Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורות ללוח מחוונים. האם ניתן לשים 5 וואט במקום 3 וואט?

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 6627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

רציתי לשאול האם מישהו התנסה עם נורות בהספק 5 וואט ללוח מחוונים במקום הסטנדרטיות של 3 וואט?

האם זה עלול להמיס \ לפגוע באיזושהי מערכת בלוח מחוונים?

תודה לעונים!

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לשים אבל זה עלול לסנוור אותך בלילה, לגבי המסה של פלסטיקים וכאלה, לא נראה לי שיכול להיות נזק.

היה לי חבר ששם נורות יותר חזקות בסובארו , באמת התאורה הייתה הרבה יותר חזקה אבלך בלילה זה כ"כ חזק שזה מפריע לעין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו בדיוק. אני מעוניין לשים תאורה קצת יותר חזקה. ה 2 וואט האלה נראים לי בדיוק כמו תוספת העוצמה שאני צריך.לגבי המסה של פלסטיק - לא נראה לי הגיוני ש 5 וואט יתיך פלסטיק.

דני ורפי מה יש לכם להגיד בנידון?

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים.

רציתי לשאול האם מישהו התנסה עם נורות בהספק 5 וואט ללוח מחוונים במקום הסטנדרטיות של 3 וואט?

האם זה עלול להמיס \ לפגוע באיזושהי מערכת בלוח מחוונים?

תודה לעונים!

איתמר.

ספר את זה לחשמלאי הגאון, ששמו ומיקומו אינם ידועים לי כי הכל התרחש אצל הבעלים הקודמים של הרכב, ששם אצלי באוטו נורות של 5W במקום 3W בלוח השעונים - וגרם לשריפת המגע (התפייחות המגע) באחד הקונקטורים שמתחבר ללוח השעונים ואחראי על אספקת החשמל לתאורת לוח השעונים.

הסיפור הוא פשוט:

4 נורות ללא בסיס, בעוצמה של 5W, הורכבו בלוח השעונים במקום נורות ללא בסיס בעוצמה של 3W. למען הסר ספק, לא מדובר באותו גודל נורה כמו הנורות הפיצפוניות של ה 1.2W ללוח שעונים אלא נורות מעט יותר גדולות שבחלק מהמכוניות משמשות לתאורה לאור מספר, תאורת אור חניה וכד'.

אותן 4 נורות, המשמשות לתאורת לוח השעונים, אינן היחידות בכל הלוח וכמובן מקבלות חיזוק מעוד מספר נורות קטנות 1.2W סטנדרטיות של לוח שעונים. חשוב לציין שבאותה תקופה, מאז שקניתי את האוטו, שמתי לב שבנקודות מסויימות האור בלוח השעונים מאוד מאוד חזק/בוהק ואילו במקומות האחרים הוא בסדר.

יום בהיר אחד אני מדליק אורות באוטו - ואין אור בכלל בלוח השעונים. יום למחרת (עוד לפני שהספקתי לטפל בבעיה) האור חזר. תארתי לעצמי שמדובר במגע לא תקין ובסופ"ש אטפל בעניין. עברו כמה ימים - ושוב אין אור בלוח השעונים, הפעם הוא לא חזר.

פירקתי את לוח השעונים וראיתי כשאני נוגע באחד הקונקטורים האור דולק - וכאשר אני מרפה האור כבה. הוצאתי את הקונקטור וראיתי ששני מגעים בתוכו מפוייחים.

לקחתי נייר זכוכית מים סופר עדין (המגעים על לוח השעונים הם מנחושת וכידוע זו מתכת מאוד רכה ועדינה) ושייפתי את המגעים.

החזרתי הכל חזרה - עבד מצויין.

אחרי שבוע - אותו הסיפור בדיוק !

שוב פירקתי את לוח השעונים וראיתי ששוב התפייחו המגעים באותו הקונקטור. קישרתי את העניין לזרם גבוה מידי שעובר במגעים הללו ומייד חשדתי בקטעים הבוהקים בלוח השעונים ונורות בעוצמה גבוהה מהרצוי. שלפתי את ארבעת הנורות ואכן צדקתי, נורות של 5W כל אחת.

קניתי חבילה של נורות זהות בעוצמה של 3W, התקנתי אותן בחזרה, שייפתי שוב את המגעים והחזרתי הכל למקומו.

מאז האור בלוח השעונים זהה בעוצמתו בכל הקטעים והבעיה לא חזרה על עצמה אפילו פעם אחת.

לתשומת ליבך... (מיותר לציין שלא הייתי ממליץ לך להחליף את הנורות ל 5W).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...