Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת וו גרירה על 106 וגרירת מכונית אחרת (אם אפשר לקרוא לה מכונית)

שימו לב! השרשור הזה בן 6621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה (אין לי ברירה? :razz: ) להתקין וו גרירה על ה-106. ועכשיו לשאלות:

1. האם ניתן להתקין על מכונית זו, אם כן האם יש וו גרירה שמתפרק כשלא זקוקים לו. ואם כן, עד כמה קל

לפרק ולהרכיב אותו?

האם יש השפעה כלשהי על התנהגות המכונית בעקבות ההתקנה, למעט תוספת המשקל הזניחה?

2. אם עד כאן חיובי: איפה ניתן להתקין ומהי העלות המשוערת? האם צריך אחר כך אישור כלשהו במשרד הרישוי,

או שמספיק אישור ההתקנה במוסך?

3. איך אני יכול לדעת כמה מותר לי לגרור, כאמור באמצעות פיז'ו 106 עם שלדה מטורפת (שפעת העופות).

האם זה משנה שעל הנגרר תהיה מכונית נוספת? (פיאט במשקל 500-450 ק"ג, אורך כללי 300 ס"מ,

בסיס גלגלים 180 ס"מ)

4. תודה.

5. וברכה.

:wink:

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום בגוגל נגררים או וו גרירה.יש שם את כל מה ששאלת.

מה אתה הולך להיות גרריסט?, חבל לך על הזמן לא תצליח לגרור אוטו בתוך עגלה קטנה.

אני גורר עגלה של 750 ק"ג,ואי אפשר להכניס בה אוטו.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש השפעה כלשהי על התנהגות המכונית בעקבות ההתקנה, למעט תוספת המשקל הזניחה?

:wink:

רועי

:screwy:

זכית בתואר "ההודעה ההזוייה של השבוע"...

גש ל-TOYS ARE US , שלוש מאות שקל וסגרת פתרון כולל לפיאט , ביאנקי , ואפילו לפיז'ו כשהיא נתקעת.

ebuy886-img600x450-1118032749ebuy886_littletikes01-2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו קודמי, קשה לי להאמין שתצליח להכניס רכב לתוך נגרר של 500 ק"ג כולל, 350 מטען מותר, שזה מה שמותר לך לגרור עם פרייבט קטן. לי יש נגרר גדול יחסית, שנבנה על ידי היצרן כנגרר של 650 ק"ג כולל, אבל נרשם בזמן העלתו על הכביש כ500 ק"ג, על מנת שאני אוכל לגרור אותו עם פרייבט, ואפילו בנגרר הזה, פולריס 400 נכנס בצורה מדויקת מדי. בקריאה של נתוני הרכב שלך, אין לך מצב לעשות את זה בצורה חוקית. מספיק שמדברים על האורך של 3 מטר, וזה כבר הרבה מעבר ל2.20 שזה האורך של הנגרר שלי, שגם הוא סוג של קומבינה, כאמור, ועוד לא דיברנו על המשקל, והרוחב.

מבחינת הרכב, משקלים וכו', גררתי בעבר את הנגרר הזה כמעט כל שבת, כשברכב יש שלושה אנשים עם ציוד לטיול, ובנגרר יש שלושה אופנועים דו-שימושיים, שמשקלם הכולל עובר במעט את ה500 ק"ג. מה שמעניין בסיפור זה הרכב שאיתו גררתי את הכבודה הנ"ל: רנו5 מודל 80 , מנוע 1100 עם עבר של 300K ק"מ. משקל עצמי 770 ק"ג כולל נהג (תוצאה של עבר ממושך מדי במפעלי ים-המלח... ) , רכב שנקנה ב2000 ש"ח. חוץ מפעם אחת שעצרנו לדקה בשביל לצנן קצת את הרדיאטור, וזה היה בעליה של סדום-ערד באוגוסט, לא נרשמו בעיות מיוחדות. צריך כמובן להתחשב, כנהג, במגבלות, אבל זה נכון תמיד, בכל רכב, וכל סיטואצית גרירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להרכיב וו גרירה כולל וו נשלף לפיז'ו 106. אם הורכב בודי קיט זה עלול להקשות, אולם לא למנוע את ההתקנה.

עדיף וו שהגיע מוכן מחו"ל ולא נבנה בחצר האחורית של סדנה זו או אחרת.

ההתנהגות של המכונית לא תשתנה בנסיעה רגילה, אולם תהיה שונה לחלוטין בעת גרירה של גרור כלשהו, ולו הקטן ביותר.

ישנם מתקינים מורשים רבים, והמחיר צפוי להיות בין 1000 ל 2000 ש"ח. אני באופן אישי עובד כבר שנים רבות עם "ציקי" ומרוצה מאוד. מספר הטלפון שלו הוא 03-9231360.

נוהל ההתקנה והרישוי די פשוט:

1. התקנה אצל מתקין מורשה מטעם משרד התחבורה וקבלת מפרט ההתקנה. מכאן יש לך כשבועיים עד השלמת תהליך הרישוי, ועדיין אסור לך לגרור.

2. שקילת המכונית במאזני גשר והדפסת תעודת שקילה עם מספר הרישוי. המחיר 25 עד 30 ש"ח.

3. התיצבות בעמדה מס' 1 וביצוע שינוי מבנה. הדבר כרוך ב"אגרת שרותים" שעלותה כ 80 ש"ח, ולאחר מכן הדפסת כפל רשיון.

במידה ותחליט לבנות את הוו לבד, כמו שאני ביצעתי בחלק מהמכוניות שלי, תצטרך להתייצב מייד במעבדה מוסמכת (טכניון או מכון התקנים) לאישור הוו. המחיר, 300 ומשהו ש"ח.

לגבי הגרירה עצמה:

על פי התקנות הנוכחיות רכב נוסעים פרטי ורכב מסחרי במשקל כולל עד 2200 ק"ג רשאי לגרור "גרור חפצים" במשקל כולל עד 500 ק"ג, וכן "גרור לציוד ספורט" במשקל כולל עד 750 ק"ג. בעתיד זה ישתנה ותוכל לגרור על פי הוראות יצרן המכונית.

על מנת לגרור כלי רכב נוסף, אתה חייב גרור (ולא נגרר) מתאים שיכול להיות מסווג כ"גרור לציוד ספורט". ניתן לעשות את זה חוקי, אם ברשותך גרור יעודי קל מספיק וכלי הרכב שעליו קל גם כן. אם הכוונה ל"ויני", אני מאמין שלא תהיה שום בעיה. אני גורר בצורה זו באופן חוקי מכוניות שונות במשקל כזה שאינו עובר את מגבלת ה 750, וכמו רבים ממתין בקוצר רוח לשינוי התקנות.

פרטים נוספים בה"פ.

בברכה,

אורן

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי נאמר על ידי מתקינים שונים: ויינגולד, ציקי ועוד שאין מצב לפרייבט לקחת נגרר של מעל 500 ק"ג, אבל גם אם הם טעו ואתה צודק, ואפשר לקחת "גרור לציוד ספורט" במשקל של 750 ק"ג, אני חושב שהוא יהיה מחויב בבלמים על מנת שפרייבט של פלוס מינוס טון יהיה רשאי לגרור אותו. חשוב לציין את זה, אם זה אכן המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי נאמר על ידי מתקינים שונים: ויינגולד' date=' ציקי ועוד שאין מצב לפרייבט לקחת נגרר של מעל 500 ק"ג, אבל גם אם הם טעו ואתה צודק, ואפשר לקחת "גרור לציוד ספורט" במשקל של 750 ק"ג, אני חושב שהוא יהיה מחויב בבלמים על מנת שפרייבט של פלוס מינוס טון יהיה רשאי לגרור אותו. חשוב לציין את זה, אם זה אכן המצב.[/quote']

הגרור שאני עובד איתו אכן מצויד בבלמים. אם תבדוק לעומק, תגלה שברוב המקרים בארץ, גרור במשקל 750 ק"ג כולל גרור לציוד ספורט אינו מצויד בבלמים. זה מנוגד להגיון וגם בלתי בטיחותי בעליל, אבל ברוב המקרים לצערי פשוט לא מאשרים את התקינה לגרורים אלו עם בלמים.

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא הבנתי לגמרי מה אתה אומר:

מותר לפרייבט קטן לקחת גרור לציוד ספורט של 750 ק"ג ללא בלמים? נשמע מוזר, וגם מאוד מסוכן, באמת.

ברשיון של הקנגו שברשותי רשום שמותר לו לקחת גרור של עד 500 ק"ג ללא בלמים , וגרור של עד 750 ק"ג עם בלמים. נשמע לי מוזר שלפרייבט קטן ההנחיות יהיו מקלות יותר, אבל היי, אנחנו בישראל, הכול הגיוני...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא הבנתי לגמרי מה אתה אומר:

מותר לפרייבט קטן לקחת גרור לציוד ספורט של 750 ק"ג ללא בלמים? נשמע מוזר, וגם מאוד מסוכן, באמת.

ברשיון של הקנגו שברשותי רשום שמותר לו לקחת גרור של עד 500 ק"ג ללא בלמים , וגרור של עד 750 ק"ג עם בלמים. נשמע לי מוזר שלפרייבט קטן ההנחיות יהיו מקלות יותר, אבל היי, אנחנו בישראל, הכול הגיוני...

חנן,

אתה מחדש לי כעת עם הרישום ברשיון הרכב של הקנגו.

יש לי ארבע מכוניות נוסעים עם וו גרירה. בשלוש מהן לא מצוין כלל נושא המשקל ברשיון הרכב, וברביעית רשום "משקל לגרירה" שהוא משקל הרכב בעת השקילה ועוד 71 ק"ג, משקל נהג ממוצע על פי הספרים.

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי, בשאר המכוניות לא היה רשום מה מותר להן לגרור. באחת היה רשום, כמו שאתה אומר, המשקל העצמי פלוס נהג. זה כנראה תלוי איזה סוג קפה נתנו בבוקר לפקידה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...