Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה בגיר אוטומטי - סובארו דיאל.

***subaru
שימו לב! השרשור הזה בן 6608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סובארו דיאל אוטומטית.

בנסיעה רגועה ההילוכים עוברים חלק , אין שום בעייה.

כשלוחצים קיקדאון הגיר מוריד הילוך , גם בלי קיקדאון הוא מוריד הילוך אם נניח לוחצים חצי גז וההילוך בו הגיר נמצא , אם הוא גבוהה אז הגיר מוריד הילוך בלי שום בעייה, לגבי תיזמון העברת ההילוכים,אין שום בעייה.

מתיי שלוחצים דוושה מלאה , עד הסוף, הגיר מוריד הילוך אבל לא במכה אחת אלה , ההילוך יורד נניח מ 3 ל 2 , אבל יש מעיין תחושה שהטורים עולים אבל הרכב לא מאיץ, רק שעוזבים קצת את הגז ויורדים לחצי דוושה גז, רק אז הרכב מאיץ כמו שצריך.

קשה קצת להסביר את זה אך, אם אני לוחץ קיק עד הסוף, הגיר מוריד הילוך,אבל לא מוריד במכה,לא מייד, אני צריך להרפות מהדוושה כדיי שהרכב יסחוב כמו שצריך.

אם לוחצים עד הסוף ולא מרפים, מה שקורה זה , ההגיר מוריד הילוך אבל לא במכה, הטורים עולים יותר מידיי ביחס לסחיבה של הרכב.

אם מעבירים ידנית הילוכים , ההילוכים עוברים כמו שצריך ואין שום בעייה.

הבעייה הזאת כבר קיימת זמן מה אך זה לא מפריע היות ואף פעם אין צורך ללחוץ על דוושת הגז עד הסוף.

שמן גיר +פילטר גיר + שמן דיפרנציאל הוחלף לפני 8 חודשים, בדיקת מפלס שמנים = תקין, שמן גיר אדמדם-שקוף נקי, שמן דיפרנציאל צהבהב שקוף נקי ,וואקום גיר + גוברנר הוחלפו לפני שנתיים . אף פעם לא חסר שמנים ואין שום נזילה.

בנסיעה רגילה הרכב לא מעשן, בליצה עד הסוף לא שמתי לב אם יוצא עשן מהאגזוז (מה שמעיד בוודאות על וואקום גיר תקול).

האם הבעייה היא בוואקום גיר או משהו בתוך הגיר ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, משהו בסיגנון, הגיר מתפקד מצויין וממש לא מרגישים את העברות ההילוכים,חלק, הבעייה היא רק כשלוחצים גז עד הסוף, כאילו הוא מחליק,ההילוך יורד, הטורים עולים ,אך הרכב מאיץ לאט לאט ורק כשעוזבים חצי מהגז, רק אז הוא מאיץ כמו שצריך.

בהעברה ידנית של בורר ההילוכים, הכל תקין.

מה זה יכול להיות?

האם החלפת שמן גיר תעזור במקרה הזה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו גיר מחליק

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אני בשלישי, ולוחץ גז,רבע, חצי ,שלושת רבעי , הרכב מאיץ בלי שום בעייה , כאשר הרכב נמצא בהילוך המתאים, קרי לדוגמא,בכביש מהיר, הילוך שלישי, ב 100 אני לוחץ רבע\חצי גז, הרכב מאיץ בלי שום בעייה 120 בכיף והלאה.

הבעייה קיימת רק בלחיצה עד הסוף , בקיק דאון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, היום החלטתי לסדר את הבעייה\תופעה הזאת. החלטתי להחליף הכל , כל מה שניתן שהוא לא בתוך הגיר, מבלי לפתוח גיר.

הלכתי למוסך שלי, החלפנו יחידת וואקום גיר אוטומט + טבעת אורינג, פירקנו את הגוברנר , החלפנו את גלגל השיניים שהיה פגוע במקצת בקטע מסויים של השיניים, החלפנו אטם מכסה גוברנר.

כמו כן שמן גיר אוטומטי + שמן דיפרנציאל + טבעות אטימה לברגים , הן של הגיר והן של הדיפרנציאל.

לאחר נסיעת מבחן , ההילוכים עוברים כמו חמאה, שילוב ממצב פארקינג למצב דרייב לא מורגש כלל.

הגיר לעולם לא היה במצב הזה.

קיקדאון ההילוך יורד 2-3- הסחיבה מצויינת,אין השהיות למיניהם, ב 90 קמ"ש בלחיצה עד הסוף הגיר מוריד הילוך ומחזיר ל 3 ב 100 קמ"ש, בקיצור הגעתי למצב ששאפתי להגיע אליו.

עלות העבודה+חלקים, 650 שקלים.

אני חייב לציין לטובה את מוסך "רימון" (קריית חיים) ,את הסבלנות שלהם, סה"כ הייתי שם 3 שעות ונהנתי מאוד מכל רגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...