה נוחה בזכות קו החלונות הנמוך מזה של הסיאט".

זהו ציטוט מתוך גליון 43, מהכתבה המשווה את שני הדגמים הנ"ל ושנכתבה על ידי רז כהן.

כל הכבוד על התגלית רז, ח"ח לעיתון הגה :mm_yeah:

(תודה לאביעד שהפנה את תשומת ליבי לכתבה ה"מעניינת")

:lol::lol::hihi:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא צוחק - המשפט דיבר על קלות הנהיגה, ויחד עם תפעול ההגה ושאר הדברים, הראות גם היא מקלה על הנהיגה. קו החלונות הנמוך משפר את הראות. הכוונה לא הייתה לנוחות הנסיעה, ויש אנשים אשר זה קוסם להם. מדוע יש ל-307 הרבה זכוכית לדעתכם (חוץ מהרגשת אווריריות)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא צוחק - המשפט דיבר על קלות הנהיגה, ויחד עם תפעול ההגה ושאר הדברים, הראות גם היא מקלה על הנהיגה. קו החלונות הנמוך משפר את הראות. הכוונה לא הייתה לנוחות הנסיעה, ויש אנשים אשר זה קוסם להם.

גם ככה אני מפרש את זה.

לא צריך להיות כאלה דקדקנים.

אז AUTOCAR הם לא.

הם אשמים בניסוח קלוקל ותו לא.

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ככה אני מפרש את זה.

לא צריך להיות כאלה דקדקנים.

אז AUTOCAR הם לא.

הם אשמים בניסוח קלוקל ותו לא.

הכל טוב ויפה, כשזה מגיע בתור מדור חינמי או משהו בסגנון.

אבל בעיתון המכבד את עצמו, טעות ניסוח מהותית שכזו צריכה להמצא עוד בשלב העריכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא ננסה להבין מה זה נוחות.

נוחות, בתרגום לאנגלית זה comfort, כלומר שבמכונית נוחה אתה יכול לקום מנהיגה ארוכה בלי כאבים בכל מיני איברים, שהמתלים יכולים לספוג את זעזועי הכביש מבלי להעבירם לישבן ולעמוד השדרה שלך, שאמצעי התפעול נמצאים במקומות שמתאימים למבנה האנטומי שלך וכו'.

גובה קו החלונות לא משפיע על עבודת המתלים.

גובה קו החלון לא משנה את מיקום אמצעי התפעול השונים.

גובה קו החלון לא משפיע על תנוחת הישיבה שלך.

מכל זה יש מסקנה חד משמעית וברורה: גובה קו החלון לא משפיע על הנוחות נקודה.

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז AUTOCAR הם לא.

הכל טוב ויפה, כשזה מגיע בתור מדור חינמי או משהו בסגנון.

אבל בעיתון המכבד את עצמו, טעות ניסוח מהותית שכזו צריכה להמצא עוד בשלב העריכה.

ולכן אמרתי את הנ"ל... :!:

בוא ננסה להבין מה זה נוחות.

נוחות, בתרגום לאנגלית זה comfort, כלומר שבמכונית נוחה אתה יכול לקום מנהיגה ארוכה בלי כאבים בכל מיני איברים, שהמתלים יכולים לספוג את זעזועי הכביש מבלי להעבירם לישבן ולעמוד השדרה שלך, שאמצעי התפעול נמצאים במקומות שמתאימים למבנה האנטומי שלך וכו'.

גובה קו החלונות לא משפיע על עבודת המתלים.

גובה קו החלון לא משנה את מיקום אמצעי התפעול השונים.

גובה קו החלון לא משפיע על תנוחת הישיבה שלך.

מכל זה יש מסקנה חד משמעית וברורה: גובה קו החלון לא משפיע על הנוחות נקודה.

מצטער, אבשלום קור אני לא.

לעומת זאת אם תשאל 100 אנשים אם גובה קו חלונות המאפשר להם ראות טובה יותר, יתן להם חווית נהיגה נוחה יותר, 90 מהם יענו בחיוב.

נכון, זה ניסוח גרוע והוא אינו אמור להיכנס לדפי מגזין רכב מכובד אבל זאת בטח לא הפעם הראשונה שאנחנו רואים התנסחויות שכאלה במגזיני רכב ישראליים (ממש לא רק בהגה) ולעיתים אף במגזינים מחו"ל.

אז די להתפלפל, אפשר לחשוב איזו טעות הרת גורל הם עשו... :?

עם זאת, מנוי למגזין הספציפי הזה לא עשיתי מעודי וסביר שגם לעולם לא אעשה, אבל את זה אפשר להגיד גם על כל שאר מגזיני הרכב הישראליים האחרים (כל אחד והסיבה שלו).

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדברים שג'רמי כתב הם נכונים.

נוחות הנסיעה לא קשורה במישרין או בעקיפין לגובה החלון.

אבל - יש לעניין השפעה על הנאה / כיף.

לדוגמא - יותר -נ ע י ם- לסוע בלנדרובר דיסקאברי, מאשר בכל ג'יפ אחר - בגלל קו החלון הנמוך משמעותית.

נעים הוא כמובן מושג סובייקטיבי.

אני מתייחס רק לתחושת נעימות, ולא להנאה אחרת מהנהיגה, מהנוחות, מהעבירות או מכל תחום מדיד אובייקטיבית.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, באמת !

אני חושב שאתם ממש מגזימים פה. אמנם הניסוח נשמע לא משהו עבור בעלי ידע מקצועי וכאלו שקראו עיתון רכב פעם או פעמיים בחייהם, אבל זו לא חוכמה לשבת ולהעביר ביקורת על כל שטות.

גם אני מבין את כוונתו של רז ולדעתי הניסוח הספציפי הזה יקלע ל- %90 מאלו שמידת הבנתם במכוניות אינה גדולה, בעוד שניסוחים טכניים ודקדוק בפרטי פרטים אולי יגרום לכם להעריך את העיתון אבל ישעמם את אותם %90 ...

יש מקומות שהניסוחים אכן רעים ולא רק ב"הגה". גם ב"דרייב", ב"מכוניות" ואפילו ב"אוטו" נתקלתי בפספוסים. אתם יודעים מה, גם בעתוני רכב מחו"ל נתקלתי בכמה מעידות ..

SO ?

Big deal..

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתפלא שזו הטעות היחידה שמצאת בכתבה ובעיתון, (כנראה שהשאר לא ממש בולטות). אין לך מושג כמה שמחתי לקרוא את דברי הביקורת המלומדים שכתבת אבל כנראה שהעיתון לא ממש מדבר לאנשים שההבנה המוטורית שלהם היא ברמה שלך אלא יותר לפשוטי העם. אם היית טורח וקורא בגוף הכתבה היית מוצא ניסוח שונה; "הנהיגה בסקודה נעימה בזכות קו החלונות הנמוך מזה של הסיאט". בכל מקרה הפירוש שלנו למושג נוחות הוא לא רק פיסי אלא גם היקפי. אני בספק כמה יהיה נוח לך לישון לילה על מיטה שהיא פאר היצירה באבו-כביר...

אתה מוזמן בהחלט להביע את דעותיך לגבי העיתון ואנו מבטיחים להתייחס אליהן בכובד ראש, אבל להתפס לקטנות?! בהחלט מיותר.

אגב, אתה יכול להשמיץ את עיתוני הרכב הישראלים, אבל אני משוכנע שלולא קיומם לא היית צובר חלק גדול מהידע שלך בתחום :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או, הצלחתי להביא עוד כתב רכב לכתוב בCF, כבר השג ;-)

בכל מקרה, אל תעלב שאני עושה פה קצת "חגיגה" מענייני הניסוח. אני מבין בהחלט את הכוונה שלכם, אבל הניסוח בעייתי משהו. אם אתם רוצים להסביר יותר טוב, אז לקו החלונות הנמוך יותר יש תרומה לקלות הנהיגה, או לראות, או לכמות השמש הנכנסת לתא הנוסעים... אבל לתאר את זה כנוחות זה לא ממש המונח המתאים - גם אם אתם פונים לקהל שלא ממש מבין עניין...

אגב, למעט התחלה מסויימת עם "אוטו" (כשעוד היה בו מה לקרוא..), ההשכלה המוטורית שלי היא בעיקר תודות לעיתונות הבריטית...

(ואני לא אומר שלא צריכים להיות עיתונים ישראליים, אני רק מצר שהם מתפשרים ברמה בשביל למכור יותר).

את שאר הטעויות לא מצאתי.. כי פשוט לא קראתי את העיתון :oops: את הטעות הזו הפנה לתשומת ליבי מישהו אחר, ומצאתי לנכון להעלות אותה כאן בפורום.

אה, ועוד משהו -

ברוך הבא :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...