Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה מותר ומה אסור בישראל מבחינת שינויים מכניים לרכב?

שימו לב! השרשור הזה בן 6014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר קריאה של כמה פורומים מהנושא בחו"ל, רציתי לדעת לפי החוק מה מותר ומה אסור לעשות מבחינת שיפורים לרכב בארצנו הקטנה? אני לא מדבר ספציפית על המכונית שלי, אלא באופן כללי. אני יודע שהחוק בישראל מאוד נוקשה מבחינה של החלפת מנועים אבל מה עם שאר השינויים שאנשים עושים בחו"ל למכוניות שלהם, מותר גם בישראל?

שינויים כמו פילטר פתוח, סעפת יניקת אויר קר, החלפת מתלים, בלומ"ז, שינויים למערכת הפליטה....

תודה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל שינוי במבנה הרכב ללא אישור מהיבואן הוא אסור
מה כוללת ההגדרה של מבנה רכב? הרי אם בעל רכב מוסיף לרכב שלו סיומת לאגזוז אני מניח שזה חוקי... ומה עם בעל רוצה להחליף את בלומי הזעזועים של הרכב שלו? הוא צריך אישור יבואן לזה? נראה לי מוזר מכיוון שאין חוק (לידעתי) שקובע שחייבים להשתמש ברכיבים מקוריים של היצרן אז מה מונע ממני להשתמש בבולמ"ז של חברת X במקום היצרן עצמו?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר כל תיקון או טיפול בחלק תחליפי אסור?

אסור לשים פילטר שמן תחליפי במקום המקורי שעולה כפול?

אסור לשים רפידות בלם תחליפיות? (שמורכבות במוסכים מורשים והביצועים שלהן זהים למקור)

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שמותר אבל אסור פילטור פתוח או אגזוז זרימה חופשית או סעפת או כל דבר שגורם לרכב להגיע לביצועים שהם מעל למה שצין היצרן ... וכמובן שיש אגזוזים עם אישורים כמו ITC וסופר ספירנט

Seat Ibiza Cupra 07:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו אי אפשר לעשות משהו?

לעשות מחאה או כל דבר אחר שיתנו לנו לנוע בחופשיות בשיפורים לרכב?

יש לי שאלה, האם מותר לשים אולטרה סגול בתוך הרכב? ממה שהבנתי אי אפשר מבחוץ, אבל אפשר מבפנים?

עוז.

אין על מי לסמוך רק על אבינו מלכנו שבשמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אסור.

זה כמו להילחם בתחנות רוח = חבל על המאמץ.

מה שאני לא מבין זה: אם הכל אסור אז למה מוכרים את כל הדברים האסורים האלה בכל חנות , כעיקרון כולם עוברים על החוק אם מוכרים דברים שהם לא חוקיים לא? או שאני טועה?!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו אי אפשר לעשות משהו?

לעשות מחאה או כל דבר אחר שיתנו לנו לנוע בחופשיות בשיפורים לרכב?

יש לי שאלה, האם מותר לשים אולטרה סגול בתוך הרכב? ממה שהבנתי אי אפשר מבחוץ, אבל אפשר מבפנים?

עוז.

בקשר לאולטרה סגול בטוח האוטו אז ככה

עצר אותי שוטר על זה פעם אבל הוא לא כתב כלום כי הוא לא יכול

כל עוד זה בפנים

אף שוטר בעולם לא יכול להגיד לך מה לשים באוטו שלך

אבל מה שכן אם זה ממש ממש ממש חזק וזה "מפיץ אור כחול" אז זה אסור

אבל גם על זה אפשר להתווכח

אפילו עד בית משפט

ובקשר למחאה כמו שSUBARU אומר חבל על המאמץ

גיא

סובארו DL - חיים רק פעם אחת - מטפלים רק פעם אחת

בית"ר ירושלים אהבת חיי

למלחמה ונצחון - עוצמה חולון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שמותר אבל אסור פילטור פתוח או אגזוז זרימה חופשית או סעפת או כל דבר שגורם לרכב להגיע לביצועים שהם מעל למה שצין היצרן ... וכמובן שיש אגזוזים עם אישורים כמו ITC וסופר ספירנט
למה אסור סעפת אחרת? אם מותר לך להחליף את המתלים למתלים של חברה אחרת (כי הרי לא חובה להחליף לחלק מקורי) מה בחוק אוסר להחליף חלקים במנוע? למישהו יש את מלל החוק עצמו?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במדינה שלנו, כשכל חבר כנסת , ורו התקשורת נגד מהירות, להרשות התקנת חלקים שמעלים ביצועים, רעיון לא ריאלי.

לך תסביר לשר המיותר שיטרית שהאולטרה שלך לא מעלה מהירות ולא מסנוור אנשים אחרים.

הרבה מחוקי התעבורה במדינה הינם יותר מבוגרים ממך, ומאוד לא ריאלים אבל אין מה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אסור.

מה שאני לא מבין זה: אם הכל אסור אז למה מוכרים את כל הדברים האסורים האלה בכל חנות , כעיקרון כולם עוברים על החוק אם מוכרים דברים שהם לא חוקיים לא? או שאני טועה?!!!

מאותה סיבה שמוכרים באנגים בקיוסקים....

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
לא, אסור.

החוק לא אובר למכור, ולא להחזיק, החור אפילו לא אוסר להתקין ברכב(עד כמה שידוע לי), החוק כן אוסר לסוע עם השיפורים!

בארצינו ממש ממש קשה אם השיפורים, אבל זאת לא אומרת שאין שום דבר חוקי!!

כמו שאמרו פה יש לחלק האגזוזים אישורים, במקרים מיוחדים אפשר להחליף מנוע, ולשים אחד גדול יותר(בתנאים מסויימים זה אפשרי!), אפשר גם כמה דברים קטנים הקשורים ליופי!

מה עוד אתם מכירים חוקי?

האם יש דרך כלשהיא, אפילו הקשה והיקרה ביותר להפוך רכב משופר לחוקי?

כשחברה מוציאה רכב, הוא עובר אינספור בדיקות, ואז יש לו אישור לסוע, יש דרך לעבור את כל הבדיקות הנ"ל, או עוד משהוא בסגנון? (השאלה טאורטית בלבד, כך שאל תתיחסו לזמן או לכסף)

מיכאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאילו שמישהו יכול לדעת עם החלפת שסטומים , גילחת ראש מנוע , שמת בוכנות מחוזקות , החלפת לגיר מחוזק וכן הלאה..

תעשו מה שטוב לכם כל עוד זה בטיחותי ולא נראה לעין בלתי מזויינת.. בחיים לא יימצאו את זה ולא ייחפשו את זה אפילו..

לדברים חריגים מהמקובל - אפילו שיוניי מרכב או מנוע - אפשר לקבל לפעמים אישורים ממשרד התחבורה במידה וזה עובר אישור של הטכניון..

בקיצור , עזבו את החוקים כי יש לנו מדינה של בורים ומשרדים מסורבלים וחסרי כל ידע ועניין לעזור לאזרחים. נסו לתמרן בין החוקים ולתכמן את המדינה ואת הבירוקרטיה כי רק כך (לצערי) מתקדמים כאן ומשיגים דברים.

לא מתיימר להיות מומחה באודיו לרכב. אבל לומד כל יום משהו חדש..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...