Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זרם חשמלי קל מגוף הרכב (דלת) - ממה יכול להיגרם?

itziks00
שימו לב! השרשור הזה בן 6617 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בשבוע האחרון קרה לי פעמיים, שכאשר דוממתי את הרכב, פתחתי את דלת הנהג ובעת היציאה נגעתי במתכת של הדלת - הרגשתי זרם חשמלי חלש שהקפיץ אותי.

זה לא קורה בכל פעם שנוגעים או יוצאים מהרכב לאחר דימומו.

התופעה הופיעה לראשונה השבוע. לא בוצע שינוי או התקנה כלשהי הקשורה לחשמל הרכב בימים שלפני תחילת הבעיה.

האם מדובר בפריקת זרם? אולי קצר? פרט לכך אין בעיות חשמל אחרות ברכב.

הרכב: יונדאי אקסנט 99'.

תודה, איציק.

הבלוג שלי - רעיונות עשה זאת בעצמך שמשתף בנייה וחידוש של רהיטים, בניית צעצועים, וטיפים נוספים.

הפרוייקטים שלי בפורום : בניית משענת יד :idea:צביעת טאסות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגרם כתוצאה מהפרשי פוטנציאלים בין גוף הרכב לאדמה. ואז אתה סוגר מעגל ותורם להשוואתם כאשר אתה יוצא.

פתרון חלקי - שאתה יוצא - תחזיק קודם חלק מתכתי ברכב, נניח את המסגרת של הדלת ורק אחר כך תניח את הרגל על הכביש. ככה ההפרש יסגר באזור הסוליה של הנעל שלך ואתה לא תרגיש כלום.

פתרון מלא - תרכיב פורק מתח ברכב = מין רצועה באחורי הרכב שנוגעת קלות בכביש ועושה אותו דבר כל הזמן :-) .

בכל מקרה אין לך מה לדאוג. זה יכול לקרות כתוצאה משינוי מזג האויר ומכל מיני סיבות זניחות.

אני גם מאמין שזה יעבור כשם שבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגרם כתוצאה מהפרשי פוטנציאלים בין גוף הרכב לאדמה. ואז אתה סוגר מעגל ותורם להשוואתם כאשר אתה יוצא.

פתרון חלקי - שאתה יוצא - תחזיק קודם חלק מתכתי ברכב, נניח את המסגרת של הדלת ורק אחר כך תניח את הרגל על הכביש. ככה ההפרש יסגר באזור הסוליה של הנעל שלך ואתה לא תרגיש כלום.

פתרון מלא - תרכיב פורק מתח ברכב = מין רצועה באחורי הרכב שנוגעת קלות בכביש ועושה אותו דבר כל הזמן :-) .

בכל מקרה אין לך מה לדאוג. זה יכול לקרות כתוצאה משינוי מזג האויר ומכל מיני סיבות זניחות.

אני גם מאמין שזה יעבור כשם שבא.

אוקיי, הבנתי..

אני מקווה באמת שזה יחלוף כמו שזה בא.

במידה ולא אני אבדוק את העניין של פורק מתח.

הרצועה של פורק מתח עשוייה מתכת או גומי?

הבלוג שלי - רעיונות עשה זאת בעצמך שמשתף בנייה וחידוש של רהיטים, בניית צעצועים, וטיפים נוספים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזרם החשמלי הקל שאתה מרגיש,אינו תקלה ברכב.

זה חשמל סטטי שיש באוויר וכשהאוטו נוסע הוא נטען באלקטרונים + שמתפרקים דרך גופך למינוס(אדמה)

במשאיות שמובילות דלק, מחברים לגוף הרכב שרשרת ברזל, כדי שהיא תפרוק את המתח לכביש.

זה מראה שההתנגדות בגוף שלך נמוכה,מחולשה.

עשה נסיון תן לבחור חזק וברי לנגוע בידית הדלת,הוא לא יקבל זרם,ומיד אחריו אתה כן תקבל.

בשנה שעברה עבדתי קשה והרגשתי חלש וזה היה קורה לי מס' פעמים ביום,השנה לא ניתקלתי בזה.

לך למוסך והתחבר לסקנר,לא לך לרופא והתייעץ איתו.:-o

לא התכוונתי חלילה שאתה לא חזק או ברי,רק שלא כל אחד יקבל את הזרם.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מראה שההתנגדות בגוף שלך נמוכה,מחולשה.

עשה נסיון תן לבחור חזק וברי לנגוע בידית הדלת,הוא לא יקבל זרם,ומיד אחריו אתא כן תקבל.

בשנה שעברה עבדתי קשה והרגשתי חלש וזה היה קורה לי מס' פעמים ביום,השנה לא ניתקלתי בזה.

לך למוסך והתחבר לסקנר,לא לך לרופא והתייעץ איתו.:-o

לא התכוונתי חלילה שאתה לא חזק או ברי,רק שלא כל אחד יקבל את הזרם.

כנראה שאחרי חודש של חופש...נטענתי בחשמל סטאטי מרוב אי מעש.

מחר זה נגמר,אז אולי התופעה תחלוף על הדרך.

בכל מקרה, תודה. הבנתי את הנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית לא רק שמקבל מכות חשמל מהאוטו בכל יציאה ממנו אלא גם הרבה פעמים שאני נוגע בבן אדם אחר שנינו מקבלים מכת חשמל, וזה קורה לכולם רק איתי :-( אולי אני קבל או סליל :oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב הטעות חוזרת על עצמה.

המטען החשמלי נטען בגוף האדם ולא במכונית.

בצע חיפוש, הנושא נידון בעבר מספר פעמים, ויש כמה טיפים כיצד להפחית או למנוע את הניצוץ המקפיץ הזה.

הנה דוגמא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6617 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...