Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצעות לשיפור מערכת הקול ברכב, אני לא מרוצה ממנה. רעיונות?

שימו לב! השרשור הזה בן 7585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברכב שלי מותקנת מערכת הכוללת את הרכיבים הבאים :

הד יוניט של אלפיין CDA-7995.

מגבר 4 ערוצים של אלפיין MRV-F340.

2 זוגות רמקולים (קומפוננטים) של MBQuart :

בדלתות : RSD 213 (חמש ורבע אינטש וופר + טוויטר).

בדאשבורד : DSD 210 (ארבעה אינטש וופר + טוויטר).

כשמאזינים למוסיקה אלקטרונית, הצליל סביר, אך בשאר סוגי המוסיקה, אין לי דרך אחרת להגדיר אותו מאשר כ- ירוד. בווליום נמוך הצליל בינוני למדי ובגבוה הוא מתעוות לפעמים. יכול להיות שהרמקולים לא מתאימים למגבר ?

איך ניתן לשפר את המצב ?

אין לי אפשרות כרגע להוסיף סאב (אין מקום), הגדלים של הרמקולים הם הגדלים המקסימליים שהרכב מאפשר).

אשמח לכל עצה מועילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה ראשונה היא 2 זוגות הקומפוננט שיש לך.

אין צורך יותר מזוג אחד וכל המוסיף גורע. יש לך מקדימה שני זוגות שמפיקים את אותם התדרים והורגים כל זכר קלוש לבמה שיכול להיות לך.

אתה צריך לעבור רק לזוג אחד.

דבר שני מיקום אורגינלי אף פעם לא יהיה אידיאלי. אתה יכול לנסות להשאיר את המיד בדלתות לשחק עם המיקום של הטוויטר לראות מה מוצא חן בעינייך יותר.

אין לך סאב, אבל רמקולים MBQ לא ידועים בבאס מן המשובחים ,בטח לא הגדלים הקטנים יותר.

בכל אופן אולי תנסה להגדיר מה הכוונה בצליל ירוד? ומה בדיוק מתעוות בסאונד (באס, גבוהים?)

אני אתה רוצה איכות טובה אתה צריך התקנה גבוהה. אני נותן לך שם של אחת החנויות היותר טובות ומפורסמות בארה"ב, speakerworks אני זוכר נדמה לי שאתה מLA אז לפחות זה באזור (אין לי מושג ממש רק רואה שזה בCA):

Speaker Works

1030 N. Main Street #A

Orange, CA 92867

(714) 997-9880

[email protected]

האתר שלהם:

http://www.usdaudio.com/l

מדובר בחברה שבנו כמה מרכבי הSQ היותר מפורסמים בתולדות האודיו לרכב, אם אתה באמת רוצה ללכת למקום שבו יוכלו לעזור לך, זה הכתובת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך מושג כמה אני מקנא בך פשוט אין לך מושג. אתה הולך לפגוש אגדות בתחום. משפחת HOLDAWAY היא הבעלים, אני חושב שERIC במיוחד (תגיד לו שגם בישראל שמעו עליו :wink: )

הם בנו כמה מהמכוניות הכי מפורסמות בתחום. סתם לדוגמא אתה יכול לקרוא ביקורת שERIC עשה על הסופרימו פה: http://www.caraudiomag.com/testreports/0210cae_morel/index.html

הם גם עובדים עם MBQ אם אני לא טועה, ככה שלך זה גם טוב.

בכל אופן תספר איך היה :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלף דחוף את הקומפוננטים מאחורה ב-6/9 מעל 200W וקרוס פשוט ב300 ש"ח

וההבדל מדהים

גם לי היתה את אותה הבעיה פעם אבל אחרי המון התקנות לומדים משהוא

MIKE 306

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינתי בהודעה שלי שהגדלים של הרמקולים הם מקסימליים. הם גם לא מאחורה אלא בדלתות. הרכב הוא פורשה בוקסטר ויש לו מגבלות גודל ומיקום יחוזיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילן חס וחלילה מבלי לזלזל פה באף אחד במערכת שלך יכולים להיות הרבה דברים שיגרמו לסאונד ירוד. עצם העובדה שיש לך שני זוגות קומפוננט מקדימה והעובדה שהם במיקומים האורגינליים.

בנוסף יכול מאוד להיות שאתה לא אוהב את הצליל של הMBQ בשאר סוגי המוסיקה.

אבל באמת אם אתה יכול לקפוץ לשם וזה קרוב לדעתי זה כדאי, לא מזמן קראתי משהו שאיזה אמריקאי שחזר משם כתב על איזו חוויה הייתה לו. אז אולי בשבילך זו תהיה פחות חוויה (כי אתה פחות מתעניין בתחום) אבל לפחות תדע שמי שאתה מדבר איתו באמת יודע מה הוא עושה ותוכל לסמוך על המילה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי כעצת אייל ונסעתי לאורנג' לסדנא של ספיקר וורקס. פנים החנות עמוס בציוד ו....גביעים. המון גביעים שנתקבלו כפרסים על תחרויות (יש לי תמונות שצילמתי בתוך החנות אם מישהו מעוניין). דיברתי עם אריק, הבחור שאותו הזכרת. איש נחמד מאד ואוהב להסביר. הוא ראה את הסט-אפ שלי, שיחק קצת עם ההגדרות של ההד יוניט ואמר שבסה"כ מי שהתקין את המערכת באוטו השקיע מחשבה רבה על הקומפוננטים אך לא כל כך בתכנון הכללי של כל המערכת. הוא דווקא ציין, בניגוד אליך אייל, ששני זוגות קומפוננטים הם דבר כן חשוב ושזוג אחד לא יספיק לרכב כמו שלי. מה שלא בסדר בזוגות הקומפוננטים הללו הוא שאמנם שניהם MB QUART אך זוג אחד (הקטן יותר) הוא מסדרת DSD, שהיא סדרת הפתיחה שלהם (בקומפוננט) ואילו הרמקולים בדלתות הם מסדרת הרפרנס והם טובים מאד. הוא לא ממליץ על ה- DSD והוא אומר שלא רק שהם אינם ברמה מספקת אלא העובדה שהם שונים מהזוג האחר יוצר בעיה כיוון שהגדרות הקרוס אובר שלהם שונות ולא ניתן לקבוע יותר מסט הגדרות אחד בהד יוניט ולכן יש להתפשר.

בנוסף, הוא אמר שהרכב דורש סאב או פתרון באס אחר (הוא הראה לי משהו שנקרא אקסייטר שיוצר מעין באס ברכבים עם הגבלת מקום). לבסוף החלטנו שהוא יבנה לי אנקלוזר (תיבה) מיוחדת לאוטו שלי שתהיה קטנה במיוחד ותמוקם באיזור הרגליים של הנוסע ולא תגזול הרבה מקום. בתוך התיבה עדיין לא החלטנו איזה וופרים לשים (כנראה 8 אינטש או 2 של 6 אינטש) אבל הוא שאל אותי איזה מוסיקה אני אוהב לשמוע, נתתי לו רשימה והוא אמר שעד סוף שבוע הבא הוא יחשוב על הוופרים המתאימים בשבילי (הוא הסביר שדווקא הסוגים שבחרתי הולכים טוב אחד עם השני - ג'אז, אלקטרוני, קלאסי ופופ הולכים כקבוצה אחת ואילו ספיד מטאל הוא קבוצה נפרדת, כמוהו גם ראפ. סוגי מוסיקה שונים צורכים באס שונה - הדוק, קצר, או ארוך ונמרח). את הוופרים יניע מגבר נוסף של קרוספייר (שהוא מעדיף על האלפיין). בנוסף הוא אמר שהחיווט ברכב אינו טוב והוא יחווט מחדש. גם הבידוד בו השתמש המתקין הקודם לא להיט גדול (דינאמאט) והוא טען שלבידוד יש חשיבות מכרעת בתוצאה הכוללת. הרמקולים בדאש יוחלפו לרמקולים מסדרת הרפרנס.

מה שמרשים בבחור הזה, אריק, הוא שהוא לא רק מכיר את המוצרים בשוק. הוא פשוט בונה רמקולים בעצמו ויודע מה לחפש בכל רמקול.

הוא אמר שאחרי שהוא יסיים לעבוד על האוטו שלי, המערכת תישמע שונה לגמריי ממה שיש כרגע ברכב. הוא ישים דגש על נפח ודיוק כמו שאני רוצה.

קבענו שאני אביא לו את האוטו בסוף השבוע הבא, אז אני מבטיח לספר את התוצאות לאחר מכן.

תודה רבה לאייל על ההמלצה ! אני מעריך את זה מאד.

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף זה ללכת למתקין שיודע מה הוא עושה...אתה שובר את ליבי... :cry:

בכל אופן לגבי התקנת הסט הנוסף אי אפשר לדעת כי זה מיקום אורגינלי אז אולי ברכב הספציפי שלך זה טוב, אבל אף אחד מהרכבים זוכי הSQ (ואני מאמין שגם לא אלו של אריק) לא כללו בתוכם שני סטים של קומפוננט שמנגנים את אותם התדרים.

אבל אם הוא אומר שאצלך זה טוב מי אני שלא אאמין לו :D

יש לו חברה טובה לרמקולים שהיא בעצם האתר שלו usd audio.

אני שמח שיצא מההמלצה משהו ואל תשכח להגיד לנו איך יצא ולחזור גם עם תמונות של התוצאות!

אני שולח לך בהודעה פרטית את האי מייל שלי שתשלח את התמונות ואני אעלה אותן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...