Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה מתקדמת...

a®iel
שימו לב! השרשור הזה בן 7835 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב ,

אתמול , יום שישי ה11.10.2002 עברתי קורס בנהיגה מתקדמת באלטרנתיבי...

הקורס בנוי מכמה חלקים ולהלן הפירוט :

1) חלק תיאורטי שבא לנהסביר מושגי יסוד הקשורים לעולם הרכב , מושגים בהם נתקל מאוחר יותר : צמיגים וחשיבותם , לחץ אוויר וחשיבותו , היגוי יתר\תת היגוי , קריאת הכביש וכו' וכו' - חלק מעט משעמם אך עם זאת חשוב מאוד לאלה מאיתנו שלא מתמצאים במושגים...

2)חלק מעשי במורכב מ5 תחנות :

א) בדיקת לחץ אוויר בגלגלים וכיוון מראות.

ב) SKID CAR - רכב מיוחד שמולבשים עליו מעין גלגלי עזר שעוזרים לדמות מצבי איבוד אחיזה של גלגלים קידמיים (תת היגוי) או גלגלים אחוריים (היגוי יתר) בנסיעה של 70-80 קמ"ש כשהרכב נוסע בעצם על 20 קמ"ש+- . התרגול מהנה ביותר , פשוט הוצאת אגרסיות מדהימה ועם זאת מאוד מאוד עוזר להכיר את המצבים ואת ההתמודדויות איתם - מומלץ!! (ניצפו הרבה ספינים מדהימים...)

ג) תרגול בלימה - תרגול ב3 מצבים שונים : כביש יבש , רטוב ורטוב+התחמקות ממכשול (רצינו לשים את דני G שם אבל היינו צריכים אותו להמשך...) , התרגול הזה נתן לנו היכרות מרשימה עם הרכבים הפרטיים שלנו בבלימות חירום , דבר מצויין לכשעצמו , מכיוון שכמעט ואין מקומות אחרים שנוכל לתרגל בהם עצירות חירום כגון אלה... אני חוויתי חוויה נהדרת כשנעסתי עם אחד החבר'ה שהגיע עם OUTBACK H6 , רכב *מדהים* הAWD וכל המערכות הנוספות פשוט מבצעות את הנדרש בצורה הפשוטה ביותר מה שאומר שעצירה על כביש רטוב\יבש זהה מבחינת תפקוד הרכב - מרחק עצירה זהה , הרכב פשוט ננעץ בכביש !! מדהים...

ד) מעגל החלקה - נסיעה במעגלים בין קונוסים כשהמשטח חציו יבש וחציו רטוב כדי להבחין בשינוי ההתנהגות של הרכב, אני אישית ניגשתי למשטח שהיה חצי יבש חצי רטוב רק בכמה שניות הראשונות...ואז כולו נרטב...מה אני אגיד לכם...הופתעתי מהאחיזה המדהימה של הקליאו (שלא נודעת באחיזתה המדהימה) כלשדעתי מה שתרם לכך היו גם הפאלקנים היחסית חדשים שלי...פשוט מדהים באיזו קלות התחת יוצא ובאיזו קלות הוא חוזר חזרה 0 נהניתי!!!!!

ה) DA - DRIVING ANALIZIS(אם לא טעיתי באיות) - כל אחד יצא עם רכבו הפרטי לנסיעה קצרה עם אחד המדריכים (המצויינים יש לציין...) כדי ללקבל פידבר מאדם אובייקטיבי על צורת הנהיגה , ההתנהגות בכביש והבנת התנועה - היה נחמד מאוד , אמנם לכולנו קשה לשמוע ביקורת על צורת הנהיגה שלנו (כי כולנו נוהגים מדהים... :p ) אבל בסה"כ זו ביקורת בונה מאוד.

3) תרגיל מסכם - תרגיל של 5 דק' על הSKID CAR שכולל קצת תת היגוי , היגוי יתר והתחמקות ממכשול בבלימה על כביש רטוב...זו התפרקות מדהימה , משחררת אגרסיות ומהווה סיום אדיר ליום ארוך , מייגע אבל מאוד מהנה ומלמד...

לסיכום , הקורס מומלץ מאוד , שווה כל אגורה לטעמי ו...אה...שכחתי את החלק האחרון -

4) ניסיון לפתיחות מול איתי והאיביזה... את זה עושים רק אלה שהתלבטו כחאפרים במהלך הקורס...

תודו שהיתשתי אתכם...

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאלה מאיתנו שכבר עשו קורסי המשך -

אחד המדריכים באלטרנתיבי (לא, לא דני...) המליץ לי לעשות את קורס הג'ימקאנה כקורס הבא ורק לאחריו את קורסי הכבישים המפותלים...

שאלתי היא (לאלה שכבר עשו את שני הקורסים) - האם הוא צודק? האם לא חשוב יותר לעשות דווקא את הכבישים המפותלים כדי להכיר את הרכב ולדעת להוציא ממנו את המקסימום (כמובן שלא בכבישים ציבוריים...) , האם קורס ג'ימקאנה לא ייתן לי יותר מידי מידע פחות שימושי (פניות 360 מעלות וכו' וכו') , וסקיצור - על מה אתם ממליצים???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:oops::oops:

אני יודע שהנושא ניטחן אבל תן לי רק תזכורת קטנה , כמה הקורס הזה עולה בדיוק ?

HU - RFX 9210

AMP - SONY XM-222

SPL 500W MONOBLOCK

REAR - KENWOOD KFC M6930

COMPONENT - MOREL DOTECH 6 MK2

SUB - BAZOOKA 10 " ELW1014

הותקן בsound FX .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הג'ימיקאנה מקומה לפני קורס הכבישים המפותלים.

הקורס המתקדם מקנה יותר מיומנויות בשליטה על תת היגוי והיגוי יתר, אלמנטים חשובים בכל סוג של נהיגה ספורטיבית. במידה ותעבור אותו קודם תוכל להפיק הרבה יותר מהקורס בכבישים מפותלים.

זה גם הסדר שבו אני עשיתי אותם.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עשיתי את הקורס (יחד אם אריאל ואיתי) על האיביזה ואני חייבת לציין שאכן הקורס היה מצויין וחשוב ביותר, במיוחד למי שלא מנוסה בנהיגה ספורטיבית (ולא נוהג הרבה) ולא מכיר את מצבי תת היגוי/היגוי יתר, ובכלל, חסר ידע תאורטי (כמוני למשל).

המון מידע חשוב נרכש בקורס (למרות שזה נעשה קצת מייגע לפרקים) והמון מיומנות ותשומת לב לאלמנטים אלמנטרים כביכול (ריכוז בנהיגה, קריאת תנאי הדרך וכו') שלא מטופלים בכלל בלימוד נהיגה.

לי יש רשיון כ-7 שנים והקורס (וגם ההשתתפות שלי וההכרות שלי אתכם - חברי הפורום)

גרמו לי להבין שיש למה לשאוף :-) אמנם נהגת מרוצים אני כבר לא אהיה בחיי, אבל נהגת טובה וזהירה יותר - בטוח שכן , ואולי, פעם אחת בכביש תתקלו בבחורה ולא תהיה לכם הבעת "מי נתן לך רשיון" על הפנים...

ברכות ושבוע טוב!

חגית (שכבר חוסכת לקורס הבא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מי נתן לך רישיון ילדה, מי נתן לך רישיון..." ;-):D

איציק - מצטט את קוקו :wink:

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבחין בהתמזרחות שלך (מלשון מזרחי..)

ציטוטים של שלומי סרנגה והזמר המהולל מושיק עפיה (שכתב גם את הלהיט פע פע פע...)

עכשיו ציטוטי קוקו....

מה הלאה????? נעל של תינוק על האגזוז של האימפרזה המסוכנת???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תסתכל בהודעתי המקורית - בסעיף 2'ב יש הסבר על הSKID CAR וכל שאר התרגולים מבוצעים על רכבך האישי , כשגם התרגול המסכם מתבצע על הSKID...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7835 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...