Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פונטו ספייס] רעש חדש בסרק בלבד מאזור טיימינג/רצועה

student
שימו לב! השרשור הזה בן 6585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פונטו ספייס, 2001, אוטומט (רציף), מנוע 1242, 16 שסתומים. 72K ק"מ.

משאבת מים, רצועת טיימינג ומותחן, רצועת אביזרים ומותחן אוטומטי הוחלפו לפני כחצי שנה וכ- 8000 ק"מ. חלקים מקוריים חדשים במוסך המרכזי.

טיפול "גדול" ביום חמישי: שמן (10/40)+מסנן, פלגים, פילטר אוויר, שמן תיבה"ל אוט'. כנ"ל החלקים והמוסך. לאחר הטיפול האוטו נסע רגיל (וממש טוב). לא נתגלתה שום בעיה. בלי קשר, סל"ד סרק הוא 850.

היום לאחר נסיעה קצרה התחלתי לשמוע בבירור רעש שמזכיר טיפה מנוע דיזל. הרעש מופיע אך ורק בסרק, שהאוטו עומד ומופיע ברגע שעוזבים את הגז והסל"ד מגיע לסרק. לחיצה קלה מאוד על הגז (סל"ד עולה ל- 1000) והרעש מפסיק, עוזבים גז והרעש חוזר.

האוטו לא מתחמם אפילו מעט, לא מאבד (נכון להבוקר) שמן או מים, לא נדלקת שום נורה שהיא.

הרעש לדעתי מגיע בבירור מכיוון הטיימנג או רצועת האביזרים - צד שמאל של המנוע.

המנוע לא רועד, הדלקת או כיבוי מזגן לא משפיעים על הרעש, הפעלת עומס חשמלי או הפסקתו לא משנים.

בדקתי מתח: ללא עומס 14.05V. בעומס (אורות גבוהים, מאותתים, אור ערפל, מפשיר אדים, מאוורר קבינה, רדיו ופלאפון) המתח יורד ל- 12.4V והטורים הם ב- 800. שוב, אין שינוי ברעש - קבוע בסרק.

ריסוס קל של WD-40 על רצועת אביזרים לא שינה בכלום את הרעש.

האם יתכן שהרעש מגיע מכיוון משאבת המים? מדוע כאשר נותנים קצת גז הרעש מפסיק? הרעש לא נשמע כמו רעש של רצועה מחליקה או תקתוק שסתומים, לדעתי.

רעיונות אחרים? משהו שאני יכול לבדוק לבד (ולא פירוק רצועת אביזרים, אני לא יכול). ?

בתודה מראש לכל עוזר או משיב

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שנכווית ממוסך פיאט שבירושלים ואני יכול להמליץ לך, אם אתה יכול, לגשץ אל מוסך מורשה פיאט "שמשון" שברח' העצמאות 24 א.ת יהוד, טל' 03-5360748 ולפנות שם אל שמשון או בנו חיים ותגלה אנשים שחוץ מזה שהם מקצוענים הם גם חביבים וגם אמינים מאוד והם יאבחנו את הרעש וכו'.

אתה בודאי זוכר שחבר הפורום ספי ירושלמי (שגם הוא נכווה ממוסכי ירושלים) המליץ עליהם מאוד.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שנכווית ממוסך פיאט שבירושלים ואני יכול להמליץ לך, אם אתה יכול, לגשת אל מוסך מורשה פיאט "שמשון" שברח' העצמאות 24 א.ת יהוד....

רוב תודות רפי על ההמלצה.

לצערי אני מאוד עמוס השבוע ואני מעדיף למרות הכוויה להיכנס לבירור בלבד למוסך השורף או אם אני לא אספיק אני אלך למוסך פיאט החדש שיפתח (במזל טוב, בשעה טובה ורק באיחור של 3 חודשים) ביום רביעי בגבעת שאול (שמו בישראל יהיה "אוטו די").

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

רציתי לעדכן למען אחרים בעתיד:

הרעש הדומה למנוע דיזל מאזור הרצועות הפסיק לאחר כתיבת ההודעה הראשונה ורק מדי פעם ולעיתים רחוקות היה מופיע. למרות זאת, היה רעש כלשהו מאזור הרצועות/טיימינג.

השבוע הלכתי למוסך החדש של פיאט/קאיה בגבעת שאול בירושלים, "אוטו-די". בהתחלה הם לא שמעו כלום אבל אחרי כמה דקות הם פתאום קלטו שאכן יש רעש לא שגרתי. לאחר בדיקה עם סטטוסקופ (כמו זה שיש לרופאים רק עם צינור בקצהו) ופירוק רצועת המנוע הם קבעו שהרעש הוא מהמותחן של רצועת התזמון.

מכיוון שהמותחן הוחלף במוסך המרכזי לפני 8 חודשים אז הוא עדיין היה באחריות ולכן אוטו-די שמו מותחן חדש ללא שום חיוב שהוא.

הרעש נפסק.

מה שכיף היה להיות במוסך חדש לחלוטין - כל הליפטים מבריקים, הרצפה נקייה, הכלים כאילו יצאו מהניילון וכולי. המוסך רק נפתח לפני שבועיים ועוד לא הספיק להתמלא בגריז.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...