Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוקטן בוסטר

4Runner
שימו לב! השרשור הזה בן 6576 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברים.

לאחר מספר דיוני השוואה בין דלק 95 ודלק 98 , ולאחר שתדלקתי מספר רב של מיכלים בכל אוקטן, הבנתי שכנראה עקב הצריכה הנמוכה מהתחנות של ה98, הוא ישן ו"עייף" ממה שהוא אמור להיות, או שחמור מכך, בעלי התחנות מוהלים אותו ע"י מילוי של 95 במקומו (קל, פשוט, לא הורס מנועים ומכניס ים של כסף נקי וקל)

החלטתי לחזור לתדלק רק ב 95 (מנוע 1.8T של VAG עם 180 כ"ס) בגלל שסביר להניח שהסיכוי למהילה נמוך יותר, וכן שהדלק טרי יותר בתחנות.

ועכשיו לשאלה: האם יש למי מכם ניסיון עם תוסף אוקטן בוסטר (מעלה אוקטן), חרשתי את החיפוש ולא מצאתי תשובה !!!, כמו כן נא לא לבלבל עם תוספי ניקוי דלק כדוגמת K44 ודומיו, רק אוקטן בוסטר, מי משתמש, היכן משיגים, מחיר והתרשמות.

תודה מראש וחג שמח

ליאור

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקטן בוסטר מגיע כתוסף במיכל צהוב, מגיע מחו"ל, בארץ מדביקים על מה שכתוב באנגלית מדבקה ענקית,אם תקלף את המדבקה ,תוכל לראות באותיות קטנות למטה , מרכיבים:100% מתאנול.

מתאנול בעל אוקטן 100 ומשהו.

אז למה לא לקנות ישר מתאנול וזהו,18 ליטר עולים 80 ש"ח.

תוסף שמכיל 500 מיל עולה 30 שקל,תעשה את החשבון לבד.

תוספת כוח מיידית מרגע המהילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיב טעם קריית חיים,ממשיכים ישר לכיוון הים,עוברים את השוק המפורסם שמצד שמאל כל יום שני, אחרי כן, יש שם בית מסחר לכימיקאלים מצד שמאל, מרחק 300 מטר מטיב טעם לכיוון הים.

מיכל של 4 ליטר עולה 40 ש"ח, מיכל של 18 ליטר עולה 80 ש"ח.

מניסיון אישי שלי ומחקירת העניין על גבי האינטרנט ובפורומים חו"ל, אין שום סיכון כל עוד מוהלים כנדרש, כלומר עד 10% מהילה זה תקין.

לטווח הרחוק מניסיון עם רכב ישן, המתאנול מעלה אוקטן,מנקה מעברים,מסיר בעצם את כל הגיפה שמצטברת עם הזמן ולכן בטווח הרחוק עם רכב ישן זה יגרום לסתימות פילטר דלק וסתימות קרבורטור\אינגקטורים.

לכן אני ממליץ רק לפני הטסט,או להשתמש ולעקוב אחרי הפילטר דלק ולהחליפו בתכיפות,אם לא ,הכל יגיע למנוע בסוף .

אין שום סיכון בשימוש חד פעמי - להיפך,זה מומלץ כי המתאנול סופח אליו את כל המים במיכל הדלק .

לגבי ביצועים, מרגע המהילה, סיבוב קטן,ו...הפלה ופלא...נוספו לך כמה סוסים.

אגב, בחשבון פשוט,מתאנול עולה פחות מבנזין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לחברים.

לאחר מספר דיוני השוואה בין דלק 95 ודלק 98 , ולאחר שתדלקתי מספר רב של מיכלים בכל אוקטן, הבנתי שכנראה עקב הצריכה הנמוכה מהתחנות של ה98, הוא ישן ו"עייף" ממה שהוא אמור להיות, או שחמור מכך, בעלי התחנות מוהלים אותו ע"י מילוי של 95 במקומו (קל, פשוט, לא הורס מנועים ומכניס ים של כסף נקי וקל)

החלטתי לחזור לתדלק רק ב 95 (מנוע 1.8T של VAG עם 180 כ"ס) בגלל שסביר להניח שהסיכוי למהילה נמוך יותר, וכן שהדלק טרי יותר בתחנות.

ועכשיו לשאלה: האם יש למי מכם ניסיון עם תוסף אוקטן בוסטר (מעלה אוקטן), חרשתי את החיפוש ולא מצאתי תשובה !!!, כמו כן נא לא לבלבל עם תוספי ניקוי דלק כדוגמת K44 ודומיו, רק אוקטן בוסטר, מי משתמש, היכן משיגים, מחיר והתרשמות.

תודה מראש וחג שמח

ליאור

ליאור ידידי,

אני לא מבין איך הגעת למסקנה הזאת. אתה מסתמך שכולם בארץ רמאים (מה שלא רחוק מהמציאות... :-) )

אם היצרן ממליץ על אוקטן 98 לרכב שלך תשים 98. למה לך להסתבך עם 95 ומתנול?

אני לא מבין גדול בתחום אבל לא נראה לי לשים 10% מתנול כל תדלוק במקום להשתמש ב 98. למה לך כל הכאב ראש של לקנות מתנול, למלא, לחשב כמויות ולבסוף לשאת בהוצאות התיקון שיידרש?

לא יותר פשוט למצוא תחנה שאתה סומך עליה ושיש לך תוצאות טובות ממנה ולהתמיד למלא שם?

ועוד דבר - אם אתה חושש שהדלק "עייף" כהגדרתך בתחנה, תמצא תחנה עם בנזין 98 מוזל (כמו סונול עם 99 מוזל ב 55 אג) ותמלא שם. בטוח יש תחלופה טובה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקסימום שניתן למהול זה 10%, אם אתה מתכוון להתחיל למהול כדרך קבע, אני ממליץ על 3-5% בתור התחלה, תראה אם יש שינוי ועד כמה הוא משמעותי.

החיסרון היחידי בשימוש במתאנול הוא שאם המיכל או המערכת מלוכלכת, הכל ייתנקה(שזה יתרון ענק מתוך כמה יתרונת),אך הפילטר דלק ייסתם במהרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון של מהילות קבועות כבר מעל שנה לרכב קרבורטור אני מבסוט מכל מהילה!

חוץ מסתימות בשבועות הראשונים של שימוש וניקוי קרבורטור יצא מהמתאנול רק טוב!

כמו כן אני לא ממליץ לחברים שלי בעלי אינג'קטורים למהר למהול בגלל שלא פעם שמעתי חוות דעת רעות מבעלי מנועי הזרקה לאחר שימוש...

כמו כן שמעתי שיש אפשרות שחלק ממחשבי ניהול המנוע לא יודעים להתייחס נכון לדלק מהול והדבר גורם לבעיות.. כמובן שאין לי מושג עד כמה הדבר נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה לרכבים מוזרקים כדאי לעשות בהדרגה, להגיע לרבע מיכל ולמהול 5%, אם המחשב מנוע לא יידע להתייחס לתערובת,מקסימום במקרה הכי גרוע הולכים לתחנת דלק קרובה וממלאים מיכל מלא ונגמר הסיפור.

אני לא רואה שום בעייה בעניין לאור העובדה, שנניח אתה ממלא 95 אוקטן, אתה מוהל מתאנול שהוא בעל 104 או משהו כזה(אל תתפוס אותי במילה),בחישוב יחס אוקטן אתה מגיע מ 95 ל 98 אבל לאור העובדה ש 95 הוא לא באמת 95 , אין שום חשש שישתנה משהו במחשב מנוע והוא לא יידע להתייחס לזה מכיוון שהוראות יצרן אתה יכול למלא גם 98, אבל 98 אמיתי,לא כמו פה בארץ.

ה 95 הוא לא 95 אמיתי, עוד לא יצא מקום אחד אפילו שבדקו בו והוא יצא מה שבאמת מוצהר, אלה זה תמיד יוצא פחות, השאלה כמה פחות.

לעוד מידע מקצועי ניתן לחפש בגוגל תחת ערך:

methanol performance וכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, מעט חידודים

המנוע שלי הוא מנוע ה1.8T המוגדש והמדהים שיושב במרבית הVAGים, כמובן עם 20 שסתומים והזרקה, אצלי מייצר 180 כ"ס (לאון טורבו 20VT-4 שנת 2002) היצרן ממליץ בדגם שלי על 95, למרות שברכב דומה שנת 2003 ומעלה מומלץ 98, כנ"ל עם רכב דומה בשנתון שלי אבל עם סוג הנעה אחר ... אין לי מושג למה ...

אל חשש, אני לא מתכוון לקנות מתאנול ולהיות רוקח, ואני כן חושב שאיכות ה 98 בארץ היא זבל אמיתי ואיכותו גובלת במעשים פליליים, ומי שחושב הפוך שיבוא ויוכיח לי, אני מודד כבר 5,000 ק"מ צריכת דלק בצורה מדוייקת, ובנסיעה בתוואי דומה ובנהיגה דומה, מצ"ב נתוני צריכת הדלק ב 9 תדלוקים האחרונים, שימו לב שצריכת הדלק ב 98-99 גבוהה יותר !!!

בקיצור, אני רוצה להעלות את מספר האוקטן ב 2-3 יחידות, ומחפש תוסף לרכב ולא מתאנול נקי, לא מאמין שזה רק מתאנול ... כמו כן אני מהמרכז ולא מהצפון ...

אשמח לתשובות וניסיון שלכם

תודה וחג שמח

ליאור

דלק 99.JPG

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מאמין שזה רק מתאנול...ישנם שני תוספים,תוסף באריזה צהובה שנקרא מעלה אוקטן וסופח אליו מים בטנק דלק,של חברת STP ויש עוד אחד של חברה אחרת, תמצא את התוספים האלה,תוריד את המדבקה הענקית ששמו בשביל להסתיר את המרכיבים ותאמר לי מה כתוב שם למטה באנלית באותיות קטנות.

יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מומלץ להתקין פילטר דלק רגיל מקרטון (כמו של קרבורטורים) לפני הפילטר הרגיל, לפחות לעת הראשונה ע"מ למנוע סתימות וליכלוך במזרקים?

האם זה משפיע איך שהוא על קריאת המחשב, או לחץ הדלק (מהירות זרימה) עד לאינג'קטור?

בתודה,

ניר.

(ליאור, מצטער להתערב לך בשירשור. חג שמיח).

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6576 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...