Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בכיוונים במגבר מונו

שימו לב! השרשור הזה בן 6614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

כמו שאתה יודעים התחדשתי במגבר של הייפוניקס ה 1505D, וזו הפעם הראשונה שאני מתקין סאב ומגבר מונו ברכב, ובכלל שם אחד ברכב שלי ..

עם חיפושים בפורום ועזרה טלפונית מחברים לבסוף הצלחתי ועשיתי עבודה לא רעה,

בכל אופן הבעיה זה הכיוונים,

הסאב עובד טוב אבל משהו לא מסתדר לי .. הגיין במגבר זה בעצם ה LEVEL ? אם כן, הגיין אצלי על אפס וכשאני מעלה אותו יותר הוא מוריד לי מהעוצמה טיפה ואחרי זה איך שלא תסובב אותו הוא יהיה באותו עוצמה אבל אם תחזיר אותו לאפס הוא יהיה יותר חזק..SO WTF ?! ניסיתי להעלות את האות ברדיו דיסק ושמתי אותו עד הסוף,אך עדיין, כאילו שהגיין לא עושה כלום .. מה דעתכם בנושא הזה?

ושאלה אחרונה..מתחבר לי שלט לאורך האוטו וניתן לעלות ולהוריד את העוצמה ..בכל אופן, אמרו לי שהשלט בכלל אמור להיות סגור עד הסוף, כי כביכול זה יותר איכותי ככה..

אבל אצלי אם הוא סגור, הסאב לא עובד. דעתכם גם בנושא הנ"ל.

באמת תודה על כל עזרה ועצה שתתנו,

שימי.

מחפש מגבר 2 ערוצים, 100W ומעלה מבית איכותי בלבד.

להצעות שלחו לה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל בוא נתחיל בזה שהגיין הוא לא LEVEL ולא עוצמה.

ואני חושב שבגלל שהשלט מחובר למגבר לא ניתן לשלוט על הגיין דרך המגבר אלא רק דרך השלט

(במידה והוא מחובר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית כל, אם ציפית לביצועים מטורפים מהמגבר - לא תקבל אותם.

הם מנפחים את ההספקים שלהם (הייפוניקס) ובפועל אתה מקבל פחות.

שנית, תנסה לראות כיצד המגבר פועל בשני האופנים:

האחד - ללא השלט החוטי שלו, ואז תשחק עם הגיין לשביעות רצונך.

השני - עם השלט החוטי, ואז תשחק עימו לשביעות רצונך.

להזכירך, המגבר עובד ונותן את מקסימום התמורה ב 1 אוהם.

כך שאם אתה מחבר אליו סאב של 4 אוהם, אתה לא תקבל יותר מדיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גל אני ממש לא מסכים אם מה שכתבת.

אומנם לא הייתי מגדיר את המגברים שלהם אנדרייטד, אבל היפוניקס עומדים בהצהרות שלהם.

ואת זה אני אומר רק מנסיון.

בכל אופן, ה"שלט" הזה , לא משפיע על הגיין וזה בכלל לא קשור אליו, בהיפוניקס הגיין פועל הפוך, כלומר מ9-0 ההשוואה היא הפוכה, זה לא שאתה סוגר את הגיין הוא מתחזק אלא אתה מוריד לו בעצם את סף הרגישות .

אם אתה רוצה לכוון גיין בזמן שהBASS BOOST מחובר , אתה צריך לכוון אותו על בערך 3/4 ואז לפתוח את הגיין בהתאם.

בגדול לא מומלץ להשתמש ב"שלטים" הללו.

itzik-m111

קודם כל בוא נתחיל בזה שהגיין הוא לא LEVEL ולא עוצמה.

ואני חושב שבגלל שהשלט מחובר למגבר לא ניתן לשלוט על הגיין דרך המגבר אלא רק דרך השלט

(במידה והוא מחובר).

איציק, GAIN= GAIN LEVEL, ובהיפוניקס הם רושמים רק LEVEL.

ושלטי BASS BOOST למינהם לא שולטים עם הGAIN LEVEL של השוואת מתח הכניסה אלא שולטים על הגבר בסלופ מסויים(לרוב 12DB), על תדר מרכזי באיזור ה40-90HZ בד"כ, וזה כולל פוטנציומטר לכייון אותו תדר מרכזי נבחר.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני לא מסכים עם מה שאתה כתבת.

"ואת זה אני אומר רק מנסיון"

תוכל להסביר על איזה נסיון אתה מדבר? ביצעת בדיקות מקיפות למגברים שלהם?

בכל אופן אני חושב שהבעיה היא בכך שהוא חיבר את המגבר לסאב עם התנגדות גבוהה ממה

שהמגבר מיטיב להפיק לו, ולכן התאכזב מההספק.

ב 1 אוהם הוא ייתן תמורה יפה מאוד, אם כי לא לפי ההצהרות שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גל את כוונת המשורר הייתה על בדיקת מעבדה אז התשובה היא שלילית, אבל אז במקרה כזה אני אשאל אותך איך אתה "קובע" שהמגברים לא עומדים בהספקים שלהם?

שאני אומר נסיון אני מתכוון לכך שעבדתי המון עם מגברי היפוניקס על מגוון רחב מאוד של סאבים והרבה שילובים של התנגדויות שונות.

פרט לכך, ההספקים של היפוניקס נמדדים ב14.4V, מה שלא קורה בד"כ ברכב סטנדרטי במיוחד לא בעבודה עם מגברים כאלו.

ופרט לכך, ברכב שלי יש מגבר מונו שלהם BX605, ואצל אחי ברכב יש מונו שלהם דגם BX1205D.

אגב, היום על ה1205D, אני מריץ סאב כמו שלך(בגרסת 10 אינטש= RFR3110).

והסאבים שלנו הם אלמנטים מאוד "בעייתים" , בגלל הנצילות הנמוכה (שלי 83.9DB, אני לא זוכר כמה ה15 אינטש).

אני יודע שהרכב שלי הוא לא ממש דוגמא קלאסית(אלטרנטור 145 אמפר), וגם הרכב של אחי( רכב דיזל עם אלטרנטור של כ130 אמפר).

אגב, אני אהיה יום שישי בחיפה, אני יתן לך לשמוע, ואולי גם סופסוף ניפגש.:).

בגדול אתה צודק, המגברים הללו מיועדים לעבוד בהתנגדויות נמוכות, ובהן הם מפיקים את המירב, אך בפועל גם ב4 אוהם הוא צריך לתת הספק של באיזור ה450 וואט RMS, וזה מספיק בהחלט לסאב כמו קאפה פרפקט.

כנראה שמדובר על כיוון לא נכון.

אתה בטוח שמדובר על DVC 2 אוהם?

לרוב אני זוכר שנמכרים בארץ רק גרסאות הDVC 4 אוהם.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שמדובר על כיוון לא נכון.

אתה בטוח שמדובר על DVC 2 אוהם?

לרוב אני זוכר שנמכרים בארץ רק גרסאות הDVC 4 אוהם.

הסאב שלי הוא סליל בודד של התנגדות 4 אוהם.

אני ינסה לכוון עד כמה שהבנתי ואחזור עם עדכון.

שימי.

להצעות שלחו לה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מגבר 1500D של הייפוניקס חיברתי אותו ל קיקר L7 ב 2 אום שהוא 750 RMS ו מגבר הוא 1000 RMS ב 2 אום ב 14.4 וולט. המגבר היה מזיז את הסאב כל כך חזק בתיבה אטומה של סכ"ה 35 ליטר שחשבתי שהוא יאוף לי מהרכב. לא יודע מה היה קורה בתיבת SPL. זה הניסיון שלי.

לא חושב שהוא פחות חלש מרוקפורד 1001D ב 1 אום.

אני לא עשיתי שום בדיקות ו כמובן שמגברים של הייפוניקס הם לא הכי הכי שבעולם אבל אני חושב שהם משתדלים לעמוד בהצהרות ו לא כמו שאמרו פה "מנפחים" אותם.

בקשר לשלט הוא מיועד לשליטה על BASS EQ מ 0 עד 18 DB.

בקיצור מגבר של הייפוניקס 1500 חייב לעבוד על קפא יפה מאוד גם ב 4 אום. אז לא לזלזל סתם או קי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מנתק את השלט- טוב זה לא עושה.

או שזה יעלה לך BASS-BOOST ואז זה מעוות את הצליל, או שזה מעביר את הGAIN-LEVEL

לשלט.

תוציא את השלט ותראה מה זה עושה.

להערכתי -אתה תתאכזב , כדי להגיע למשהו תצטרך סאב עם התנגדות נמוכה יותר.

הספק המגבר כנראה לא מספיק חזק ב4 אום.

אני חושב הייתי מחליף למגבר אחר.

ZZR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידן אתה מכיר מגבר יותר חזק ב4 אום ?

מן הסתם שיש, אבל המחיר שלו בטח לא שפוי ...

להצעות שלחו לה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם בטוחים שזה המגבר ו לא הסאב? מה הביעה בידיוק? הסאב נישמע חלש או מה?

אני אומר שניסיתי את המגבר הזה על קיקר שזה סאב די חזק. ו עכשיו זה מחובר ל פניקס גולד שהו 500 RMS ב 2 אום כמובן שזה חלש בהרבה אבל לא ביגלל מגבר אלה בגלל סאב. אז עוד פעם מה הביעה? אני לא כל כך הבנתי.

בקשר ל LEVEL כן במגבר לא רשום עוצמה של מגבר אלה רשום עוצמה של אות שאתה מכניס לא כמה שיותר חזק נגיד 4 וולט אז אתה אז את בעצם שם את ה LEVEL קרוב ל 4 אם זה נגיד מכשיר של 2 וולט אז קרוב ל שניים. זאת אומרת להפך כמה שמספר של ה LEVEL קטן יותר כך המגבר יהיה חזק יותר במילים אחרות אתה מכניס לו אות חלש יותר. הסברתי במילים פשוטות כמה שאפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפה דיוקים.

השלט מבטל חלקית את השליטה על ה בס בוסט. (כאשר השלט מנותק. השליטה היא מהמגבר.!)

המגבר צריך לפרק את הסאב.

הנתון שלו הוא 450W.

ונגיד והוא לפחות 350W RMS. לפחות .. וזה מצויין לסאב. וזה אמור להרעיד את הרכב. מנסיון עם הסאב הזה! ספציפית.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם סאונדמן, 350 ואט אמורים להישמע טוב על סאב, כל סאב שהוא .

1.או שאתה מצפה ליותר מדי.

2.או שהמגבר לא מכוון נכון/ או שHU לא מכוון בהתאם, או התקנה לא נכונה.

3.או שהמגבר לא מספק 350 ואט ב4 אום.

ZZR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפה דיוקים.

השלט מבטל חלקית את השליטה על ה בס בוסט. (כאשר השלט מנותק. השליטה היא מהמגבר.!)

המגבר צריך לפרק את הסאב.

הנתון שלו הוא 450W.

ונגיד והוא לפחות 350W RMS. לפחות .. וזה מצויין לסאב. וזה אמור להרעיד את הרכב. מנסיון עם הסאב הזה! ספציפית.

מישהוא אמר אחרת?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נתחיל בזה ששומעים כרגע פשוט מדהים! וחזק לא פחות!

א.ניתקתי את השלט

ב.העלתי טיפה את ה LEVEL

ג.העלתי את הבאס דרך המערכת, כלומר איפה שחותכים ומעלים את עוצמת הבאס ברמקולים מסתבר שזה משפיע גם על הסאב! (אם ידעתם את זה,מצויין .. אני לא! :smile: )

שלושת הדברים הללו שינו לגמרי והסאב נשמע מצויין, שלא נדבר שהוא מרעיד בצורה מטורפת את הרכב ואפילו גורם לי ללחץ באוזניים... (אני צריך להלמיך אותו או לשחק עם הכיוונים, ד"א במערכת, בשליטה על הסאב יש לי עוצמה עד 8 והוא עכשיו על 3 וזה מטורף מאוד..)

בכל אופן אני מאוד מרוצה, ובאמת תודה לכל מי שעזר וייעץ ולכל מי שזוכר אותי בזמנו כמה שאלתי וחקרתי ושיגעתי אנשים ולבסוף הגעתי לאן שרציתי, באס מעולה! (כן כן צריך לשדרג את הרמקולים אסף כבר ציין זאת :wink: )

שימי.

להצעות שלחו לה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...