Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיוון זויות גלגלים ל-306.

jink
שימו לב! השרשור הזה בן 6397 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשעה טובה אני עובר לבולמים של בילשטיין. מספר ימים לאחר ההתקנה בשבוע הבא, הרכב יכנס כמובן לכיוון "פרונט". חשבתי שאם כבר כיוון גלגלים, אז למה לא לשנות את הזוויות המקוריות לכיוון משהו יותר מתנהג?

הנתונים של היצרן לדגם (306 XSI 16v מ-99'):

קאמבר- קדמי: 20'0°- אחורי: 20'1°-

קסטר - 25'3°

toe - קדמי: 10'0°+

אני לא רוצה לעשות כיוון "אגרסיבי" מידי מאחר והרכב משמש לנסיעות יום-יום ואישתי נוסעת בו די הרבה ובנוסף, לא בא להחליף צמיגים כל חצי שנה.

בקיצור, אני אשמח לשמוע המלצות (מלומדות בלבד בבקשה) לכיוון גלגלים לטובת העלאת אחיזה והורדת תת-היגוי.

תודה מראש...

[LEFT][B][FONT=Times New Roman]Damn it boy, you are about as useless as a cock-flavoured lollipop.[/FONT][/B] [FONT=Times New Roman][I]Coach Patches O'Hulihan[/I][/FONT][/LEFT]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה מנסה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, וזה לא ממש אפשרי.

אם הקסטר ניתן לכיוונון נסה להוסיף עוד קצת לזווית, קסטר הופך לקמבר שלילי מתי שהגלגלים מופנים... חוץ מזה פשוט תדאג שהכל יכוון לנתוני היצרן כי נשמע שבמקרה שלך הם עובדים בסדר גמור.

קמבר שלילי הוא לא דבר שלילי במיוחד :wink:...

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

היי מוטי וגל,

אני מקפיץ את השירשור העתיק הזה כי יש לי שאלות (מן הסתם).

גל, אתה החלפת לבולמי B6 אם אני לא טועה. האם שמת bumpstop בנוסף בבולמים הוא שיש לבולם bump stop מובנה? הסוגיה הזו מדירה שינה מעיני, למרות שלי יש את ה B8.

בזמנו, המליצו לי לשים bump stop למרות ש ב pit stop טענו שיש bumpstop מובנה.

מוטי,

בפיז'ו יש שיניים ולא קפיצים אחוריים. איך אני יכול לדעת שהקשיחות (spring rate, כלומר) נשארת מאוזנת אם החלפתי לבולמי בילשטיין B8, קפיצים קידמיים פרוגרסיבים של אייבך והורדת שן מאחורה (28 מ"מ)?

יש לי פשוט הרגשה שהרכב לא מתנהג כמו שהוא צריך להתנהג וזה די עולה לי על העצבים.

תודה,

גלעד

נ.ב - לי ולגל יש את אותו הרכב.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלעד, בשביל לשמור על האוטו מאוזן אתה חייב להחליף מוטות פיתול מאחורה לקשיחים יותר, עד כמה שידוע לי, הדבר היחיד שאתה יכול למצוא בארץ זה מוטות של GTI6 (בהנחה שהם לא זהים לשלך)

לקנות מוטות מחו"ל יעלה הרבה

אגב, ב306 אין אפשרות לשום כיוון מלבד TOE IN/OUT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקפצת השן על מוט הפיתול לא משנה את ה-SR בכלל כי הקפיץ עצמו, מוט הפיתול במקרה שלך, עדיין זהה.

התוצאה זהה להנמכה בעזרת קויל אובר עם קפיצים מקוריים, אתה יכול לשנות את הגובה אבל הקשיחות נשארת זהה, וזו בדיוק הסיבה שאתה מרגיש שהרכב לא זז לך נכון - העלית את הקשיחות מקדימה בלי להעלות אותה במקביל ביחס דומה מאחורה, שיבשת את היחס בין ה-SR הקדמי לאחורי.

התשובה, כפי שניתנה כבר ע"י אופיר, היא החלפה של מוט הפיתול באחד אגרסיבי יותר במידה ויש אחד זמין לרכב שלך.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבדיקה שערך עופר בזמנו התגלה שכל מערת המתלים (משולשים, בולמים, קפיצים, מוטות פיתול ועוד) זהות ב- XSI16V וה- GTI6.

ירון

ירון אדרי - 050-6565666

מדריך ומאמן ספורט מוטורי

מנהל מקצועי ספורט מוטורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודע לעובדה הזו. אם אני לא טועה, מוטות הפיתול ברכב שלנו (שלי, של ירון ושל גל) הם בקוטר 24 מ"מ.

האם אפשר להשיג בפיז'ו ספורט משהו קצת יותר עבה?

מוטי, במידה ואין משהו כזה לרכב שלי, האם מומלץ להוריד את הסטראט באר או שהוא משפיע פחות על ההקשחה?

יצויין שכריות הבולם ובוקסות המשולשים הם group N ולכן האוטו מוקשח תחת מקדימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם שמת bumpstop בנוסף בבולמים הוא שיש לבולם bump stop מובנה?

נ.ב - לי ולגל יש את אותו הרכב.

גלעד,

כשקניתי בצנטרל מגני אבק לבולמים, אילן אמר לי שהם חלק משולב של מגן אבק+ bumpstop.

נ.ב. ממש אין לנו את אותו הרכב. שלי לבן ושלך כחול.

[LEFT][B][FONT=Times New Roman]Damn it boy, you are about as useless as a cock-flavoured lollipop.[/FONT][/B] [FONT=Times New Roman][I]Coach Patches O'Hulihan[/I][/FONT][/LEFT]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שמוטות הפיתול שלנו הם 22 מ"מ?

מדהים שאין אנטי רול יותר מ 23 מ"מ.

גל,

אם אתה נתפס לקטנות, שלי 98 ושלך 99.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכלולים עד כמה שזכור לי זהים לחלוטין בGTI6 ובXSI 16V

באמפסטופ לא צריך,כמו שאמרו לך בפיטסטופ.

וגל מה זה מגן אבל עם באמפסטופ ביחד ? לא מכיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלוהים יודע מה הקשיחות של מוט הפיתול מאחור והקפיצים מקדימה. :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נתפס לקטנות, שלי 98 ושלך 99.

זה אורך. יעני של גל יותר ארוך קצת,אבל יאשה שובר את שניכם.

קשיחות בד"כ משפיעה על הזווית. יותר קשיח=יותר זקוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6397 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...