Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זקוק לקצת עזרה וכמה נתונים לגבי XSI

GT90
שימו לב! השרשור הזה בן 7857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום קניתי בשעה טובה XSI 1.6 !

מנוע קרוע שאוכל דלק שסתומים לא מכוונים , בולמים קדמיים גמורים ומסרק הגה שמשמיע רעש

לא מפריע לי אף אחת מהתקלות הנ"ל כי אני גם ככה מתכנן לבצע מקצה שיפורים נרחב לאוטו למנוע ואולי גם גיר !! הכל בהתאם להגיון ולצורך ובהיתיעצות עם אנשי מקצוע

הכי חשוב ---- לאוטו אין פגיעות "שסי" ככה שהכל סבבה מבחינתי

אשמח לקבל המלצות מה לשפר ברכב ובמנוע !! איפה כמה ולמה ??

אם העביר היצרן את סדרה 1 להיות הנעה קדמית ולא העביר את סדרה 2 דיינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע קרוע שאוכל דלק שסתומים לא מכוונים , בולמים קדמיים גמורים ומסרק הגה שמשמיע רעש

לזה אני קורא "אוטו שמור מ-א-ו-ד".... :wink:

מזל טוב 8)

חן@זה מזה פשוט!:Fade-color

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחד ניראה לי מאוד מוזר פה , למה לא עשית את כל הברורים האלה ליפני שקנית את רכב ה"""שמור""" הזה ??

הרבה יותר הגיוני לבצע את ההתיעצות אם אנשי המקצוע לפני שאתה קונה רכב כזה או אחר ..... :wink:

תנסה להתיעץ עם תומר 106 ראלי , אם יש מישהו שמבין בדברים האלה ,זה הבן אדם .

אבל אם כבר קנית אז שיהיה לך הרבה מזל טוב :!:

ובהצלחה אם כל הטיפולים/שיפורים .

דוד

HU - RFX 9210

AMP - SONY XM-222

SPL 500W MONOBLOCK

REAR - KENWOOD KFC M6930

COMPONENT - MOREL DOTECH 6 MK2

SUB - BAZOOKA 10 " ELW1014

הותקן בsound FX .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפריע לי אף אחת מהתקלות הנ"ל כי אני גם ככה מתכנן לבצע מקצה שיפורים נרחב לאוטו למנוע ואולי גם גיר !! הכל בהתאם להגיון ולצורך ובהיתיעצות עם אנשי מקצוע

הכי חשוב ---- לאוטו אין פגיעות "שסי" ככה שהכל סבבה מבחינתי

אשמח לקבל המלצות מה לשפר ברכב ובמנוע !! איפה כמה ולמה ??

קודם כל כמה דברים:

א. אתה מדבר על דברים שאתה ידעת שהם קיימים, התגלו בבדיקה, התגלו לאחר הקנייה?

ב. בתכלס לא הייתי שמח, אם יש לי מנוע קרוע שאוכל שמן באוטו... אפילו אם זה אוטו כזה...

ג. אני הייתי מציע לך דבר ראשון במקום מקצה שיפורים, שני דברים

1. לקחת את האוטו למוסך טוב (אתה יכול לשאול על המלצות למוסכים רציניים באיזור שלך) לשים אותו שמה ופשוט מאוד לסדר את כל הבעיות. להשקיע את הכסף, כמה שיעלה יעלה, ולסדר את כל מה שאפשר.

2. אחרי שעשית את 1, תתחיל להנות מהאוטו בלי לשפר כלום, לא מנוע, לא גיר, מקסימום אגזוז ופילטר פתוח. יש הרבה לנצל מהאוטו הזה הרבה לפני שצריך לעבור לשיפורים...

ד. אם אתה מגיע למסקנה במוסך שהמנוע באמת קרוע בצורה מטורפת (אני מאוד מקווה שבקנייה הורדת מהמחיר בהשפעת זה ואם לא אז ממש חבל) תשקול לייבא מנוע , זה יתן לך הרבה יותר ביצועים ממה שאתה חושב, אל תשכח , מנוע חדש נותן את כל הכוח כמו שיצא מהמפעל . לשיפורים באמת - אני אתן לתומר לדבר... אחרי שהוא ידבר אין משהו שלא תבין...

Race Smart

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה .. ....

אמרתי אוכלת דלק ולא אוכלת שמן !!! שימו לב

ברור שידעתי מראש על כל התקלות לפני שקניתי כי לקחתי את האוטו לבדיקה

ברור שהורדתי במחיר

ולא אני לא מתכוון ליבא מנוע חדש !!!

תזמון שסתומים זה לא משהו שהוא בעייתי צריך רק כיוון !!! לא ?

כמובן טיפול גדול - שמנים , פילטרים , טיימינג , בלמים......

בולמים חלשים -- אני גם ככה יעשה הנמכה ויחליף בולמים - זה לא ממש משנה איך אני יהנה מהאוטו !!!- עם או בלי מנוע משופר - אני מעדיף ללמוד את הרכב אחרי הנמכה ולא לפני הנמכה ואז אחרי שאני יעשה הנמכה אני שוב יבדוק את ה"גבולות" של הרכב .... בקטע הזה תקנו אותי אם אני טועה - אין לי ספיקות בכלל אני יחליף סרן אחורי ובלמי דיסק גם מאחור כדי לשפר את יכולת הבלימה.... אח"כ קלאץ קרמי כדי להכין את האוטו ליותר כוח סוס שיגיע בעתיד כתוצאה מהחלפה/ביצוע/שיפור של פילטרים , קונס אויר , פורטיניגים , בוכנות מירוץ , קאם שאפט ולבסוף גם טורבו !!! - עכשיו אני מבקש ביקורת על מה שרשמתי כאן בתקווה שהעברתי תמונה יותר מדוייקת של מה שהולך לקרות ....... בכבוד רב לכולם ! GT90

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה .. ....

אמרתי אוכלת דלק ולא אוכלת שמן !!! שימו לב

ברור שידעתי מראש על כל התקלות לפני שקניתי כי לקחתי את האוטו לבדיקה

ברור שהורדתי במחיר

ולא אני לא מתכוון ליבא מנוע חדש !!!

תזמון שסתומים זה לא משהו שהוא בעייתי צריך רק כיוון !!! לא ?

כמובן טיפול גדול - שמנים , פילטרים , טיימינג , בלמים......

בולמים חלשים -- אני גם ככה יעשה הנמכה ויחליף בולמים - זה לא ממש משנה איך אני יהנה מהאוטו !!!- עם או בלי מנוע משופר - אני מעדיף ללמוד את הרכב אחרי הנמכה ולא לפני הנמכה ואז אחרי שאני יעשה הנמכה אני שוב יבדוק את ה"גבולות" של הרכב .... בקטע הזה תקנו אותי אם אני טועה - אין לי ספיקות בכלל אני יחליף סרן אחורי ובלמי דיסק גם מאחור כדי לשפר את יכולת הבלימה.... אח"כ קלאץ קרמי כדי להכין את האוטו ליותר כוח סוס שיגיע בעתיד כתוצאה מהחלפה/ביצוע/שיפור של פילטרים , קונס אויר , פורטיניגים , בוכנות מירוץ , קאם שאפט ולבסוף גם טורבו !!! - עכשיו אני מבקש ביקורת על מה שרשמתי כאן בתקווה שהעברתי תמונה יותר מדוייקת של מה שהולך לקרות ....... בכבוד רב לכולם ! GT90

ממממ חבל מאוד. אוכלת דלק ? בדוק חיישן למדה. הנ"ל נוטה להתקלקל במכוניות האלה הרבה ומשפיע המון על צריכת הדלק.

אתה מגזים מאוד ברעיונות לשיפורים . זה לא שאתה לוקח רכב רגיל והופך אותו לספורטיבי אל תשכח את זה. חוץ מזה המלצה שלי מניסיון של אחרים - בולמים לרכב - אך ורק מקוריים של פיז'ו. אני לא הייתי ממליץ לך בכלל להנמיך. הבולמים האלה לא רכים בכלל, והנמכה תעשה אותם קשים בצורה בלתי סבילה. ולא רק זה, מפגעי מעץ יפגעו ברכב שלך מלמטה בכל שנייה נתונה וזה חבל.

אני הייתי לומד את האוטו , אחרי שהייתי מתקן אותו ומחזיר אותו למצב פיקס.

עוד לא מתחיל להגזים, לא קלאץ קרמי ולא קאמשאפט. אני לא יודע מה אתה מתכנן לאוטו, אבל זה לא נראה טוב . לפני שמתחילים בשיפורים, כדאי שהאוטו יהיה במצב טוב . אם משפרים על בסיס חרא - זה יוצא פי מאתיים אלף חרא.

בקיצור הדיעה שלי - תחזיר את האוטו למצב תקין , כיוון שסתומים , בכלל תעשה בדיקה עם מחשב המנוע לאיתור חיישנים שלא מתפקדים כראוי ותכניס את האוטו לטיפול גדול שיכלול החלפה של כל מה שדורש החלפה (צמיגים מאוד חשוב! בחורף הבא עלינו לטובה גם וישרים, מפשיר אדים וכולי) תתחיל לנסוע עם האוטו ואחרי שתתחיל להרגיש אותו ולהתחבר אליו, אז תתחיל בשיפורים אם עדיין תחשוב שצריך.

Race Smart

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע הוא של הראלי MK2, ככה שיש לך הרבה נקודות להשוואה.

תוכל גם ללא טורבו להגיע עם המנוע ל-150 כ"ס.

תצטרך לבדוק אם על הבודי הישן של פז'ו נכנס טורבו (על החדש נכנס, ראיתי).

לגבי ההנמכה, דווקא אני לא מסכים עם יותם, יש מקום להנמכה, רק תדע שהרכב לא יהיה סוציאלי לחלוטין (תקבע תור לכירופרקט) - מחיר כ-3.5K, תנסה בילשטיין (יותר יקרים) או קוני ספורט.

אל תמהר עם השיפורים, תלמד את האוטו במשך מספר חודשים לפני הכנסת כל שיפור. לפני הכנסת כל השיפרוים, תחזיר את המנוע למצבו המקורי.

קלאץ' קרמי - אל תשים , היתרונות שלו גדולים כאשר מדובר על הספק מאוד מאוד גבוה, אך הרכב נהיה לא שמיש ביומיום, סיוט לנסוע בפקקים (ויותר מזה אם אתה גם בעליה).

כ"כ מסובך ומעצבן לפעמים לנסוע עם קלאץ' כזה, שהגעתי למצב שאני לא יכול לחנות בחניה עם שיפוע (אלא אם כן יש מרווח גדול). תוותר על זה, לך על קלאץ' מחוזק רגיל. כמו שאתה שם לב אני מדבר מניסיון.

רעיון מעניין, אל תנסה טורבו, אלא סופרצ'ארג'ר, מרגיש יותר לינארי, לכן תהיה לך הרגשה של מנוע אטמוספרי מאוד חזק. יש אפילו מישהו אחד עם סופר על 106 ראלי MK2.

שאר השאלות לגבי שינויים במנוע, תפנה אל תומר, הוא עשה את רוב הדברים האלו ויש לו ניסיון אדיר (הוא גם יפנה אותך אל אנשים שיעשו את זה, כמו בני או אביב).

הצטרפו עוד היום לאגודה לשחרור הטלטל.

"הטלטלים השחורים, יולי 2004".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההנמכה, דווקא אני לא מסכים עם יותם, יש מקום להנמכה, רק תדע שהרכב לא יהיה סוציאלי לחלוטין (תקבע תור לכירופרקט) - מחיר כ-3.5K, תנסה בילשטיין (יותר יקרים) או קוני ספורט.

מה אני אמרתי? שהאוטו יהיה קשה בצורה בלתי סבילה, מה אתה אומר ? לקבוע תור לכירופרקט, מסקנה - אתה כן מסכים ועדיין אתה חושב שכן צריך לעשות הנמכה...

Race Smart

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרה קלאסי של נתונים זהים ומסקנה שונה.

זה שהרכב יהיה לא נוח, זה דבר ברור. אך עדיין למה לא לעשות את ההנמכה, הרי גם ככה זה רכב ספורטיבי ולא הכי נוח, אם המטרה היא לשפר את היכולות של הרכב, אז היתרונות בהנמכה גדולים משמעותית מהחסרונות (כמובן אם הוא לא בן 60 עם בעיות גב וטחורים).

עכשיו נא לשנן ולחזור אחרי..

יציבות... יציבות... המון יציבות... יותר מדי יציבות... אופס, מדרכה, תאונה.

הצטרפו עוד היום לאגודה לשחרור הטלטל.

"הטלטלים השחורים, יולי 2004".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי.......... :lol:

יציבות........יציבות.......המון יציבות.....אופס........... :crazyeye: ......שלום ביטוח שושנה........כן , זה אני...............כן, שוב תאונה............ :roflmao:

וההמשך :

בני.........כן, בני.........שוב תאונה............כן בני , שוב מדרכה......... :roll:

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בוצעו בהצלחה רבה ברכב שני כיוונים :

1. פרונט

2. איזון גלגלים

הייתה סטייה עצבנית שגרמה לרכב להתנהג ממש גרוע וכאחד שלא ממש מכיר את הרכב

פרשתי את זה לא נכון וחשבתי שהרכב "קרוע"

אז מסתבר שלא כי עכשיו היא נוסעת ממש טוב אם כי זה עוד לא הסוף

כנראה שייקח לי קצת זמן ללמוד מי נגד מי ולהחליט מה הדבר הבא

בנתיים אני יבצע את כל "הקטנות" כמו למשל להחליף את נוזל הקירור

אלוהים ישמור אותי מצרות יש ברדיאטור מיי ברז !!!!!! לצערי נתגלה ברכב היום אגזוז מכוסח אז כנראה שאני כבר יחליף אותו לאגזוז FREEFLOW - המלצוץ איזה אגזוז לרכוש מתקבלות בברכה ! בנוסף לכך אני רוצה לשפר את יכולת הבלימה של הרכב - בטיחות מעל הכל - הבלמים הקידמיים לא במצב מעולה - הן כם במצב טוב אבל לא מעולה , קיבלתי עיצה היום להחליף אותם לבלמים יותר גדולים , כמובן מתומר 106RALLY אז המון תודה תומר

אני רוצה להעמיד את הרכב על הרגליים ! מי שעקב אחרי הפורום יכול לזכור שלרכב יש כנראה בעיית תזמון שסתומים , אני צריך לקבל החלטה מאוד קשה , (קשה לי באופן אישי מפאת חוסר התמצאות ) , לא רוצה לעצור בהחלפת פילטר אויר אלא ישר לפתוח את המנוע ולהתחיל במה שמומלץ להתחיל פורטיניגים/קאם שאפט/בוכונת וכולי וכולי ........... נשתמע אנישים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...