Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך ליצור תרבות מוטורית בארץ

עופר106R16V
שימו לב! השרשור הזה בן 7620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחד הסיבות שפתחתי את הנושא הזה הוא שבעצמי אני לא יודע מה ואיך לעשות כי פשוט זה ניראה לי דבר מסובך ועד בלתי אפשרי אז אולי לכם יש פיתרון לגבי העניין הזה או אפילו לפחות משהו שאתם חושבים שצריך לעשות,בשביל לקדם את תרבות הנהיגה בארץ.

מהי תרבות נהיגה :?: אני יגיד לכם למה אני מתכוון.

אני מתכוון להתנהגות שזה הדבר הכי חשוב בעניין הזה לדוגמא:כל האנשים שחושבים שהם

גברים אם הם עושים את כל מיני "הביצועים" האלה במיפגשים. או למשל עוד משהו שזה לצערי צובר תאוצה, לתלוש לאימפרזה את הספוליר. אני פשוט לא מבין את זה

ועוד דוגמא חשובה היא שהייתי במפגש בחיפה היה מעניין מבחינת מכוניות אבל הרבה אנשים

שם חשבו שהם גברים ואני ואני ואני. פשוט לא דיברו שם לעניין כל אחד רצה להשוויץ אם האוטו שלו זה לפחות היה הרושם שלי לגבי מה שהלך שם.

ועוד משהו שעיצבן אותי נורא זה שעמדתי לצאת היה שם עוד ראלי ובעל הרכב עוצר אותי

ושואל "תגיד מה האוטו שלך מונמך" אני אומר לו שכן ופתאום הוא וחברים שלו מתחילים לצחוק על האוטו שלי שהוא עגלה ורוצים רייס עכשיו.

טוב למרות שזה באמת עיצבן אותי ורציתי לצאת מהאוטו התאפקתי למרות שהם צחקו והתחילו לסתלבט אליי ועל האוטו פשוט לא רציתי לרדת לרמה שלהם. ואמרתי להם שאין לי דלק וביי.

בקיצור מה צריך לעשות בשביל לקדם פה תרבות שלמה של התנהגות,נהיגה,מרוצים,שיפורים בארץ וכל מה שקשור לספורט המוטורי שנקרא תרבות נהיגה :!:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהבעייה היא לא שאין תרבות נהיגה אלא שאין תרבות. כמו שתרבות פוליטית יכולה לנוע בין דיונים פילוסופיים על מהות החופש לבין דיונים בבית המשפט על רצח ראש הממשלה, תרבות מוטורית יכולה לנוע בין שיחות על טאציו נובולארי והחלקות הכוח שלו לבין שריפת צמיגים מטומטמת ברייסים על כבישים ציבוריים. פני התרבות המוטורית כפני העם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט אין שום קשר בין הדברים שאמרת לבין תרבות נהיגה...

למשל גניבת ספויילרים , איך זה מתקשר לנהיגה - זו פשוט גניבה לשמה.

דבר שני שיצחקו שים זין מה כבר יכולים להגיד כל עוד זה רק דיבורים זה לא ראוי לתגובה.

החיים הם כמו מנה פלאפל, איך שלא תשים הטחינה - תמיד ינזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובנוסף - לפנות את הנתיב השמאלי, לא לדבר בפלאפון בזמן נהיגה, לא ליצור פקקים בכביש החוף כדי לעשות פתיחה, לא לנסוע במקביל במהירות 15 קמ"ש בכביש החוף כדי לדבר, להראות איתותים וכ' וכו'...

דברים שאני לא רואה בכביש בכלל, ובדרך למפגש בפרט..

אם מי יש לדבר אם הקהילה שלנו גם כזאת? אני מזועזע עד עכשיו...

וזה לא שאני איזה מצתדק, אני רחוק מלהיות מושלם - אבל יש דברים שמשתייכים לתרבות מוטורית והם דבר קדוש בשבילי...

למשל איתויתים - רק אם אני בכביש ממש ממש ריק ואני לוקח פניה מאתגרת, אני יכול להרשות לעצמי לעבור נתיבים בלי איתותים ובלי כלום..

בשבילי איתות זה תקשורת על הכביש, אני מודיע מה אני הולך לעשות... אם כולם היו מאותתים היו נמנעות המון תאונות, אבל הרוב חושבים שזה סתם פעולה מיותרת!

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא עצמית, למשל, היא לדעתי בין הדברים היותר משפיעים.

אם שכחת לעמוד בנתיב הנכון ברמזור, ואתה מאותת ומישהו מסמן

לך להכנס, זה מאד נחמד.

אם מישהו חונה על המדרכה בדיוק בפניה וחוסם לך את כל השדה

ראיה, זה מעצבן.

כמה שפחות קריזות בכבישים - יותר נהיגה רגועה.

אנחנו עם עצבני, אבל אפשר להתגבר על זה.

לחשוב חיובי זה באמת דבר מאד קל, לפחות לדעתי.

למה במפגש הגדול בצפון לא נסעו כולם בשיירה יפה ארוכה ומסודרת?

כי האנשים שבאו למפגש רצו רק שואו-אוף, חוץ מאחוז קטן.

אם היו מתנהגים לפי ההנחיות, והיתה חשיפה תקשורתית חיובית,

אז ההינו עושים עוד צעד.

לפני כשלושה שבועות היה ארוע של מועדון ה5 במודיעין,

שזכה לסיקור בחדשות מהדורה מרכזית, והיה ממש מדהים.

חבל שלא כך המצב אצלנו.

כנראה שמועדון ה5 מבוגרים ואחראים, וכל בעלי המשופרות למניהם

הם סתם ילדים שעוד לא מבינים ולא ממש אכפת להם.

הפעילות בפורומים היא בהחלט מאד חיובית, ומתפתחת לאט לאט.

כל חור בלילה שחור, אבל של ג'ינג'יות זוהר בחושך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לנו בארץ בעיה ספציפית עם תרבות נהיגה.

הבעיה היא עם התרבות בכלל. אפשר לסכם אותה במלים "בעיה של כבוד".

ואני לא מדבר על "הוא חתך אותי הוא פגע לי בכבוד, ובכבוד של האמא שלי אני אחתוך אותו".

אני מדבר על כבוד עצמי, כבוד מקצועי, כבוד לאומי, כבוד לזולת ולרכושו.

בעיית תרבות לדוגמה - אם חברה פרטית עושה עבודה לא טובה - אנשים יפסיקו לקנות ממנה, והיא תפשוט רגל.אבל אם המדינה עושה עבודה לא טובה בכל תחום מונופוליסטי שלה - האזרחים אצלנו יקטרו קצת ויעברו על זה לסדר היום.

למה אני מתכוון?

למשל להוא מיחידת הבינוי בצבא, ששאלתי אותו אם הוא היה מוכן לקבל בבית שלו עבודה כמו שהוא עשה בבסיס. כשאמרתי לו שאם הייתי רואה עבודה כזו בבית שלי הייתי תובע את המשפץ, הוא רכן לעברי ולחש לי בחביבות "בינינו - זה צבא פה, זה לא הכסף שלך".

כשאיימתי עליו בקבילה - הוא התעצבן, ומאז היחידה שלי לא קיבלה שירות מיחידת הבינוי.

ברור שלבחור הזה אין כבוד עצמי, ואין כבוד מקצועי בגרוש. בעצם אין לו שום כבוד חוץ מה"כבוד של אמא שלו". חלאה.

זו בערך גם המנטליות של כל הגורמים הקשורים לתחום התחבורה - כולל מע"צ.

למי באמת יש כח להילחם בעצמו ועל חשבונו עם מע"צ והמחלקה המשפטית שלהם - אנחנו מעדיפים לספוג את הסיכון בדרכים, את הבלאי למכוניות ואת העצבים שלנו ולא להילחם על כך שמע"צ תעשה עבודה טובה.

אני רוצה לראות את עובדי מע"צ באים לכביש שהם סללו שנתיים מיום סלילתו, ואומרים בגאווה לילדים שלהם עם ברק בעיניים: "אתם רואים... הכביש הזה נסלל בזכותי", תוך שהם מצביעים על אוסף הבורות, התלוליות, הגבשושיות, החריצים והסדקים הנקראים "כביש".

ברור שהילדים יתביישו בהורים שלהם. אולי זה יהיה צעד בכיוון הנכון.

בעיה נוספת של תרבות במדינה שלנו היא שתמיד מחפשים אשמים, ודורשים ועדות חקירה כדי "לדעת מה קרה ומי אחראי". למה אף פעם לא דורשים ועדות חקירה כדי לדעת "מה לעשות כדי שזה לא יקרה שוב?"

למה כשבצומת מסוים קורות הרבה תאונות, הפעולה היחידה של הרשויות היא לנקות את הזכוכיות והדם מהכביש. למה אף אחד לא חושב משהו בסגנון: "אם קורות הרבה תאונות בצומת, אולי כדאי לשפר את הצומת?"

ההודעה הזו יצאה לי ממש לא מסודרת, ויש לי עוד הרבה דוגמאות, ומעט זמן, אז אני אחתוך כאן את רצף הדוגמאות (ואת הנסיונות לסדר את המחשבות שלי) ואסכם, שעד שלא יתחילו להטיל אחריות אישית על גורמים שאחראים למחדלים במדינתנו בכלל ובתחום התחבורה בפרט - אנחנו לא נראה שיפור מספיק בשום כיוון במדינה הזו.

איתן

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר?

יש הרבה קטגוריות שבהם ההתנהגות בארץ גרועה, אבל גם ישנן קטגוריות טובות.

יש פה ערכים טוביןם ותרבות טובה של:

צדקה ועזרה לזולת, חברות וסחבק, אוכל, בילויים, מסורת. (בטוח יש עוד... :wink: ).

זה לא שאפשר להגיד הכל חרא אז גם זה חרא.

אפשר לשפר כל דבר לגופו, כמו שנאמר - "כבשה כבשה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוף, כבר כתבתי את התגובה במקום אחר ...

http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?p=105272#105272

אני מסכים עם כל מי שכתב שהבעיה היא בתרבות ולא בנהיגה. אנשים לא מבינים שאי ציות להוראות/נורמות/חוק, בעיקר במה שנוגע לאינטראקציה עם אנשים אחרים, זה בומרנג שחוזר אליהם בסוף מאותם אחרים.

עיין ערך: התנהגות ישראלית בעמידה בתור, התנהגות ישראלית בדיבור בטלפון סלולרי, התנהגות ישראלית בתרבות דיבור בוויכוח. אפילו התנהגות גופנית בסיסית: במעלית - שימו לב האם ישראלים שמחכים למעלית יחכו קודם שיצאו האנשים שבפנים (שזה הגיוני, מהיר ומועיל לכולם) לפני שינסו להיכנס.

הנה למי שרוצה השוואה לאיטליה ולצחוק (קרדיט לאישפוז):

http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?t=12485

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להתחיל בזה.

ליצור מפגשים עם אנשים איכותיים ולסנן את המופרעים.

זה יכול להצליח בזה שאותם אנשים מופרעים שירצו להצטרף יצטרכו "להתחנך" או שזה יכול לא להצליח בזה שהם בעצמם יקיימו מפגשים למופרעים, ואז יהיה בלגן.

הנושא מסובך מידי וארוך, אבל מה שאני בא לומר שהכל מתחיל מכסף. אם אין כסף אין תרבות וחינוך. אם אין תרבות וחינוך אז מה שאני מרגישים יום יום על בשרינו היא התוצאה.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הספקתי לקרוא את כל התגובות אבל בקשר לנושא, הבעיה היא לא בתרבות נהיגה בכלל, הבעיה בתרבות של העם הישראלי הזה.

בטח שזה בא לידי ביטוי בנהיגה, אוטו זה כוח, כל אהבל עכשיו מקבל רכב - הכי הורג אותי החבר'ס בני ה18 הילדי שמנת שאבא שלהם קונה להם מכוניות במאות אלפים, שלא יודעים כלום מהחיים שלי ערסים מטומטמים שכל החיים שלהם זה פוזות.

אין פה תרבות נקודה!

זה בא לידי ביטוי כשאתה עומד בתורים, (אותו דבר בפקקים)

הכל אותו דבר, הכל עניין של חינוך, נראה לי שדיברתי על זה פעם אני לא זוכר אם פה או בYNET

בכל מקרה.. הבעיה בחינוך,- התרבות המוטורית פשוט באה לידי ביטוי בצורה בולטת כל כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להתחיל בזה.

ליצור מפגשים עם אנשים איכותיים ולסנן את המופרעים.

זה יכול להצליח בזה שאותם אנשים מופרעים שירצו להצטרף יצטרכו "להתחנך" או שזה יכול לא להצליח בזה שהם בעצמם יקיימו מפגשים למופרעים, ואז יהיה בלגן.

שמוליק

למה לא? אחלה רעיון.

ברגע שכל המופרעים ידעו שיש מפגשים של מופרעים, הם יסעו לשם,

וכך נשאר הרציניים.

מה אכפת לנו שיהיה מפגשים של מופרעים?

מפיצים בציבור איפה מגיע כל סוג של חובב רכב,

וכל אחד יבחר לאיפה הוא רוצה להגיע.

יהיה קלאסיות (ה5), יהיה משופרות (מקסטיונינג), ויהיה-ילדים-טיפשים-

שלקחו-את-הבלנו-של-אבא-ובאו-להראות-שהם-מגניבים, ויהיהאת החברה

שלנו, שמבינים באמת תרבות מוטורית מהי, וינסו ליצור מפגשים לאנשים יותר איכותיים,

שיגרמו לאנשים פה לצאת ולהפיץ את העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הספקתי לקרוא את כל התגובות אבל בקשר לנושא, הבעיה היא לא בתרבות נהיגה בכלל, הבעיה בתרבות של העם הישראלי הזה.

בטח שזה בא לידי ביטוי בנהיגה, אוטו זה כוח, כל אהבל עכשיו מקבל רכב - הכי הורג אותי החבר'ס בני ה18 הילדי שמנת שאבא שלהם קונה להם מכוניות במאות אלפים, שלא יודעים כלום מהחיים שלי ערסים מטומטמים שכל החיים שלהם זה פוזות.

אין פה תרבות נקודה!

זה בא לידי ביטוי כשאתה עומד בתורים, (אותו דבר בפקקים)

הכל אותו דבר, הכל עניין של חינוך, נראה לי שדיברתי על זה פעם אני לא זוכר אם פה או בYNET

בכל מקרה.. הבעיה בחינוך,- התרבות המוטורית פשוט באה לידי ביטוי בצורה בולטת כל כך.

מה הקשר בין פוזה של אוטו לבין נהיגה גרועה לבין ערסים... את מכליל בצורה טיפשית

"ערסים" יש כאלה שמתפרעים ויש כאלה שנוהגים פי 10 עליך

אז תעשה לי טובה

החיים הם כמו מנה פלאפל, איך שלא תשים הטחינה - תמיד ינזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא הוא לא על מי שנוהג יותר טוב או פחות טוב וזה לא מה שאמרתי..

אולי הכללתי קצת במשהו צודק.

מה שרציתי לומר זה שהתרבות נהיגה בארץ היא תוצאה של התרבות בארץ נקודה ושמן הסתם בנהיגה התרבות בולטת בצורה הכי חזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...