Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יאריס 07 או הונדה ג'אז 06?

GIL123
שימו לב! השרשור הזה בן 6602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עוזר לחברה בחיפושיה אחר מכונית אוטומטית חדשה. היא מתלבטת בין טויוטה יאריס 2007 לבין הונדה ג'אז. בביקור בסוכנויות התברר שהונדה עובדים לפי שנה קלנדרית ודגמי 2007 יצאו רק בינואר הבא. יוצא שאם היא קונה היום הונדה היא מפסידה שנה עוד לפני שהמכונית עלתה על הכביש נכון? המחירים די דומים יאריס 118000 והונדה119000

במצב כזה ברור שטויוטה עדיפה לא?

עוד שאלה אם כבר נכנסים לטווח המחירים הזה לא עדיף לה להוסיף עוד קצת ולקנות משפחתית אמינה,בטוחה וחסכונית אולי קורולה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי בצרכיה (ילדים,עגלות וכו'), בתקציב שהיא הגדירה, שיקולי אחזקה (עלויות ביטוחים,טסט,דלק כו') ועוד בהרבה גורמים.

אני מניח שאם היא החליטה על כיוון זה של רכבים אז היא כבר ענתה לעצמה לכל השאלות הללו.

לעניין הבחירה בין השתיים, אישית הייתי הולך על היאריס אך אעדיף לא לפרט מדוע מאחר ואני משוכנע שגדולים וחכמים ומבינים ממני ישיבו לך וייפרטו על ייתרונות מול חסרונות. אני מעדיף לא להטעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הונדה יהיו עקביים עם תחילת שנת הדגם, אין כאן שום הפסד. המקרה שתארת נכון בקניית רכבים ממש לפני החלפת שנת הדגם של היצרן הספציפי. לא נראה שזה צריך להיות שיקול בקניה. הבחירה בין שני הרכבים צריכה להעשות עפ"י הצרכים או העדפה סובייקטיבית.

בנוגע לאופציה של משפחתית - אמינות צריכה להיות דומה (ובכל מקרה אין ביטוחים לכך), מבחינת חיסכון הקטנות עדיפות מכל בחינה (מחיר קניה, דלק, ביטוח) ורק הבטיחות יכולה להיות עדיפה ברכב גדול יותר.

לדעתי, אם אין צורך ברכב הגדול, ללכת על הקטן יותר.

[LEFT][B][FONT=Times New Roman]Damn it boy, you are about as useless as a cock-flavoured lollipop.[/FONT][/B] [FONT=Times New Roman][I]Coach Patches O'Hulihan[/I][/FONT][/LEFT]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שמדובר ביאריס החדשה. 118 אלף? זה לא כמה אלפים בודדים מתחת לקורולה? משהו כאן נשמע לי מאוד מוזר...

בכל מקרה, אי אפשר לדעת מה עדיף לפני שננהג ביאריס החדשה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שמדובר ביאריס החדשה. 118 אלף? זה לא כמה אלפים בודדים מתחת לקורולה? משהו כאן נשמע לי מאוד מוזר...

בכל מקרה, אי אפשר לדעת מה עדיף לפני שננהג ביאריס החדשה.

זה בדיוק הענין. זה המחיר המשוער שאמרו היום בסוכנות המחיר הסופי עוד לא נקבע.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה יודע שהג'אז יותר טובה מהיאריס, כאשר אין פה עדיין יאריס...?

ולגבי האמינות, שתי החברות ידועות כאמינות מאוד.

הייתרון הייחדי שאפשר לדעת כרגע מראש (וגם הוא לא בטוח) הוא שלג'אז יש 4 כוכבי בטיחות, וליאריס 5. השאלה גם אם כמה כריות תגיע היאריס, והאם (כמו במקרים רבים) היא לא תגיע עם פחות כריות מאשר הגרסה שנבחנה במבחן בריסוק (כפי שקרה עם הסיריון החדשה למשל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב ששנה קלנדרית זה רק זמני . כנראה משום שהם לא חיסלו את המלאי או משהו כזה.

אני בכל מקרה צלצלתי להונדה (משקיע :-) ) והם טוענים שזו בעיה שקיימת השנה. מה שאומר שלא בטוח שזה יהיה רציף.

הייתי הולך על היאריס. אבל קודם כל - נסיעת מבחן !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין השנה הקלנדרית הוא לא זמני. זוהי תקנה שהותקנה ע"י שר התחבורה שיטרית ותוקפה מתחיל השנה.

הרעיון הוא לבטל את חוסר הבהירות ששרר קודם לכן בתחום 'שנות הדגם'.

החל מ06' (שנה קלנדרית) שנת הרכב תהיה לפי היום בו הרכב 'הועלה' על הכביש.

אני לא יודע מה לגבי תאימות בין שתי הסוכנויות שציינת, אך ע"פ חוק על שתיהן לראות ברכב כדגמי 2006, ולא

2007. זהו פרסום מטעה. הרכב עתיד לעלות על הכביש בשנה הקלנדרית 2006 ולכן זוהי שנתו.

לגבי שנים עברו-לא יהיה תיקון רטרואקטיבי גורף, והדבר ישמר לפי רישיון הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא תרוויח חצי שנה...

תקנה רכב היום שהינו מודל 06, תמכור אותו עוד שנתיים. השנה תהיה 08 - הרכב יאבד מערכו לפי שנתיים.

תקנה רכב ב07, תמכור עוד שנתיים. השנה תהיה 09 - הרכב יאבד מערכו לפי שנתיים.

אם התכוונת להצעה שכביכול טויוטה מציעים, למכור כבר עכשיו את "דגמי 07" אז כפי שאמרתי קודם,

זהו פרסום שגוי, כי ברישיון יצויין שהרכב הינו מדגם 06' , זה תקף כל עוד משרד התחבורה הוא זה

שמדפיס את הרישיונות, ולא סוכנות טויוטה הקרובה לביתך :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרפורמה המדוברת (מעבר לשנת דגם שמתחילה בינואר וכו') צפויה להיכנס לתוקף בינואר 2008.

וגם את זה צריך לסייג, בגלל שבשלב זה היא עדיין לא אושרה סופית וכלל לא בטוח שתאושר.

המשמעות שלה תהיה בעיקר רווח למי שיקנה מכונית החל במאי הקרוב (דגמי 2007). זה אומר שבמקום

שלוי יצחק ישחת לו את המחיר של האוטו אחרי שנה, הוא יעשה את זה רק בתום שנה וחצי. מרגש לא?

לפותח השרשור, אני ממליץ להמתין עם הרכישה עד שניתן יהיה לבצע נסיעות מבחן ביאריס. אם חברה שלך לחוצה,

שתלך על הג'אז. לא קונים מכונית בלי לנהוג בה, אפילו אם היא נחשבת לטובה ואהובה על-ידי כל הציבור, העיתונות

והחייזרים מהסרט של ספילברג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...