מציג תוצאות 1 עד 12 מתוך 12

נושא: מיתוסים בקשר למגברים.

 1. #1
  כותב. הרבה. הסימלון של EyalR
  תאריך הצטרפות
  אוקטובר 2002
  הודעות
  8,506
  טוב ישנו את הוויכוח האינסופי על איכות הצליל של המגבר. ובכן שוב אני מביא ציטוט של ריצ'ארד קלארק. הסיבה שאני מביא את הציטוטים האלה היא בגלל שאם בן אדם עם קבלות אומר את הדברים הללו יהיה לכם אולי יותר קל להאמין מאשר בן אדם שאתם לא מכירים.

  when modern amps are operated within their LINEAR OPERATING RANGE the differences are so small that they are below the limits of human detection--this doesn't mean there aren't differences--I am just saying I haven't found anyone who could hear them--perhaps somewhere there is just one superhuman? Now the thing that gets me is that everyone talks about how great their amps sound--they attribute it to this spec or that spec---but if they are really hearing a difference it is one of two things---the settings are different or the amp is overloaded---if the amp is overloaded then what value is the distortion spec or anything else. Have you ever seen anyone in car audio spec something really important like overload recovery time, or what about the presence or absence of spurious signals when the amp is overloaded, or the frequency spectrum of those signals? Since I am saying that the most audible spec is caused by not enough power-------- that is why I say that the most important spec for an amp is total power at a sensible distortion level like 1 or 2 percent. So whats really important in an amp---relilability--reputation of the manufacturer(in case you do have a problem)--power--how does it sound when it is overloaded--these are the things that matter---not how many zeros are in the distortion spec and all the other stuff that everyone gloats over

  ריצ'ארד קלארק למי שלא יודע ערך את מה שנקרא אתגר המגברים. הוא הציע פרס של 10000 דולר לאדם שיצליח להבדיל בין איכויות המגברים כאשר הם מורכבים על אותה המערכת ונותנים את אותו הוואט. זה היה לפני משהו כמו שנתיים, עד היום אף אחד לא זכה.


 2. -

 3. הסימלון של מנהל-המערכת
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  תל אביב
  הודעות
  1000

  חשבתם פעם מה הוא הרכב הכי מתאים לכם?

  היי, אני היועץ האוטומטי של קארספורום לבחירת רכב
  אני אשמח לעזור לך בבחירת הרכב הבא שלך. אני כבר מחכה לך ומבטיח שתוך פחות מ-2 דקות נמצא את הרכב המושלם בשבילך. ואם לא, השירות חינם.
  סתם! , אני צוחק. השירות תמיד חינם! כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ כאן

 4. #2
  אחד שמבין
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  The wrong guy, at the wrong place, at the wrong time.
  הודעות
  14,198
  שאלה לגבי תחום העבודה של המגבר.
  זכור לי שהמגברים החזקים ביותר של פיוניר עבדו (נכון ללפני שנתיים ,לא עקבתי עד היום) ב-CLASS A.
  עכשיו , מעבודתי הקודמת , ידוע לי שמגברי שידור (בתחום הלווינים ,לא קשור) עבדו בקלאס AB , שזה אומר על סף תחום הרווייה.
  דבר זה אפשר למגברים הללו לקבל הספק מבוא כמעט ללא הגבלה ,כי לא משנה כמה הספק נכנס (כמובן מעל סף מינימום) , המגבר כבר עובד בתחום בו אינו יכול להיכנס למצב רווייה ולייצר בעיקר רעש.

  ידוע לך אם יש קשר כלשהו למגברי אודיו לרכב? מה זאת אומרת CLASS A?

 5. #3
  כותב. הרבה. הסימלון של EyalR
  תאריך הצטרפות
  אוקטובר 2002
  הודעות
  8,506
  במקום שאכתוב סתם קח לינק להסבר מעולה, ובכלל אתר מעולה.

  http://www.eatel.net/~amptech/elecdisc/ampclass.htm

 6. #4
  נהג שודים (> 1000 הודעות)
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  הודעות
  1,147
  שטויות מוחלטות
  לפי טענתך למעשה כל מגבר שאחבר למערכת, בהינתן הספק דומה ייצר סאונד דומה.

  ובכן, אני לא יודע כמה מגברים יצא לך לשמוע אבל זאת שטות מוחלטת.
  לכל מגבר יש את הסאונד הייחודי שלו, חלקם חמים, חלקם קרים, חלקם מעשירים צלילים, חלקם מנפים צלילים, יש כאלו שדוחפים ויש כאלו שצריך לדחוף אותם.

  ההבדלים באים לידי ביטוי באיכות הרכיבים, איכות הנגדים, איכות הקרוס הפנימי של המגבר, הספק, הממירים וכמובן בסאונד אליו כיוונו המהנדסים.

  אני מוכן להוכיח לך את זה ע"י חיבור מגבר אחר למערכת שלך, נראה אם לא יהיו הבדלי סאונד.

 7. #5
  כותב. הרבה. הסימלון של EyalR
  תאריך הצטרפות
  אוקטובר 2002
  הודעות
  8,506
  זה מה אני הכי אוהב, שאנשים אומרים שטות מוחלטת על דברים שהם לא יודעים.
  טוב נתחיל בזה שציינתי שעל הקרוסאוברים הבס בוסט וכל מה שמעבד את הצליל בדרך כל כלשהי צריך להיות מכובה, כי בזה כן יכול להיות הבדל.

  אתה יודע איך מגבר עובד?? אם היית יודע היית מבין שהוא לא משפיע בשום דרך על הצליל הוא לא מעבד אותו בשום דרך והוא אינו משנה את התוכן המוסיקלי. הוא סך הכל לוקח את הסיגנל ומגביר אותו.

  כמובן שיש הבדלים בין מגברים ואפילו שני מגברים של אותו דגם יכולים להיות שונים בנתונים מסויימים, האם ניתן לשמוע את זה? לא!

  מגברים שדוחפים וכאלה שצריך לדחוף???
  מעשירים צליל?? איך בדיוק?? מה בדיוק הם יכולים להוסיף להקלטה המקורית??
  מנפים צלילים? שוב אם היית מבין את עקרון ההגברה היית מבין שזה לא נכון.
  מהנדסים כיוונו לסאונד??? דבר עם מהנדס אלקטרוניקה ונראה מה הוא יענה לך על זה.

  ההבדל היחידי שתשמע בהבדל בין מגברים הוא העוצמה שלהם.

  אם תיקח מגברים של 10 חברות ותמדוד שהם מוציאים את אותו ההספק בדיוק, לא תוכל להבדיל בינהם.
  אני מבטיח לך שכשהשוות מגברים לא מדדת באף אחד מהם עם הם נותנים את אותו הספק מדוד, וכמו כן לא השוואת אותם כאשר כל סוג של פרוססור שמצוי עליהם כבוי.

  זה מאוד מגוחך שאתה אומר על זה שטויות, ערכו כבר מחקר מקיף על זה ואלו התוצאות שמצאו, איזה מחקר אתה ערכת?

  אה ואם אתה כל כך בטוח בעצמך למה שלא תיצור קשר דרך אי מייל עם ריצ'ארד קלארק ותודיע לו שיש לו עוד מתחרה שבטוח שהוא יכול להבדיל בין מגברים ולזכות ב10000 דולר. אני בטוח שהוא יהיה מאוד מופתע

 8. #6
  נהג שודים (> 1000 הודעות)
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  הודעות
  1,147
  אתה לוקח מצב נתון שלא מתקיים כמעט במציאות.
  בד"כ יש נתונים רבים שמשפיעים על הסאונד מהרגע שהוא יוצא מה HU ועד שהוא מגיע לרמקול כגון מעגלים אלקטרונים שפועלים במגבר (ורובנו מפעילים אותם) קרוסים פסיביים אשר מורידים את ה Dumping Factor בשל עבודה במתח גבוה וכ"ו וכ"ו.

  כמו כן בחלק מהמגברים אתה מאבד צלילים בדרך בגלל מעגלים זולים אשר לא מגבירים בצורה אחידה את כל טווח התדרים.

  אף יותר מזה, לגבי מגברים שדוחפים וכאלה שלא - אני מתייחס לנתונים המוגזמים של חלק מהיצרנים. הרי כמוני אתה גם יודע שהיום בנטאקשן מציעים מגברים של 400RMS ב 600ש"ח. הרי אם נבדוק אותו , גם אם יוציא 100 אני אהיה מופתע.

  יש תמיד חשיבות לאיכות של מעגלים ורכיבים בסאונד.

 9. #7
  כותב. הרבה. הסימלון של EyalR
  תאריך הצטרפות
  אוקטובר 2002
  הודעות
  8,506
  בקשר למגברים דוחפים או לא זה לא משנה כי אני אמרתי שכל עוד שיש לשניהם אותו הספק מדוד ולא מוצהר. מה שקורה בחברות טובות יותר הם מעריכים את המגברים שלהם (UNDERRATED) בעוצמה נמוכה יותר ממה שהוא באמת נותן לכן לפעמים אם כתוב שהוא 2X100 הוא בעצם יהיה 2X120, וחברות בולות מעריכות את המגברים שלהם ביותר ממה שהם נותנים (OVERRATED) ואז מגבר שכתוב שנותן 2X100 ותן 2X60 למשל.

  בנוגע לקרוסאוברים, כן יש הבדל בין איכות הקרוסאוברים, למרות שהבדל ב DAMPING FACTOR לא תשמע. יש נתונים חשובים במגברים כמו איך הוא עומד בCLIPPING וכדומה אבל לא מפרסמים אותם.

  אתה לא מאבד תדרים בדרך, זה פשוט לא נכון. כל עוד לא הופעל שום קרוסאובר או סינון אחר של הצליל הסיגנל מוגבר אותו דבר ולא חלקים ממנו יותר ופחות.

  כשאתה משלם על מגבר יקר אתה משלם על אמינות, עוצמה מוצהרת לפחות, איכות הקרוסאובר וכל פיצ'ר אחר שיש עליו, עמידה בהתנגדות נמוכה, שירות לקוחות וכדומה.

  ושוב שני מגברים שנותנים את אותה עוצמה מדודה וכל סאונד פרוססור שיש עליהם מכובה ישמעו אותו הדבר. זאת עובדה.

 10. #8
  נהג שודים (> 1000 הודעות) הסימלון של Roy
  תאריך הצטרפות
  אוגוסט 2002
  הודעות
  1,285
  וואלה, אני ארים טלפון לחבר עם 4 מונובלוקים של מרידיאן, אני אגיד לו שהוא יצא טמבל, הרי זה מונובלוק בלי פרוססורים, היה יכול להביא מגבר פצצות של PILOT, באמת יצא טמבל...
  או אולי הריצ'ארד הזה קצת לא מובן (לא אגזים ואגיד טמבל, אני לא מכיר אותו), אין אין אין אין !!!!!!! מצב ששני מגברים באותו הספק ישמעו אותו דבר. יש כ"כ הרבה הבדלים בחלקים הפנימיים (שמעת פעם על JITTER??).
  אני מסכים שבמגברים של 10K ההבדלים הם די זניחים (וגם בינם לבין כאלה ב-14K).

  נכון שמגבר אמור!! להגביר אותות וזהו, נו אז? גם קיה אמור להיות אוטו טוב. אף פעם לא אמרו לך שאמור זה שם של דג???

  הרי אנחנו לא חיים במערכת סגורה, מספיק שבאחד המחברים של הכבלים יש יותר אלומיניום מאשר באחר, כבר יהיה לך הבדל *כלשהו* בצליל, ברגע שההולכה נפגעת יש עיוות בצליל.

  הצליל המגיע מה-HU (בהנחה שהוא מגיע דיגיטלי ולא בעזרת DAC פנימי וזול) יכול להיות מפוענח בצורה שונה (הכוונה בפיענוח מדיגיטלי לאנלוגי) בין אם זה בגלל מהירות שעון, בין אם זה בגלל מעגלי פיענוח שונים ועוד... אם תרצה אני אנסה להעלות לכאן תמונה שתסביר את זה.

 11. #9
  כותב. הרבה. הסימלון של EyalR
  תאריך הצטרפות
  אוקטובר 2002
  הודעות
  8,506
  אף פעם לא אמרתי שאין הבדל בין הד יוניט להד יוניט.

  יש המון הבדלים בין מגברים, וכבר מנינו אותם, אם המגברים מוציאים את אותה עוצמה מדודה אז בכל זאת יש הבדלים אבל אתה פשוט חי באשליה שאתה יכול לשמוע אותם.

  בקיצור בוא לא נתווכח, כן ריצ'ארד קלארק טמבל, אם אתה כל כך בטוח למה אתה לא נוסע לארה"ב והולך לזכות ב10000 דולר? זה יממן לך את ההוצאות ועוד ישאר לך כסף לטיול נחמד.

  השוואת פעם מגברים תוך שאתה מודד את העוצמה ומכבה כל פרוססור על המגבר? משום מה ממש לא נראה לי.

  אני יודע שקשה לקבל את זה, גם לי היה, אבל אף פעם לא קפצתי ואמרתי שטויות או טמבל רק בגלל שלא הסכמתי, כנראה בגלל זה גם למדתי. ואין לי בעיה אני ממש לא בא לחנך את העולם, כל אחד רשאי להחזיק בדעתו, אפילו אם אין לה בסיס.

 12. #10
  נהג שודים (> 1000 הודעות) הסימלון של Roy
  תאריך הצטרפות
  אוגוסט 2002
  הודעות
  1,285
  לא אמרתי שהוא טמבל, הוא בטח מבין יותר ממני, אמרתי שהוא כנראה לא הובן נכון.

  כן, עשיתי בדיקות עם מגברים, עם אותו ה-SETUP, כל מה שהוחלף היה המגבר ששימש כ-POWER נטו (הרי רוב מגברי ה-HIGH-END הינם POWERים בלבד).
  בדקתי מגברים החל מ-5K (רוטל למשל) דרך 10-15K (ימהה A1 כאשר מתנהג כפאואר בלבד, MUSICAL FIDELITY פאואר CR3.2) ועד לכאלה במחירים אסטרונומיים (MBL, PLINIUS, KRELL ועוד).
  נכון, ההבדל מועט בין אותם מגברים באותה רמה (ד"א אני חסיד של הדעה שאומרת שההבדלים לא כאלה גדולים), אך מגברים ברמות מחירים שונות, גם אם כולם איכותיים, יש הבדל גדול ביניהם. זה היה מדהים לשמוע איך בדיסק של שלמה ארצי (האוסף המשולש) באחד השירים פשוט שומעים את המתופף מקשקש מאחורה ומפיל משהו, רק חבל ששמעתי את זה בולט במיוחד ב-MBL וב-M.F אך בימהה זה לא היה כ"כ ברור (אם לא הייתי יודע שזה שם, לא הייתי שם לב).

  בגדול שנינו מסכימים, אך אתה מדבר על מערכת סגורה ותנאים תאורטיים לחלוטין. מספיק שיהיה הבדל קטן באחת ההלחמות של הקבל, בעקבות זאת הספק שונה יעבור (או רעידה כלשהי) וכך ישתנה האות המפוענח. נכון, לא בטוח שאשים לב לכזה פסיק קטן. אך בין זה ובין להגיד שמגבר 100W של חברה לא ידועה מהמזרח ומגבר 100W של CONRAD JOHNSON ישמעו אותו הדבר, המרחק גדול כמרחק מזרח ממערב (או כמרחק ה-FZR מפוסמן).  עכשיו בנושא אחר. אני לא מבין במערכות לרכב, מה שאני מחפש זה רדיודיסק MP3 במחיר הנמוך ביותר (אבל שלא יהיה גרוטאה), את הכסף אני שומר למערכת בבית. איזה MP3 מומלץ, ראיתי באתר ש-RF ו-JVC הם הכי זולים. שווים את המאמץ? יש המלצות אחרות?, המערכת תכלול זוג רמקולים קדמיים ו-HU, גם ככה היא לא תפעל הרבה (גלגל"צ וקצת מוסיקה צרובה מהבית).

 13. #11
  כותב. הרבה. הסימלון של EyalR
  תאריך הצטרפות
  אוקטובר 2002
  הודעות
  8,506
  האיש הובן לגמרי וזאת הייתה כוונתו וגם במבחן שלו ניתן היה לחבר מגברים ביתיים. ושוב אני אומר שלא השוות תוך מדידה של העוצמה אלא של מה שכתוב על המגבר, וזה שונה בין כל מגברים אפילו של אותו הדגם.
  זה לא משתנה בהלחמה של קבל כי אם יש מגע אז זה בסדר אם אין אז זה לא.
  ולא דיברנו על מגברים שמשום מה דפוקים, דיברתי על מגברים תקינים לחלוטין.
  שוב אני לא מדבר על משהו של חברה לא ידועה לגמרי שלא עומד בתקן הכי בסיסי. אני מדבר על מוצרים של חברות ידועות בין אם הן לא משהו, נגיד CRUNCH ובין אם הם BRAX.

  אל תשווה בין רסיברים ביתיי שיש בהם כל מיני סוגים של סאונד פרוססורים, אני מדבר על מגבר ערום שרק מגביר את הסיגנל ולא משנה אותו בשום צורה.
  זה הלינק לתנאים:
  http://www.carsound.com/ubb/ultimate...=005212#000003

  ואם אתה רוצה לקרוא עוד תעשה חיפוש בCARSOUND על ה AMP CALLENGE.

  בקשר לMP3, היחיד שאני יכול להמליץ עליו זה הJVC 707 שיש לי, הוא גם בין הכי מהירים בטעינה ומעבר בין שיר לשיר אם לא המהיר מכולם. אבל תשמע פידבק מאנשים שיש להם אחרים, פשוט לא חקרתי אף פעם על הזולים ביותר רציתי את זה עם התמורה הטובה ביותר לכסף.


 14. תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  תל אביב
  הודעות
  1000

  הודעה פירסומת

  עומדים לחדש את ביטוח הרכב?
  לחצו כאן וקבלו הצעות לביטוח online

 15. #12
  אחד שמבין
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  The wrong guy, at the wrong place, at the wrong time.
  הודעות
  14,198
  הכי שווה לדעתי זה הקנווד 7018 , 300 ירוקים בדיוטי ,למרות לא מעט מגרעות ובראשן השהייה עצומה בין השירים.
  RF נראה כמו עסקה מצויינת אם מביאים מחו"ל .
  אחרים ,כמו JVC ,או אלפיין ,לא מכיר.

נושאים דומים

 1. שאלה בקשר למגברים
  By GIMELY in forum פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
  תגובות: 6
  הודעה אחרונה: 29/12/04, 0:08
 2. עזרה בקשר למגברים
  By master_bebe in forum פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
  תגובות: 1
  הודעה אחרונה: 27/10/04, 10:45
 3. שאלה בקשר למגברים....
  By <<TIBURON>> in forum פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
  תגובות: 1
  הודעה אחרונה: 07/03/03, 12:14
 4. שאלה בקשר למגברים
  By HondaS in forum פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
  תגובות: 2
  הודעה אחרונה: 23/02/03, 20:12
 5. מיתוסים בקשר לכבלים.
  By EyalR in forum פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
  תגובות: 13
  הודעה אחרונה: 14/10/02, 23:58

כללי פרסום הודעות

 • לא באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
 • אין באפשרותך לפרסם תגובות
 • אין באפשרותך לצרף קבצים
 • אין באפשרותך לערוך הודעות
 •