Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרגיש שעשיתי התחלה שגויה!

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 6557 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז קניתי את הספרינט, רכב מהיר ואולי יותר מדיי בשבילי.

יחד עם זה אני עדיין נוטה להתענג מתמונות של קורטינה דור 5 ודור 3 הן פשוט מושכות אותי! ועוד כמה.

כמה ימים אחרי שהיה לי את הספרינט פחדתי ממנה קלות וחשבתי אולי למכור... כל החברים אמרו שלא ושאני עוד אתרגל לרכב... טוב עזבתי את הרעיון הזה בנתיים ואני כל פעם מפחד קצת מהרכב, אני מגלה בעצמי צדדים מפחידים בשילוב עם דוושת הגז שלה, אני מוצאאת עצמי במצבים שלא חשבתי שאני אעשה שטויות כאלה (לא משהו ממש מוגזם אבל עוד לא הגעתי לגבולות ואני רחוק מהם)

מבחינת אחזקה לא הייתה לי שום בעיה עד עכשיו ויש גם כסף בצד לטיפולים... אבל כל פעם מחדש עולה בי מחשבה שהרכב לא בשבילי.

הייתי מעדיף קורטינה שנת 73-74, להעביר אותה פחחות וצבע... משהו קל כזה שהכיף בנסיע יהיה מדבר שונה... שאני אלחץ על הגז ואדע את הגבול שלו ולא לחיצה ופשוט הגבול רחוק.

הקיצר אני מוצא את עצמי אומר שזה לא מה שחיפשתי, אחרי הקניה שלה לא נרגעתי והבנתי שזה פשוט לא זה...

מה אתם אומרים? כרגע היא למכירה אך רק במחיר מסויים כי אני ממש לא נואש למכור אותה וממש לא נואש לכסף.

מה דעתכם? עידודים לפה או לשם?

עמית.

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

צור קשר עם אחד מבתי הספר לנהיגה מתקדמת ואני בטוח שהם יתרמו לך ידע איך להיתמודד עם הרכב.

אפילו תחשוב על קורס נהיגת מרוצים. לאנשים חכמים זה יכול לעזור מאוד...

(אנשים לא חכמים יפגינו ביצועים בכביש ומי יודע מה יכול לקרות... במקרה הטוב כלום...)

משה.

אני בקושי נכנס לפה. אפשר למצוא אותי בפייס ביוזר:

Moshe Azulay

משה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מהיר מידי? , אין בכלל מושג כזה מהיר מידי

מתרגלים לאט לאט ,תלמד את הרכב סע בזהירות , תתרגל אליו

רק עכשיו קנית וכבר אתה מוכר ?!

A MACHINE , KEPT ALIVE BY HIS LOVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, אתה צריך קצת זמן לתת לעצמך לחיות עם "זה", כדי להתגבר על הפחד כדאי להשקיע בקורס לנהיגה מתקדמת, להעלות את הרמה האישית ואולי להפחית את הפחד.

מאיזושהיא סיבה רצית את הרכב, אם היא עדיין שם כדאי לך לחשוב ללמוד לחיות איתו.

שיהיה בהצלחה בכל מה שתבחר לעשות.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מושך לכיוון השני.

תן לה עוד כמה ימים צ'אנס ואם תרגיש שזה לא זה, תמכור ותעבור לקורטינה. אני לא מדבר מתוך נסיון אבל לדעתי כשאתה קונה אוטו, בדגש על רכב אספנות או רכב מיוחד כמו האלפא, צריך שתהיה לך ההרגשה של "זה זה" ואם אין אז צריך להמשיך לחפש.

אף אחד לא קבע מה טווח הזמן המינימלי שצריך להחזיק אוטו לפני שמוכרים אותו.

מקווה שעזרתי ושתעשה את ההחלטה הנכונה!!

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מהיר מידי? , אין בכלל מושג כזה מהיר מידי

מתרגלים לאט לאט ,תלמד את הרכב סע בזהירות , תתרגל אליו

רק עכשיו קנית וכבר אתה מוכר ?!

מסכים עם יצחק..

תלמד לאט לאט את הרכב , תכיר איך הוא מתנהג ובסוף תקבל את הבטחון שחסר לך עכשיו.

ותמנע לעשות איתו שטויות כמו לעשות עם ערסים פתיחות בצמתים.

יוגב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאווו איך שאתה מזכיר לי את עצמי. זה פשוט לא יאמן.

גם אני שבועים לאחר הרכישה חשבתי לעצמי: "מה מושך אותי באוטו הזה? אולי עשיתי טעות"

הייתי קונה לי איזה סובארו 82 1300 ונותן בג... בסיבובי פשע...:-o

אבל אז חשבתי לעצמי עוד פעם, והבנתי שלא. לא עשיתי טעות.

בגלל הרכב הזה עבדתי, בגלל הרכב הזה נפצעתי, ובגלל הרכב הזה הקרבתי הרבה. אז אין מצב שעשיתי טעות.

מה שאני מציע לך קודם כל הוא כמה ימי התאווררות מהרכב.

תעזוב אותו בחנייה (אבל לא יותר מדי, שלא ירד לך החשק לגמרי ותחזור לחשוק בעולם הטוב שכולו אמינות אינסופית, 1600, אוטומט ומזגן). קח לך את הזמן, תחזור עם חשק.

אחת הטעויות שלי היו שכל יום עבדתי על האוטו מבלי להתאוורר קצת. הסתובבתי במעגלים כי לא היה לי ניסיון בכלל במכאניקה, (ז'ותמרת היה, אבל אי אפשר לשנע רכב עם ידע תיאוריתי)

תתחיל להסתובב במפגשים של אלפאיסטים. נדמה לי כי קנית את הרכב בהתלהבות של רגע, וגם כי היה סמל של אלפא על הפרונט. ואז... השם האיטלקי בשילוב הצליל והקרבטורים שלא-כל-אחד יודע לכוון עשו את שלהם.

תסובב בעיקר ליד אנשים שמחזיקים ספרינט, תנסה לאתר את התותחים הכבדים, הם אלה שיודעים איפה תוכל להשיג מנגנון, ולחצן, ולמי יש אלפא כזו לחלקים שאין לו בעיה לתת לך את הבורג המיוחד של הגלגל או חלק קוסמטי במחיר סמלי, ומי יוכל לעזור לך בפירוק/הרכבה/שיפוץ. בקצרה - תתחיל להתיידד עם הקולגות.

בין לבין אני מציע לך לזכור, שרק אחרי שקנית רכב, אתה מגלה שהעדר בורח עם נהימת הזאבים. תבדוק טוב טוב אם אלה שאמרו לך לפני: "לך על האלפא", נשארים ביחד אתך גם שהרכב עומד בחנייה וצריך לקנות מנגנון יקר שכמעט ואי אפשר להשיג.

עצה השלישית, אתה יכול לקחת אותה, אבל כסף לא יקנה אותה. ס-ב-ל-נ-ו-ת.

אתה בטח מת לקחת את האוטו ולהתחיל לחרוש עליו ברחבי אריאל הענקית (:lol:) עם הצליל המגרגר ולדעת שיש לך רכב הרבה יותר טוב מהמשפחתיות המצויות. אבל נחש מה - זה לא יקרה. כי אתה צריך קודם כל להכין את האוטו, ואם זה יעודד/יבאס אותך, עד לפני 20 שנה, בנו מכוניות, שבשילוב החפיפניקיות הישראלית של הבעלים הקודמים - שתמיד יהיה מה לסדר, ותמיד יהיה מה לתקן. אני נמצא כבר חצי שנה עם המכוערת הכי יפה שלי, ותמיד יהיה לסדר בה. ואני לא רואה את הסוף. אבל החוכמה היא להתקדם צעד-אחר-צעד. ברגע שתנסה לבלוע את הכל ברגע אחד - אתה תקיא.

ושלא תבין אותי לא נכון, אני לא בונה על להחזיק את הרכב הזה המון זמן, בשבילי הוא רק תקופת מעבר. החלום שלי (היה ונשאר) הוא ב.מ.וו 316, אבל מלימונים עושים לימונדה. אם אין כסף לב.מ.וו, אז משפצ"רים פורד, ונותנים בגז עם פיאסטה.

עצה שלי: אל תתייאש.

עשית החלטה - תתמודד איתה כמו גבר.

הכי קל זה להגיד "לא רוצה" ולחשוב על מכירה - הייתי שם. ועד היום אני מצטער על זה.

תאוורר, תפגש, תלחץ, תתפרק, ותחזור לשפצ"ר. בסוף, אבל רק אם תאמין בזה באמת ובתמים, גם אתה תתן בגז.

אם אחרי הכל אתה עדיין מיואש מהאוטו - תעביר אותה הלאה במקסימום כסף ומינימום נזקים. עדיף לעשות את זה מהר שלא יכאב.

מאזדה 6 06' ופורד פיאסטה 89 ללוחמה עירונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת לא הבנתי איך כל כך מהר אתה מפרסם למכירה.

כמו שאמרו כבר כמה, קודם כל תלך לקורס נהיגה מתקדמת. זה יתרום לך בלי קשר לסוג המכונית שיש לך.

לגבי הרכב הספציפי שרכשת, אינני יודע מה עבר עליו בעבר, אולי הקשיחו אותו (בולמים, קפיצים, מוטות וכו') באופן שהפך את ההתנהגות שלו ל"עצבנית" מדי - בזה דווקא אפשר לטפל, כמו שרבים משקיעים בלהקשיח/להנמיך אפשר גם להשקיע בלרכך ולעדן - בקיצור להתאים את הרכב אליך.

לגבי המנוע - ה-1.7 מנוע באמת חזק ועל רכב קל כמו הספרינט יכול ליצור תחושה שהוא חזק מדי לרכב. אם אתה אוהב את הספרינט, תוכל אולי לשקול להחליף מנוע עם מישהו שיש לו 1.5 מתאים (סוד/33) ורוצה לשדרג... אם כי לדעתי - הכי טוב בשבילך זה פשוט ללמוד נהיגה כאמור לעיל, ביחד עם ההתמקצעות גם תסגל לעצמך שליטה עצמית, ותדע מתי לא ללחוץ.

בכל מקרה, רכב ישן צריך סבלנות ושליטה עצמית - אם זה בהתמודדות עם התקלות מפעם לפעם, אם זה רכב חזק אז צריך לשלוט בדחף להאיץ, אם זה רכב חלש (ורוב רכבי האספנות המצויים שתמצא לא יעמדו בקצב של רכב מודרני) תצטרך סבלנות בגלל שלא תוכל להאיץ גם כשתרצה... אם אין לך סבלנות, חפש רכב חדש יותר.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתם אומרים? כרגע היא למכירה אך רק במחיר מסויים כי אני ממש לא נואש למכור אותה וממש לא נואש לכסף.

אני אומר שאתה סוחר. אני לא מאמין שקנית אותה בסכום שאתה דורש וגם מה שהשקעת באוטו + מה שקנית לא שווה למה שאתה דורש. אתה לא יותר גרוע מהבחור שהתעצבנת עליו בשרשור הקודם שדורש סכומי עתק על האוטו שלו.

אין לי בעיה שהאוטו לא מתאים לך, זה בהחלט קורה שלא מתחברים לאוטו (ובעיקר שלא מקשיבים לעצות של אנשים בפורום עם "קצת" יותר ניסיון ממך). אבל לנסות למכור את האוטו ברווח רק בגלל שיש לו ביקוש זה ממש גובל בחוצפה.

אני חושב שתתחיל להיכנס לפורפורציות או שהרכב יעמוד הרבה זמן מתחת לבית שלך, בדיוק כמו הבחור בשרשור הקודם.

קח דוגמא ממישהו שמוכר את האוטו שלו (שבאמת מושקע באלפי שקלים) במחיר ששווה כל שקל:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=89508

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רדזון אני מאמיןשאתה לא יודע בכמה קניתי את הרכב, אתה כנראה גם לא יודע בכמה אני מוכר וגם אם אתה יודע אתה לא יודע האם זה המחיר הסופי... כשמתקשרים אליך בקשר לקניית הרכב בחיים אבל בחיים לא תשמע את הסכום שאותו כתבת אלה תמיד בלי לראות את הרכב המישהו הזה יוריד אותך במחיר...

זה משהו אחד

עכשיו תשאל את המישהו הזה שמוכר את הרכב ב 15 ועכשיו כבר ב 13 וחצי כמה זמן הרכב כבר עומד למכירה.

ספרינט זה רכב סחיר? שוב הדוגמא שנתת... הרכב ההוא עומד כבר המון המון זמן למכירה ואני גם מאמין שהוא במצב יותר שמור משלי.

קניתי אותה בלי חלון למי שיודע זאת ועכשיו יש לה חלון, הופיע לי בעיה בבלמים ויוםראשון אני מטפל בה... כמו כן בימים הקרובים יבוצע טיפול 10K וזה בלי כל קשר אם אני מוכר אותה או לא כי בנתיים אני משקיע בה בשביל עצמי. אתה יכול להשאיר לעצמך את הדעות שלך.

תוסיף למחיר הקניה שלי את כל הסכומים שהלכו לי על הרכב אפילו את הסכום של הבדיקה הייתי רוצה לקבל חזרה... להגיע לאותו תקציב שהיה לי לפני קנייתה, ז''א להחזיר את הכסף.

זה הכל.

עמית.

סה''כ התגובה שלך לא קשורה למה ששאלתי.

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית, תמכור.

כמו שאמר מישהו לפני, אם זה לא זה ואתה מרגיש ספקות בשלב כזה מוקדם (ז"א, שהאיטלקייה בכלל לא קיבלה הזדמנות לאכזב אותך וכבר אתה מסתייג ממנה), אין טעם להמשיך.

בכלל, ברגע שאתה מרגיש שהיא גדולה עלייך מבחינת ההתנהגות שלה, אני חושב שאתה מראה בגרות ואחריות.

קנה את הקורטינה מארק 5 שאתה כ"כ רוצה, לדעתי היא גם ככה עדיפה על ספרינט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין למה רכשת את הספרינט מהתחלה,כדי להצטלם ולהראות לפורום?!

לדעתי אין בך את הבגרות להחזיק רכב "מיוחד",קנה לך איזו פונטו/איביזה/קורולה או משהו וקח את הזמן,כשתרגיש מספיק בוגר להתמודד עם רכב "מיוחד" שדורש השקעה ותשומת לב יתרה רכוש לך איזו קורטינה וכו'.

קח את מה שאמרתי כביקורת בונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קורטינה L MK5 בקריית חיים מצב טוב אבל לא למכירה

אבל אם תרצה אני ישים פתק עליה

חלומות נועדו בשביל להגשים אותם . . . 8)

אסקורט דור1 רפליקת RS (היעד - 150כ"ס אטמוספרי חזק)

סיוויק Eg6 סדאן/האצ'בק (מנוע B18c5 + מגדש על 320כ"ס)

ER-edition. . .ויש כאלה שאומרים שיש לי הרבה חלומות :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6557 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...