Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה פילטר פתוח?

taos
שימו לב! השרשור הזה בן 5898 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רציתי לדעת מה זה המושג פילטר פתוח באוטו מה זה נותן ואיך פותחים את הפילטר

אוקיי. אני אסביר מההתחלה ועד הסוף.

אז ככה. במנועי בעירה פנימית יש צורך באויר שיכנס ויתערבב עם הדלק וידחס .

כיוון שכניסת גופים זרים לחלקים הפנימיים של המנוע היא מאוד מאוד מאוד לא מומלצת, ישנו פילטר אויר , בד"כ נמצא סגור בתוך קופסא , מצד אחד נכנס האויר (בצורה פאסיבית כמובן) ומצד שני האויר נכנס אל המנוע . הסיבה שמחליפים את הפילטר הזה בפילטר אויר פתוח היא - הוא מאפשר למנוע לקבל זרימת אויר יותר חזקה, יותר קרה, יותר אויר יגיע אל המנוע ונשימת המנוע תהיה הרבה יותר טובה כשמגיעים לטורים גבוהים .

פילטר אויר פתוח, מגיע בשתי צורות:

1. מחוץ לקופסא , הוא כשמו "פתוח" מאפשר למנוע לקבל יותר אויר ואם הוא גם מותקן נכון - אויר יותר קר (שיוצר בעירה יותר טובה) .

2. בתוך קופסא יעודית או בתוך הקופסא של הפילטר המקורי, שוב , גם הוא יותר "פתוח" מהפילטר הרגיל ומאפשר למנוע לקבל יותר אויר .

פילטר אויר פתוח דורש אחזקה שוטפת כמו שימונו בחומר יעודי , אבל לעומת הפילטר הרגיל הוא מחזיק יותר זמן ובלאי הרבה יותר נמוך (אם בכלל)

אבל גם מחירו בהתאם. אני לא סגור על המחירים בכלל אז אני אמתין לבוא מומחים יותר רציניים ממני שיתנו לך מחירים.

בכל אופן, את ההתקנה אפשרי לבצע לבד זה לא דבר בשמיים ועם זאת אם אתה לא מבין במיוחד במנוע מומלץ שתתקין במקום שממנו אתה קונה.

Race Smart

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה באמת המחירים והאם זה גורם לבלאי מואץ במנוע וכל מיני דברים מסביב.

יש אפשרות לקבל לינק עם תמונה של זה? או איך קוראים לזה באנגלית כדי שאני אחפש?

tAoS FoReVeR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא גורם לבלאי של המנוע !!!!.

אבל - גם לא תורם בכלום. (חוץ מהסאונד).

כדי שיתרום - בנוסף לפילטר, תחליף גם סעפות, גם מערכת פליטה. רק מערכת שלימה תיתן שינוי מורגש.

ואז - כדי להנות מההשקעה הכספית - תתחיל לסוע בסל"ד גבוה.

ואז - תמצא את עצמך לא יורד מה-5000 סל"ד.

ואז - ורק אז - הבלאי על המכלולים יגדל.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה באמת המחירים והאם זה גורם לבלאי מואץ במנוע וכל מיני דברים מסביב.

יש אפשרות לקבל לינק עם תמונה של זה? או איך קוראים לזה באנגלית כדי שאני אחפש?

בלאי מואץ במנוע? איזושהי פגיעה במנוע כתוצאה מזה שיש למנוע פילטר אויר פתוח יכולה להגרם אך ורק בשלושה מקרים:

1. חוסר תחזוקה של הפילטר, אי שימונו, ולכן הוא יסתם ויקשה על המנוע לנשום (בניגוד לתפקידו המקורי)

2. הפילטר אויר יהיה משומש או משהו בסיגנון, ואז אולי הוא יהיה קרוע ויאפשר כניסת גופים זרים למנוע וזה גומר את חיו של המנוע בצורה טוטאלית...

3. התקנה החאפרית בוצעה , ישנם קרעים בצינור שמוביל מפילטר האויר למנוע, מחשב המנוע לא אופס ולכן פועל לפי המאפיינים הישנים ולכן מתבלבל ויוצר בעיות.

צילום של פילטר אויר פתוח:

זה פילטר שיושב מחוץ לקופסא:

MVC-379F.JPG

וזה כבר

פילטר אויר שיושב בתוך קיט מיוחד , פנימי

הלוקח אויר ישירות מחוץ לאוטו, מעביר דרך הפילטר וישר למנוע

הכי מנצל את השפעת הפילטר אויר פתוח בגלל שהוא מבודד אותו מחוץ המנוע שמבחוץ ולכן גם עולה בהתאם...

Copy%20of%20DCP_1918.JPG

כמו כן מקום טוב להתקנת פילטר אויר פתוח:

http://fastautosport.co.il/

לפחות מניסיון של אחרים לא שלי.

Race Smart

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד למה שנאמר כאן - איננו יכולים להביע הערכה גורפת לכך שהפילטר לא יגרום לנזק. באם ההתקנה לא בוצעה כראוי והפילטר מאיכות נמוכה, ייגרם נזק למנוע.

היום במקרה יצא לי לפרק תעלת יניקה (תעלה מגומי/פלסטיק בין מסנן האויר לסעפת היניקה) ב 106 ראלי של אחד מחברי הפורום.

כמות החול שנגלתה לעיני בסעפת היניקה שלו יכולה לבייש את חוף סידני-עלי בהרצליה.

על הרכב היה בעבר פילטר פתוח שהורכב בצורה פיראטית מאחורי הרדיאטור (פגיעה בביצועים עקב כניסה של אויר חם יותר) והוסר לאחר כשבוע-שבועיים (הוחזר למקורי).

יש לציין כי סעפת היניקה ותעלת היניקה נבדקו בקפדנות ולא נמצאו קרעים או חיבורים לא תקינים במערכת.

תקרא לי פולני (ע"ע צוקרמן ;-)) אבל אינני ממליץ על הרכבת פילטר אויר פתוח.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד למה שנאמר כאן - איננו יכולים להביע הערכה גורפת לכך שהפילטר לא יגרום לנזק. באם ההתקנה לא בוצעה כראוי והפילטר מאיכות נמוכה, ייגרם נזק למנוע.

היום במקרה יצא לי לפרק תעלת יניקה (תעלה מגומי/פלסטיק בין מסנן האויר לסעפת היניקה) ב 106 ראלי של אחד מחברי הפורום.

כמות החול שנגלתה לעיני בסעפת היניקה שלו יכולה לבייש את חוף סידני-עלי בהרצליה.

על הרכב היה בעבר פילטר פתוח שהורכב בצורה פיראטית מאחורי הרדיאטור (פגיעה בביצועים עקב כניסה של אויר חם יותר) והוסר לאחר כשבוע-שבועיים (הוחזר למקורי).

יש לציין כי סעפת היניקה ותעלת היניקה נבדקו בקפדנות ולא נמצאו קרעים או חיבורים לא תקינים במערכת.

תקרא לי פולני (ע"ע צוקרמן ;-)) אבל אינני ממליץ על הרכבת פילטר אויר פתוח.

איציק

נו ומה אני אמרתי:

בלאי מואץ במנוע? איזושהי פגיעה במנוע כתוצאה מזה שיש למנוע פילטר אויר פתוח יכולה להגרם אך ורק בשלושה מקרים:

1. חוסר תחזוקה של הפילטר, אי שימונו, ולכן הוא יסתם ויקשה על המנוע לנשום (בניגוד לתפקידו המקורי)

2. הפילטר אויר יהיה משומש או משהו בסיגנון, ואז אולי הוא יהיה קרוע ויאפשר כניסת גופים זרים למנוע וזה גומר את חיו של המנוע בצורה טוטאלית...

3. התקנה החאפרית בוצעה , ישנם קרעים בצינור שמוביל מפילטר האויר למנוע, מחשב המנוע לא אופס ולכן פועל לפי המאפיינים הישנים ולכן מתבלבל ויוצר בעיות.

אגב, אותה התקנה מדוברת אכן הייתה חאפרית, אני עצמי הייתי עד לה, ולא רק שהייתה חאפרית גם הפילטר היה במצב מזוויע.

אבל איציק יש פה עניין שקשה לבודקו. אתה לא יודע אם על האוטו המדובר היה מעולם פילטר פתוח לפני אותו פילטר (זה יתכן לדעתי למרות הסבירות הנמוכה לפי זה שהוא לא היה שם לפני כן) אל תשכח ש- הפילטר ישב על האוטו כשבוע בלבד ובאותו שבוע הבעלים של האוטו לא נסע כל כך הרבה , אז בכ"ז יתכן ולא מדובר כלל באשמת הפילטר.

מה שכן, אני יכול להסכים לזה שזה לא הכי מומלץ לשים פילטר אויר פתוח ,

אני גם זוכר את הקוסם מסביר לגביי זה ששינוי שלא מותאם למנוע בצורה מסויימת עשוי לפגוע בו יותר מלעזור לו.

Race Smart

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום .

אצלי באוטו מותקן פילטר פתוח של K&Nבקוטר 14 אינץ', והמחיר הוא בסביבות 500 שקל.

וככה פחות או יותר המחירים של פילטרים פתוחים מהסוג בו אני משתמש !

כמובן שלא מדובר בפילטר כמו שהראו כאן, כי אצלי זה רכב אמריקאי עם מנוע גדול.

ומניסיוני התרומה שלו היא אכן ביחד עם מערכת פליטה משופרת, שזה אומר (אצלי)

הגדלת קוטר צינור האגזוז, והחלפת הדוד, וכאן בחרתי ב-"Flow-Master".

שוב, לא יצרן שמוכר ע"י בעלי רכבים אירופאים.

שאלה נוספת היא, האם התקנת "Headrers" תורמת משהו ?

יש הטוענים שזה תורם רק רעש. (לפעמים גם זה טוב).

דרך אגב.

1.המנוע אצלי מוזן ע"י קרבורטור ולא הזרקה (וגם פה טרחתי לשפר עם קרבורטור של Edelbrock 600 CFM )

2.אני חייב לציין שאחרי שהתקנתי את הדוד+צינור הפליטה המורחב, אכן חשתי בשיפור ניכר !

לכן, אני נוטה להאמין שגם התוספת של Headers תתרום ביחד עם השיפור של מערכת היניקה והפליטה כאחד, והשיפור היה ניכר מאד בתאוצות מהמקום, ועדיין אין לי Headers.

[/img]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שאם תספר לנו גם מאיזה סוג המכונית יהיה לכולם הרבה יותר קל לעזור לך ....

:roll:

דוד

HU - RFX 9210

AMP - SONY XM-222

SPL 500W MONOBLOCK

REAR - KENWOOD KFC M6930

COMPONENT - MOREL DOTECH 6 MK2

SUB - BAZOOKA 10 " ELW1014

הותקן בsound FX .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, כמו כל דבר בחיים ובמיוחד בתחום המכוניות, עבודה חאפרית גורמת נזק ולא הפילטר.

שי

גולף GTI סטנדרטית....כמעט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב כך - אבל עזוב, אין לי כח להתווכח.

מי שרוצה שישים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר הסברים מפורטים של "הקוסם" שאותם חלקנו שמענו - פילטר אוויר אכן יתרום לרוב המכוניות - אבל רק כזה שיותאם בדיוק לרכב - עם זה הVIPET PIPER CROSS כמו של תומר או אם זה מיקום נכון שלו ע"י בדיקות זרמי אוויר...

בהתקנה רגילה כמו שרובנו נעשה - הפילטר לא יוסיף ואולי לעיתים רחוקות גם ייגרע

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5898 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...