Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כבוד לסיוויק

Godflash
שימו לב! השרשור הזה בן 6604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

Mc Laren F1

11שנית ל400 נכון ?

רק תראו את הרכב הזה

http://www.vsmotor.no/wmv/vsmotor-m5-tullinge-883.wmv

1129 כ"ס בגלגל. הנעה אחורית

מהמקום 8.83 ל400

הכול פה ברור. הרכב הזה אמור לנסוע כך

אבל,

איך סיוויק עם 650 כ"ס עם הנעה קדמית

עושה 8.6 !!!

יותר מהר מהמפלצת למלה.

http://www.jrponline.com/downloads/mm/866.wmv

אז אם מישהו ראה את הסרט של ליאור וחשב שכך נוסעת סיוויק עם 600 כ"ס

אז תחשבו AGAIN

בלי מלחמות. תהנו מהרכבים.

נ.ב.

אני אחפש את הסרטון של סיוויק שעושה 7.4 ל400

Omnia mea mecum porto

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד באמת!

אבל איך ההפרש הוא כזה עצום?

או שיש לבימר 1129 בקראנק , ולסיביק 650 בגלגלים?

או שפשוט האיבודי כוח של הבימר עצומים?

או שהבימר בכלל לא מעבירה את הכוח לכביש כמו שצריך?

:?:

שחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GF, בלי מלחמות ובלי שום דבר, אני אסביר לך בפשטות ולעניין איך מאיצה מכונית הנעה קדמית, אחורית או מצידי גם ע"י הגלגל הרזרבי רבע מייל ב-8.6 שניות.

ההסבר הוא פשוט ולעניין -

מקלארן F1 היא לא מכונית למירוצי דראג.

הסיוויק הזו היא כן מכונית למירוצי דראג.

באותה המידה יכול לבוא מישהו גם עם יונדאי אקסידנט שהוכנה למירוצי דראג ולרוץ 7.5 שניות ברבע מייל... אל תיפגע, אבל לי אישית זה לא גורם לחוש שום כבוד ספציפי עבור הסיוויק בגלל המיאוץ הנ"ל, פשוט מהסיבה שאין שום קשר בין האוטו הזה לבין סיוויק.

סיוויק נורמלית שלא הוכנה ספציפית למירוצי דראג לא תרד את ה-9 שניות ברבע מייל גם עם 800 כ"ס.

מירוצי דראג דורשים הרבה יותר הכנה לשלדה ממה שנדמה לרוב הקוראים, זה ממש לא מסתכם בכמה כוח יש לאוטו ולאיזה גלגלים מחובר המנוע.. רחוק מאוד מזה.

פשוט.

באמת.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נדלג על השלבים הברורים מאליהם שכוללים את בניית המנוע , החלפה של הגיר הנורמלי בגיר למירוצי דראג (יחד עם הדיפרנציאל) והפחתה של המשקל למינימום ע"י פירוק כל הדברים שאינם הכרחיים לרכב למטרות נסיעה בקו ישר, אז בתור התחלה, יש בסיוויק הזו כלוב שלם.

עכשיו אתה בטח שואל את עצמך מה לעזאזל קשור כלוב לנסיעה מהירה בקו ישר, והתשובה היא שבלי הכלוב השלדה מתעוותת לרמה כזו שהגלגלים לא מסוגלים להעביר את הכוח לאדמה.

אני מוכן להניח גם שכל השלדה עצמה מרותכת לאורך התפרים, מה שנקרא Seam Welding ומחזק את שלדת הרכב עוד יותר.

שלדה חזקה היא בסיס מוצק יותר למנוע ולמיתלים (כן, גם למיתלים תפקיד מכריע במכוניות דראג) לעבוד ממנו.

הלאה.

מיתלים של מכונית דראג הנעה קדמית הם ללא ספק חלק מרתק בפיתוח של מכונית דראג מהירה, כי הם עובדים לגמרי הפוך ממיתלים של מכונית דראג בעלת הנעה אחורית.

במכונית הנעה אחורית מה שאתה רוצה זה את מקסימום המשקל שיעבור אחורה בתאוצה מה שאומר קפיצים רכים מאוד מאחורה, ומה שאתה רוצה במכונית דראג FWD זה את מקסימום המשקל האפשרי על הגלגלים הקדמיים ככה שתתאפשר להם אחיזה גבוהה יותר, זה בעצם אומר שהמיתלים צריכים להתנגד לנטייה הטבעית של משקל הרכב לעבור אחורה בזמן תאוצה, ובאמת, שים לב שלמכונית שבסרטון החרטום נשאר תקוע באדמה, לא רק בעזרת קפיצים אחוריים סופר קשיחים אלא אפילו באמצעי עוד יותר קיצוני - Wheelie bars, שהם המשולשים שנמאים באחורי הרכב עם גלגלים קטנים ומחוברים גם הם באופן מוצק לשלדת הרכב.

מה שהם בעצם עושים זה להעביר את משקל הרכב קדימה כי הם מפעילים כוח שמתנגד להעברת המשקל אחורה כשהם נוגעים בכביש.

ברור לך גם שחלקו הקדמי של הרכב עבר שינויים רבים כדי לאכלס את זוג צמיגי הסליקס אדירי המידה שנמצאים שם (להבדיל מגלגלי העזר שנמצאים באחורי הרכב).

יש עוד מיליון דברים אחרים.. זה באמת על קצה המזלג... להשוות את הסיוויק הזו למקלארן F1 זה פשוט לא לעניין מאותה הסיבה שאי אפשר להשוות אותה למטוס צסנה או מכסחת דשא - הם שני כלים שונים שנועדו למטרות שונות, זה שיש להם גלגלים ומנוע לא אומר כלום.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי שחכת דבר אחד.

זאת ספיציפית עם מנוע 2.0 וראש 1.6

ההיא שעושה 7.4 שניות מנוע 1.6 B16

אתה צודק, אין להשוות רכב דראג ל רכב כביש.

וזהנ לא היתה הכוונה.

פשוט גם רכב עם FWD יודעת לצאת מהמקום. וחשוב שידעו את זה.

Omnia mea mecum porto

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה לתת כבוד לשברולט קובאלט עם מנוע Ecotec?

יש ב-NHRA אחת שעושה 7.37, וואלה :-P:wink:.

אני אגב עדיין מנסה להבין למה זה שלא ציינתי את נפח המנוע של הסיוויק הזו או של אחת אחרת משנה, להוציא מספרים גבוהים אפשרי מכל מנוע.. למעשה אני מכיר מישהו ספציצי שיש לו סיוויק של למעלה מ-700 כ"ס (על דלק C16).

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולעומת זאת יש עוד 200 מיליון סיביקים עם 600 כוחות סוס ולא יורדות מ 12

לעומת כל הבימרים 1000 כוחות סוס שפחות או יותר מביאות את אותה תוצאה כמו פה

כי הסיביק הזו ספציפית עושה תוצאות. זהו.

וסתם שלא תחשבו שאף אחד לא שם לב אבל זה כבר יצא מהטבור הסירטון של הסיביק שאתה שם אותו בכל הודעה שניה שלך בכל פורום רכב שקיים בארץ

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, זה לא כבוד לסיוויק ולא בטיח, כי מה שטס שם בסרטון זה פשוט לא סיוויק, אלא משהו שפעם היה סיוויק.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gsi16v, הונדה היו מתים למכור 200 מליון סיוויקים..

שלא לדבר על 200 מליון ששופרו לבעלות 600+ כ"ס...

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרד לסוף דעתי...

או שגם אתה איזה עורך דין לענייני הונדה

אם כן, אז בתגובה שלי למעלה רשמתי תחשבו היתכוונתי ל תחשוב, וזה מופנה לפותח האשכול.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו חבר'ה זה רק אני דפוק?

הבימר עמדה 3 שניות כמעט ונתנה פור לרכב השני.

ככה שזה לא 8 ומשהו אלא יותר בכיוון של 6....

הנעה קדמית לא נועדה למירוצי דראג, זה לא נכון מבחינה פיסיקאלית...

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבימר עמדה 3 שניות כמעט ונתנה פור לרכב השני.

ככה שזה לא 8 ומשהו אלא יותר בכיוון של 6....

הרגת אותי !

אתה לא חזק במתמטיקה הא... ?

:lol: :lol: :lol:

תגידו חבר'ה זה רק אני דפוק?

עכשיו לענות לשאלה הזאת ? :wink:

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...