Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה? מה לדעתכם יקרה אם.....

danidina
שימו לב! השרשור הזה בן 7900 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה יכול, כמו ב- Demo-Derby להוציא 4 צינורות מפלט קצרים ורחבים ממכסה המנוע. (שם, בארה"ב, זה 8 צינורות)

ההשפעות -

פחות התנגדות ליציאת אויר, כלומר פחות עומס על המנוע ויותר כח.

בסל"ד נמוך לא נראה לי שזה ישפיע לעומת מערכת זרימה חופשית (מערכת, לא רק דוד), אבל בסל"ד גבוה תוכל להיות לזה השפעה מסוימת - שוב, לא נראה לי הרבה יותר טוב ממערכת פליטה משובחת.

אגב, אם אתה רוצה לנסות, תקנה אטמי אזניים משובחים, ואזניות - לשימוש ביחד

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלמנט חשוב בכל מנוע הוא לחץ נגדי ויצרני רכבים משתמשים במערכת הפליטה גם כדי לווסת את עקומת המומנט.

אין לי מושג ברמה הטכנית כיצד כל הסיפור עובד אבל אני מניח שביטול כלל צנרת הפליטה תעלה את הכוח בסל"ד גבוה אבל תוריד מהמומנט בסל"ד בינוני.

מעבר לזאת כמובן שבלי שינויים במחשב ניהול המנוע (על מנת לנצל את יתרונות השחרור המהיר של הגזים) התועלת אפסית כמעט.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק . מערכת הפליטה היא לא רק צינור המוביל את הגזים לחלקו האחורי של הרכב.

תפקיד המערכת הוא גם ליצור לחץ שימשוך את הגזים השרופים (וגם אלה שלא נשרפו) החוצה מתא השריפה בצורה זו או אחרת לפי תכנון ספציפי לכל מערכת.

התכנון נגזר למשל מצורת תא השריפה , גל הזיזים,אילוצים מכניים ועוד.

אפילו להוריד ממיר למשל , אינו פעולה טריוויאלית (למרות שהעסק יעבוד). כל שינוי בצורת האגזוז הוא בעל משמעות לעקומות ואופי הפעולה של המנוע.

הורדה מוחלטת של המערכת יוצרת משהו שמזכיר טנק או משהו דומה (לא ממולץ לאנשים שאינם בוגרי מערכות שמע בעלות שני סאבים ושלושה מגברים לפחות :wink: ).

הדבר קריטי פי כמה במנועי שתי פעימות ,שם פעולות העבודה והפליטה באות יחד ,ומושפעות זו מזו (ע"ע אגזוז לחץ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החלקת סעפת פליטה - ניטש ויכוח לגבי התועלת שמופקת מכך..

יש טענה שההחלקה דווקא גורעת , וכי נדרשת מערבולת קרוב לדפנות הסעפת

לגבי הגדלת שסתומים ועוד... הבסיס לכל העניין הוא היכולת הוליומטרית של המנוע, (מלשון VOLUME - או קיבולת)

ככל שיכולת קיבולת האוויר בזמן נתון גבוהה יותר - ההספק גדול יותר

לצורך כך נדרשת גם יכולת הכנסת אוויר משופרת , וגם יכולת הוצאת אוויר משופרת (וכאן נכנסים גם השסתומים המוגדלים לתמונה..)

אלה היו 60 שניות לא ממצות על הגברת הספק...

נמרוד

The higher you go, the harder the fall..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבנר (FERRET) עם ה325 השחורה עשה דבר דומה, ולקח איתו מכשיר ג'יטק למנחת שלנו...

לא היה שום הבדל בתאוצות הרכב, וההספק הנמדד היה זהה (אם אני זוכר נכון 122 כ"ס בגלגלים, ו6.6 שניות ל100 קמ"ש).

היה הבדל רציני מאוד ברעש שדמה יותר למטוס ממלחמת העולם ה-II...

_\"""""""/_

0|||||||0]

|_|-+-|_|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7900 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...