Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק ברכבי הזרקה - עובדה חדשה

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 6585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

כל פרק זמן עולה דיון מה יותר חסכוני: לנסוע בירידה בניוטרל או בהילוך?

מהפן הבטיחותי התשובה ברורה, אך מהפן החסכוני הדעות חלוקות.

אני מאמין שמה שארשום עכשיו ישים קץ לחרושת השמועות והמיתוסים בנושא צריכת דלק ברכבי הזרקה.

ברשותי ספר מנוע מקורי של טויוטה לרכב שלי (סטארלט 97'), ותוך כדי רפרוף בספר הגעתי לנושא שהכותרת שלו היתה Fuel cut RPM - סל"ד הפסקת דלק.

להלן תרגום שלבי הבדיקה:

1. חמם את המנוע. אפשר למנוע להתחמם ולהגיע לטמפ' עבודה רגילה.

2. חבר טכומטר (מד סל"ד) למנוע.

3. בדוק את סל"ד הפסקת הדלק:

א. העלה את סל"ד המנוע ללא פחות מ 2,500.

ב. השתמש בסאונד סקופ בכדי לשמוע את רעש פעולת האינג'קטורים.

ג. בדוק כאשר דוושת התאוצה משוחררת כי פעולת האינג'קטורים נפסקת ואחרי כמה רגעים חוזרת.

טיפ: מדוד זאת כאשר המזגן כבוי.

סל"ד חזרת דלק:

תיבה ידנית: 900 סל"ד.

תיבה אוטומטית: 1000 של"ד.

4. נתק את מד הסל"ד.

סיכום:

ניתן להבין מאופן הבדיקה כי ברגע שדוושת הגז נעזבה (=> מצערת סגורה) אין כל הזרמת דלק מהאינג'קטורים עד שהסל"ד מגיע ל 900 (בתיבה ידנית). מה שאומר שנסיעה בירידה לדוגמה יותר חסכונית בשילוב הילוך וללא נגיעה בגז.

אני לא מאמין שטויוטה המציאה את הגלגל כאן ואני די בטוח שזה תופס במרבית הרכבים בעלי מערכת הזרקה.

לשימושכם,

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הדבר ידוע. בנסיעה בניוטרל צריך דלק כדי שהמנוע לא יכבה, בנסיעה בירידה בהילוך הגלגלים מסובבים את המנוע ואז פונקציית ה cut-off נכנסת לפעולה.

במחשב דרך רואים יפה שהצריכה המיידית מגיעה ל 0 בירידות רק אם הרכב בהילוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה החיסכון בכל העניין הזה , חצי שקל ביום טוב, וסכנה לאבד ברקסים בירידות.
לא הבנת את איתמר, הוא טוען מה שנאמר כבר רבות בשרשור שאני יזמתי בזמנו,שנסיעה בירידה ברכב אוטומטי ,בהילוךמשולב , חוסכת דלק, וזאת בניגוד לחוכומלוגים שמעדיפים לשלב להילוך סרק(ניוטרל)

על מנת לחסוך דלק, וגם גורמים לנזק לתיבת ההלוכים , גם החיסכון בדלק מוטל בספק, וגם מסכנים את עצמם , באיבוד בלמים.

הדבר נכון לרכבי הזרקה בעיקר, ונכון גם לרכבי הזרקה, וגם לרכבים בעלי תיבת הילוכים רגילה!

בברכת חג שמח

ונסיעה זהירה בטוחה וחסכונית

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה החיסכון בכל העניין הזה , חצי שקל ביום טוב, וסכנה לאבד ברקסים בירידות.
כנראה לא הבנת אותו בכלל - הוא גם מצדד בהשארות בהילוך וגם החיסכון הרבה יותר ניכר מחצי שקל - בעיקר למי שנוסע בתנועה צפופה של עצור-סע כל הזמן.

אגב, ברכבים עם מד צריכת-דלק רואים את זה בבירור עם עזיבת דוושת הגז.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום:

ניתן להבין מאופן הבדיקה כי ברגע שדוושת הגז נעזבה (=> מצערת סגורה) אין כל הזרמת דלק מהאינג'קטורים עד שהסל"ד מגיע ל 900 (בתיבה ידנית). מה שאומר שנסיעה בירידה לדוגמה יותר חסכונית בשילוב הילוך וללא נגיעה בגז.

אני לא מאמין שטויוטה המציאה את הגלגל כאן ואני די בטוח שזה תופס במרבית הרכבים בעלי מערכת הזרקה.

כמו שכבר כתבו צביקה ו-ULY - יש לא מעט שרשורים בענין בפורום, ואין בסקופ הזה שום דבר חדש.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה לא הבנת אותו בכלל - הוא גם מצדד בהשארות בהילוך וגם החיסכון הרבה יותר ניכר מחצי שקל - בעיקר למי שנוסע בתנועה צפופה של עצור-סע כל הזמן.

אגב, ברכבים עם מד צריכת-דלק רואים את זה בבירור עם עזיבת דוושת הגז.

רון.

מה זה מד צריכת דלק?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה מד צריכת דלק?
ב BMW היה כבר בשנות השבעים מחוג שמראה את צריכת הדלק בכל רגע נתון.

כיום זה חלק ממחשב הדרך (אני זוכר כבר מטלבו(ט) סולארה מודל 82') שיכול להראות גם צריכת דלק מיידית שמשתנה ע"פ מצב הלחיצה על הדוושה וע"פ מצב הדרך, וגם צריכת דלק מצטברת (ממוצעת) מרגע האיפוס.

בהרבה מכוניות שנמכרות היום יש מחשב דרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי תקנות התעבורה חייבים לנסוע כאשר הילוך משולב.

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטייגרים - אותם אוטובוסים ישנים מתוצרת ליילנד - אי אפשר היה לעבור 90 קמ"ש.

נהגים מסויימים היו מעבירים לניוטרל בירידות ונותנים להם להדרדר למהירויות 120 ויותר.

באוטובוסים האלה זה היה מסוכן במיוחד בגלל שמשאבת האויר ששימשה גם את הבלמים לא היתה עובדת בניוטרל בהספק מספיק לבלימת חרום במהירות כזו.

גם במכוניות דיזל חדישות, מלבד איבוד אפקט בלימת המנוע, מערכת הואקום שמפעילה את מגבר הבלם עשויה שלא להספיק אם נדרשות כמה בלימות בזו אחר זו אם המנוע מסתובב בקצב ניוטראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם קשקשנים.

נסיעה בניוטרל בירידה חוסכת דלק נקודה.

לא צריך להסתכל על הזרקת הדלק ולהכנס לפרטים כדי להבין את זה. צריך להסתכל על הדברים "בגדול":

הדלק שנשרף, חייב קודם כל להתגבר על שלושה גורמים:

1. התגברות על התנגדות האוויר (גרר) לתנועת הרכב.

2. התגברות על התנגדות גלגול של הצמיגים.

3. התגברות על החיכוך במנוע.

אם כמות הדלק שנשרף שווה לשלושת גורמים אלו, הרכב ימשיך לנסוע במהירות קבועה. אם נשרוף יותר דלק משלושת גורמים אלו- הרכב יתחיל להאיץ. וכמובן פחות דלק- הרכב יאבד עוד ועוד מהירות.

נסיעה בניוטרל מקטינה את סעיף 3 , נניח שכאשר הילוך משולב הרכב נמצא ב 2500 סל"ד, ואילו בניוטרל רק 750 סל"ד בערך.

להמחשה: בנסיעה מת"א לחיפה נשרפים נניח 9 ליטר דלק. נניח ש 4 ליטר שימשו להתגברות על התנגדות האוויר, 2 ליטר להתנגדות הצמיגים ו 3 ליטר לחיכוך שבתוך המנוע. אילו היינו מוצאים דרך לנסוע לחיפה כאשר המנוע מסתובב בשליש מהסל"ד, באותה מהירות (קמ"ש), אז הדרך המצטברת שהבוכנה היתה עוברת היתה רק שליש, והאנרגיה (אנרגיה=דלק) לצורך הזזת הבוכנה היתה גם שליש (או פחות אפילו) ולכן במקום 3 ליטר דלק לצורך התגברות על חיכוך המנוע היה מתבזבז רק ליטר דלק אחד, וסה"כ צריכת הדלק היתה 7 ליטר במקום 9.

כל פעם שתשימו ניוטרל בירידה, יש פחות חיכוך שצריך "לתדלק כדי להתגבר עליו", לפחות לאותו קטע הכביש של הירידה.

כמובן שאם אתם ששמים ניוטרל אבל שמים רגל על הברקס (כדי שהאוטו לא יגביר מהירות בירידה) לא עשיתם כלום כי יצרתם גורם חיכוך חדש ששווה לחיכוך שחסכתם במנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם זה שאתה כותב דברים לא נכונים, אבל כשאתה כותב שכולם קשקשנים אתה כבר עושה מעצמך צחוק...

ולגופו של עיניין, אם הירידה מספיק תלולה הגרביטציה מספקת מספיק כח כדי להתגבר על כל הגורמים שמנית, כולל השלישי, וכמות הדלק הנחוצה היא 0.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם זה שאתה כותב דברים לא נכונים, אבל כשאתה כותב שכולם קשקשנים אתה כבר עושה מעצמך צחוק...

ולגופו של עיניין, אם הירידה מספיק תלולה הגרביטציה מספקת מספיק כח כדי להתגבר על כל הגורמים שמנית, כולל השלישי, וכמות הדלק הנחוצה היא 0.

נכון. אין לי בעיה שאתה כותב משפט נכון (בציטוט) אבל המסקנה שכולכם הסקתם היא לא נכונה. מבחינת צריכת דלק, עדיף להכניס לניוטרל. מכיון שאתה יודע פיזיקה טוב אתה מבין שמה שכתבתי חייב להיות נכון, ופחות סיבובי מנוע באותו קטע כביש חייב להיות שצריך פחות דלק.

אכן- בירידה מספיק תלולה צריכת הדלק היא אפס והגרוויטציה מספקת את כל האנרגיה, והרכב ישמור על מהירות קבועה ללא צורך בטיפה אחת של דלק, אבל-

ברור שאם תכניס לניוטרל באותה ירידה ממש, הרכב יתחיל לצבור מהירות. מתישהו הירידה נגמרת, (נניח שבסוף הירידה יש מישור), שם אתה יכול להרשות לעצמך להשאר בניוטרל עוד איזה חמש מאות מטר עד לירידת המהירות חזרה למה שהיתה לפני הירידה. כלומר נסעת כמה מאות מטרים עם צריכת דלק שקרובה לאפס (כמובן בניוטרל יש צריכת דלק קטנה הדרושה להמשך סיבוב המנוע ב 750 סל"ד).

[ אתה גם יכול לשלב להילוך מיד בסוף הירידה ולהמשיך נניח איזה שלוש מאות מטר עד לירידת המהירות חזרה למה שהיתה לפני הירידה, כאשר צריכת הדלק היא אפס לחלוטין בשלוש מאות מטר האלה ].

לעומת זאת, רכב שירד בירידה עם הילוך משולב לא הגביר את מהירותו ולכן מיד בסוף הירידה צריך לתת גז. בסופו של דבר, עדיף להכניס לניוטרל (או קלאץ') בכל ירידה, ובסוף הנסיעה צריכת הדלק תהיה נמוכה יותר. כמובן שבניוטרל אפשר גם לכבות לגמרי את המנוע ולחסוך עוד יותר דלק, אבל זה כבר הרבה יותר מסוכן, בעיקר בגלל שההגה והבלמים מרגישים כבדים יותר ואין ABS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...